Прескочи до съдържание

Mагеланци 2013


stanimir

Препоръчани мнения

Мисля , че  magelanci.com се превърна в супер успешен и за радост некомерсиален проект.

Ако има  BG web награди в раздел - "свободно време , хоби и развлечения"  със сигурност това трябва да е събитието на годината.

 

Над 800 регистрирани потребители и предполагам още повече анонимни редовни читатели.

В родното пространство и досега е имало/има сайтове за пътешествия къде повече , къде по-малко успешни , но лично за мен това е мястото което най-точно отговаря на търсенията ми.

 

Страхотно е , че тук се срещат хора истински енциклопедии в тематиката  , като на прима виста изникват Домосед ,  Ronne , Оshko ,  Flytraveler , ruwenzogy ,  Kyuubi , Valley ...

 

С някой от най-активните се знаем от години из другите форуми като Toni , Фичо , Duke , Spqr , akair , niki_m ...

 

Други срещам тук май за пръв път , но пък наистина знаят много и много има/ще има да разказват като Tedy, wilks , Hollywood , neuromancer , mallalearostrro , captain_oveur ,  krasen_denev , Аngelika , Polina , Childish , Roje ...

 

Със сигурност съм пропуснал някого и по закона на Мърфи ще е сред най-сродните ми души , но се надявам да не се сърди !

 

... и разбира се за да избегнем култа към личността не съм включил най-първия сред равните , който се нагърби с цялата тази отговорност , но със сигурност и голямо забавление  ;)

 

 

Хайде отварям една  "Каменица -тъмно 6% " и започвам с наздравиците  :P  !

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

Аз към горното няма какво да добавя! Напълно съгласна. И Stenk го е написал точно както си трябва!

 

Всъщност само ще добавя, че биричка, тъмна, Каменица... не се пие сам! Та утре ако имаш възможност ще се радваме да се присъединиш към нас, ако ли пък не ще се радваме да дойдеш на другата магеланска сбирка. Вярвай ми, запомнящи са :).

 

ПС. Наздраве, все пак! :P

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Присъединявам се към поздравленията по адрес на всички "виновници".

Развитието на сайта е ясен признак какво е липсвало в българското интернет пространство, но вече не липсва.

 

След 8-9 месеца клатушкане, дойде моментът и на първите по-уверени крачки на прохождането. Да му мисли родителското тяло как ще се справя с проблемите на растежа  :lol:

 

Ай наздраве с един кехлибар!

drink2.gif

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тъкмо мислех, че е време да обявя номинациите за годишните магелански награди - непълни и по отношение на категории, и по отношение на хора :) Аз започвам, вие ако искате - добавяйте.

 

Започвам с категорията MVP: Jindo -- Има още много на брой достойни кандидати, но тоя човек при мен печели по време - още в началото на форума в темата за Берлин (http://magelanci.com/topic/184-берлин/ ) ме смая с полезната, разнообразна и изключително обемиста информация, която даде на всички питащи.

 

Симпатяга на годината: Фичо -- Покрай всичките причини да изпитвам симпатия към него (адаш на нашия син, професия, физическа прилика с мой приятел от студентските години...) Фичо ме размазва с убийственото си чувство за хумор и с добронамереното си отношение към всички, поднесено много фин начин.

 

VIP на годината: Брани / Модератор на годината: Пожето -- Тези двете категории са много тежки, конкуренцията в тях е жестока :biggrin: Специално на VIP-а му пожелавам догодина пета титла :biggrin:

 

Най-енергичен магеланец: Поля -- Не виждам абсолютно никакъв смисъл да се обосновавам, но все пак - за мен Поля е достойна да бъде шеф на енергийната мафия. В нейните вени тече „Редбул“! ...И други такива енергийни каламбури, напълно съответстващи на натурата на Поли :)

 

Албум, сингъл и видеоклип на годината: Елена -- За певческите способности на Ленчето се носят легенди и певци песни за нея пеят. Продуценти от цял свят спят в спални чували на стълбищната площадка пред дома и с надеждата да я убедят да подпише мултимилионен договор :)

 

Най-разглеждан профил на магеланец: Прасчо -- Прасчо води с няколко обиколки пред останалите по тоя показател, а обяснението за това е очевидно - той просто е ненагледен! (ненаслушен, неначетен...) :)

 

Не мога да измисля повече категории, затова спирам. Тия, дето не съм ги номинирал, да не ми се сърдят - не може всички :) Истината е, че се радвам да чета една камара народ - и Мрън, и stenk, wilks, Красен, деветката, Радулова, Зани, Тони, магеланец 747, Ошко, Заро, Хаяско, Мейджъра, Дани Маркова, neuromancer... :)

 

Основателя не го споменавам, защото той е надкатегориен, така да се каже :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Много се радвам за форума. Не минава и ден без да съм го посетил. Много искам да дойда и на друга среща на магеланците, но за сега точа лиги по снимки и рекапитулации. Обещавам през 2014 да стана по активен и да пиша теми, а не само да оставям по някой и друг коментар.  :P  :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да сме живи и здрави всички, да нараства броя на новоприсъединилите се, И новородени магеланци и магеланчета, и да набъбва километража по въздух, суша и вода!

