Прескочи до съдържание

Пет часа престой на летище Мюнхен


Препоръчани мнения

Утре имам 5 часа престой на летището в Мюнхен (полети с Луфтханза). Има ли вариант да ги оползотворя смислено със слизане до града и ако да, какво мога да направя за около два часа там. 

Извинявам се за тъпия въпрос, но току що ми хрумна, че ще е тегаво да висим на летището, не съм била там и нямам никаква предварителна информация.

Връзка към коментар

Аз съм се разхождал, има влакове от летището баш до центъра, най-добре виж картата кои номера са. Взимаш дневен билет от автомата на спирката, беше най-евтино май. Колкото - толкова. Отдавна беше и не помня подробности.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, lyusi каза:

Утре имам 5 часа престой на летището в Мюнхен (полети с Луфтханза). Има ли вариант да ги оползотворя смислено със слизане до града и ако да, какво мога да направя за около два часа там. 

Извинявам се за тъпия въпрос, но току що ми хрумна, че ще е тегаво да висим на летището, не съм била там и нямам никаква предварителна информация.

Има и шатъл от летището до централна гара.Ние ползвахме него.Не помня обаче колко време пътуваше.На централна гара има и lockers.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Есбанът пътува 45 минути и тръгва на всеки 10-20 минути.

В посока летището внимавайте, защото на една станция влакът се разделя на 2 композиции - едната част отива на летището, а другата - в някакво село.

Може би можете да видите кметството, новото кметство, да пиете по една бира в оригиналния Хофбраухауз и толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само на S1 трябва да се внимава в коя част да се качва човек (последните вагони са за летището), S8 си е целият за там... Шатълът (на Луфтханза) мисля, че е по-бавен, и почти сигурно по-скъп от дневната карта. А в Мюнхен има достатъчно какво да се види и за един двучасов тегел в центъра...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако ползвате S1, то може да слезете на Marienplatz да се разходите около кметството, после до пазара Viktualienmarkt, да се качите на кулата на църквата Св.Петър ( влиза се през една малка врата в страни от входа на църквата) . Открива се хубава гледка към Мюнхен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, milen_40 каза:

Ако ползвате S1, то може да слезете на Marienplatz да се разходите около кметството, после до пазара Viktualienmarkt, да се качите на кулата на църквата Св.Петър ( влиза се през една малка врата в страни от входа на църквата) . Открива се хубава гледка към Мюнхен.

S8 също спира там, но пътува по-кратко от S1.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето едно маршрутче за бърза обиколка на централен Мюнхен:

 

Предлагам слизане на Карлсплац, за да може тръгването наобратно да го направиш от Изартор, понеже там е само един перон и е супер лесно за ориентиране (да не говорим, че S1 и S8 се движат в различни посоки и не са на едни и същи релси, т.е. като е само 1 перон се качваш на който s-bahn дойде първи), докато на Мариенплац и Карлсплац човек може доста време да прекара в търсене...

 

От Карслплац минаваш покрай красивата съдебна палата, през Максимилиансплац до Одеонплац, където можеш да надникнеш и в градините към резиденцията (Hofgarten). После минаваш през Max-Joseph-Platz с Националния театър, оттам към Мариенплац за кметството и евентуално ако няма народ на Peterkirche, може да се откочи и до Frauenkirche. След това пак през Мариенплац се загубваш в уличките около Hofbräuhaus и с моткане стигаш Isartor, откъдето много лесно се мяташ за летището. Не препоръчвам минаването по улицата свързваща най-директно Карлсплац с Мариенплац, защото е само шопинг и няма да видиш нищо друго 😄

 

munich1.png.7fab719df14c598d7c8d1fd3a18018b1.png

 

Гугъл ми го дава всичкото това около 3 км, така че не е много ходене и може да включиш и Königsplatz, като пропуснеш Максимилиансплац (може и с него, разбира се, все пак е съвсем наблизо), а минеш между Съдебната палата и старата ботаническа градина (с това стават към 4 км):

 

606157019_Screenshotfrom2019-07-0312-06-12.png.ae14b490af93038e82461c1c22f9def6.png

 

п.п. аз току-що видях, че въпросът е пуснат през нощта, та явно съм закъсняла със съветите... 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не мисля, че това може да се осъществи за 5 часа престой от полет до полет с минаване на паспортен контрол, транспорт и т.н. Да не кажа, че ако сте 1,5 часа преди втория полет на летището, а е желателно, ако не го познавате, защото е голямо ще ви остане много малко време в града и не знам дали изобщо си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хора, супер сте! Благодаря на всички. Наистина много ласт минит ми дойде въпросът, че много други приоритети и емоции имаше в това пътуване, въобще не ми беше хрумвало какво ще правя при престоя в Мюнхен. 

В крайна сметка чудно уплътнихме времето- S ban до Marienplaz, един тегел наоколо, вурстчета и жива бира на Viktualienmarkt (пазарът до Marienplatz) и обратно на летището. 

Prost 🍻 und danke!

20190703_162656.jpg.e4b81a9937aeef5227eff69a69c0c8b2.jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.