Прескочи до съдържание

Сейшели през юли


Mary

Препоръчани мнения

Да разкажа накратко и за нашето пътуване.

Летяхме с Катарците.

Принципно стигнахме до Махе навреме, но метеорологичните условия не бяха добри и си покръжахме над островите известно време, след което самолета опита да кацне от едната страна, но поради силния вятър не успя и буквално от пистата се вдигна пак. Направихме кръг и заход от другата страна и от втория опит кацнахме благополучно. Пиша го това, защото цялото обикаляне доведе до почти час закъснение.

Аз бях купила билети са самолета до Praslin за след два часа и половина(просто тогава цената беше най-ниска) и реално имахме чакане около час.

Поради вятъра и при малките самолетчета, с които се лети до другия остров имаше забавяне. Няма да казвам за какво друсане ставаше дума при силния вятър.Но все пак ние отидохме в сезона на ветровете.

Ето с какви самолети се лети между островите:

 

DSC_0313.JPG

 

Понеже имаше въпроси дали биха ви качили в друг полет - предполагам, че е възможно, но на практика не можах да го проверя - полетите и в двете посоки бяха пълни и нямаше как да се качи човек от друг полет, но може да е било случайност.

 

Гледките  от малкото самолетче не могат да се сравняват с гледките на Малдивите, но биват(и в двете посоки бяхме на места 1 В и 1С - не съм ги избирала, а на гишето ми ги дадоха):

 

DSC_0338.JPG

 

DSC_0347.JPG

 

DSC_0353.JPG

 

DSC_0365.JPG

 

 

Нашите нощувки всичките бяха на едно място на остров Praslin.

Решихме, че предвид краткото време, което имаме, няма нужда да губим почти ден в преместване. И сега смятам, че решението ни беше добро.

Отседнахме в хотел с включена закуска и вечеря - целта ни беше по-скоро почивка, отколкото обикаляне.

Няколко снимки и от хотела:

IMG_3277.JPG

 

IMG_3369.JPG

 

Това е гледката от стаята ни:

 

IMG_3288.JPG

 

Басейна(в който ходехме да пием по нещо):

 

IMG_3298.JPG

 

IMG_3379.JPG

 

IMG_3302.JPG

 

А сутрин и вечер се наслаждавахме на тази гледка:

 

IMG_3485.JPG

 

Да кажа и за плажа - избрахме го да има интересни неща за гледане под вода, но ... нямаше много какво да се види. По-натам ще покажа малкото, което видяхме. Основния плаж не става за малки деца - има твърде много корали по дъното и не става без аква обувки. Имахме и още едно малко плажче, което беше с пясъчен подход.

Ето как изглеждаше и плажа:

IMG_3700.JPG

 

IMG_3307.JPG

 

Ще продължа по-късно.

 

  • Харесвам 37
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 38 минути , Mary каза:

Да разкажа накратко и за нашето пътуване.

Летяхме с Катарците.

Принципно стигнахме до Махе навреме, но метеорологичните условия не бяха добри и си покръжахме над островите известно време, след което самолета опита да кацне от едната страна, но поради силния вятър не успя и буквално от пистата се вдигна пак. Направихме кръг и заход от другата страна и от втория опит кацнахме благополучно. Пиша го това, защото цялото обикаляне доведе до почти час закъснение.

Аз бях купила билети са самолета до Praslin за след два часа и половина(просто тогава цената беше най-ниска) и реално имахме чакане около час.

Поради вятъра и при малките самолетчета, с които се лети до другия остров имаше забавяне. Няма да казвам за какво друсане ставаше дума при силния вятър.Но все пак ние отидохме в сезона на ветровете.

Ето с какви самолети се лети между островите:

 

DSC_0313.JPG

 

Понеже имаше въпроси дали биха ви качили в друг полет - предполагам, че е възможно, но на практика не можах да го проверя - полетите и в двете посоки бяха пълни и нямаше как да се качи човек от друг полет, но може да е било случайност.

