Прескочи до съдържание

Програма за Бали (пролет-лято 2020)


Препоръчани мнения

преди 4 часа, mbuch каза:

Колата  наехме от малка местна агенция-20 usd на ден,автомат.

Може ли да споделиш агенцията и каква навигация ползвахте? Твърдо съм решила да ползваме рентакар, въпреки всички отрицателни мнения по темата. Искам да пообиколим повечко места - Санур, Убуд, Сидеман, Ловина, Нуса Лембонган и да завършим в района на Улувату. За последното чета, че в дъждовния сезон по западното крайбрежие се събират много боклуци и може би декември няма да е добре, та се чудя още. Приемам всякакви съвети :).

Връзка към мнение

Намира се в Санур и се казва Nita Rent Car +62 816-4701-598.Има ги с точната си локация в google maps.Но всъщност може да ти доставят колата до където пожелаеш!

 Офиса (магазин за обувки) изглежда малко криминално, но не се притеснявай- много са точни. Има си договор,снимки и т.н. Даваш 100 долара залог ,който ти връщат обратно ако няма забележки. Заедно със собственика направихме видео на колата преди да я взема. Трябва ти международна шоф.книжка-изкарва се в СБА за 10 минути.

No stress, smile, this is Bali !😃Успех!

20190719_141950.jpg

20190721_110448.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Bellaero каза:

Тъй като в градчетата са забранени Grab, gojek и подобните, "стоянките" са им в края обикновено. Тоест можете да си букнете такъв транспорт от летището до хотела, но ако искате от хотела до някой храм, отивате да се качите на колата от тези "стоянки". Ще се опитам да намеря на картата една такава в Убуд. Но с малко пазарене се докарват не много по-високи цени и с шофьор от улицата, който ще ви вземе от хотела в уречения час.

 

Уреждането на транспорт на Бали е най-най-лесното нещо в цялото пътуване. Много по-трудно например е да си осигурите храна различна от риба и ориз в някои части 🙂

Мерси много. Най-вероятно така ще стане 🙂

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет, колкото повече наближава пътуването ми, толкова повече въпроси ще имам 🙂 Ето няколко (ако ги има из темите, моля да ме извините) 
1. За застраховките - кой е верния застраховател? Какво покритие е добре да има?

2. За аклиматизацията - колко време отнема, знам, че е субективно .. но все пак да попитам, ние пътуваме края на март. 

3. Обувки за камъни - трябват ли? (Не съм гмуркач, не мисля да се гмуркам, но бих искала да се изкъпя в океана). Водата как е тогава? Има ли опасност и какви са последствията от одраскване примерно от корал?

4. Хранителни разтройства - има ли ги, чести ли са, български лекартва вършат ли работа? 

5. Масажи - на улицата, или в хотела? 

 

Връзка към мнение

Здравейте,

 

1.Всеки сам трябва да прецени каква застраховка му е нужна. Аз гледам застраховката да покрива медицински разходи с висок лимит и ако се случи нещо с мен, да могат да ме приберат до България без тежки разходи за семейството ми.

2. На мен не ми е нужно време за аклиматизация.

3. Ако само ще се къпете в океана не са ви нужни обувки. Влизайте на пясъчни плажове.

Всякакви рани минават трудно. Климатът е влажен, а това ще пречи да заздравеят.

4. Има хранителни разстройства, но не е задължително. Аз не съм имала проблеми.

5. Където ви хареса. Има студиа на улицата, които са на много добро ниво. Харесвайте си цена и гледайте салона да е тих.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Наскоро се свързах с Буда и в съответствие с моите изисквания относно местата за посещаване той ми предложи следната програма за 3 дни с тръгване от Убуд: 

Day 1st, pick up at 8.30 am , than to see :
# Besakih Temple 

# Bali bird park 
# Bali Reptile park 
# Tegenungan water fall 
# Tegalalang rice terrace 
# Kintamani Batur volcano 
# Tirta empul ( holy spring water temple)

 

Day 2rd , pick up at 9 am , than to see :
# Taman Ayun ( royal temple )
# Ulun danu beratan ( temple.in the lake )
# Tanah lot ( temple in the sea ) 
 

Day 3th , pick up at 9 am , than to see ; 
# Sekumpul waterfall 
# Padang bulia waterfall 

 

Струва ми се, че първият ден ще е много натоварен и буквално ще претупаме обектите. Какво мислите от собствен опит? Не е ли по-добре местата от първия ден по програмата да се разгледат за два дни, за да е по-лежерно и пълноценно изживяването? При това положение съм готов да жертвам Sekumpul waterfall и Padang Bulia waterfall, тъй като са отдалечени, до тях се пътува по-дълго време, а и до първия има не много кратък пешеходен преход. Може ли да се пипне нещо по тази програма (добави, размести)?
 

