Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, за получаване на виза ми искат копие на запазени самолетни билети.Не знам как се запазват.Използвам сайт  aerobilet.ru Там са на добри цени, но не виждам опция за запазване.Не искам да купувам преди да получа виза.Помогнете, в кои сайтове има опция за запазване.Мога ли там да запазя и след получаване на виза да анулирам по скъпия и да си закупя нов от аеробилет. Това ще ми създаде ли последващи проблеми на граница при пристигане.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , vik162 каза:

Здравейте, за получаване на виза ми искат копие на запазени самолетни билети.Не знам как се запазват.Използвам сайт  aerobilet.ru Там са на добри цени, но не виждам опция за запазване.Не искам да купувам преди да получа виза.Помогнете, в кои сайтове има опция за запазване.Мога ли там да запазя и след получаване на виза да анулирам по скъпия и да си закупя нов от аеробилет. Това ще ми създаде ли последващи проблеми на граница при пристигане.

Коя е държавата? Тези държави, които изискват самолетен билет като условие за виза обикновено издават такава безпроблемно. Съдейки от сайта, най-вероятно става въпрос за Русия. 

 

Запазване на самолетен билет няма никъде (ако не броим задържане за 24/48 часа или подобни, които едва ли ще са достатъчни за твоите цели, а и не съм сигурен, че това ти дава реален самолетен билет). Това, което търсиш е билет с възможност за пълна отмяна, но цените на тези са космически. 

 

Но пак казвам, ако говорим за Русия - излишно се притесняваш. Купи си билети, подай си документите и си чакай визата. 

Връзка към коментар

Визата е за Пакистан, чакам да ми изпратят поканата и се опитвам да посъбера документите за виза. При мен се получи малко мудно и продължително не знам докъде ще я докарам но не ми се отказва.Искат извлечение за доход 100 долара на ден.Не знам дали обикновено банково извлечени ще свърши работа .От ОББ за такова удостоверение с печат ми поискаха 20 лева.Благодаря за информацията.

Връзка към коментар
Преди 1 час, vik162 каза:

Визата е за Пакистан, чакам да ми изпратят поканата и се опитвам да посъбера документите за виза. При мен се получи малко мудно и продължително не знам докъде ще я докарам но не ми се отказва.Искат извлечение за доход 100 долара на ден.Не знам дали обикновено банково извлечени ще свърши работа .От ОББ за такова удостоверение с печат ми поискаха 20 лева.Благодаря за информацията.

Прегледай тези две теми, мисля че в тях има много разисквано за визите:

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, vik162 каза:

Здравейте, за получаване на виза ми искат копие на запазени самолетни билети.Не знам как се запазват.Използвам сайт  aerobilet.ru Там са на добри цени, но не виждам опция за запазване.Не искам да купувам преди да получа виза.Помогнете, в кои сайтове има опция за запазване.Мога ли там да запазя и след получаване на виза да анулирам по скъпия и да си закупя нов от аеробилет. Това ще ми създаде ли последващи проблеми на граница при пристигане.

 

Преди 1 час, vik162 каза:

Визата е за Пакистан, чакам да ми изпратят поканата и се опитвам да посъбера документите за виза. При мен се получи малко мудно и продължително не знам докъде ще я докарам но не ми се отказва.Искат извлечение за доход 100 долара на ден.Не знам дали обикновено банково извлечени ще свърши работа .От ОББ за такова удостоверение с печат ми поискаха 20 лева.Благодаря за информацията.

 

Здравей. 

 

Аз изрових света да намеря билети, които само се запазват, защото исках да направим еднопосочни полети до Индия и Пакистан. Това беше толкова рисковано и неясно, че зарязах идеята. Не успях да намеря такива билети. 

 

За стандартно посещение не виждам какво ще те притесни - купуваш си двупосочен билет, приготвяш исканите документи и готово.

 

В моята тема са обсъждани и визите. Иначе за парите: 100 долара на ден, умножено по дните = банково извлечение.

Връзка към коментар

По принцип никой не ти проверява билетите до Пакистан дали са фалшиви или не, ако може другите магеланци да помогнат с инфо от къде се резервират примерни билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не можеш да запазиш билети. Може да купиш Fully flexible билет, който обаче е добре да провериш колко струва.

