Прескочи до съдържание

Приложение за компенсации при закъснение


Препоръчани мнения

Но май досега на никого от форума не са превели.

От цялата работа вчера имаше едно положително нещо - изобщо не се ядосахме, че полетът закъснява, напротив - радвахме се на всяка допълнителна минута и планирахме как ще похарчим обезщетението .

 

А току що получих мейл, че ме поздравяват и ще ми преведат 60 евро.  Проверявали детайлите, а междувременно да им дам банкова сметка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, ДиянаВ каза:

А успял ли е да качи бордната карта, в смисъл да направи залог🙂

 Да приложението я е приело, но изписало,че полета вече е почнал /според планирания час/ въпреки,че още не бе излетял.

 

П.С. Междудругото не гледайте само Колибра какви часове изписва,че до момента въпреки,че закъснението е под 1 час от 3 полета приложението ми даде за два различни часове на кацане от обявените по летищата. И отново на двама приятеля им изписа,че печелят въпреки,че закъсненията бяха под 1час, но на тях не им преведоха нищо, но те пък се свързали със тях да ги питат защо така и им казали,че имат техническа грешка и била коригирана..Казах им аз трайте си така и така не печелите, но ако ви платят мълчи си ама те...😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дайте ми идея как да ми преведат обезщетението без да посочвам нито една от двете банкови сметки, които имам (разплащателна, по която ми превеждат заплатата и кредитната на ДСК и Уиз). Мога ли да си направя някаква виртуална, да ми преведат парите и да я закрия или да посоча сметка на друго лице?

Връзка към коментар
преди 1 минута , bimbo каза:

Дайте ми идея как да ми преведат обезщетението без да посочвам нито една от двете банкови сметки, които имам (разплащателна, по която ми превеждат заплатата и кредитната на ДСК и Уиз). Мога ли да си направя някаква виртуална, да ми преведат парите и да я закрия или да посоча сметка на друго лице?

А защо са тези усилия? Не ми е ясно, защо да не си дадеш разплащателната сметка?

Аз моята, ей сега, тук, на часа, си я публикувам, само да има желаещи да внасят. :grin:

Иначе, ДСК имат виртуална карта, но зад нея си е истинска сметка...

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

От съображения за сигурност - по разплащателната редовно постъпват значителни суми и не искам да ми я хакнат. Няма вяра на тия от Колибра. Професионално изкривяване. Имам ли основание да се притеснявам или съм параноична?

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

То по тази логика никъде не трябва да си я даваш нито да плащаш с карта свързана с тази сметка. А по какъв начин може да се хакне? Аз не съм чул до сега нещо подобно,но ако се притенсяваш както каза @ven62 си направи виртуална и давай нея навсякъде, но е малко разправия да си вземеш после парите.

Връзка към коментар
преди 3 минути , bimbo каза:

От съображения за сигурност - по разплащателната редовно постъпват значителни суми и не искам да ми я хакнат. Няма вяра на тия от Колибра. Професионално изкривяване. Имам ли основание да се притеснявам или съм параноична?

Като толкова много се притесняваш - влез в първия банков клон, открий си една сметка, дай им я, изтегли си после парите дето ще ти ги дадат и си закрий сметката. Ще загубиш 4-5 лв. но ще си спокойна.

Връзка към коментар

Това направих - влязох в Инвестбанк на път за работа - 2.50 такса за месеца и 15 лв за закриване. Очевидно не банка за пример 🙂

благодаря ви, явно ме гони нездрава параноя 🙂 

  • Харесвам 1
  • Шок 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , bimbo каза:

Това направих - влязох в Инвестбанк на път за работа - 2.50 такса за месеца и 15 лв за закриване. Очевидно не банка за пример 🙂

благодаря ви, явно ме гони нездрава параноя 🙂 

Има ли точка между 1 и 5

Ето така: "... 1.5 лв. за закриване"

Аз, ако съм на твое място ще ги мъча да я обслужват срещу 30 лв. на година...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Информация от вчерашното закъснение на полета от Братислава-София - получих съобщение от Колибри, че съм ударила Джакпот от 50 евро, при зададен час и половина закъснение. Дали ще преведат пари - ще пиша допълнително.
Голяма забава беше снощи на летището, единствено съжалявам, че ни дошубя с Йосиф да останем в Стария град поне до 10 и половина, но пък и на летището има уиски, бира, кафе, вино.... и най-важното - пушилня.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Аzia каза:

Информация от вчерашното закъснение на полета от Братислава-София - получих съобщение от Колибри, че съм ударила Джакпот от 50 евро, при зададен час и половина закъснение. Дали ще преведат пари - ще пиша допълнително.
Голяма забава беше снощи на летището, единствено съжалявам, че ни дошубя с Йосиф да останем в Стария град поне до 10 и половина, но пък и на летището има уиски, бира, кафе, вино.... и най-важното - пушилня.

А дали си пазите касовите бележки?Защото при закъснение от над 2 часа Уиз трябва да ви осигурят храна и напитки.Едва ли имат предвид алкохол😀,но ако сте купували храна и безалкохолни-пробвайте.

Връзка към коментар
преди 13 минути , Мари Николова каза:

А дали си пазите касовите бележки?Защото при закъснение от над 2 часа Уиз трябва да ви осигурят храна и напитки.Едва ли имат предвид алкохол😀,но ако сте купували храна и безалкохолни-пробвайте.

