Прескочи до съдържание

Нигерийска сБирка на по бирка - 19.08


Георги

Препоръчани мнения

Да се изкажа и аз по някои от въпросите, въпреки че не съм присъствала нито на първата, нито на сегашната сбирка.

 

Хубаво е да има такива сбирки с презентации, но според мен трябва да бъдат на по-голям период от време. За мен оптимален период е през 6 месеца. Все пак е хубаво да се има предвид, че презентаторите не са неограничен брой хора, та с такива сбирки през два месеца, за година общо взето ще се приключи с тази дейност. Вече имахме една добра идея да се задават въпроси на пътешественици, ама тази дейност затихна и предполагам, че и с топ презентаторите нещата ще бъдат сходни. Друг е въпросът и че при обявени сбирки с имена като Домосед и някои други талантливи и популярни оратори- пътешественици, хората идват с удоволствие и голям ентусиазъм, но при по-малко популярните е възможно да има трудности с набирането на присъстващи за  сбирки и може да се получи малко неловка ситуация. Така си мисля, но е възможно и да греша в преценката си. 

 

На първата сбирка не присъствах защото имах ангажимент или пътувах и нямах възможност да дойда, но сегашната не посетих заради местоположението. Ами, такива мероприятия е хубаво да се правят в топ центъра, за да са идеални за всички. Пак е мое мнение, не ангажирам с него друг.

 

Генерално идеята за този род сбирки ми допада, дори подобни неща да се правят само с цел презентация и без условия за пиене и ядене. Съчетанието на презентация и бира/храна е идеалния вариант, но дори среща само и единствено с цел презентация и после разговор с присъстващите е добра като идея и един пътешественически форум би следвало да организира и такива събития. Колко много такива мероприятия се организират, че даже и пари хората събират за тях, а ние дето сме точно такъв форум да не ги правим е срамота😉. Естествено трябва да се помисли как ще се финансират и т.н, което не е елементарен въпрос, та може би сбирка с пийване/хапване да е единственото решение.

 

Отделно трябва да си ги има сбирките на по бира, защото много от нас ги приемат като място за среща с приятели, разпускане в среда на хора със сходни интереси и просто като една приятна вечер. Аз държа тях да си ги има месечно както си беше и до сега.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Вече казах, че ми харесва този формат, но да се изкажа и по другите въпроси 🙂

 

Мястото ми допадна с това, че можеш да си поръчваш на бара и не се щурат разни сервитьори по време на презентацията. Може би, ако беше по-светло по време на самата презентация, лично на мен ще ми е по-комфортно. Ако презентацията е интересна, местоположението не ме касае.

Да споделя опита си от хойкане по други презентации, не само пътешественически - посещаемостта се регулира с някаква квота,  за да е приятно на всички (било то ограничени места, с предварително записване; било то финансов или и по двата признака). Относно презентирането, това което научих от едни майсторски класове по вино, когато се правят специализирани презентации, трябва да има поне две свържващи звена. Пояснявам - Презентация на мерло срещу презентация на сира от южен Сакар. При първата нищо ново не научихме, просто опитахме хубави вина, при втората беше значително по-интересно: запознаха ни с теророара, със спецификите, които произхождат от него и пак опитахме хубави вина 😉 Друг пример е презентация в природо-научния музей, една мацка, която изследва пещерите на Коста Рика и прилепите там.

Целта на примерите, които дадох е, че ако презентацията е интересна, и презентиращия може да я направи само в определен период от време, не би трябвало да има ограничение от това, че този месец ще се падне нормална сбирка.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

За мен най-важният въпрос е дали ще има достатъчно желаещи да правят презентации. Предполагам, че публика няма да липсва.

Мястото, след като го научиш веднъж къде се намира, не е толкова лошо, а и наистина можеш да си поръчаш ядене и някаква бира и е достатъчно голямо да побере толкова хора, колкото идват на нормалните сбирки. Хареса ми и че нямаше външни хора - това не знам как беше уредено.

Друго - бих предпочела да се провежда от сряда нататък, в понеделник ми е рано да започвам с кръчмите, но това е лична претенция.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Струва ми се, че няма смисъл да се прави някакъв предварителен график - веднъж в месеца, веднъж на два месеца и пр.  Когато някой е направил интересно пътешествие и има желание да разкаже за него - насрочва се сбирка.  Едва ли желаещите ще са толкоз много - пътешествениците не винаги са и добри разказвачи.  🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз мисля,че сбирките с презентации биха могли да се провеждат в зали,предназначени точно за тази цел.Присъствала съм на няколко такива и ми е било много интересно.Само една от тях е била за пътешественици.Залите са си   оборудвани с всичко необходимо и са много удобни.Срещу заплащане,получаваме чудесни условия.Може да има нещо за почерпка след приключване на презентацията,например по чаша вино или бира,малко мезенце.Смятам,че могат да се провеждат през два месеца да речем,така ще бъде по интересно.

Иначе месечните сБирки са си фърст.Там спокойно си пием бирата и хапваме вечерята.

Всички магеланци сме с различно работно и свободно време.Така,че не може организаторите да се съобразяват с нас.Определят ден и готово.Който може - присъства.

Аз лично предпочитам сбирките да се провеждат по към края на седмицата,но това е моето лично мнение и не е важно.

РазБИРА се, всичко опира до общите ни страст към пътешествията!И не само!

Успех на организаторите!

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Както може да се предположи, сигурно през декември ще има (пред)коледна форумна сБирка. 
А сега се задава ноември, няма ли да се организира някоя сБирка с презентация идния месец?  Сещам се, че тази година доста магеланци (да не посочвам поименно, те си знаят :grin:) ходиха по патагонските земи, където са имали интересни преживявания и са видели много красоти ..., не е ли добре да ги споделят с широката магеланска публика? М? :smile3:  Да видим и ние (поне на картинка) Торес дел Пайне, Перито Морено, Ушуая и Магелановия проток. 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.