Прескочи до съдържание

Програма за Бали (пролет-лято 2020)


Препоръчани мнения

преди 4 часа, dankatar каза:

Някой знае ли ако мина с парчета от корали събрани от плажа, дали ще има проблем на летището?

Аз минах с 5-6 бая големи парчета в чекирания багаж, при положение, че имахме първо полет до Сингапур и чак след това до България.

Връзка към мнение

Който не го хванат, че носи корали си минава без проблем, но който го хванат ще има големи проблеми. В повечето страни, където може да има корали, са  налице забрани за износа им. Някъде освен огромни глоби има предвидени и други наказания. Та това е нещото, за което всеки сам си преценява риска. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , mary_shery каза:

Аз минах с 5-6 бая големи парчета в чекирания багаж, при положение, че имахме първо полет до Сингапур и чак след това до България.

Уточнявай все пак, че не сме летели от Бали, а от Джогджакарта за Сингапур. И това вашето си беше безотговорност, защото на Ява са мюсюлмани и записаха всички чекирани багажи на мое име като единствен мъж в групата, та ако бяха засекли нещо, аз щях да го отнеса...

Като някакво успокоение, от миналия месец в Индонезия са отхлабили контрола върху търговията с култивирани корали. Което в никакъв случай да не се възприема като подкрепа за износ на корали. Точно напротив. Смятам, че е отвратителна практика.

https://reefbuilders.com/2020/01/09/indonesian-cultured-corals-are-back/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега се сетих още нещо. Явно има проверки на чекирания багаж на излитане от Бали след като е предаден.  Имахме в него насипен черен ориз в найлонов плик, купен от оризовите тераси.  Като пристигнахме установихме, че е пакетът е разкъсан и нарязан, а оризът разпилян.

Връзка към мнение

Това може да не е точно за корали, а по принцип, или за наркотици, и да се случи къде ли не.

На мен са ми пробивали дрехи при наличие на брашно от маниока в куфара, може би правят някакви проби. Аз вече такива вероятно подозрителни неща ги слагам в ръчния багаж, поне се показват и изследват пред теб.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, dankatar каза:

Някой знае ли ако мина с парчета от корали събрани от плажа, дали ще има проблем на летището?

Може да имаш късмет, за по-сигурно ги сложи в плик от чипс примерно.

Връзка към мнение

Да, разбира се. Аз не твърдя, че е заради корали. Явно прахообразните вещества са подозрителни и изискват проверка. Дори на излитане от малък гръцки остров ме караха да отварям чекирания багаж, в който имаше купено от магазин, пакетирано мляно кафе.

Връзка към мнение

При положение, че има изрична забрана е най-добре да не вкарвате във филми изобщо с тия корали.

А кафето също е подозрително, защото се използва, за да скрият наркотици от кучетата, които търсят по миризмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Ние се върнахме вече от Бали. Искам да похваля Буда. Сигурно може да се намери на място по-изгоден транспорт, но аз предпочитам да планирам обиколките предварително. Много сме доволни. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 37 минути , bonboneva каза:

Здравейте! Ние се върнахме вече от Бали. Искам да похваля Буда. Сигурно може да се намери на място по-изгоден транспорт, но аз предпочитам да планирам обиколките предварително. Много сме доволни. 🙂

Може ли да разкажеш малко по-подробно къде се настанихте, как ви беше програмата... мерси предварително:)

Връзка към мнение
преди 40 минути , bonboneva каза:

Здравейте! Ние се върнахме вече от Бали. Искам да похваля Буда. Сигурно може да се намери на място по-изгоден транспорт, но аз предпочитам да планирам обиколките предварително. Много сме доволни. 🙂

Добре сте се завърнали!Ще се радвам да споделиш впечатленията си от него и от острова!Кое те впечатли най-много?Преди няколко дни Буда беше постнал снимки в Инстаграм и Фейсбук предполагам с вас!И вие и мястото сте супер!

