Прескочи до съдържание

Моля за съвет при канселиран полет от Катаня


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Ивайла каза:

В моя случай на мен ми възстановиха парите за Катаня - София, след обаждане на Уиз. За билет на друга авиокомпания никакъв шанс за пари, ако си го купил сам. Даже ако си си купил сам билет не на Уи,нямаш право и на хотел. Това казаха Уиз девойките, а дали наистина е така, не знам.

@Adventurer е цитирал част от директива, която може да се тълкува в полза на избора на различна авиокомпанията,в случай,че тази, чиито полет е отменен,не може да предложи заместващ такъв в следващите 12 часа.Явно има хора, на които са им възстановили парите в този случай,но е рядкост и разправия.

А какво ти казаха за билета, който си купила сама до Букурещ,можеше ли да ти върнат парите?Щом имат организиран транспорт от Отопени, предполагам значи,че има доста други премаршрутирани от твоя полет.

Връзка към коментар

Причината за отложените полети все още не се съобщава, въпреки че Аероиск са публикували на страницата си във фейсбук, че пътниците имат право на обезщетение от 250 евро. Така и не разбраме полета от София пристигнал ли е в Катаня ( на страницата на летището фигурира като кацнал с 45 минути закъснение) или не. Слуховете са, че самолетът , с който е трябвало да се върнем, е трябвало да дойде от Барселона, но заради стачката там се е наложило канселиране на полета. На 3 и 4.08. пак се очаква стачка в Барселона. Но може би не е това причината, тъй като щяха да я обяват веднага, тъй като това ги освобождава от обезщетение, освен ако стачкуващите не са били от техните служители. Дълбоко пазена тайна е тази причина, което според мен означава, че са си виновни. Доста хора в паниката си купиха билети за AlItalia,  и то поне 5 - 6 пъти по - скъпи. Снощи се прибрахме 35 човека през Букурещ и оттам с автобус до София, като пътуването от Румъния беше 8, 5 часа . Въпреки това, в Букурещ бяха много по - адекватни и по - подготвени какво да правят. В Катаня беше борба - всеки път като ни връщаха на летището ни караха да се редим на чек ин гишетата за да ни запишат в waiting list или ни предлагаха да търсим полети за прерутиране, при положение, че това вече беше направено. Изрично настояхме за някакво доказателство, че в Букурещ ще ни чака автобус - не получихме. Отвориха едно чек ин гише само за нас, като всички , с и без чекиран багаж, минахме оттам за да ни запишат в списъка за автобуса, който би трябвало да е направен преди 3 дни. Накрая аз и още трима не фигурирахме в списъка, но пък имаше 5 човека, които или не пътуваха с този полет или оттам тръгнаха към друг град. Не че е хубаво да ти отложат полет, но да ти се случи в Катаня, това вече е тотална липса на късмет заради наземния съпорт на Wizz - един ден може да ги издържиш, но три... В крайна сметка се прибрахме живи и здрави, поразгледахме още малко Сицилия, която се оказа доста рискова дестинация, особено тези дни, когато Етна се е активирала, както и Стромболи.... Това ни било писано, преживяхме го...

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ивайла каза:

Причината за отложените полети все още не се съобщава, въпреки че Аероиск са публикували на страницата си във фейсбук, че пътниците имат право на обезщетение от 250 евро. Така и не разбраме полета от София пристигнал ли е в Катаня ( на страницата на летището фигурира като кацнал с 45 минути закъснение) или не. Слуховете са, че самолетът , с който е трябвало да се върнем, е трябвало да дойде от Барселона, но заради стачката там се е наложило канселиране на полета. На 3 и 4.08. пак се очаква стачка в Барселона. Но може би не е това причината, тъй като щяха да я обяват веднага, тъй като това ги освобождава от обезщетение, освен ако стачкуващите не са били от техните служители. Дълбоко пазена тайна е тази причина, което според мен означава, че са си виновни. Доста хора в паниката си купиха билети за AlItalia,  и то поне 5 - 6 пъти по - скъпи. Снощи се прибрахме 35 човека през Букурещ и оттам с автобус до София, като пътуването от Румъния беше 8, 5 часа . Въпреки това, в Букурещ бяха много по - адекватни и по - подготвени какво да правят. В Катаня беше борба - всеки път като ни връщаха на летището ни караха да се редим на чек ин гишетата за да ни запишат в waiting list или ни предлагаха да търсим полети за прерутиране, при положение, че това вече беше направено. Изрично настояхме за някакво доказателство, че в Букурещ ще ни чака автобус - не получихме. Отвориха едно чек ин гише само за нас, като всички , с и без чекиран багаж, минахме оттам за да ни запишат в списъка за автобуса, който би трябвало да е направен преди 3 дни. Накрая аз и още трима не фигурирахме в списъка, но пък имаше 5 човека, които или не пътуваха с този полет или оттам тръгнаха към друг град. Не че е хубаво да ти отложат полет, но да ти се случи в Катаня, това вече е тотална липса на късмет заради наземния съпорт на Wizz - един ден може да ги издържиш, но три... В крайна сметка се прибрахме живи и здрави, поразгледахме още малко Сицилия, която се оказа доста рискова дестинация, особено тези дни, когато Етна се е активирала, както и Стромболи.... Това ни било писано, преживяхме го...

