Прескочи до съдържание

Нашата седмица в Португалия


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

Йосиф Милчов

След като излезе зимното разписание на Wizz Air, все повече назрява стара мечта, да се превърне в реалност. Обмисляме седмица Португалия през февруари, като все още програмата ни е в много груб вид и подлежи на сериозно четене и изглаждане. Ясно е, че кацаме и излитаме от Лисабон. Предвиждаме 3-4 дни Лисабон и околностите, 1 ден Коимбра с нощувка и 2 дни Мадейра. Севера над Коимбра, ще го оставим за евентуално следващо ходене. За сега ми изникват два въпроса заслужава ли си да се ходи изобщо за 2 дни до Мадейра? Полет с Easy Jet, цената е повече от добра. Вторият въпрос е, ако ходим до Мадейра се връщаме в Лисабон в 11:05 часа, а същия ден в 17:00 летим за София. Има ли смисъл този ден да се връщаме до Лисабон за тези 4 часа между двата полета, визирам, че в 15:00 трябва да сме на летището или по добре да си изчакаме полета за София на летището? Всякакви мнения и съвети по пътуването ни също са добре дошли. Благодаря ви.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 5 минути , Alexander каза:

2 дни или 2 нощи? И в двата случая за мен не си заслужава.

По-добре наблегнете на континента само

Падат се точно 2 дни и 2 нощи. Каца се във Фуншал на 9 февруари сутринта и на 11 февруари пак сутринта е обратния полет към Лисабон.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 43 минути , BlackArt77 каза:

Падат се точно 2 дни и 2 нощи. Каца се във Фуншал на 9 февруари сутринта и на 11 февруари пак сутринта е обратния полет към Лисабон.

Не си заслужава. Седмица на Мадейра е добър ватиант.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, BlackArt77 каза:

След като излезе зимното разписание на Wizz Air, все повече назрява стара мечта, да се превърне в реалност. Обмисляме седмица Португалия през февруари, като все още програмата ни е в много груб вид и подлежи на сериозно четене и изглаждане. Ясно е, че кацаме и излитаме от Лисабон. Предвиждаме 3-4 дни Лисабон и околностите, 1 ден Коимбра с нощувка и 2 дни Мадейра. Севера над Коимбра, ще го оставим за евентуално следващо ходене. За сега ми изникват два въпроса заслужава ли си да се ходи изобщо за 2 дни до Мадейра? Полет с Easy Jet, цената е повече от добра. Вторият въпрос е, ако ходим до Мадейра се връщаме в Лисабон в 11:05 часа, а същия ден в 17:00 летим за София. Има ли смисъл този ден да се връщаме до Лисабон за тези 4 часа между двата полета, визирам, че в 15:00 трябва да сме на летището или по добре да си изчакаме полета за София на летището? Всякакви мнения и съвети по пътуването ни също са добре дошли. Благодаря ви.

Започвам отзад-напред.

Летището в Лисабон е приятно, 4 часа могат да се изкарат добре - има ресторанти, вкл.тип закусвалня, минаваш и си харесваш, кафенета и магазини. Но това е , не в този терминал, от където е полета за Бг. Там няма нищо, трябва да стоите на другия терминал и като наближи времето, да отидете на този на Уиз.

 

Два дни на Мадейра стигат точно за Фуншал - няма да има време за друго.Вземате хоп- она за два дни и виждате главните неща. 

Ако сте от тези туристи, които бързо отмятат, става.Ако искате да усетите красотата и уникалността на острова- не си струва. То е, като, да ти дадат едно превкусно ястие и да ти го вземат, след втората хапка:)))

 

Една седмица за Португалия, за мен, също е въз- малко, но все пак, ще видите много неща.А то, там има мноооого за гледане. Разпредели си ги по 3/Лисабон и околности и 3/Порто и околности и готово:))))

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, BlackArt77 каза:

заслужава ли си да се ходи изобщо за 2 дни до Мадейра?

