Прескочи до съдържание

Тунела под Ламанша с кола


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 2 минути , Rainy каза:

Аз бе, човек. И с кола, и с влак. Няколко пъти. Как ще съм те взела за мезе 😞 Във влака няма да ти хареса, освен ако не си VIP - оттам шампанското, а до Фолкстон не знам дали си струва. 

Съвсем сериозно ти отговарям.

Дай го това за ВИП де, моля!

За мезе ме взеха другите, не ти.

преди 5 минути , Фичо каза:

Аз съм съвсем сериозен :smile3: - нали си се возила във влак, който минава през тунел?  Дали минава под Ламанша, през Стара планина или Алпите - все си е тунел... 
(За протокола - не съм ползвал точно този влак. ) 

Искам точно този пъъъъък! Тръшкам сееее!:rtfm:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

Дай го това за ВИП де, моля!

За мезе ме взеха другите, не ти.

Дай ми малко време, моля те. С телефон съм (обедна почивка), а после много работа. По принцип гледаш Първа класа. Там е хубаво. Не съм ползвала, беше ми скъпо. Иначе влака - няколко пъти. Икономичнота класа изобщо няма да те изкефи. С кола смисъл за мен никакъв, още по-малко ще те изкефи. Просто си затворник...

Връзка към коментар
преди 20 минути , Rainy каза:

Дай ми малко време, моля те. С телефон съм (обедна почивка), а после много работа. По принцип гледаш Първа класа. Там е хубаво. Не съм ползвала, беше ми скъпо. Иначе влака - няколко пъти. Икономичнота класа изобщо няма да те изкефи. С кола смисъл за мен никакъв, още по-малко ще те изкефи. Просто си затворник...

Много ти благодаря!

Ще се поровя и аз, ама, много се съмнявам от Кале до другото село, да може да се купи билет за първа класа.

Сигурно, важи,  от Париж до Лондон и обратно.

Това, което намерих, като сайт за билети/ ама е руски сайт/, ми вика, че " този влак , не вози пешеходни пасажери, а само  с кола".

Гледах и клипчета, как става товаренето/разтоварването. Качваш се с колата, точно, като в тунел и си седиш вътре, докато мине протока.

преди 18 минути , bulpa каза:

А сигурно ли е че има такъв влак?

Има, това е влакът Евростар,  Париж-Лондон-Париж.

А аз питам за тази отсечка, дето е само под водата.

 

image.png.e084a7711a0a6fe0a90d5c367c1701c3.png

Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

 

Алекс, това са ти спирките. Можеш да слезеш като първа спирка на Ашфорд - има едни идеи за там, но не виждам билети.

Ако ми дадеш дата, ще ти погледна опциите.  

 

 

image.png.110bdc5ff0e077600139a342b28f6019.png

13 август, сутринта - Кале-Фолкстън, вечерта - обратно.

Връзка към коментар
преди 21 минути , AlexandraKo каза:

Има, това е влакът Евростар,  Париж-Лондон-Париж.

Ако погледнеш разписанието, което дадох по-горе ще видиш кои са спирките на Евростар.

Париж-Лондон-Париж изобщо не спира във Франция, първата спирка е в английско - Ашфорд.

На втора страница Брюксел/Лил - Лондон - Брюксел/Лил по този маршрут спира в Кале, Лил, Ашфорд. Но не по всеки маршрут спират на едни и същи спирки. Затова предложих Лондон 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Алекс, щом ще сте с кола, ако не сте били в замъка Leeds ( на 20км от Ашфорд, при замъка има и паркинг). Това, евентуално, наместо Фолкстън, макар че и на мен понякога с нищо незнайни места са си ми достатъчно интересни 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , iaia_mama каза:

Алекс, щом ще сте с кола, ако не сте били в замъка Leeds ( на 20км от Ашфорд, при замъка има и паркинг). Това, евентуално, наместо Фолкстън🙂

Подкрепям за замъка Лийдс :yes:, а може също и/или Кентърбъри, ако случайно не сте ходили! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Евростар е пътническия влак, който спира на малко гари, може да се качите още в Париж или в Лил и да слезете в Ашфорд, ако не ви се ходи до Лондон. От Кале до Фолкстън са шатълите, които превозват коли, за тях нямам идея дали качват и само пътници без коли.

При всички случаи цените се качват с наближаването на датата, така че на място ще уцелите най-високата възможна, но вероятно още не сте сигурни дали и кога ще пътувате.

Пътувал съм през тунела с автобус и няма какво да се види или прави, седиш си в автобуса и толкова. В Евростар (пътническия) в зависимост от класата сервират някакво хапване, но пак няма какво да се види.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

На Фолкстънн не спира. Откъде ще взимате колата под наем? Докъде летите? 

Летим до Бове, колата  ще е от летището.

Отиваме в Руан, имаме нощувки там и оттам, евентуално ще скокнем до Кале.

