Прескочи до съдържание

Виза за Пакистан


Препоръчани мнения

Здравейте, не знам дали в тази тема му е мястото. И се оплаквам и търся помощ. Когато се обадих в посолството на Пакистан в София  да им поискам час за подаване на документи за туристическа виза ме свързаха с консула и ме попитаха кога ще пътувам. Казаха , че е рано за подаване 01.10.2019 е далече и поискаха да им изпратя по имейла ,който е на сайта им parepsofia@gov.pk LOI  то. Направих го. Посре поискаха същите документи да им ги изпрати пакистанската тур фирма.След една седмица се обадих за резултат ,казаха ,че не са ги получили. Писах на тур фирмата , като помолих отново да ги пратят включително и на другия им имейл parepsofia!gmail.com  Ето какво ми отговори и изпрати тур фирмата. Какво означава това и какво да правя по нататък.PFA е потрърждение  , че са пратили имейлите ли.

Vyara,

 
As per your request If have emailed them once again. PFA the Screenshot.  
 
If you have any query or feedback feel free to call/email. 

Какво направих, защо ми го преведи на англйски

Връзка към мнение
преди 6 минути , vik162 каза:

Здравейте, не знам дали в тази тема му е мястото. И се оплаквам и търся помощ. Когато се обадих в посолството на Пакистан в София...

@Happy_Traveler Ти не познаваше ли лично консула, да дадеш една ръка на магеланката?

Връзка към мнение

Наистина нямам никакъв опит с посолствата. За пръв път лично ще подавам документи. Според вас какво да очаквам.Нормално ли е да искат лично тур фирмата да прати документите или аз съм къръкът. Ами ако купя самол. билети и отида до посолството. Трябва ли наистина да ми дадат час  и дата за посещение и подаване на документи или да отивам направо.

Връзка към мнение
преди 51 минути , vik162 каза:

Наистина нямам никакъв опит с посолствата. За пръв път лично ще подавам документи. Според вас какво да очаквам.Нормално ли е да искат лично тур фирмата да прати документите или аз съм къръкът. Ами ако купя самол. билети и отида до посолството. Трябва ли наистина да ми дадат час  и дата за посещение и подаване на документи или да отивам направо.

@vik162Ще споделя моя индиректен опит. Специално за Пакистан е нормално. Изисквали са го за мои приятели. Основава се на изискването им туроператорите да са лицензирани - и застраховани, а това е особено важно при преходи към базовите лагери в Каракорум. Доколкото знам, има хора във форма с извадени визи и без такива изисквания.

Аз бих подала документи директно. Ако може, @Георги Матеевда сподели още веднъж. Посолствата на някои държави не са от най-бързите институции...

(Може би е добре да се сложи това клонче с въпрос към визите за Пакистан - това е към администрацията.)

Връзка към мнение

Да подам документи директно, ме посъветва и собственика на бг тур. фирма който води групи там. / не знам дали мога да го спомена/ .За съжаление изгубих ценно време и билетите скочиха.Между другото защо след първото ми влизане в  flay4 free  при повторно ме прехвърля на   kayak

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.