Прескочи до съдържание

Бразилия - работа в Сау Пауло [практически въпроси]


какито

Препоръчани мнения

Здравейте.

Имам предложение за работа в Сау Пауло - Бразилия в сферата на здравеопазването/ клинични проучвания/.

Моля, за повече инфо. Стандарт-цени, заплати, наеми.

Моля, за инфо от живеещи там хора по възможност.

Благодаря

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравей

Аз не съм в Сао Пауло, а в Бело Оризонте, в Сао Пауло стандарта (заплати и цени) е малко по-висок...

Здравеопазването е една от най-добре платените професии тук, конкретно за клинични проучвания нямам идея

Сао Пауло е доста замърсен град (аз живея в милионен град и съм свикнал, но като отидох в Сао Пауло замърсяването на въздуха го чувствах) и пренаселен, трафика е труден, така че гледай да живееш близо до работата.

Наемите са доста по-високи от България (за средната класа говорим), като получаваш нещо на по-високо ниво от средното в България... Малко са ми бледи вече спомените, но нещо като Зап. Европа

Ако искаш конкретни числа, е важно дали си сам(а) или със семейство, и мога да ти кажа за Бело Оризонте, в Сао Пауло е малко по-нагоре

Връзка към коментар

На ниво чиста цифра, това може да ти е полезно:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Bulgaria&country2=Brazil&city1=Sofia&city2=Sao+Paulo

(ако линк не се отваря, избираш Cost of Living Comparison и въвеждаш градовете Сао Паоло и София (или друг град, в който в момента живееш и стандарта му ти е ежедневно познат)

 

Имат също сравнение  за Здравеопазване, ти го гледаш от друга призма, доста е базово

https://www.numbeo.com/health-care/compare_cities.jsp?country1=Bulgaria&country2=Brazil&city1=Sofia&city2=Sao+Paulo

Връзка към коментар

Да сложа и аз някакви цифри, да съм по-конкретен. Пак да кажа, дупе знае 2 и 200, тия цифри са за около 130 може би 🙂

Примерно (За Бело Оризонте, средна класа, не лукс, СП е да речем 10-15% нагоре):

наем малък апартамент 67м2 - 1200 реала, към него данъци 100, такса за вход 600 (влиза заплата на чистачка, портиери, газ, вода, ремонти, затова е висока)

наем голям апартамент 130м2- 2500 реала, данъци 250, такса вход 800 (варира според това дали има портиери, колко апартамента са общо, дали предстоят големи ремонти)

таксата за входа и данъците наемателя ги плаща, ремонтите обикновено не 

ток (семейство 4 човека) 180-220 реала

детска градина или училище 1100-1300 реала месечно

здравен план за семейство 4 човека, покрива всичко и на място не плащаш нищо, само лекарства в аптека, в болницата си в самостоятелна стая - 2800 реала месечно

естествено има и безплатно здравеопазване и образование и разни междинни степени

1 евро сега е грубо 4 реала

 

Всичко това естествено зависи от стандарта, дали искаш да живееш тук със семейство примерно или да изкараш някакви пари и да се махнеш, може и много по-малко. Човек на 25-35 години спокойно може да изкара и без здравно осигуряване (само с безплатното), ако е здрав, няма деца и няма да ражда 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.