Абе каква храна, ние от следобеда се подкарахме с едни словашки крафт бири, а след цялата тази галимация, съвсем го ударихме на живот😂 Ако пуснат тия 50 евро си е берекет, на мен в случая не ми трябва повече:) Но наистина поне в самолета можеха да дадат по едно кафе, или сухарче.

Връзка към коментар

Да докладвам и аз. След мейла който пратих на съпорта им, съм получил следния отговор:

 

Здравейте Йосиф,

 

Благодарим ви за имейла и изпратената информация. Екипът ни провери случая и информацията в приложението вече е актуализирана. Това означава, че ще получите обезщетение от Colibra.

 

Тук е моментът да уточня, че услугата ни използва вторични данни за кацането и излитането на самолетите, които се предоставят от самите авиокомпании. За съжаление, ние не носим отговорност за невярно подадена информация или забавяне на актуализирането й.

 

Нашият екип всекидневно подобрява услугата и в бъдеще плануваме да добавим още подобни софтуери, за да можем да предоставим услуга, която е бърза и лесна за ползване, с приятно преживяване за нашите потребители.

 

Колегите ще ви пуснат документите за полета малко по-късно и веднага след като ги подпишете, ще изплатим обезщетение в размер на 70 евро.

 

Радваме се, че използвахте Colibra за вашето пътуване! Оставаме на линия за всякакви въпроси.

 

Поздрави,

Теди 

 

Аз съм писал сметката ми в Революта, та ще си чакам там 70 евро според Колибра.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

не искам да всявам смут, ама предполагам, че тия пари ги получавате в брутен размер, нали? в смисъл - не ви удържат данък, и не ви пращат някаква информация относно дължими данъци?

 

ако е така, очевидно от Колибра третират изплащаните суми като покупка на някакво право - в случая нещо като вие да продавате правото си на обезщетение /независимо, че в доста случаи нямате право на обезщетение от АК/ и затова ги изплащат бруто /без удържане на данъци/ - тогава задължението за данъци е лично, в годишната данъчна декларация - и би трябвало да се третира като доход от продажба на финансов актив (правото на вземане от АК, особено ако се подписват някакви документи за цесия) - данъчната основа в този случай е печалбата от продажбата - продажна цена минус покупна цена на финансовия актив, която в случая за пътника е 0, т.е. мисля, че при годишното облагане всеки, получил сума от Колибра, трябва да я декларира в Приложение 5, таблица 2, както и да впише там данните за платеца - името на фирмата на Колибра и техния ЕИК номер; съответно по закон и те са длъжни да подадат годишна справка за всички суми, които са изплатили на физически лица, и по декларираните ЕГН-та се прави засечка в НАП дали лицата са си декларирали доходите и платили данъка

 

другият вариант, който ми се струваше възможен за тези суми, е да се третират като Доходи от други източници, но тогава платецът им (Колибра) е длъжен да ги обложи предварително и да превежда нетната сума, след като не го правят, явно остава да е първият вариант

 

имайте си го на ум 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 15 минути , antea каза:

не искам да всявам смут, ама предполагам, че тия пари ги получавате в брутен размер, нали? в смисъл - не ви удържат данък, и не ви пращат някаква информация относно дължими данъци?

 

ако е така, очевидно от Колибра третират изплащаните суми като покупка на някакво право - в случая нещо като вие да продавате правото си на обезщетение /независимо, че в доста случаи нямате право на обезщетение от АК/ и затова ги изплащат бруто /без удържане на данъци/ - тогава задължението за данъци е лично, в годишната данъчна декларация - и би трябвало да се третира като доход от продажба на финансов актив (правото на вземане от АК, особено ако се подписват някакви документи за цесия) - данъчната основа в този случай е печалбата от продажбата - продажна цена минус покупна цена на финансовия актив, която в случая за пътника е 0, т.е. мисля, че при годишното облагане всеки, получил сума от Колибра, трябва да я декларира в Приложение 5, таблица 2, както и да впише там данните за платеца - името на фирмата на Колибра и техния ЕИК номер; съответно по закон и те са длъжни да подадат годишна справка за всички суми, които са изплатили на физически лица, и по декларираните ЕГН-та се прави засечка в НАП дали лицата са си декларирали доходите и платили данъка

 

другият вариант, който ми се струваше възможен за тези суми, е да се третират като Доходи от други източници, но тогава платецът им (Колибра) е длъжен да ги обложи предварително и да превежда нетната сума, след като не го правят, явно остава да е първият вариант

 

имайте си го на ум 🙂

 

Не искаш, ама внесе. :wink:  

 

Да се надяваме, че НАП са малко замаяни точно сега.

А и може ли някой да обясни, как точно НАП ще хване едни 30 евро, постъпили в Revolut. (Това за тези дето ще забравят да ги обявяват. За мен не се отнася - аз вече си ги декларирах.):dance2:

 

-----------------------

Колибра не са ми искали ЕГН:grin:

 

 

  • Смея се 4
Връзка към коментар

не е нужно да знаят къде са постъпили 🙂 достатъчно е платецът Колибра да си изпълни законовото задължение и да те декларира като лице, на което са начислили като доход 30 евро - дори не е важно дали са ти ги платили ефективно /грешка, са изплатили ефективно доход 30 евро/

 

за всеки случай, догодина след края на февруари, като човек си влезе с ПИК в данъчната сметка в НАП, ще може да види кои фирми са декларирали, че са му изплатили доходи, и според наличието или липсата на Колибра в списъка там, да решава какво да прави

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.