Прескочи до съдържание

дневник Пеша на море по Ком - Емине


Tonyco

Препоръчани мнения

преди 10 часа, pr284 каза:

щом прочетох това, се уплаших!

Алпийската част е реално всичко от Момина поляна до Мазалат...

Иначе за малко сме се разминали - на 25 бях на Добрила, но се качих от сопотския лифт на път за хижа Амбарица...

Момчета, поздравления, че сте завършили успешно този преход. Надявам се да няма усложнения със стъпалото...

Няма да се плашиш, просто осторожно 🙂 Разминали сме се да, имаше навалица от народ с лифта, доста разминавахме там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Продължавам да отслабвам, тази сутрин 73.9 кг, ко става незнам. Толкова съм бил последно на 17 г. Спретнах вчера една бисквитена торта калорична, днес пък си направих домашен сладолед по руска рецепта с руски продукти, уникален е и доста калоричен. Два вида само този път с трюфели и шоколад, свърши ми домашното сладко от вишни 😄

 

 

20190806_203808.jpg

20190807_202757.jpg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Tonyco, надявам се,че си лапаш сладоледа и разни други вкусотийки, които ти е свидно да споделиш с нас 😉 и затова си се кротнал 🙂 

Или си се запилял по чукарите отново...

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Лапам аз. Сладоледа изчезва доста бързо 😄 и пак си стоя 74 кг. Като цяло гледам да лапам повечко плодове и зеленчуци за витамини. Отдал съм се на кулинария и готвя разни неща и без това друго немога да правя. Спазвам стриктно инструкцийте на лекаря и никво запиляване по планините, никаква физическа активност само почивка, което определено може да ме побърка 🙂 Парус-а не трае на едно място 😄 търси своята буря, където да е спокоен. Ровейки из компютъра заформям нови приключения за мен и Боби. Не се сдържах и се записах края на септември за К3 ултра, състезание по планинско бягане край Златоград 53 км с 2600 D+ с контролно време 12 ч, ще трябва да се тренира здраво за него. Такова не съм правил до сега. Отделно на Боби му сготвих няколко приключения. Давам си още седмица в бокса и почваме, че не остана 😄 Ходих пак на лекар, добре се повлиява инфекцията още на 4-тия ден. АБ ще трябва да го взимам 10-12 дни. Днес вече крака е спаднал почти до нормално положение, глезена е в нормалната си форма, но още има болки в предната част. Ходилата започнаха да изграждат нова кожа. Шока за организма е жесток обаче. Все още не е в час. Тези грамадански преходи го бяха вкарали в особен режим, от който и в момента му е трудно да излезе. Научих много за собственото си тяло, неща които незнаех за него. Видях и способностите на тялото да се адаптира в различни ситуации. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Подредих и надписах снимките. Тук са всички снимки от всички устройства. Има ме и мене в крачка как плета краците с пришките 😁

 

http://www.tonyco.net/pictures/Kom_Emine_2019/

 

Оригиналите на панорамите могат да бъдат видени тук:

 

http://www.tonyco.net/panoramas/index.php?dir=Kom_Emine_2019/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

След неуспешен опит с клещите да си извадя клатещия се нокът на палеца на крака, реших, че вместо да захапвам точилката ще ида на хирург с упойка да го махне. Да де, но упойката се поставя директно в нерва та боли повече от самото изтръгване 😄 В крайна сметка го махна и два дена с превръзка, та на снимката по-долу може да видите как се къпе един Ком-Еминеец 😄

20190815_083738.jpg

20190815_203300.jpg

  • Шок 1
Връзка към мнение

Освен снимките, които говорят много сглобих и кратък късометражен филм. Снимките са си снимки, но в движение е съвсем различно. Преминете заедно с нас по това тежко трасе в следващите 25 мин и почувствайте духа на Стара планина, духа на България 🇧🇬

 

https://youtu.be/krGvdUA_IRE

 

Оригинала на видеото може да бъде дръпнат от следващия линк, за хората които държат на качеството 🙂 

 

http://www.tonyco.net/video/index.php?dir=Kom_Emine_2019/&file=E3_Kom_Emine.mp4

 

Приятно гледане

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Изгледах го с интерес, но имам малко градивни забележки.... ако позволиш... и без да искам да критикувам това което си направил...🤠Супер си е!

Ако можеш да добавиш информация по дни-примерно старт за деня от хижа.... край в хижа.... и в добавка с визуализация по картата ще си е направо пътеводител за маршрута... особено ми хареса и живото включване от изкачването на някои емблематични върхове по маршрута ви... визирам Голям Купен, защото ми припомни нашето катерене от миналата година...😜

знам че искам много, а и като не съм правила видеа сегурно си е много работа, но да си напиша пък ти и така да го оставиш си е незабравимо преживяване...

Благодаря че ни правиш съпричастни  и споделяш преживяното...

 

Дано като толкова се популяризира маршрута в последните години и пътеките в края на маршрута - Рижки, Върбишки проход. ... да се поочовечят...  Мечтиии!!!

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В стравата има всичко точно по дни, който се интересува, влиза в профла ми и гледа, къде сме се объркали, колко метра, на каква надморска височина, в колко часа къде сме били, точно проходения маршрут и т.н. подробна информация. Филма си е филм 🙂 

Прохода не е Риж или поне нямаше този цвят 😉 

Младен си го бива с лафовете, пада си смях, особено как се правят на доктори и се чудят ко да правят с пришките ми, но това беше само първия ден 🤣

Нищо не каза за страховитата музичка ? 😴 Началото на мелодията за лека нощ е от една моя играчка, от времето когато съм бил бебе. Едно жълто човече, което се увисва и се навива, дърпайки шнур отдолу, после пружината го навива и латерната свири тази мелодия и човечето маха с крака и ръце и му се въртят очите. Производство е на Sanyo и е Made in Japan, и в този момент работи като ново и изглежда така, няма вече такива играчки !!! 

За да се получи филма в снимката по-долу в дясно като се погледне се вижда графика, която е съвкупност от безброй видео и аудио писти, надписи, преливане от едно в друго, ефекти и т.н. , а и нямаше да стане толкова забавно ако изпадах с подробни маршрути за всеки ден.

Надявам се и финала да ви е харесал, трябваше да е нещо Българско и национално 🙂 А и в началото туристическата песничка от грамофонна плоча на Балкантон 😁

Adobe.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Миналата седмица вървях към 22 км и ми се скапаха краката.Тръгнах с колелото на разходка и на 22 км от къщи се счупи болт на кормилото.Не ми се обаждаше да ме вземе някой близък с кола и скрих колелото,и тръгнах на стоп.Нямах и пари за влака.Никой не ме качи,а бях без чорапи с едни неудобни обувки и си разраних краката.

На другия ден се върнах с влака,оправих кормилото и се прибрах на ход.

 

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 20.09.2019 г. в 17:56, dimitrov6 каза:

Миналата седмица вървях към 22 км и ми се скапаха краката.Тръгнах с колелото на разходка и на 22 км от къщи се счупи болт на кормилото.Не ми се обаждаше да ме вземе някой близък с кола и скрих колелото,и тръгнах на стоп.Нямах и пари за влака.Никой не ме качи,а бях без чорапи с едни неудобни обувки и си разраних краката.

На другия ден се върнах с влака,оправих кормилото и се прибрах на ход.

 

22 ти е фаталното число явно 🙂 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.