Прескочи до съдържание

Теч на данни от НАП


Препоръчани мнения

преди 9 часа, Ivko каза:

А след като се сдобият с парите КЗЛП, какво ще ги правят?! 😀

Ще ги декларират пред НАП и последните ще им ги вземат! :girl_crazy:

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
9 hours ago, Ivko said:

А след като се сдобият с парите КЗЛП, какво ще ги правят?! 😀

Чисто статистически ще се увеличат приходите на бюджета и накрая на годината ще могат да се похвалят с голям ръст на приходите от глоби 🙂

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , chandni каза:

Ще ги декларират пред НАП и последните ще им ги вземат! :girl_crazy:

Стига де, те не са такива леваци! Много ясно, че ще си ги разпределят като бонуси, за да не стигнат до ония истински леваци от НАП!

Връзка към коментар
6 minutes ago, Goal & Boss said:

Стига де, те не са такива леваци! Много ясно, че ще си ги разпределят като бонуси, за да не стигнат до ония истински леваци от НАП!

Точно така ще стигнат! Бонусът е доход, който трябва да се декларира пред НАП 🙂

Връзка към коментар
преди 1 минута , Topfly каза:

Точно така ще стигнат! Бонусът е доход, който трябва да се декларира пред НАП 🙂

В случая ония от КЗЛД с удоволствие ще го декларират, за да видят ония от НАП „какви бонусчета лапкаме ние!“ :grin:

  • Смея се 4
Връзка към коментар

https://www.cpdp.bg/?p=news_view&aid=1514

Председателят на Комисията за защита на личните данни издаде Наказателно постановление на „Банка ДСК” ЕАД

Ай, честито! Отвсякъде се разнасят лични данни, доходи, нотариални актове, подписи ... 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

И какво значи:” физическа кражба на електронни досиета” и “ злонамерено човешко поведение”?

Тука, даже не е кибер- кражба, ами, тия, дето ти събират данните, злоупотребяват с тях. Така го разбирам.

Връзка към коментар
4 hours ago, AlexandraKo said:

И какво значи:” физическа кражба на електронни досиета” и “ злонамерено човешко поведение”?

Тука, даже не е кибер- кражба, ами, тия, дето ти събират данните, злоупотребяват с тях. Така го разбирам.

Мерките за защита на данните трябва да са на всички нива - от интернет/кибератака е само едно ниво, имаме физическа защита от изнасяне на данни в папки например, защита от нерегламентирано изпращане на данни по електронни канали напр. имейл, защита от копиране на данни на физически носители и физическото им изнасяне - какъвто е тук случая, някой е копирал данни от системата им на флашка и "голям" твърд диск 🙂 и не знам къде ги е занесъл та кзлз да се сезира. Затова на всички нива има системи от мерки и защити за предотвратяване на изтичане на данните, но на никой не му се дават пари за тези неща - по-евтино е  на 3-4 г. по милион глоба ...

Връзка към коментар

Белгия, Германия и Сингапур прекратиха част от обмяната на информация с България, заради НАП

https://frognews.bg/novini/belgiia-germaniia-singapur-prekratiha-chast-obmianata-informatsiia-balgariia-zaradi-nap.html

 

 

Връзка към коментар

След НАП и Банка ДСК дойде ред на Фейсбук...

 

Телефонните номера на 420 млн. потребители на Facebook – в мрежата

Социалната медия твърди, че данните са стари и няма доказателства, че акаунтите са били хакнати

https://www.investor.bg/socialni-mreji/454/a/telefonnite-nomera-na-420-mln-potrebiteli-na-facebook--v-mrejata-288808/

 

На Магеланци не остава нищо друго освен да си тананикат:

 

Тече, всичко тече
времето няма бряг и ни влече.
Няма как.
И тъй — всяко момче
всъщност е бъдещ мъж, поет
или моряк.

 

 

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
9 minutes ago, Topfly said:

След НАП и Банка ДСК дойде ред на Фейсбук...

Аз по обратен ред съм ги "подпукал" - махнах се от Фейсбук, от ДСК не е никакъв проблем, мога ли да се отрегистрирам и от НАП ?

... сетих се и сам как става - като онези други над 2 млн българи, дерегистрирали се от НАП през Т2 ...