Връзка към мнение
Преди 1 час, oli_mali каза:

Може ли да разкажеш малко по-подробно къде се настанихте, как ви беше програмата... мерси предварително:)

Ние се настанихме основно в Убуд, защото обичаме повече джунгла. Идеята ми беше да можем да правим повече пешеходни разходки. Много сме доволни от хотела - хотел Swahita Ubud. Той се намира на пешеходно разстояние от главната улица на Убуд. В същото време е близо до джунглата, терасата беше към зелена гора, много тихо и спокойно място. Там останахме осем нощувки. Предварително имахме уговорка с Буда и редувахме дни с пешеходни разходки около Убуд и трипове с него. 

Първият ден бяхме в много красив комплекс в джунглата с инфинити басейн. Бях го планирала, за да починем от дългия път. Понеже  нощувката е много скъпа за нас предварително  се уговорихме да ползваме басейна срещу консумация  на бара и ресторанта,  минимум 150 К на човек. Комплексът се казва Adiwana Bisma, препоръчвам го, можете да го разгледате. Цените не са високи.

Един ден отделихме за Мънки форест, също много ни хареса. На връщане хапнахме в Kafe Wayan, в близост е. Също препоръчвам. Много е красиво!

Още един пешеходен ден имахме на Campuhan Ridge Walk. В края на пътеката открихме художник и си купихме пейзажи на Бали много изгодно. Има много приятни заведения. Убуд маркет и Убуд палас може да се вмъкнат всеки ден, защото край тях минавахме всеки път. Убуд маркет не препоръчвам.

На връщане хапнахме във Warung Lemon Grass. Много е малко, но евтино и уютно. Много ни хареса!

Един от дните бяхме с Буда на три храма - Lempuyang Temple, Tirta Gangga, Besakih Temple.

Втори ден с Буда имахме до Aloha Swing, Оризови тераси, пихме кафе Лувак в кафеена плантация, вулкан Батур. Фермата със слончетата отказах, защото не обичам затворени животни.

Буда ни свърза с негов приятел и един от дните бяхме на рафтинг, реката в района на Убуд. Той каза, че има рафтинг на две места в Бали. На рафтинга се забавлявахме много и сме много доволни. Накрая имаше обяд на бюфет. Купихме си снимки.

Един продължителен трип имахме до Нуса пенида, на връщане градина с пеперуди, Kemenuh Orhid garden, Tegenungan Waterfall.

Резервирах една нощувка в Денпасар, ходихме на плаж в Кута, вечеряхме в много добър рибен ресторант в Мол Walk beach. Нощен Денпасар е много интересен, животът там кипи. Плажът в Кута е мръсен.

Последния ден се настроихме за дългия път на басейна в хотела.

Не съжалявам за нито едно от посетените места. Ако трябва да избирам бих планирала същото, защото това са нашите интереси.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Blagovesta78 каза:

Добре сте се завърнали!Ще се радвам да споделиш впечатленията си от него и от острова!Кое те впечатли най-много?Преди няколко дни Буда беше постнал снимки в Инстаграм и Фейсбук предполагам с вас!И вие и мястото сте супер!

Добре сте заварили!!! От Буда сме много доволни. Не мисля, че работи евтино, но аз бях спокойна с него. Върши си професионално работата. Освен това аз обичам всичко да ми е подредено и планирано предварително, за да успея да видя това, което смятам, че ще ни хареса. 

Много ни хареса  Бали. Ако трябва да избера само едно нещо това ще са хората на Бали...нямат нищо общо с нас...толкова лъчезарни, любезни, отзивчиви и добри!!! Мъчно ми е за тях, защото животът им никак не е лек, но пък може би това ги прави такива...предполагам, че и силната религиозност също...

Природата е уникална! Храната също много ни хареса!

Благодаря, че сте харесали снимките с нас! 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 29 минути , poohtedy каза:

Местенца за масажи къде сте намирали в Убуд?

Аз бях резервирала тук: Sang Spa and Yoga Centre, но в последния момент анулирах резервацията. Не знам как щеше да е 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.