Прескочи до съдържание

Теч на данни от НАП


Препоръчани мнения

Изтекли ли са данните ми? НАП пусна приложението за проверка

 

Приложението на НАП, чрез което всеки може да разбере дали негови лични данни са станали обект на неоторизиран достъп, вече е достъпно.

Справка в приложението може да се направи на https://check.nra.bg/ след въвеждане на ЕГН и номер на мобилен телефон.

Резултат дали има неправомерно разпространени лични данни ще бъде изпратен на въведения мобилен номер със съобщение.

Някой провери ли?
 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Изтекли ли са данните ми? НАП пусна приложението за проверка

 

Приложението на НАП, чрез което всеки може да разбере дали негови лични данни са станали обект на неоторизиран достъп, вече е достъпно.

Справка в приложението може да се направи на https://check.nra.bg/ след въвеждане на ЕГН и номер на мобилен телефон.

Резултат дали има неправомерно разпространени лични данни ще бъде изпратен на въведения мобилен номер със съобщение.

Някой провери ли?
 

то се проверихме вече отдавна в другата търсачка, която дава и в какви файлове са открити наши данни, та не е изненада, че и това приложение каза, че има изтекли данни

 

по-скоро чудо ще е, ако на някой му даде, че няма

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

то се проверихме вече отдавна в другата търсачка, която дава и в какви файлове са открити наши данни, та не е изненада, че и това приложение каза, че има изтекли данни

 

по-скоро чудо ще е, ако на някой му даде, че няма

А коя е другата търсачка?

Тази и на мен ми отговори положително.

Връзка към коментар
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

Изтекли ли са данните ми? НАП пусна приложението за проверка

 

Приложението на НАП, чрез което всеки може да разбере дали негови лични данни са станали обект на неоторизиран достъп, вече е достъпно.

Справка в приложението може да се направи на https://check.nra.bg/ след въвеждане на ЕГН и номер на мобилен телефон.

Резултат дали има неправомерно разпространени лични данни ще бъде изпратен на въведения мобилен номер със съобщение.

Някой провери ли?
 

А това приложение безопасно ли е за употреба? Или сега са изтекли имената ми и ЕГН-то, сега да им дам и телефонния си номер?

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , AlexandraKo каза:

Венчооо, подсети ме нещо:

 

В Египет, на Пирамидите. Молим двама полицаи, дето охраняват района,  да ни направят снимка. Снимат ни те, закитвам ги с по един мускал.

Те със знаци ни обясняват, да почакаме малко и единият отива някъде. Аз си мисля, че и те ще ни дадат нещо.

Нищо подобно - вторият се връща и води още двама, та да дадем мускали и на тях...

Както викаше едно лапе в едно децко "и ти да си жива и здрава"

преди 1 минута , Childish каза:

А това приложение безопасно ли е за употреба? Или сега са изтекли имената ми и ЕГН-то, сега да им дам и телефонния си номер?

Ами това приложение е на НАП...

То верно че там нищо не опазват...ама

Връзка към коментар

Биволското приложение е много по-културно, да не говорим че и повече информация дава. Това на НАП освен да навърже мобилен телефон към егн и да се платят едни смс-и към операторите май за друго не става...

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 19 минути , Георги каза:

Биволското приложение е много по-културно, да не говорим че и повече информация дава. Това на НАП освен да навърже мобилен телефон към егн и да се платят едни смс-и към операторите май за друго не става...

Ама вЕрно ли пращали СМС с текст "ИМА" или "НЯМА" ? Или това е някаква шега?

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря! В една камара файлове...

И какво правим сега?

Претендирам за приз. Аз съм в 12  таблици! И какво може да означава това, след като освен една заплата никога нищо друго не съм декларирала?

Връзка към коментар
преди 3 минути , noshtna_ptica каза:

Претендирам за приз. Аз съм в 12  таблици! И какво може да означава това, след като освен една заплата никога нищо друго не съм декларирала?

Че с твоите лични данни някой някъде ще сключи договор за ипотечен кредит, например.

Аз фигурирам в 4 таблици.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Аз съм в 22 таблици с изтекли всякакъв вид данни. Предполагам, че знаят и кога ще умра вече. Другата седмица отивам да си сменя документите.

  • Харесвам 1
  • Шок 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
18 minutes ago, BlackArt77 said:

Аз съм в 22 таблици с изтекли всякакъв вид данни. Предполагам, че знаят и кога ще умра вече. Другата седмица отивам да си сменя документите.

И аз съм само в 22, в някой имало и лична карта - сега какво да се съдим ли трябва, кой ще плати новата лична карта .... и след всяко подавне към НАП ли трябва да я сменям.

ЧУдя се защо никой не коментира, че в регламента пише, че всички чувствителни данни трябва да се съхраняват криптирани, повечето програми за ТРЗ ги направиха да криптират и маскират егн-та и други данни, а НАП спи.

Връзка към коментар
преди 38 минути , Goal & Boss каза:

Че с твоите лични данни някой някъде ще сключи договор за ипотечен кредит, например.

Аз фигурирам в 4 таблици.

Нали има камери в банката.Там ще запишат,че друг е сключил кредита,освен ако има онлайн кредити.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То това си е за цяла тема, ама след като Бритиш еъруейс и Мариот бяха глобени за изтичане на лични данни (малък процент от всички клиенти), какво ли ще стане с НАП (изтекли данни за практически цялото население)? И дали държавата ще трябва да се глоби сама или от ЕС ще ни глобят?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

То това си е за цяла тема, ама след като Бритиш еъруейс и Мариот бяха глобени за изтичане на лични данни (малък процент от всички клиенти), какво ли ще стане с НАП (изтекли данни за практически цялото население)? И дали държавата ще трябва да се глоби сама или от ЕС ще ни глобят?

Комисията за защита на лични данни има право да ги глоби. Ама с колко, това е сложно, защото по GDPR може и да е процент от оборота, а на НАП оборота колко е? 🙂 А и какво означава да ги глоби, преливане от бюджета в бюджета? 🙂

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , noshtna_ptica каза:

За ипотечен кредит стига и една таблица, за моите 12 трябва нещо по-екзотично...

По-добре не си прави шеги по темата, че не знаеш откъде ще ти дойде и колко ще е „екзотично“.

За да добиеш някаква бегла представа как могат да стъжнят живота на някого - гледай тоя филм например.

 

 

Връзка към коментар

Ми да, частника го глобяват, а държавата може да си продължава по същия начин

Оня ден ми излизат новини в Гугъл - "Хакнаха цяла държава", като погледнах - то България.

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.