Прескочи до съдържание

Приложение за компенсации при закъснение


Препоръчани мнения

22 minutes ago, AlexandraKo said:

С 30 евро никой няма да се занимава, ама, знае ли се?

По-лошото - не се знае за 3-те евро данък на 30-те кога ще ти излезнат всичките данни в някой публичен дейтасет 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

То по тази логика трябва да плащате и данаци върху обещетенията от авиокомпаниите?! Според мен това са в отдела графа спечелени пари. Ти не си продал услуга или нещо целенасочено с цел изкарване на пари.

Връзка към коментар

В случая обаче си продаваш вземането за 250 евро срещу 60. Това си е сделка.

 

Ако ще съдят Уиз в Унгария, предполагам, че по служебен път ще изискат информация за самоличността на лицата като започне делото.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

засечката между декларирани изплатени доходи на физически лица и съответно (не)декларирани получени доходи от самите физически лица става автоматично по ЕГН и на никой не му дреме дали става въпрос за 3 или 3000 евро данък

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Aз пратих мейл и понеже още не са отговорили , звъннах по телефона. Ще изпратят и мейл, още проверяват нещо,  но това , което ми казаха е, че парите, които сме получили като обезщетение са "Обезщетение за вреди", тоест аз нямам печалба от Колибра и затова не се облагат. Като пратят мейл с подробно обяснение, ще дам повече инфо. Нямам идея дали това важи и случаите, в които те не успеят да вземат обезщетение. Защото моят полет беше отложен , но засега на никой от хората, които познавам, не е изплатено обезщетение от авиокомпанията.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, Ивайла каза:

....но това , което ми казаха е, че парите, които сме получили като обезщетение са "Обезщетение за вреди", тоест аз нямам печалба от Колибра и затова не се облагат. Като пратят мейл с подробно обяснение, ще дам повече инфо.

уау 🙃

действително по закон необлагаеми са

Цитат

обезщетенията за имуществени и неимуществени вреди, с изключение на обезщетенията за пропуснати ползи

 

обаче да изкарват такива платени суми, съпроводени с подписани цесии, като обезщетение, което те дължат за причинени вреди на клиента си, вече надмина най-авангардните ми представи... най-малкото те самите в общите си условия го наричат "възнаграждение"

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
1 hour ago, antea said:

 

обаче да изкарват такива платени суми, съпроводени с подписани цесии, като обезщетение, което те дължат за причинени вреди на клиента си, вече надмина най-авангардните ми представи... най-малкото те самите в общите си условия го наричат "възнаграждение"

Снощи @koliob съвсем правилно каза - не си мислете, че разработващите проекта Колибра знаят нещо повече за обезщетенията по Регламента. Аз бих го перефразирала - не си мислете, че работещите в Колибра знаят повече от аудиторията тук.

Няма какво толкова да се умува върху техните замисли, практики, трактовки. Извън рамките са. Това се нарича новаторство 😁

Връзка към коментар

В духа на хазарта с компенсациите от Колибра, обявявам залог от 30лв., че няма да издържат повече от края на годината. Приемам само един залог срещу моя. :grin: First come, first serve. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 26 минути , Фичо каза:

В духа на хазарта с компенсациите от Колибра, обявявам залог от 30лв., че няма да издържат повече от края на годината. Приемам само един залог срещу моя. :grin: First come, first serve. 

За да съм в играта, имаш го. 30 за 30, пък бирите отделно.

Преди час, са постъпили 70 евро от Колибра на сметката ми. Честито ми. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
1 hour ago, Фичо said:

Прието! Ако след 31.12.2019 Калибра все още предлагат регистриране на бордни карти за компенсации (възнаграждения, или както там ги наричат) за закъснения под 2 часа, имаш 30лв от мен. :smile3:  Бирите отделно :grin:

Аз доброволно предлагам да съм ескроу агент по прехвърлянето на парите- таксата накрая ще е ....бири 😉 

Връзка към коментар
2 hours ago, Фичо said:

Ако след 31.12.2019

За да избегнете допълнителни разходи след това (за адвокати), аз да попитам - в коя часова зона това?

И понеже съм ларж, няма да ви търся компенсация за помощта.

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
В момента, akair каза:

За да избегнете допълнителни разходи след това (за адвокати), аз да попитам - в коя часова зона това?

Фирмата е българска, форумът е български, ние сме българи - значи по българско часово време.  :grin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , georgebg каза:

Аз доброволно предлагам да съм ескроу агент по прехвърлянето на парите- таксата накрая ще е ....бири 😉 

Очаквах някой с такова предложение :grin: - нищо лично, обаче тук публично пред стотици магеланци е цепен баса, а и ние с @BlackArt77 сме , както се казвамъже на честта, държим си на думата* , така че няма да има нужда от такива услуги. :grin:  

* това моля да не го четат  онези магеланки,, на които вързах тенекия в понеделник :grin::grin::grin: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
3 minutes ago, Фичо said:

Очаквах някой с такова предложение :grin: - нищо лично, обаче тук публично пред стотици магеланци е цепен баса, а и ние с @BlackArt77 сме , както се казвамъже на честта, държим си на думата* , така че няма да има нужда от такива услуги. :grin:  

* това моля да не го четат  онези магеланки,, на които вързах тенекия в понеделник :grin::grin::grin: 

е, много си стиснат, а всичко беше заради бирите 😉 🙄

Връзка към коментар

Пък аз уползотворих парите от Колибра. Току що за 50 евро взех уикенд в Айндховен за средата на ноември. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, BlackArt77 каза:

Пък аз уползотворих парите от Колибра. Току що за 50 евро взех уикенд в Айндховен за средата на ноември. 

