Прескочи до съдържание

Turkish Airlines - безплатен тур


Препоръчани мнения

В темата за Бали се спомена за безплатен тур на турците, при престой между 6 и 24 часа в Истанбул.

 

Правя темата, тъй като може да е полезно на някой. Ето и линк от техния сайт:

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/fly-different/touristanbul/

 

Някой възползвал ли се е от някой от туровете? Лично аз кацам в 17:15 ч. и предполагам, че е почти невъзможно да се класирам за този в 18:00 ч.

 

Връзка към коментар
9 minutes ago, Христиан said:

Някой възползвал ли се е от някой от туровете? Лично аз кацам в 17:15 ч. и предполагам, че е почти невъзможно да се класирам за този в 18:00 ч.

 

Чисто физически е напълно възможно да хванеш тура, но въпросът е как разпределят местата и възможно ли е да са свършили?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Чисто физически е напълно възможно да хванеш тура, но въпросът е как разпределят местата и възможно ли е да са свършили?

 

Еми пише, че трябва да се запишеш 30 мин. преди тур-а, така се разпределят местата. За 15 мин. надали ще успея да мина проверка и да отида на посоченото място, за да се запиша.

Връзка към коментар
6 minutes ago, Христиан said:

 

Еми пише, че трябва да се запишеш 30 мин. преди тур-а, така се разпределят местата. За 15 мин. надали ще успея да мина проверка и да отида на посоченото място, за да се запиша.

По принцип в разписанията на самолетите има определени резерви и ако самолета тръгне на време, може да пристигне по рано от колкото е по разписание. Сигурен ли си освен това, че мястото за записване е след паспортната проверка? Възможно е да е някъде в транзитната зона... Да не говорим, че ако има места е напълно възможно да не спазват стриктно тези 30 минути...Все пак хора работят и там и ако пристигнеш 20 минути преди тура пак е възможно да те запишат...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На сайта има точно указано от къде става записването не е предварително, и аз я мисля тази гимнастика, но не знам дали първо ще сварим и второ, като се изсипем всичките дали ще има места...но каквото такова 🙂 

Връзка към коментар
преди 11 минути , zvezda9001 каза:

На сайта има точно указано от къде става записването не е предварително, и аз я мисля тази гимнастика, но не знам дали първо ще сварим и второ, като се изсипем всичките дали ще има места...но каквото такова 🙂 

Като гледам последните дни кацат около 17:00 ч., което дава известни надежди за успех. 😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата година направих това упражнение с дневният кратък тур (08:00-11:30ч). 

Обиколката представляваше 2 часа обикаляне с автобус и 2 кратки почивки от по 10-15 мин за снимка.

Имаше много желаещи и дълга опашка от чакащи, които не можаха да се възползват от тура в този конкретен час. Семейства, туристически групи, пълен миш-маш. Само това, че бях отишла по-рано ме спаси. Не искам да ти нарушавам доброто настроение от плануването на почивката, но за мен шансът е малък да си там на време. Има адски много хора, които искат да си оплътнят времето навън, отколкото да висят на летището. А и няма удобството на резервацията, а е на принципа "first come, first serve". Ако имаш много време за губене и не ти представлява трудност, направи опит все пак. Може да имаш късмет и да се случат нещата. Просто давам идея да имаш едно на ум, за да няма разочарование.

 

На мен лично ми се стори малко като претупване този тур, но все пак беше по-добре да се разтъпча навън, отколкото да се чудя какво да правя на терминала няколко часа. Има си своите положителни и отрицателни неща.

 

А ти казваш от 18:00ч, но това няма да е разходка из града, а круиз след вечеря. В зависимост по кое време ще пътуваш, но трябва да се има предвид, че може да е тъмно и не се знае каква видимост ще има. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Да дам отчет:

 

Самолетът кацна около 17:00 ч. и рулира поне 20 мин. до гейта. След което ни трябваха около 20-25 мин. (леко потичвайки) да отидем до гишето, на което се записваме за безплатния тур. Бяхме там в 17:45. Явно имаше места и ни записаха... около 10 магеланци успяхме. 😄

Извозват ни с голям автобус до това корабче:

IMG_20190718_192810.jpg.60927870d78dd34d0420b22ddbc51baf.jpg

 

Самата обиколка започва в 20:00 ч. и продължава почти 2 часа. В 22:00 ч. ни товарят обратно в автобуса и към летището. Вечерята представляваше дюнер с айран и турски сладкиши. Като цяло си заслужава за оплътняване на едни 8 часа престой.

Ето и още една снимка от корабчето. 🙂

 

IMG_20190718_201720.thumb.jpg.b6185d293631402618328a6f1d4eeac0.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.