Прескочи до съдържание

Revolut for business - някой с опит?


Препоръчани мнения

Отварям нова тема, че услугата май е доста по-различна. Някой има ли опит с Revolut for business? Тази седмица си промениха условията от такса минимум 25 паунда на месец на безплатна за малки фирми. Каквато е и скромната фирмичка търкаляща този форум 🙂

 

За съжаление от сайта им с огрооомни бели пространства няма почти никаква конкретика. Това, от което имам нужда е:

- българска сметка в левове, това мисля, че е постижимо, включително IBAN номер. 

- евтини или безплатни преводи - виждам че пет превода са безплатни, от там нагоре са по 20 цента, което е нищо в сравнение с кожодерските такси на бг банките (редакция - 5-те безплатни включват и входящи и изходящи обаче!)

- много ме блазни интеграцията със счетоводен софтуер и т.н., месечно поне час-два ми умират в най-скучната работа на света, да не говорим за грешките, които се случват чат-пат. 

- не на последно място, плащам 20лв горе-долу всеки месец, а изглежда с Revolut може и без тях

- разни други благинки като карта с личен дизайн, йей

- ако мога да се отърва и от пейпал сметката ще е още по-чудесно

 

И така, изглежда добре, но трябва да се регистрира човек за да прегледа детайлната информация, а сякаш не ми се занимава да им разказвам и майчиното си мляко само за да пробвам. Та, ако някой има опит с Revolut for business като заместител на фирмена банкова сметка ще се радвам да сподели. 

 

На нормалния револют съм общо взето много лек клиент - превеждам по сметката пари и тегля от чужди банкомати когато се налага, самата сметка я държа празна. Съвсем не съм навътре в детайлите. 

 

- Още един въпрос. Има ли нещо специфично в преводите към бюджета, освен че банките тук са тарикати да ги таксуват по-скъпо? Няма нещо специално, което да ме принуждава задължително да правя такъв превод от българска банка?

 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Жоро, аз наскоро се разделих с обслужващата ме банка по същите причини плюс кожодерските условия за физически ПОС терминал.

 

В момента ползвам като основна сметка Транскарт:

https://www.transcard.bg/bg/business-kreditna-karta/

Няма периодична такса, преводите в България са по 1 лев, комисионните за POS са повече от добри. Недостатъци: имат само една каса, от която може да се захранва сметката с кеш безплатно - на кръстовището на Вапцаров и Черни връх. Захранване от други места (напр. бензиностанции Петрол) струва левче, което на практика е половината от таксата за захранване на собствена фирмена сметка в ДСК. Тегленето от сметката също би било скъпо ако нямаше Curve 🙂 Справките са им недодялани, но това не е голям проблем за счетоводителите. Обслужването е 6+, имат персонален подход и са гъвкави.

 

Резервната ми сметка е в MyPOS:

https://www.mypos.eu/bg

Срещу закупуване на най-евтиния POS терминал (59 лева) получаваш безплатна сметка с дебитна карта. Преводите към BG са по 80 стотинки, към чужбина са на много приемливи цени. Все още не поддържат бюджетни преводи, планират ги за началото на 2020г. Захранването е безплатно от банкоматите на Айкарт - има ги по молове и големите магазини на А1, тегленето през дебитната им карта е 1 лев от всеки банкомат в България.

 

Revolut for business не е решение за нас, защото не поддържа бюджетни преводи и защото сметката не е в България. Т.е. всички твои контрагенти ще бъдат обръснати от банките си ако трябва да ти изпращат пари.

Някои колеги търгуващи активно с изтока ползват Paysera, но не мисля, че за такива като нас ще е изгодно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам личен опит, но около мен всички ги псуват в тази им бизнес частта. Негативни мнения и за бавене на пари, и за бавен и лош съпорт. Мненията са обединени, че за физически лица са супер, но за бизнес са ужасни. 

Връзка към коментар

@Ilian359, аз не ползвам терминал и това не ми е важно. Сякаш най-важното ми беше български IBAN, но такъв май няма. 

 

Мерси, явно не трябва да сме чак толкова early adopter-и 🙂 Може би просто да пробвам да сменя paypal-a, но сякаш не ми се занимава. От трън, та на глог. 

Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

@Георги, току що във Facebook ми изскочи реклама на Paysera и поне на пръв поглед изглежда каквото търсиш.