Аз такива неща правя, като купувам билет с мили, който после мога да откажа срещу сравнително малка такса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Запазване за мен значи при покупката да пишеш, че ще го платиш с банков превод. Нормално резервацията ти важи от 1 до няколко дена преди да освободят билета поради неплащане. Лично аз съм ползвал posoka.com, защото там предлагат такова плащане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, vik162 каза:

Здравейте, за получаване на виза ми искат копие на запазени самолетни билети.Не знам как се запазват.Използвам сайт  aerobilet.ru Там са на добри цени, но не виждам опция за запазване.Не искам да купувам преди да получа виза.Помогнете, в кои сайтове има опция за запазване.Мога ли там да запазя и след получаване на виза да анулирам по скъпия и да си закупя нов от аеробилет. Това ще ми създаде ли последващи проблеми на граница при пристигане.

Преди 10 години аз запазвах самолетни билети за издаване на визи, но не през уебсайт (едва ли има такъв, който да прелага тази услуга), а отидох при туроператор. Там жената си отвори резервационната система, предложи ми варианти, избрахме датите и резервирахме. Не помня за колко време бяха запазени, но нещо като 7 или 10 дни май беше. За щастие визите бяха дадени, така че платих билетите и готово. Даже понеже лимитът на картата ми не беше достатъчно голям, ходих два дни поред да плащам. Билетите бяха с Lufthansa, ако това има значение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

При това положение ако някой проверява ти практически нямаш закупен билет. А ако не проверява, няма смисъл.

Съмнявам се, че някой проверява - закупени билети са стандарт за издаване на туристически визи за някои страни. 

 

В Експидия може да се закупи билет, да се принтира резервацията  и да се анулира до  24 часа безплатно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanislavpp каза:

В Експидия може да се закупи билет, да се принтира резервацията  и да се анулира до  24 часа безплатно.

-> 

преди 1 час, neuromancer каза:

При това положение ако някой проверява ти практически нямаш закупен билет. А ако не проверява, няма смисъл.

 

Връзка към коментар

E то по тая логика може да си направиш билет с текстов редактор (лично мен не са ме проверявали освен веднъж, когато нямах нищо за показване, ама дълга история...).

 

Преди години като отидеш в агенция можеше да ти направят резервация, която да платиш след няколко дена, но то пак не е билет, имаш само разпечатка на хартия, даже си пише, че трябва да се плати.

Може би и сега правят така, ама от години не съм ходил в агенция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , neuromancer каза:

Преди години като отидеш в агенция можеше да ти направят резервация, която да платиш след няколко дена, но то пак не е билет, имаш само разпечатка на хартия, даже си пише, че трябва да се плати.

Разбира се, че не е билет. Само те има въведен в резервационната система и получаваш удостоверение от агента за това. Знаеш, че навремето посолствата съветваха да не се купува билет, преди да е издадена визата. Тогава тая схема вършеше чудесна работа.

Но ако някой иска издаден билет - това е друга опера.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Потвърждавам горното, тъй като съм купувала билети от тур. агент неведнъж и съвсем наскоро пак купих. Често познати са ме питали защо купувам от тур. агент вместо директно от сайта на авиокомпанията, при еднаква цена. Отговорът е, защото тур. агентът ми пази резервацията 3 дни, а при късмет и няколко пъти по 3 дни, докато има свободни места на цената, която съм харесала и докато аз и спътниците ми се натуткаме и вземем окончателно решение дали ще купим тези билети или не. Много е удобно това за мен, особено ако сме група от повече хора и на всеки е нужно време да реши, а пък и "гоним" определен бюджет за самолетни билети. 

Затова и аз препоръчвам, в случая за виза, тур. агент/туроператор да ви направи такава предварителна резервация и да я покажете с искането за виза. Кажете да ви я удължават колкото дни ви е необходимо, а след като получите визата, ще решите дали да платите тази резервация или да си търсите друга. 

 

Под запазени билети се има предвид именно такава резервация в глобална резервационна система. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.