преди 49 минути , neuromancer каза:

Евростар е пътническия влак, който спира на малко гари, може да се качите още в Париж или в Лил и да слезете в Ашфорд, ако не ви се ходи до Лондон. От Кале до Фолкстън са шатълите, които превозват коли, за тях нямам идея дали качват и само пътници без коли.

При всички случаи цените се качват с наближаването на датата, така че на място ще уцелите най-високата възможна, но вероятно още не сте сигурни дали и кога ще пътувате.

Пътувал съм през тунела с автобус и няма какво да се види или прави, седиш си в автобуса и толкова. В Евростар (пътническия) в зависимост от класата сервират някакво хапване, но пак няма какво да се види.

Май, май, ти си най-прав.Точно за шатъл става дума, дет не ще пешеходци:)))

преди 1 час, Фичо каза:

Подкрепям за замъка Лийдс :yes:, а може също и/или Кентърбъри, ако случайно не сте ходили! 

И на двете места сме били..

Връзка към коментар

Eurotunnel le shuttle не вози само пътници, няма такива вагони, в случая вариантите са кола или автобус (напр. Eurolines), по време на половин часовия превоз може да се излиза от превозните средства, но няма особен смисъл освен да отидеш до тоалетната. 

 

Знам че звучи интересно да минеш под Ламанша, но точно по този начин трудно ще се получи с шампанското, по скоро ще разберете какъв живот живеят пратките в товарните вагони на влаковете и толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

@AlexandraKo Алекс, ако искаш да се повозите на влака, имаш две опции в твоята ситуация: 

 

От Кале до Лондон:

 

image.png.571e06e411765d00382af974b1b49f24.png

 

От Париж до Ашфорд - там е един от най-големите аутлети в Англиq (знам, че обичаш да пазаруваш). 

 

https://www.mcarthurglen.com/en/outlets/uk/designer-outlet-ashford/


От Kале до Ашфорд няма влак (по-точно не спира).

 

image.png.73b249c38729f69b4cc5f613b1ec36bf.png

 

Това са класите. 
 

image.png.0c4cca58d42a49bd34bad83b8c255cd0.png

Връзка към коментар
преди 5 минути , Rainy каза:

 

@AlexandraKo Алекс, ако искаш да се повозите на влака, имаш две опции в твоята ситуация: 

 

От Кале до Лондон:

 

image.png.571e06e411765d00382af974b1b49f24.png

 

От Париж до Ашфорд - там е един от най-големите аутлети в Англиq (знам, че обичаш да пазаруваш). 

 

https://www.mcarthurglen.com/en/outlets/uk/designer-outlet-ashford/


От Kале до Ашфорд няма влак (по-точно не спира).

 

image.png.73b249c38729f69b4cc5f613b1ec36bf.png

 

Това са класите. 
 

image.png.0c4cca58d42a49bd34bad83b8c255cd0.png

А, много ти благодаря!

И на @bulpa също. Ще бъде или от Кале до Ашфорд, или от Лил до Лондон, с Брюкселския влак.

Оставяме колата, мятаме се на трена и се возим.:))))))

Дай сега, моля, тоя линк, да видя, мога ли купи билети.

Страхотни сте!Ще ви нося армаганиииии,заслужавате!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Дай сега, моля, тоя линк, да видя, мога ли купи билети.

https://www.eurostar.com/uk-en

 

Обърни внимание на промоцията на Business premier - така че внимателно резервирай. Приятна разходка 🙂

Връзка към коментар
преди 22 минути , Rainy каза:

https://www.eurostar.com/uk-en

 

Обърни внимание на промоцията на Business premier - така че внимателно резервирай. Приятна разходка 🙂

Мнооого ти благодаря!

Обърнах внимание,като го сложа на френски, като че ли ми излиза по- добре като цена. Но ще го смятам утре.

Важното е, че се изясни - ще обядваме в Лондрес:)))))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да доложа:

Купих билети.В едната посока стандартни, обратно - първа класа, че да имаме мнение каке пътуването без и със шампанско:))))))))Благодарности специални на @Rainy!

Ще пътуваме Кале - Лондон, няколко часа там, колкото да обядваме и обратно.Има достатъчно време, да се изпълни мечтата на сър Антъни, в един ден:))))))

На гарата в Кале Фретюн / не го знам, дали не е ФретУн/ има паркинг, неохраняем, до колкото прочетох в ТА.Ама, за ден, да се надяваме, че нищо няма да стане. Освен това, ще сме с пълна застраховка за колата.

Има т.нар. шатъл, между Кале и Фолкстън, но той е само за коли.

Качваш се с колата във вагона и си седиш вътре, докато мине Ламанша.Което не е готино, то е, само, за да си продължи човек пътешествието. Някъде четох коментари, че така било по- евтино, отколкото с фери.

Не съм проверила колко е вярно.

 

Билетите ми пристигнаха на мейла, разпечатах си ги, имат си бар код, места и пр.

Трябва ли да ги сменям, валидирам или си карам с тях?

Моля, някой, ако знае, да каже.