Screenshot_20190725-185219.jpg

Ще погледна. Дано да е български IBAN-а. И да работят с юридически лица все пак. 

Връзка към коментар
Боян Димитров

Темата и мене много ме интересува. Бях се насочил към револют фор бизнес.

Имам приятел, който ползва пейсера, ще разпитам, като се върна и ще доложа.

 

Някой има ли опит с https://www.skrill.com/en/ ?

 

Един от девовете твърди, че имат всички фийчърс на револют.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Боян Димитров каза:

Темата и мене много ме интересува. Бях се насочил към револют фор бизнес.

Имам приятел, който ползва пейсера, ще разпитам, като се върна и ще доложа.

Любопитни са и други алтернативи.

Paysera ги разцъках набързо - за левове не стават. Имат си всички дразнещи банкови таксички за тва и за онова, не ми се вади калкулатора да смятам дали излизат по-евтино, но въпросът тук ми беше по-скоро принципен - да избегнем таксите въобще, а не да ги намаляваме. Също не видях дали предлагат български IBAN, но с оглед на това, че фокусът им явно е Литва и Великобритания, то едва ли. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

български IBAN---

Персоналните нямат български, а само латвийски номер, 20 символен, започва с LT
Нямам причина да смятам, че при фирмените е различно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Revolut стартира безплатен бизнес акаунт за фрийлансери и малки и големи фирми.

Revolut трансформира бизнес банкирането с нови сметки. Вече потребителите на Revolut могат да отворят и своите бизнес сметки напълно безплатно.

  • Revolut стартира безплатен бизнес акаунт без месечни такси за корпоративни клиенти и фрийлансери
  • Revolut също така представя и промени в ценовите предложения на останалите бизнес плановете
  • Повече от 100 000 фирми в Европа вече се възползват от услугата, която значително намалява разходите на бизнес потребителите

Revolut for Business стартира два нови плана за бизнес сметка с нулеви месечни такси, насочени към амбициозни стартъп компании и специалисти на свободна практика (фрийлансери). Новите функционалности ще помогнат на бизнес потребителите да се разрастнат ефективно и бързо чрез улеснени процеси по отваряне на сметка, извършване на местни и международни преводи, както и следене на фирмени разплащания.

 

За повече инфо цък...

Връзка към коментар

Преди година стигнах до последната стъпка за регистриране на фирмена сметка

при револут но като видях таксите "замръзих" бутона и от тогава редовно ме подсещат да

приключа с регистрацията... Има и друг проблем ако това се счита за банкова сметка в чужбина на

всяко тримесечие се подава статистически формуляр към БНБ... 

Вместо това регистрирах бизнес сметка в PAYSERA и съм много доволен. Преводи в ЕС за 15 цента за други

места 7 евро, за покупка на валута курсовете им са много добри а и за големи суми дават персонално

обменен курс. Имат и добра поддръжка с български тел. номера. Булбанк ме дереше с 20 евро на превод. 

 

Други такси за преводи не съм забелязъл. Условията за фирмените им карти са лоши. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 25.07.2019 г. в 18:55, chandni каза:

@Георги, току що във Facebook ми изскочи реклама на Paysera и поне на пръв поглед изглежда каквото търсиш.

Screenshot_20190725-185219.jpg

Не видях тема за Paysera, ако иска админа да отдели нова.

Та днес Пейсера пускат сметки с BGN IBAN.

Сметката е в Пощенска банка и няма годишна такса.

sshot-2019-09-25-[14-17-29].jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз ще се повторя, че в момента за фирми единствената алтернатива на банките е Транскарт. Те са единствената небанкова институция, поддържаща плащания към бюджетни сметки. 

Преди около месец спонтанно им изпратих списък с впечатления и предложения за подобряване удобството на клиентите. Отговориха ми, че ще ги имат предвид при пускането на новия сайт в началото на следващата година. Въпреки това миналата седмица забелязах, че в настоящата платформа три от препоръките ми вече са реализирани. Това много ме зарадва на фона на цялостното ниво на услугите в България и всеобщото неглижиране на клиентите.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
On 7/25/2019 at 3:07 PM, Ilian359 said:

Жоро, аз наскоро се разделих с обслужващата ме банка по същите причини плюс кожодерските условия за физически ПОС терминал.

