Прескочи до съдържание

Тайланд - Краби


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци, аз също си закупих два билета от промоцията на катарците за Пукет по нова година.От всичко прочетено в Магеланци, на края  реших от Пукет направо да отидем в Краби. Имам няколко питания към всички вас, които имате повече опит в дестинацията Тайланд.. 

Моля за препоръка за хубав и сравнително бюджетен вариант за 15 нощувки в Краби, насочила съм се към Ао Нанг, като идеята ми е да се правят трипчета от там(като най-удобна точка), също така от това, което прочетох из Магеланци Ао Нанг има и доста заведения и като цяло е някакво съчетание между релакс и купон. Правилно ли съм се насочила според вас и къде бихте ми препоръчали да отседнем, място с добра локация, хубав плаж и места за хранене на около?

Също така ме интересува и как бихме могли да се придвижим от Пукет до Краби щом кацнем?

Относно Пи Пи четох, че е добре да се направят 2/3 нощувки там , какво е вашето мнение и всъщност каква е разликата между Краби и Пи Пи (което пак е към Краби)?

И какви са трипчетата, които сте си правили от Краби и на какви цени горе долу?:))  

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Според мене, ако правите всичките нощувки на едно място, няма да видите толкова много. Има турове, за които Пукет е по-удобното изходно място. Ао Нанг е хубаво за плаж, но само преди обяд. След обед има много голям отлив. Пак е хубаво, де, природата там е много красива. Но чисто като условия за плаж, Карон на Пукет ми хареса повече от плажовете на Ао Нанг. Но може да пробвате и нощувки другаде, не е задължително да е точно на Пи Пи или Пукет. Има достатъчно други острови и са доста различни един от друг - Ко Ланта, Ко Нгаи и т.н. 

Може да си резервирате предварително трансфер от летище Пукет до Ао Нанг. Има и други, много по-евтини опции, но зависи кога кацате и колко багаж ще имате. Ние правихме такъв трансфер с кола в обратна посока. Не беше евтино, може би ни излезе 2400 бата за колата. До Пукет трансферите са много по-евтини. Има за по 200 бата на човек със споделен ван на място или за общо 1200 бата, ако го организирате само за вас. Има и таксита. Между Пукет и Ао Нанг по-удобният начин за транспорт е с ферибот. Билети за фериботите продават навсякъде по агенциите и трансферът от хотела до ферибота и след това до другия хотел се включва в цената.

Ние направихме точно така. Пристигнахме на летище Пукет късно, имахме организиран транспорт до Карон. Там направихме 4 нощувки. После с фери до Ао Нанг за останалите нощувки.

Връзка към коментар

Ние бяхме през март в Тайланд с полети до и от Краби. Бяхме в Краби, Пукет и ПиПи, като пътувахме с ферибот. Направихме и екскурзия до Бангкок със самолет.

 

Най-много ни хареса ПиПи. Там хотелите са малко по-скъпи, но за нас си заслужаваше. Плажът е хубав, а вечер баровете на плажа нямат равни. Много е релаксиращо.

Връзка към коментар

Според мен 15 нощувки в Ао Нанг са много. Ние направихме там 7 в хотел The Krabi Forest Homestay. Представляват едностайни къщички с веранди отпред. Имат си всичко необходимо - голяма баня, климатик, хладилник, сейф, телевизор. За 7 нощувки платихме 243 лв. през май тази година. По скалата цена-качество е поне 9-ка. Ао Нанг е чудесно място за еднодневни турове. Направихме три такива: 4 острова /Чикен, Пода и още два/, Пипитата в комплект с Бамбо айлънд, на който според мен се намира най-хубавия плаж и Остров Хонг. За трите тура платихме 6 200 бата за двамата. Отделно горещо препоръчвам Рейли бийч. Страхотен плаж, до който се ходи само с лодка за 15-20 мин. за 100 бата на човек в посока. Също препоръчвам нощния пазар в Краби за купуване на дрехи, подаръци, сувенири и т.н. Крайбрежните ресторанти в Ао Нанг са страхотни. Масажите също.

Ако съм на твое място другите нощувки ще ги изкарам на Пукет. От там може да се отиде на Симилианските острови. Джеймс Бонд също, а и сигурно има и други турове. Не бих се забил да нощувам на Пи Пи. Скъпо и пренаселено. Достатъчно е да се види през деня. Банкок не е за изпускане. Има какво да се види и там, но е далече. 

Можеш да прочетеш пътеписа "Ао Нанг, Банкок и още нещо". Там съм описал нашата почивка.. Ако сега трябваше да планирам обаче бих я разделил на 6 нощувки в Ао Нанг, 3 в Ко Самуи и 5 в Банкок

Транспорта не бива да те притеснява. На всяка крачка има агенции и пунктове за продаване на билети за бусове, фериботи и самолети. Просто си избирате място и си купувате билети. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 1.07.2019 г. в 9:18, Адриан ХН каза:

 

Можеш да прочетеш пътеписа "Ао Нанг, Банкок и още нещо". Там съм описал нашата почивка.. Ако сега трябваше да планирам обаче бих я разделил на 6 нощувки в Ао Нанг, 3 в Ко Самуи и 5 в Банкок

 

Добър план, но трябва да се вземе предвид кое време от годината е и дали е подходящо за съответния остров/острови. На Ко Самуи не е подходящо времето през декември. 

И аз като Габчо ще ходя за коледната ваканция, затова съм избрала Пукет. Аз не мисля да си разделям нощувките на две места, искам спокойна и мързелива почивка. Не разбрах дали вие сте имали нощувки на Пукет и ако да, къде? Не съм чела пътеписа ти, но 5 нощувки в Бангкок не са ли прекалено много? Аз повече от 2 не бих планирала, особено за първо посещение. 

Връзка към коментар
преди 17 часа, Jenbel каза:

Добър план, но трябва да се вземе предвид кое време от годината е и дали е подходящо за съответния остров/острови. На Ко Самуи не е подходящо времето през декември. 

И аз като Габчо ще ходя за коледната ваканция, затова съм избрала Пукет. Аз не мисля да си разделям нощувките на две места, искам спокойна и мързелива почивка. Не разбрах дали вие сте имали нощувки на Пукет и ако да, къде? Не съм чела пътеписа ти, но 5 нощувки в Бангкок не са ли прекалено много? Аз повече от 2 не бих планирала, особено за първо посещение. 

В Пукет не сме ходили. Избрахме Ао Нанг като отправна точка за разходки по островите. В Банкок имахме 5 пълни дни . Използвахме възможността да обиколим и околностите. Първия ден изкарахме по храмовете. Втория ден направихме екскурзия до Качанбури с пътуване с влак, яздене на слонове и т.н. Третия ден го оползотворихме за събото-неделния пазар Чатучак и модерната част на Банкок. Четвъртия ден направихме екскурзия до Аютая и летния дворец на краля. Петия ден направихме екскурзия до Плаващия пазар и Тренмаркет. Времето не ни достигна за круиз по Чао Прая, Скайбар, Тон Бури и още много забележителности.

Но щом искаш спокойна и мързелива почивка наистина е по-добре да отседнеш на едно място и да се радваш на слънцето през декември, плажовете, храната, масажите и другите глезотийки. Наистина през декември е идеално за почивка на Андаманското крайбрежие - Краби, Пукет и другите острови в околността.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.