Добре дошла на своя територия!Проблемите не са причина да се откажеш да видиш отново Сицилия.

Важно е, че всичко е приключило без големи щети. Опитай да се успокоиш и да запомниш само хубавото. Другото бързо избледнява.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Добро утро 🙂

 

Да си попитам и аз, тъй като довечера летим точно за Катания, с Уиз, и би трябвало да се върнем на 04.08 - неделя, със същия, като отменения на Ивайла полет. Предполагам е рабираемо чуденето ми: Катания, Уиз, отново полет в неделя по същото време както и с последния отменен от там, евентуално Етна и т.н.
Билетите са купени директно от сайта на АК. Разглеждам ситуацията, в която сме минали през проверките и чинно си чакаме на гейта; изведнъж виждаме, на таблата, че полетът е отменен; от това, което изчетох ( без да съм попадал в ситуация с отменен полет, въпреки приличния ми брой полети ) трябва възможно най - бързо да стигнем до гише на Уиз еър, където евентуално да ни прерутират; как в тази ситуация най - бързо мога да стигна до там, при положение, че според мен тези гишета са в предишната зона, още преди проверките, а не в тази с гейтовете? И освен това, виждам, че има различни полети на 05.08 от Катания до София, макар и с прекачване и не на Уиз - мога ли да настоявам да ни качат на произволно избран от мен полет, без да се съобразявам с това, какво предлагат евентуално неориентираните какички на гишето?  Какви опции имаме, в случай, че не ни се чака както в случая на Ивайла, а искаме да се приберем по - скоро, при възможност още в понеделник по някое време? 
 
Предварително благодаря и извинете грешките ми, ако има такива - да ги минем като нормални за новак тук предлагам 😉
Редактирано от SK79
Шрифт
Връзка към коментар

Специално в Катаня , гейтът  , от който лети самолета за Бг е отделен от другите, тоест - там си направо затворен. По принцип , ако намерите начин като ви пуснат в залата преди паспортна проверка да излезете навън, ще е супер, но не знам дали ще стане -  оттам ни изведе служител на летището.  На мен ако ми се случи същото , просто ще се изстрелям към гишето, където са вече служителите на Уиз и ще си искам полета, който съм си избрала докато чакам да ни изведат. Имаше опция пак до Букурещ на следващия ден, но оттам не съм сигурна, че осигуряват транспорт ако са малко  хора. Въпреки това прибирането от Букурещ не е толкова сложно да си го организираш сам. Просто проверете какви полети на Уиз има до Бг от Италия. При нас първо свършиха опциите за полета до София в четвъртък, после Букурещ на следващия ден  и след това вече полета, с който се прибрах. Тоест - или преди да тръгнете си проверете кой полет ви е най - изгоден , или го проверете докато чакате да ви изведат от гейта. Надявам се да имате  късмет и стачката да не ви се отрази. В крайна сметка веднъж вече се случи, чисто статистически надали ще се повтаря всяка седмица....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Благодаря Ивайла 🙂
 
Тоест, при евентуална отмяна, чакаме някой да ни изведе от гейта и едва след това се стрелваме към гишето на Уиз - правилно ли разбирам? 
И после - сами си казваме за кой полет да ни прерутират, нали? Изглежда ми прекалено лесно - харесваме си полет, има достатъчно според различните приложения ( пък било то и с прекачване ) и казваме "Ами ние пък си искаме да се приберем още утре, ето с този полет или следващия". Къде бъркам? 
Връзка към коментар

Никъде, стига да сте в началото на опашката и да не сте стресирани как да оправите кашата, която произтича от това, че не може да се върнете,  при мен допълнително и с Колибра какво имам право и какво нямам право. И на мен вече ми изглежда лесно, но тогава просто блокирах.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Данке шойн 🙂
 
Значи, евентуално, схемата е следната: дебнем от засада да ни изведат първи от гейта, от там директно към гише на Уиз и заявка да ни приберат по - бързичко, пък било то и през Рим, не купуваме никакви билети, прибираме се и ако има нещо ново - пиша тук 😉
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
5 hours ago, SK79 said:

От 2 часа сме в Сицилия и вече искаме да ни отменят обратния полет, та да останем още малко тук на разноски на АК 🙂

Май няма да бързаш да си сред първите на гишето за информация😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.