Прескочи до съдържание

Пътуване извън цивилизацията - Раджа Ампат


Препоръчани мнения

На 2.09.2019 г. в 20:08, Lindt каза:

Тоест папуанците съвсем правилно негодуват и от време на време това ескалира. 

Айде бе! Преди 100 години са били в каменната ера, създали съм им градове, училища. болници... И сега ми говорят за независимост докато родителите им  все още се разхождат с "котека" ?!?!?

( Знам че ще "изригнеш" но да раздвижим темата че някои 😏 се заинтересуваха от дестинацията )
Някоя оферта в тая посока ?

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stefanrusev каза:

Айде бе! Преди 100 години са били в каменната ера, създали съм им градове, училища. болници... И сега ми говорят за независимост докато родителите им  все още се разхождат с "котека" ?!?!?

( Знам че ще "изригнеш" но да раздвижим темата че някои 😏 се заинтересуваха от дестинацията )
Някоя оферта в тая посока ?

Имаше комбинация на катар и гаруда, аз си я намирах през skyscanner за 600 евро от София. 

Няма да изригвам, пестя си енергията и неодобрението за Борнео 🙂

 

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

А после?
Пътувахте ли @Lindt?
Пътепис? 
Отзиви?

 

Планираме да пътуваме до Индонезия и бих искала да направим поне 5 дни в Raja Ampat.
Дотогава, най-вероятно, ще сме PADI-certified, но и на скромен шнорхелинг ще се радваме във водите на този чуден архипелаг.
Моля за препоръки - остров, къщичка... и каквото счетеш за нужно да споделиш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , Красимира каза:

А после?
Пътувахте ли @Lindt?
Пътепис? 
Отзиви?

 

Планираме да пътуваме до Индонезия и бих искала да направим поне 5 дни в Raja Ampat.
Дотогава, най-вероятно, ще сме PADI-certified, но и на скромен шнорхелинг ще се радваме във водите на този чуден архипелаг.
Моля за препоръки - остров, къщичка... и каквото счетеш за нужно да споделиш.

Не, Краси, не стигнахме до там 🙂 Но има доста туристи в последните месеци, аз членувам в една група във фейсбук и мястото определено набира популярност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Не, Краси, не стигнахме до там 🙂 Но има доста туристи в последните месеци, аз членувам в една група във фейсбук и мястото определено набира популярност.

Издай, моля те групата. За ноември ми е един от вариантите.

Връзка към мнение
преди 31 минути , lesy каза:

Издай, моля те групата. За ноември ми е един от вариантите.

Разбира се -  Stay Raja Ampat Travellers' Forum

 

Пратих ти покана във фейсбук. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да се запиша, че все пак се сдобихме с билети до Джакарта, като целта е Раджа Ампат и започва планиране на пътуването.  Ще досаждам на пътувалите до там с въпроси.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , lesy каза:

Да се запиша, че все пак се сдобихме с билети до Джакарта, като целта е Раджа Ампат и започва планиране на пътуването.  Ще досаждам на пътувалите до там с въпроси.

Аз още не мога да се похваля с билети, щото ме изненадаха, чаках за 20-ти, но ще те следя изкъсичко 😉

Връзка към мнение
преди 5 минути , lesy каза:

Да се запиша, че все пак се сдобихме с билети до Джакарта, като целта е Раджа Ампат и започва планиране на пътуването.  Ще досаждам на пътувалите до там с въпроси.

За сега планирам Derawan и Мaratua, Раджа Ампат ще е следващото и ще гледам от вас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Все още не сме напуснали Раджа Ампат, но чакайки ферибота до Соронг ще започна да нахвърлям някои бележки.  Ние не сме дайвери. Шнорхелуваме и мъжете се гмуркат свободно.

Не помня кога точно разбрах за това място, но със сигурност след пътуването до Палау. Минаваше времето, обикаляхме други дестинации докато след Ковида реших, че е време за по-трудно достъпни. Взехме билети от промоцията на Търкиш заедно с едни приятели, които като нас също са по-приключенски настроени. Полет Варна Джакарта Варна през Истанбул. В Джакарта на летището имахме 6 часа до полета до Соронг. Уплътнихме ги. Виза on arrival се получава на летището срещу точно 35 долара. Иначе връщат по по-неизгоден курс. Купихме си сим карти на Telkomsel, обмяна на валута, малко вино. Директните полети в този ден са на Гаруда и Батик. Видях, че Air Asia май имат, но рядко. Полетите са скъпи и докато ги наблюдавахме не попаднахме на намаление. Дори на Гаруда свършиха. Оказа се, че в понеделник вечерта е единственият ферибот на седмица до отдалечения остров Мисол. Има часова разлика 2 часа спрямо Джакарта. Следва в 9ч. бърз ферибот /експресен, не бавния / до Вайсай. На пристанището има туристически разпределителен център. Там се купуват разрешителните за посещение на Раджа Ампат. От там с моторна лодка всеки homestay или dive center посреща туристите и всеки поема към това райско кътче. 

Всичко което видяхме тук надмина очакванията ми. Невероятен подводен живот, прозрачна вода, красиви острови.

 Ние бяхме договорили за пърите 6 дни тур с лодка, като платихме аванс по Wize и преди тура остатъка. Маршрутът беше направен по наше желание.received_350435251006943.jpeg.1b34b747f85244d5ae93c87d089adc9c.jpeg

  Лодката беше стара, но момчетата се справиха. Гидът говореше английски, което е важно. Всичко, което договорихме предварително беше изпълнено. Това, което бих променила е, че 2 нощувки на Руфас са много. Може би на Гам трябваше да останем 2. Там имаше и прекрасен пясъчен плаж. На Батанта също има какво да се прави за 3 нощувки. Руфас е малко, обикаля се с 2 шнорхелинга за по час, час и половина. Но не трябва да се пропуска. Доста акули и огромни  риби Наполеон, както и всякакви други красоти.

На Батанта, в залива на Даян плувахме с огромни манти на 2 метра от нас. Имаше и дюгони. Аз видях 1, но другите повече. Pianemo и Star lagoon са места с красиви гледки.20231203_185529.jpg.4243956812e6295b6575a7dda4af9809.jpg

 

20231201_095618.jpg.be6e094bb410afb39674468f0d1efe2b.jpg

Следва.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 3
  • Браво 6
Връзка към мнение

Ще чета с повишен интерес. В планоове ми е. 

Започвам с въпросите, че през март април сме на други острови в Индонезия.

Има ли офис на Telkomsel на летището? Колко струва картата?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Marisha каза:

Ще чета с повишен интерес. В планоове ми е. 

Започвам с въпросите, че през март април сме на други острови в Индонезия.

Има ли офис на Telkomsel на летището? Колко струва картата?

Интернет картата взехме от летището в Джакарта. 500 000 IRD за 25 GB. На много места няма сигнал. На Dayan dive resort няма. Една германка подскочи от радост като на петия ден от престоя си получи съобщение. 

Може да се каже, че почти няма нет, като понякога има. Съобщения се пишат и като има сигнал заминават. За работа е трудно. Получавах пощата си на телефона, но до там.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.