Да! Ако ви хареса - ще се върнете, ако ли не - ще знаете, че не е вашето място 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
10 hours ago, Alexander said:

2 дни или 2 нощи? И в двата случая за мен не си заслужава.

По-добре наблегнете на континента само

Аз лично не бих бил толкова категоричен какво си заслужава и какво не си заслужава. За всеки човек е различно! Ако самолетните билети са евтини, въпросът е единствено къде да инвестираме време в пътуването? До дестинация в провинцията също може да трябва да инвестираме 3-4 часа време и десетки евро за гориво, пътни такси, влакови билети и т.н. Защо тези 3-4 часа да не се “инвестират“ за едно кратко пътуване до Мадейра?

Пътуване с влак от Лисабон до Коимбра например изисква около 2 часа. Лисабон-Фуншал със самолет е 1 час и 45 минути. Реално като инвестирано време Фуншал не е много по далече от Коимбра...Въпрос на избор е, кое е по интересно...Защо 1 ден Коимбра да е ок, а два дни Фуншал да не е ок?

 

От гледна точка разнообразяване на пътуването и разглеждането на една “различна“ Португалия, посещението на Мадейра дори за 2 дни според мен не е лоша опция...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Мадейра не мога да се изкажа, но имайте едно наум, че Уиз може да разместят времето на полетите, поне при нас така стана.

Коимбра е прекрасна, но ако сте в недостиг на време, нощувката може да си я спестите - с еднодневен трип от Лисабон ще я разгледате.

И да цитирам един мъдрец от форума - Завииииижд!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
37 minutes ago, noshtna_ptica said:

За Мадейра не мога да се изкажа, но имайте едно наум, че Уиз може да разместят времето на полетите, поне при нас така стана.

 

Местенето на полетите и евентулното закъснение на полета от Мадейра за мен е най-сериозният риск. Аз лично бих сложил летенето до Мадейра в други дни за по сигурно. Така разместването на полетите или евентуално закъснение на самолета няма да създаде сериозни проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Благодаря за мненията. Двупосочният билет до Фуншал е 40 евро на човек за този период. Винаги е добре да се заложи на сигурното, и мисля, че ще го изместим с ден в Лисабон преди полета до София. Аз за това питах за 4те часа престой, но ако сменят часа на полета ще е прекалено рисково определено. Относно колите под наем, съм го казвал и в други теми, не е опция за нас, защото никой от нас не е шофьор. Винаги програмите са ни с обществен транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Йосиф Милчов

След като продължих разучаването и четенето из пространството, малко или много прецених, че най-доброто е да се стационираме на континента и да оставим Мадейра за последващо пътуване. Така сведох нещата до една седмица в Синтра, Лисабон, Коимбра и Евора. Надявам, че избора ми е добър и съм сигурен, че Португалия ще ни хареса много и ще искам да се върнем там, както с тана и с Испания между впрочем. Та всякъкви съвети и коментари около седмица из Лисабон, Синтра, Коимбра и Евора са добре дошли. Датитие също ги зковахме от 8 до 15 февруари 2020 година.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, мили магеланци,

реших да не създавам нова тема, за това пиша тук.

Очаква се да си направим едни 6 дни в Португалия, и в частност Лисабон, около нова година. За първи път ще ходим до там и като цяло искам да се опитам да организирам нещата сама.

Бих искала да помоля хората, които са имали честта да посетят Португалия, да дадат някой друг съветец, кои местенца си заслужава да бъдат видяни в самия град и около него, за да мога да систематизирам една програма. И също така приемам всякакви съвети за транспорта в и около Лисабон 🙂

Много благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Milencheto каза:

да дадат някой друг съветец, кои местенца си заслужава да бъдат видяни в самия град и около него, за да мога да систематизирам една програма.

Ами като за начало прочети тази тема и няколко други от раздела, там има доста програми и заслужаващи си местенца и после като имаш по-конкретни въпроси давай

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.