Прескочи до съдържание

Египет - бързи въпроси


prozium

Препоръчани мнения

Някой може ли да препоръча начин за придвижване от Луксор до Марса Алам? Гледах автобусите Go Bus от Луксор до Хургада и после до Марса, но се оказа, че няма автобуси от Хургада до Марса.

Връзка към коментар

Моля за помощ магеланците, които са си самоорганизирали Египет.

През декември дъщеря ми трябва да отиде в Асют. Можете ли да дадете съвети как би било  най-удобно и икономично това да се случи? Да търсим полет от София до Кайро и после някакъв вътрешен полет или влак/автобус? Кои авиокомпании да гледаме?

Връзка към коментар

Принципно гледайте обща търсачка, за да хване всичко. Иначе обикновено егейците, Пегасус от Истанбул също може да даде нещо интересно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, DGTG каза:

Моля за помощ магеланците, които са си самоорганизирали Египет.

През декември дъщеря ми трябва да отиде в Асют. Можете ли да дадете съвети как би било  най-удобно и икономично това да се случи? Да търсим полет от София до Кайро и после някакъв вътрешен полет или влак/автобус? Кои авиокомпании да гледаме?

Директен полет София- Кайро няма. Аз летях с Aegean airlines от Солун, с прекачване в Атина. До Солун с автобус, има много превозвачески фирми.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 23 минути , VVP каза:

Знае ли някой кога има изгледи да отворят Новия египетски музей?

Нямам идея на кое му се вика Новият египетски музей, но когато ходихме през 2021 г. гидът ни заведе в Националния музей на египетската цивилизация в Кайро, където са разположени мумиите на фараоните. Нов, модерен, интерактивен музей. На мен лично той ми хареса много повече от Стария музей, където всичко е прашасало и нахвърляно. И двата музея обикаляхме сами и в този на египетската цивилизация човек се ориентира доста по-добре.

Тогава питахме кога ще бъде пренесена и останалата част от експонатите, но гидът каза, че всъщност плана е да съществуват и двата музея, тъй като така се събират доста повече средства.

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, VVP каза:

Знае ли някой кога има изгледи да отворят Новия египетски музей?

Правят се тестови обиколки на сериозни цени за достъп до Голямата зала, търговските площи и градините - https://visit-gem.com/en?tr=2023-10-26#nav-home

Националният музей на египетската цивилизация също си заслужава - https://nmec.gov.eg/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 11 минути , DGTG каза:

Здравейте! Някой дали знае при пристигане посред нощ на летището в Кайро дали има работещ офис на мобилен оператор откъдето може да се купи сим-карта?

 

 

 

Има, ние пристигнахме по нощите.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, DGTG каза:

Благодаря! Вие от кой си взехте карта и какъв план? Ние мислехме за Orange.

Взехме Orange  работеха добре, но към пустинята и на път за манастира света Екатерина нямаха обхват.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, обмисляме с един приятел да отидем в Египет за седмица.

И двамата не сме ходили досега. Искаме да сме с организирано пътуване с агенция от България.

Кога е най-добре да се посети Хургада и Кайро? Май месец много ли е вече жега?

И в Хургада кой хотел бихте препоръчали?

Мерси

Връзка към коментар
преди 20 минути , Ou7law каза:

Искаме да сме с организирано пътуване с агенция от България.

Кога е най-добре да се посети Хургада и Кайро? Май месец много ли е вече жега? Някой може да препоръча (ако не е в разрез с правилата) някоя агенция, от която е останал доволен? Просто досега никога не съм резервирал с агенция.

Мерси

Във форума има правило да не се обсъждат/рекламират български туристически агенции, в този ред на мисли няма как да ти помогнем с препоръки за такива агенции.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ou7law каза:

Май месец много ли е вече жега?

За началото до средата на май мога да кажа – Хургада и Шарм – 30/35, Луксор и Асуан - 40/45. Водата 23-4. Но сухата жега за мен се трае.
Всички тук ще ти кажат, че не е проблем и сам да се организираш (полети с pegasus или безбройните на уиз от Италия). Освен това постоянно излизат оферти за Египет от Европа по страници във фейса от типа на fly4free.
Или поне ако идеш с бг агенция, да огледаш допълнителните екскурзии из нета, защото нашенските ги продават на двойни цени. Повечето тамошни предлагат гидове на английски и руски.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.12.2023 г. в 19:27, DGTG каза:

Здравейте! Бихте ли препоръчали добър хотел в Кайро за 2-3 нощувки, на прилична цена, или да препоръчате район, в който да търся.

https://www.booking.com/hotel/eg/kempinski-nile-cairo.en-gb.html?aid=356980&label=gog235jc-1DCAsoQ0IUa2VtcGluc2tpLW5pbGUtY2Fpcm9IM1gDaBeIAQGYAQm4ARfIAQzYAQPoAQGIAgGoAgO4Arnkxa0GwAIB0gIkMTYxNTA1Y2MtZDg2NS00MjNiLTlkOTUtMTMzODk5ZWE1NWYx2AIE4AIB&sid=2fe47b95466b91564fbc5a52bad1170b&dist=0&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total& 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Argentique каза:

За началото до средата на май мога да кажа – Хургада и Шарм – 30/35, Луксор и Асуан - 40/45. Водата 23-4. Но сухата жега за мен се трае.
Всички тук ще ти кажат, че не е проблем и сам да се организираш (полети с pegasus или безбройните на уиз от Италия). Освен това постоянно излизат оферти за Египет от Европа по страници във фейса от типа на fly4free.
Или поне ако идеш с бг агенция, да огледаш допълнителните екскурзии из нета, защото нашенските ги продават на двойни цени. Повечето тамошни предлагат гидове на английски и руски.

 

Водата в Шарм е вече по-топла през май. Собствен опит от доста години🙂.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Какви се в момента опциите за отиване до Египет?

Най-вече за пирамидите. Малко плаж, шнорхел, и кораб по Нил (евентуално). 

Един възрастен човек и едно дете са част от групата. 

Най-евтините оферти са по 220€ с австрийски АЛ. 

Някой с идея за по-тънко?

Около Кайро има ли някакви хубави плажове за 2-3 дни или трябва да се ходи на червено море?

Общо 7-8 дни. 

Връзка към коментар
преди 59 минути , era123 каза:

Какви се в момента опциите за отиване до Египет?

Най-вече за пирамидите. Малко плаж, шнорхел, и кораб по Нил (евентуално). 

Един възрастен човек и едно дете са част от групата. 

Най-евтините оферти са по 220€ с австрийски АЛ. 

Някой с идея за по-тънко?

Около Кайро има ли някакви хубави плажове за 2-3 дни или трябва да се ходи на червено море?

Общо 7-8 дни. 

Цената от София ли е? Ако да не се замисляй. Кораб по Нил на мен ми хареса. За плажове нямам мнение не ходя.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.