 

 

Връзка към коментар
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Да доложа:

Купих билети.В едната посока стандартни, обратно - първа класа, че да имаме мнение каке пътуването без и със шампанско:))))))))Благодарности специални на @Rainy!

Браво! Човек трябва да си изпълнява прищевките - за всеки различни 🙂

 

преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Има т.нар. шатъл, между Кале и Фолкстън, но той е само за коли.

Качваш се с колата във вагона и си седиш вътре, докато мине Ламанша.Което не е готино, то е, само, за да си продължи човек пътешествието. Някъде четох коментари, че така било по- евтино, отколкото с фери.

Не съм проверила колко е вярно.

Това не е вярно. По-бързо ДА. През тунела времето е половин час, с ферибот е 1.5 часа през Calais, , а до Dunkirk - 2 часа. Цената с шатъла обикновено е £135 минимум, купен билет месеци напред, нормалната цена е била £160, имало е за £200, но проблемът е и че билети много често няма. Повечето бизнес пътувания са със шатъла - и аз пътувах с него служебно.

 

През 2018 г. м. април платих £65 за ферибота отиване и връщане (и там има разлики, но малки); 2019 г. м. април - £90, a за концерта през септември двупосочната цена ми е £50.

 

На мен лично с ферибот ми харесва много повече, но не може да се сравнява с първа класа във власа 🙂 

 

преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Билетите ми пристигнаха на мейла, разпечатах си ги, имат си бар код, места и пр.

Трябва ли да ги сменям, валидирам или си карам с тях?

Моля, някой, ако знае, да каже.

Отдавна съм пътувала с влака (2012). Тогава си взех билетите на гише от Лондон, с резервацията, но пък шатъла беше единствено с разпечатка. Сега почти никъде няма такива филми - за смяна на билет, така че вярвам само с разпечатката да сте абсолютно ок - аз така се качвам на ферибота, но не пречи да проверите на гишето в Кале. Няма да има навалица. 

 

Поздрави на сър Антъни!  🙂 

Връзка към коментар

Използваш си направо принтираните билети, също може и да си ги свалиш през тяхното приложение Eurostar Trains и да минеш с телефона. Няма нужда да правиш нищо друго, на входа само прекарвате баркода през четците.

 

https://www.eurostar.com/rw-en/travel-info/your-trip/getting-your-ticket

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jtx0k4Jw7f4

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , stormbringer каза:

Имай предвид, че качването на този влак е като влизане в самолет - опашка, граничен контрол и секюрити, добре е да се отиде по-рано. 

Благодя ти, те ме предупредиха, за стандартните - 30 - минути по- рано, за първа класа - 10.

Ама, ние ще си клекнем по- отрано, за всеки случай:))))))

 

преди 1 час, Rainy каза:

Браво! Човек трябва да си изпълнява прищевките - за всеки различни 🙂

 

Това не е вярно. По-бързо ДА. През тунела времето е половин час, с ферибот е 1.5 часа през Calais, , а до Dunkirk - 2 часа. Цената с шатъла обикновено е £135 минимум, купен билет месеци напред, нормалната цена е била £160, имало е за £200, но проблемът е и че билети много често няма. Повечето бизнес пътувания са със шатъла - и аз пътувах с него служебно.

 

През 2018 г. м. април платих £65 за ферибота отиване и връщане (и там има разлики, но малки); 2019 г. м. април - £90, a за концерта през септември двупосочната цена ми е £50.

 

На мен лично с ферибот ми харесва много повече, но не може да се сравнява с първа класа във власа 🙂 

 

Отдавна съм пътувала с влака (2012). Тогава си взех билетите на гише от Лондон, с резервацията, но пък шатъла беше единствено с разпечатка. Сега почти никъде няма такива филми - за смяна на билет, така че вярвам само с разпечатката да сте абсолютно ок - аз така се качвам на ферибота, но не пречи да проверите на гишето в Кале. Няма да има навалица. 

 

Поздрави на сър Антъни!  🙂 

За нашата дата, шатълът е 112 евро тотал.

А феритата започват от 124 , при еднакви условия - кола+2 -ма пасажера и стигатдо 260, някаквафлекси тарифа.

Може би, по едно време, едното е по - изгодно, по друго - другото. 

 

За билетите за влака - в петък, събота,неделя, цената беше с около 200 евро повече. Аз се натъкмих за сряда:))))

Като при самолетните билети е.

@Rainy, благодаря за поздравите, ще предам довечера.

преди 1 час, Adventurer каза:

Използваш си направо принтираните билети, също може и да си ги свалиш през тяхното приложение Eurostar Trains и да минеш с телефона. Няма нужда да правиш нищо друго, на входа само прекарвате баркода през четците.

 

https://www.eurostar.com/rw-en/travel-info/your-trip/getting-your-ticket

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jtx0k4Jw7f4

И аз така го мислех, ама, да питам, за всеки случай:)))

Много ти благодаряяяя!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.