Аз не че не пиша редовно, но още по-редовно чета форума, и в много мнения (да не кажа всичките), намирам я полезна информация, я любопитни факти, или пък забавни шеги.

 

 

Thank you people!!! :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Само да прибавя, ако позволиш:

Най-забавен пътеписател- forry

Най-детайлен пътеписател- Roje

 

За другото съм съвсем съгласна!

 

Получи се едно доста приятно място, където всеки ден надничам с удоволствие.

Дано и занапред е така! :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Всеки си има своите ежедневни ангажименти, но моят ден не може да мине без да съм без да съм погледнала няколко пъти какво се случва в magelanci.com. Радвам се, че ви намерих.  :) Пожелавам на всички ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА! :)   

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хайде отварям една  "Каменица -тъмно 6% " и започвам с наздравиците  :P  !

Айде наздраве и вземи най-накрая да го нарушиш тоя принцип да не ходиш на форумни сбирки и да вземем да те видим и на живо. :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За мен е новина, че wilks и stenk не се познават, защото, от това, което съм чела, обикновено единият като напише нещо, другият го харесва и допълва, и обратно, та за мен или са един и същи човек, или приятели от детинство.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За мен е новина, че wilks и stenk не се познават, защото, от това, което съм чела, обикновено единият като напише нещо, другият го харесва и допълва, и обратно, та за мен или са един и същи човек, или приятели от детинство.

Xex Май наистина има нещо такова :) Ама нали знаеш приказката за краставите магарета, че и ние така c stenk...
 
Сбрахме се, дето се вика ;)
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Aбе нищо общо нямаме в реалния живот .

 

На форумните сбирки ме няма  единствено  , защото не съм в София и май всяко ходене дотам основно вече е  до/от летището.

Не съм някакъв скрит асоциален темерут  :lol:

 

 

П.С. Виждам , че снощи наистина съм пропуснал куп интересни хора.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Да бе, мога дори да потвърдя, че stenk пишеше с негов приятел от детинството дълги години в един форум и не знаеше за това. Ама аз го светнах, малко случайно. Обаче запазихме това в тайна от другия човек. :P :P :P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

та за мен или са един и същи човек

 

Раздвоението на личността присъства в много други социални и професионални сфери, ама в сферата на пътешествията би било сериозно предизвикателство. Единия ден в Китай, на другия - в Чили. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Със сигурност съм пропуснал някого и по закона на Мърфи ще е сред най-сродните ми души , но се надявам да не се сърди !

 

Еми ВИП-а си пропуснал! А аз толкова се старая да се лигавя и правя на идиот!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Раздвоението на личността присъства в много други социални и професионални сфери, ама в сферата на пътешествията би било сериозно предизвикателство. Единия ден в Китай, на другия - в Чили. 

 

Това иди-дойди, ама в един и същи ден да си едновременно в Китай и Чили вече идва нанагорно! :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Подкрепям всички мнения. Аз толкова много широко-скроени, жадни за пътешествия и знания, и приятни на маса хора отдавна не бях срещал на куп на едно място!

 

И, разбира се, да благодарим на Основателя, че ни основа! :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да бе, мога дори да потвърдя, че stenk пишеше с негов приятел от детинството дълги години в един форум и не знаеше за това. Ама аз го светнах, малко случайно. Обаче запазихме това в тайна от другия човек. :P :P :P

 

 

Taм всъщност с него не се бяхме засичали  и дори не знаех , че има регистрация щото във вашите теми не влизам  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
 

ама в сферата на пътешествията би било сериозно предизвикателство. Единия ден в Китай, на другия - в Чили. 

 

Това иди-дойди, ама в един и същи ден да си едновременно в Китай и Чили вече идва нанагорно!  :lol:

 
Нямаше да е хич лошо, стига да беше реално осъществимо. :)
Имаше един забавен филм преди 4-5 години "Jumper", ако стe го гледали....
 
Определено не се познаваме със stenk от детинство. Щях да съм усетил, ако беше така. А и той, предполагам.
Освен това аз поне на една среща успях да дойда (докато Поли още не ми беше разгадала cxемата  :biggrin: ).
Много ви бива в конспир(T)ациите май май ;)

 

 

P.S. stenk, ако не си верно в Чили, отиди на срещата да видят че не си мен :D

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На форумните сбирки ме няма  единствено  , защото не съм в София и май всяко ходене дотам основно вече е  до/от летището.

'Начи до югоизточна Азия, например, щракаш с пръсти, решаваш за секунди и отиваш, а тук, на един *** място до София, не можеш :P

Освен туй имаше вече две сбирки извън София :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нали знаеш , че това което ти е най-близо и лесно най-често си склонен да го отлагаш  :)

Аз защо не знам от кой край на бг си? М?

Няма оправдания... Другия път кат тръгнеш за някъде избирай обеден полет и идвай един ден по- рано щот по магелански ще събера дружина още от обяд!:)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.