Ти гледай да не загубиш баса😁

 

По темата: Колибра и на мен преведоха 50 евро днес като обезщетение за закъснелия полет от Братислава. Заложих на 90 минути. Това е.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 27.08.2019 г. в 23:08, georgebg каза:

После никой не се пита, че те купуват от Вас потенциално вземане по чл.7, чл.6 или там който Ви го цитират в догорора, което изобщо не означава, че ще получат някакви пари от Уиз Еър, а напротив - няма да получат, но по този начин счетоводно си оправят сметките. Ако някой с цесия ми купи вземането към КТБ за 2 милиона, нали няма да повярвате, че този същия ще може да измъкне тези 2 млн. от КТБ (особено пък като нямам и лев тази банка 🙂 )

Това ми звучи малко като пране на пари може би?

Или трупат там едни договори, в които пише, че colibri съдят и съответно трябва да получат еди колко си пари от авикомпанните. Така пред банките изглежда , че фирмата е печеливша, а не е фалирала и в същото време теглят нови и нови заеми, за да "разрастват бизнеса".

Не разбирам как точно става законово, но в една от предишните ми фирми нещо подобно се случваше. После балона, който надуваха гръмна, фирмата обяви фалит и ....който имал да взима, още има да си взима....

Интересното е, че и малко хазарт са вкарали в цялата работа.

А информацията за закъснения не е трудно да я вземат и обработват от различни сайтове в интернет, само са им нужни правилните алгоритми . Винаги е по-бързо едно добре направено приложение да предвиди закъснение, отколкото обикновен човек с интернет под ръка. Да не забравяме, че профила на обикновения пътник, няма нищо общо с профила на магеланците във форума и хазарта ще си каже думата при залаганията 🙂

В крайна сметка аз днес видях темата и я прочетох цялата, но за другата седмица когато ще летя, ще ползвам приложението. Не мисля, че има какво да загубя 🙂 Пък и щом има отзиви, че се плащат обезщетенията, значи всичко е ок.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз си мисля, че просто харчат пари по стартъп финнсиране.

Май се повтарям, дали не го бях писал по-преди в темата.

 

@Фичо, според мен ще загубиш залога.

Не за друго - срокът е твърде кратък, само 4 месеца са до Нова година.

… Еййй, единствено бири са ви в главите. И ти, @BlackArt77, къде се буташ. нали имаш една тераса с бира.

🍺

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Отговора от Колибра:

 

"...Както се разбрахме, пиша ви във връзка с облагането на обезщетението, което получихте от Colibra. Тези компенсации попадат под графата "необлагаем доход", независимо дали са за закъснение под или над 2 часа, или отменен полет. Причината за това е, че те представляват обезщетение за вреди, поради закъснял или отменен полет и не са облагаеми.
 
Във вашия случай, при наличието на отменен полет, вие сте получили сумата от 30 евро срещу прехвърляне на вземането. Това е облагаем доход, но облагането се формира на базата на печалба, която е разликата между стойността на актива (250 евро) и полученото за продажбата му. Тъй като печалба за вас няма при такава съпоставка, то облагането е 0..."
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 45 минути , ven62 каза:

Аз си мисля, че просто харчат пари по стартъп финнсиране.

Май се повтарям, дали не го бях писал по-преди в темата.

 

@Фичо, според мен ще загубиш залога.

Не за друго - срокът е твърде кратък, само 4 месеца са до Нова година.

… Еййй, единствено бири са ви в главите. И ти, @BlackArt77, къде се буташ. нали имаш една тераса с бира.

🍺

В едно клипче, където имаше интервю със собственика на Колибра, той, точно това каза: че не е изключено, поради липса на финансиране, да хлопнат кепенците. И аз мисля като Фичо.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , Ивайла каза:

Отговора от Колибра:

 

"...Както се разбрахме, пиша ви във връзка с облагането на обезщетението, което получихте от Colibra. Тези компенсации попадат под графата "необлагаем доход", независимо дали са за закъснение под или над 2 часа, или отменен полет. Причината за това е, че те представляват обезщетение за вреди, поради закъснял или отменен полет и не са облагаеми.
 
Във вашия случай, при наличието на отменен полет, вие сте получили сумата от 30 евро срещу прехвърляне на вземането. Това е облагаем доход, но облагането се формира на базата на печалба, която е разликата между стойността на актива (250 евро) и полученото за продажбата му. Тъй като печалба за вас няма при такава съпоставка, то облагането е 0..."

 

от този отговор вече нямам никакви съмнения, че изобщо не са наясно какво точно правят, поне от юридическа, счетоводна и данъчна гледна точка

 

принципно желая успех на всеки частен бизнес, особено иновативен, ама не е лошо все пак да се подхожда по-професионално и освен за програмисти да се отделят бюджети и за юристи и друг вид консултанти

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Моя приятелка, главна счетоводителка ми каза същото: аз не трябва да декларирам получената сума като доход. Колибра били задължени за разликата между цената на вземането и 250 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.