Връзка към коментар

НАП пусна приложението, което информира какви лични данни са разпространени

05 Септември 2019

Вече е достъпно приложението, чрез което всеки гражданин може да разбере какви негови лични данни са били неправомерно разпространени, вследствие на хакерската атака през юли. Електронната услугата е качена в специално разработен сайт,  чрез който НАП ще продължи да информира засегнатите лица. Справка можете да получите по следните начини :

•          По електронен път - достъпът до автоматичната електронна справка за клиенти се осъществява на адрес - https://check.nra.bg/. Справката е достъпна с ПИК, издаден от НАП, или с електронен подпис. Справка с електронен подпис може да бъде направена само за физическо лице, което е посочено като титуляр или автор в електронния подпис и в него се съдържа ЕГН.

•          В офис на НАП – справка може да бъде направена във всеки един офис на НАП. Услугата се предоставя след идентифициране с документ за самоличност. В случаите, в които желаете справка за друго лице, е необходимо да предоставите пълномощно.

•          По телефона – българските граждани, които не разполагат с ПИК и КЕП, живеят дългосрочно в чужбина и нямат възможност да посетят офис на НАП, могат да получат информация на телефонния номер за връзка с НАП от чужбина – +359 2 9859 6801. След свързване, наш експерт ще Ви зададе контролни въпроси с цел идентификация и предоставяне на нужната Ви информация.

Обща информация за чуждестранните лица е публикувана в английската версия на създадения по темата сайт: https://check.nra.bg/en/. Чуждестранните лица, за които има разпространени лични данни, ще бъдат уведомени от данъчната си администрация.

Новата надградена услуга, предоставяща информация за неправомерно достъпените и незаконно разпространени лични данни, замества съществуващата досега проверка, която се извършваше с ЕГН и телефонен номер.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Хехе, значи, тия, дет си нямаме вземане-даване с Фейса и ДСК-то, сме на далавера!:girl_sad:

Това хич не е сигурно, защото ако си си продала имот на някой, който е отишъл да тегли кредит в ДСК и е дал НА, данните са ти вътре 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , mililia каза:

Това хич не е сигурно, защото ако си си продала имот на някой, който е отишъл да тегли кредит в ДСК и е дал НА, данните са ти вътре 😀

Не съм, аз само купувам...

То, това от НАП е напълно достатъчно, кой ти ги брои фейса и банката.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Милен Вълчев каза:

НАП пусна приложението, което информира какви лични данни са разпространени

 

Имам 18 различни вида изтекли данни. И при вас ли е така? 😯

Връзка към коментар

След като въведох ПИК, се появи екран за смяна на ПИК - а и никаква друга опция. Не може да продължиш без да го смениш? Някой минал ли е през това, видя ми се странно и не продължих... 

Връзка към коментар

сменяй, очевидно е компрометиран ПИК-а, защото не на всеки иска, но това е по-скоро рядкост /преди два дни се занимавах с промяната на 25-30 пик-кода, лични и фирмени/, само за 7-8 не излезе съобщение да се променя

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Много лошо.

Сега получавам на мейла си:

Quote

За съжаление, Вашата кандидатура за кредит беше отхвърлена, защото не покривате нашите изисквания.

С уважение,
Клиентско обслужване | Vivus.bg

Писах им, че не съм искал никога от тях кредит и да ми предоставят данни, кой как и какво се случва.

Изобщо не съм наясно как ги дават тези онлайн кредити и дали може да ги вземе някой друг, уж щяха сметки да проверяват и т.н.

Единственото положително досега е, че имам достатъчно кредити и кредитни  карти, та явно според общата "извадка" за доходи, която ползват и тези фирми, съм неблагонадежден 🙂 

А имах някакви еретични мисли да почна да намалявам размерите на кредитите 😉 ...

Връзка към коментар

Нещо да съдействам, че съм редовен до момента може би с над 10 кредита 😁 като постоянно ме спамят да тегля 1300лв /което е максимума при тях мисля/, майтапа на страна, но това първо искане ли ти е. Обикновенно няма проблеми с първи кредит, който е и без лихва за да зарибяват.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
преди 7 часа, Topfly каза:

Познати, които са имали сметка като чужденци в български банки са почнали да получават писма от своята данъчна служба, че в България са им изтекли данните.

Това в каква връзка е с хакнатия компютър в НАП.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.