Прескочи до съдържание

Анулиране на билет при изпускане на отсечка


Препоръчани мнения

Политиката на традиционните авиокомпании да анулират билетите при изпускане на първата отсечка е подставена под сериозен натиск във Великобритания, като Virgin Atlantic казват, че при добра аргументация от страна на пътника няма да анулират следващите отсечки, ако пътникът се свърже с авиокомпанията...

 

Air travel watchdogs are under pressure to ban 'rip-off' clauses which allow flight companies to cancel return tickets if a passenger misses outbound journey

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7190651/Air-travel-watchdogs-pressure-ban-rip-clauses-cancel-return-tickets.html

 

Интересен казус, който вероятно е засягал и ще засяга доста магеланци. Предлагам в тази тема да събираме информация за евентуалната процедура срещу авиокомпаниите и реакцията на различните авиокомпании.

 

Миналата година един приятел загуби 3000 евро, защото се е заплеснал в един магазин на летището и си е изпуснал полета до Мексико...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Topfly каза:

Миналата година един приятел загуби 3000 евро, защото се е заплеснал в един магазин на летището и си е изпуснал полета до Мексико...

ако той не е летял за никъде междувременно, това не влиза ли в графа "смяна на датата на полет", която може да не е разрешена по тарифата на билета, но може и да е разрешена?

 

иначе аз съм чел за следното - човек си изпуска полета от Москва към Лондон (където е имал голям престой) и купува друг билет в последния момент. В Лондон естествено не може да си продължи по билета, но е показал другия билет и бордната карта, т.е. доказал е, че не е нарочно пропуснат полета и в действителност е бил в Москва, и билета му е бил възстановен. С Бритиш Еъруейс това.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, neuromancer said:

ако той не е летял за никъде междувременно, това не влиза ли в графа "смяна на датата на полет", която може да не е разрешена по тарифата на билета, но може и да е разрешена?

 

иначе аз съм чел за следното - човек си изпуска полета от Москва към Лондон (където е имал голям престой) и купува друг билет в последния момент. В Лондон естествено не може да си продължи по билета, но е показал другия билет и бордната карта, т.е. доказал е, че не е нарочно пропуснат полета и в действителност е бил в Москва, и билета му е бил възстановен. С Бритиш Еъруейс това.

Летя, като си купи изцяло нов билет и беше точно с Бритиш до Лондон и от там с прекачване към Мексико..На летището са му казали, че няма друга опция освен да си купи изцяло нов билет за отиване и връщане, но изглежда, че са го подвели...

Връзка към коментар

Бях писал преди за случай на познати,които летяха Мадрид-Виена-София и обратно.Билети купени през edreams .Не помня с коя авиокомпания летяха Във Виена два полета до София ,единият със закъснение и двата излитат през не повече от десетина минути.Хората се объркват и чакат на неправилния гейт и си изпускат полета.Прибраха се с автобус.Звъняха в edreams в Испания,обясняваха се и в крайна сметка нямаха проблеми с обратните полети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, didipas каза:

Здравейте,

моя позната си изтърва полета от Канада до Букурещ поради катастрофа на магистралата. Има ли шанс да й признаят полета на връщане?

Ами тази тема като цяло е малко за в бъдещето...

Иначе при изпускане на полет първо трябва да се провери има ли възможност за промяна на датата на билета, да се плати съответната такса и да се направи промяна. Ако това вече е минало, и човека е летял на друг билет, ще трябва доста да се бори, но при всички случаи трябва да се занимава с компанията, за да стане нещо

 

ПП още докато е на летището може да пробва със служителите на чекина, аз така веднъж си изпуснах полета и летях после, без да имам право на промяна на датата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 hours ago, didipas said:

Здравейте,

моя позната си изтърва полета от Канада до Букурещ поради катастрофа на магистралата. Има ли шанс да й признаят полета на връщане?

Трябва да се обади до авиокомпанията и да пита. Явно има случаи при които авиокомпаниите не се придържат дословно до условията на билета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.