 

В момента ползвам като основна сметка Транскарт:

https://www.transcard.bg/bg/business-kreditna-karta/

Няма периодична такса, преводите в България са по 1 лев, комисионните за POS са повече от добри. Недостатъци: имат само една каса, от която може да се захранва сметката с кеш безплатно - на кръстовището на Вапцаров и Черни връх. Захранване от други места (напр. бензиностанции Петрол) струва левче, което на практика е половината от таксата за захранване на собствена фирмена сметка в ДСК. Тегленето от сметката също би било скъпо ако нямаше Curve 🙂 

 

 

Всичко това звучи добре като изключим последното изречение. При мен всичко материяли се плащат в брой и два три пъти месечно снабдител тръгва с 5000 лева на пазар. Ползвам  Curve ама да изтеглиш 5к от банкомат си е доста тегаво да не казвам невъзможно.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, като чета темата, генералното заключение беше за Транскард. 

 

Тъй като вече сме в 2020 забелязват ли промени в револют или другите платформи, имам предвид към подобрение? И аз чета за револют бизнес и ме вълнуваха същите казуси като в началния пост. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
On 7/25/2019 at 2:46 PM, Георги said:

Отварям нова тема, че услугата май е доста по-различна. Някой има ли опит с Revolut for business? Тази седмица си промениха условията от такса минимум 25 паунда на месец на безплатна за малки фирми. Каквато е и скромната фирмичка търкаляща този форум 🙂

 

За съжаление от сайта им с огрооомни бели пространства няма почти никаква конкретика. Това, от което имам нужда е:

- българска сметка в левове, това мисля, че е постижимо, включително IBAN номер. 

- евтини или безплатни преводи - виждам че пет превода са безплатни, от там нагоре са по 20 цента, което е нищо в сравнение с кожодерските такси на бг банките (редакция - 5-те безплатни включват и входящи и изходящи обаче!)

- много ме блазни интеграцията със счетоводен софтуер и т.н., месечно поне час-два ми умират в най-скучната работа на света, да не говорим за грешките, които се случват чат-пат. 

- не на последно място, плащам 20лв горе-долу всеки месец, а изглежда с Revolut може и без тях

- разни други благинки като карта с личен дизайн, йей

- ако мога да се отърва и от пейпал сметката ще е още по-чудесно

 

И така, изглежда добре, но трябва да се регистрира човек за да прегледа детайлната информация, а сякаш не ми се занимава да им разказвам и майчиното си мляко само за да пробвам. Та, ако някой има опит с Revolut for business като заместител на фирмена банкова сметка ще се радвам да сподели. 

 

На нормалния револют съм общо взето много лек клиент - превеждам по сметката пари и тегля от чужди банкомати когато се налага, самата сметка я държа празна. Съвсем не съм навътре в детайлите. 

 

- Още един въпрос. Има ли нещо специфично в преводите към бюджета, освен че банките тук са тарикати да ги таксуват по-скъпо? Няма нещо специално, което да ме принуждава задължително да правя такъв превод от българска банка?

 

 

Така, напарвих бизнес акаунт, поговорих си и със съпорта и към момента това, което е безплатно не е хич много. Надявам се да има промени скоро, но май ще пробвам да остана с бизнес акаунта максимално много. Прилагам скрийншот с безплатната и платената версия.

 

Съответно на горните въпроси, ето моите отговори, проверени:

- българска сметка в левове, това мисля, че е постижимо, включително IBAN номер. - Да, работи, но има такса за превалутиране.

- евтини или безплатни преводи - виждам че пет превода са безплатни, от там нагоре са по 20 цента, което е нищо в сравнение с кожодерските такси на бг банките (редакция - 5-те безплатни включват и входящи и изходящи обаче!) - безплатните преводи са 0 (нула) или иначе казано х7 лв на международен превод. С платената версия - до 10 превода безплатно

** В условията им пише Free Local Transfers, това са всички преводи по GBP or EURO сметки, очевидно в UK. Sorry 😞

- много ме блазни интеграцията със счетоводен софтуер и т.н., месечно поне час-два ми умират в най-скучната работа на света, да не говорим за грешките, които се случват чат-пат. - това за сега също е валидно също само за платената версия

- не на последно място, плащам 20лв горе-долу всеки месец, а изглежда с Revolut може и без тях - дали? Може и без тях, зависи какво плащаш и ползваш. За бизнес сметка без много движение и плащане по нея, може и без тези 20 лв.