Връзка към мнение

При нас програмата също беше натоварена, а ние бяхме малко бавни. Буда променяше програмата в движение, като питаше какво искаме да видим. Имаше неща, които оставаха за следващия ден, а и всеки ден доплащахме допълнителни часове. Нямаше проблем да замени и удължи разходката. 

Връзка към мнение

Padang Bulia waterfall задължително го пропусни. Изобщо няма нищо общо със снимките в интернет. Аз като ходих нямаше нито един човек там.

Връзка към мнение

Относно аклиматизацията на нас ни трябваха около 12 часа. На някои от нас се отрази часовата разлика. 

За стомашни разстройства, нямахме проблеми, но основно се хранехме, където Буда ни препоръча.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Христиан каза:

Padang Bulia waterfall задължително го пропусни. Изобщо няма нищо общо със снимките в интернет. Аз като ходих нямаше нито един човек там.

Благодаря за мнението. А нещо по въпроса за натовареността на първия ден и разделянето на програмата за него на два дни?

Връзка към мнение

Я, като няма прекомерно търсене в един и същи период, Буда се съгласявал и на натоварени програми. Та даже и за Секумпул се е навил. 🙂

Връзка към мнение
преди 31 минути , Stefan каза:

А нещо по въпроса за натовареността на първия ден и разделянето на програмата за него на два дни?

Може би на ден и половина като половинката да включва :

# Bali bird park 
# Bali Reptile park 
# Tegenungan water fall

Близо са едно до друго и лесно достъпни от Убуд.Даже може да включите и Kemenuh Orchid Garden...има невероятни бонсай и орхидеи ( ако ви  допадат такива красоти).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , bonboneva каза:

Здравейте!

На нас ни остава месец до датата за отпътуване...

Започнах много да се притеснявам от китайския вирус.

Вие не изпитвате ли такива притеснения?

Дискутира се в темата за извънредните събития на последната страница:

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вярно е, че всеки има различни интереси, предпочитания и приоритети, а оттам идват и различията в програмите, но все пак искам да попитам при наличие на 10 нощувки в Бали удачно ли е да ги разделя поравно между Ubud и Tanjung Benoa (където съм харесал хотел) или ще е по-добре да дам лек превес на Tanjung Benoa? За два от дните в Ubud вече съм се уговорил с Буда да разгледаме околността. С други думи, ще има ли с какво да запълним и осмислим останалите два дни и половина в Ubud? По време на престоя в Tanjung Benoa планирам еднодневно посещение на Nusa Penida, половин ден до Uluwatu Temple + Padang Padang и евентуално още един ден в района на Yogyakarta, ако намеря самолетни билети дотам на приемлива цена. 

Връзка към мнение

Здравейте,наближава пътуването ни до Бали,А с това и въпросите. Ще бъдем от 17 до 23.02 там,и се интересувам по това време оризовите тераси дали са зелени или прецъфтелите (инфото в TripAdvisor's е много противоречиво).Някой който е посещавал Bali Swing, дали си заслужава 35 долара вход,Или на Тегалаланг има други люлки,птичи гнезда и др.  атракциони?Голяма жега и влага ли да очакваме?😊

Връзка към мнение

Здравейте, 

имам нужда от съвет по отношение разпределение на нощувки на о. Бали:

Имам 7 дни престой там, т.е. 6 нощувки - първоначалната ми идея беше: 2н - Нуса Дуа или Санур, 3 н - в Убуд и 1 в Нуса Дуа или Кангу (Canggu)

Имах известни колебания как точно да ги разпределя, най-малкото защото не са много дни - и бих искал съвет за оптимално разпределение, както и свъет дали да е в Нуса дуа или Санур.  Приемам идеи всякакви.

 

Благодаря предварително.

 

Връзка към мнение

Моите мисли са следните :

Нуса Дуа е за хора, които обичат забавленията около басейни и вечерни излизания. Пробвалите го сравняват със Слънчака.