- разни други благинки като карта с личен дизайн, йей - мисля, че и това е за платените версии

- ако мога да се отърва и от пейпал сметката ще е още по-чудесно - N/A

- Още един въпрос. Има ли нещо специфично в преводите към бюджета, освен че банките тук са тарикати да ги таксуват по-скъпо? Няма нещо специално, което да ме принуждава задължително да правя такъв превод от българска банка? - Картите на револют/Curve не минават в сайта на НАП, нито на личната, нито бизнес револют. Счетоводителката каза, че това е просто, защото не са регистрирани в бг платежна система или нещо такова. ОБАЧЕ, ще направим врътка, превеждайки си Х пари на личната сметка и от там плащам към бюджета. Това също е трики, защото все пак имаме нула безплатни преводи, нали?

 

** Преводите между личната ми револют и служебната наистина са безплатни и с цел избягване превалутиране в бизнес акаунта може да се наложи да се развъртят едни пари между двете. При мен драмата е, че получавам пари във валута и често пътувам и си ги ползвам добре във валута, но все пак живея в България. Това, което се случи горе-долу случайно е, че си пуснах от Лична Револют в ЛВ превод към Служебна Револют в ЛВ превод за захранване на сметка по ТЗ, после купувах разни самолетни билети като за командировка в ЛЕВА и нямаше никакви такси. ОБАЧЕ, когато купих служебни билети за командировка в ПАУНД, ми превалутира и си взеха тази 0.4 % такса.

В моя случай...1 човече съм, ще видя как и до кога ще ги въртя нещата и дали ще се променят условията при Револют, малко ни трябва да е над нулата. Към момента личната сметка достатъчно добре я ползвам и там всички тия неща са безплатни, така че не пречи да въртя лична-служебна.

 

ВАЖНО - когато си направите бизнес сметка, пращат мейлче за агитация на платената GROW версия тестово за 1 м, това което мисля да направя е да я пусна, да нацъкам разни преводи и да обменя пари и да си седят там някакви авоари. За жалост няма да са всичките и това ще е само временно решение.

image.png.e1b6f8e4fce8a2c78a7a71405cdfbb65.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 2/21/2020 at 1:32 PM, neuromancer said:

Хубаво, ама това е само за платените акаунти. Ако някой си плаща, нека да го вземе 😁

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте искам да ви питам за револют за бизнес,

1) Покани приятел програмата важи ли, ако искам да си направя трябва ли някой приятел да ме покани

2) Доставката на картата безплатна ли е

3) Ако получавам пари от клиенти които имат Револют, към Революта на фирмата ми, разбирам че за да направя превод до БГ сметка ще ми е 7лв, мога ли обаче да си ги изпратя до личния Револют и оттам да си ги пратя по сметка безплатно?

4) Имам 3000 GBP на ден лимит за теглене на банкомат с този револют за бизнес но и 2% такса за всичко изтеглено през картата, нали така.

5) Счетоводителката ми как ще осчетоводява тези постъпили пари, има ли някакви особености?

 

Мерси много предварително

 

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

Супер полезна тема  - надявам се да излезе нещо полезно за всички.

 

Изчетох историята с револют - жалко.

Мислех си за Transferwise - някой има ли опит с тях? Предлагат бизнес акаунт, но мисля, че само с UK IBAN

Връзка към коментар

Аз лично работя с бизнес Пейсера. Револут бизнес ми се струва доста сложно

за осчетоводяване, пък и май е по-скъпичко и не се знае кога и какво ще

променят. 

Просто лично мнение. 

Имайте предвид, че всяка сметка която се води като сметка в 

чужбина се декларира пред БНБ и на три месеца се подават декларации

за салдото в нея. Закона е предвидил и глоби

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ползвам и Револют и Пейсера за бизнес. Пейсера са пъти по удобни. Български айбан, ниски такси, съпорт по телефона на български, офис в България, изгодно превалутиране евро лева, без промени в събота и неделя. Дебитната им карта е с такса 1 лев на месец. Нямат такси за поддържане на сметка нито месечни такси. Поддържат сепа инстант. Преводите в евро към повечето банки пристигат за три секунди. Картата им работи с Гугъл Пей и още куп благини. Последните осем месеца ми е основна фирмена сметка.

 

Поддържа се плащане към бюджета от лични и фирмени сметки. Може да се захранва в брой :

  •  на касите на EasyPay;
  • чрез превод от микросметка в ePay;
  • на банкомат чрез B-Pay.
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.