Санур е добър за хора, които искат да отскочат за по ден до близките острови за шнорхелинг, гмуркания, плуване с манти . 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Радо каза:

Здравейте, 

имам нужда от съвет по отношение разпределение на нощувки на о. Бали:

Имам 7 дни престой там, т.е. 6 нощувки - първоначалната ми идея беше: 2н - Нуса Дуа или Санур, 3 н - в Убуд и 1 в Нуса Дуа или Кангу (Canggu)

Имах известни колебания как точно да ги разпределя, най-малкото защото не са много дни - и бих искал съвет за оптимално разпределение, както и свъет дали да е в Нуса дуа или Санур.  Приемам идеи всякакви.

 

Благодаря предварително.

 

Радо, зависи какво плануваш да правиш. Ако плануваш да обикаляш из острова, Санур ще ти бъде една идея по удобен. В Санур обаче внимателно изчитай ревютата на хотелите и виж, дали ще имаш топла вода. Била съм в малък хотел в Нуса Дуа, но обикалях с кола, така че нямам идея от района. Ако искаш повече живот, дискотеки и барове - Семиняк или Канджу, но там морето не е много ок за плаж, а повече за сърф. Понеже с оглед плажовете на Бали и къпането в морето е все тая дали си на хубав плаж или на басейн, си мисля, че на теб Семиняк и Канджу по ще ти харесат с оглед на нощен живот. Убуд според мен си е задължителен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, mililia каза:

Радо, зависи какво плануваш да правиш. Ако плануваш да обикаляш из острова, Санур ще ти бъде една идея по удобен. В Санур обаче внимателно изчитай ревютата на хотелите и виж, дали ще имаш топла вода. Била съм в малък хотел в Нуса Дуа, но обикалях с кола, така че нямам идея от района. Ако искаш повече живот, дискотеки и барове - Семиняк или Канджу, но там морето не е много ок за плаж, а повече за сърф. Понеже с оглед плажовете на Бали и къпането в морето е все тая дали си на хубав плаж или на басейн, си мисля, че на теб Семиняк и Канджу по ще ти харесат с оглед на нощен живот. Убуд според мен си е задължителен.

Благодаря много.

Планирам всичко - Релакс, плаж, масажи, бар, море, култура, храмове, и всичко, което успея да видя за една седмица 😉

Най- вероятно ще бъдат 2н в Нуса Дуа, 3 в Убуд и 1 в Кута, че е по-близо до летището / а и полета на връщане ми е сутрешен/.

Няма да се възползвам от услугите на Буда, четох 1 пространен разказ в другата тема за него, и това надделя доста/, а ще се опитам да намеря нещо на място, което едва ли ще е особено трудно.

Още веднъж благодаря.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 57 минути , Радо каза:

Благодаря много.

Планирам всичко - Релакс, плаж, масажи, бар, море, култура, храмове, и всичко, което успея да видя за една седмица 😉

Най- вероятно ще бъдат 2н в Нуса Дуа, 3 в Убуд и 1 в Кута, че е по-близо до летището / а и полета на връщане ми е сутрешен/.

Няма да се възползвам от услугите на Буда, четох 1 пространен разказ в другата тема за него, и това надделя доста/, а ще се опитам да намеря нещо на място, което едва ли ще е особено трудно.

Още веднъж благодаря.

 

Виж хотел H Sovereign Bali. От басейна на покрива виждаш кацането и излитането на самолетите, добра закуска, безплатен трансфер до летището, бизнес център и др. На пешеходно разстояние има магазини, заведения.

Връзка към мнение

Ako искате друг проверен шофьор за Бали, силно препоръчвам нашия Ариана - WhatsApp: +62 823 5952 3089 ; https://www.facebook.com/nyoman.ariyana.79

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой отсядал ли е в Танджунг Беноа? Как е там в сравнение с Нуса Дуа? Имам резервации и на двете места и се чудя коя да отменя. В Танджунг Беноа хотелът ни е по-хубав, но пък от видяното с помощта на Google Maps сякаш там няма къде да разходи човек, какво да види, плажовете не са добри, а и няма много заведения. Последното не е без значение като се има предвид, че пакетът ни включва само закуска. Верни или грешни са тези мои виртуални впечатления? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.