 

Гледките  от малкото самолетче не могат да се сравняват с гледките на Малдивите, но биват(и в двете посоки бяхме на места 1 В и 1С - не съм ги избирала, а на гишето ми ги дадоха):

 

DSC_0338.JPG

 

DSC_0347.JPG

 

DSC_0353.JPG

 

DSC_0365.JPG

 

 

Нашите нощувки всичките бяха на едно място на остров Praslin.

Решихме, че предвид краткото време, което имаме, няма нужда да губим почти ден в преместване. И сега смятам, че решението ни беше добро.

Отседнахме в хотел с включена закуска и вечеря - целта ни беше по-скоро почивка, отколкото обикаляне.

Няколко снимки и от хотела:

IMG_3277.JPG

 

IMG_3369.JPG

 

Това е гледката от стаята ни:

 

IMG_3288.JPG

 

Басейна(в който ходехме да пием по нещо):

 

IMG_3298.JPG

 

IMG_3379.JPG

 

IMG_3302.JPG

 

А сутрин и вечер се наслаждавахме на тази гледка:

 

IMG_3485.JPG

 

Да кажа и за плажа - избрахме го да има интересни неща за гледане под вода, но ... нямаше много какво да се види. По-натам ще покажа малкото, което видяхме. Основния плаж не става за малки деца - има твърде много корали по дъното и не става без аква обувки. Имахме и още едно малко плажче, което беше с пясъчен подход.

Ето как изглеждаше и плажа:

IMG_3700.JPG

 

IMG_3307.JPG

 

Ще продължа по-късно.

 

Хотела изглежда точно както обичам! Може ли координати. И кога пътувахте? Не виждам водорасли 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Хотела изглежда точно както обичам! Може ли координати. И кога пътувахте? Не виждам водорасли 

 

IMG_3508.JPG

 

Края на юли бяхме там. Тази част от острова я препоръчваха за този сезон.

И пак да кажа, че плажът за мен не беше добър. Единствено плажът. Всичко останало беше на ниво.

И не защото водата не е приятна, а защото е пълно с корали(мъртви) и влизането не е приятно.

 

Сутрин на брега имаше изхвърлени малко водорасли, но повече бяха коралите. Ето и снимка:

 

IMG_3498.JPG

 

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към коментар

За целият ни престой ходихме само до още три плажа.

Първият от тях беше  Anse Volbert или още известен като Cote D'Or Beach.

Този плаж за мен е най-добрият за малки деца(от видените от нас).  При отлив имаше доста широка плажна ивица с много ситен пясък, който е толкова финен, че е твърд. Лошото е, че при завихряне от водата става една боза и няма добра видимост във водата. Постепенно става дълбоко и е подходящо и за тези, които не плуват.

 

IMG_3576.JPG

 

IMG_3591.JPG

 

IMG_4171.JPG

 

В единия край на този плаж видяхме и водораслите за които се споменава:

 

IMG_3522.JPG

 

IMG_3520.JPG

 

Втората снимка показва най-водорасленото място, което видяхме. Само 20-30 метра от там положението беше значително по-добро. Горните снимки са от там. Водораслите се събираха в края на залива и явно течението ги избутваше натам.

 

На плажа се предлагат всякакви екскурзии и вечерно време предлагат добри цени за следващия ден. Ние не се възползвахме от такива екскурзии, че ... бяхме на почивка. :laugh: Шегувам се, но не напълно - не ни остана много свободно време и решихме да пропуснем за което допринесе и това, че на голям периметър пред нашия хотел, където водеха всички да се гмуркат, нищо съществено не видяхме, а и водата беше много мътна.

 

Продават плодове и директно на плажа:

 

IMG_3540.JPG

 

Снимах няколко табели от предлаганите екскурзии не за да ги рекламирам или похваля, а защото се вижда какво предлагат и на какви цени.

Първо една обща за да се видят различните острови:

 

IMG_3560.JPG

 

И две други, които имат цени:

 

IMG_3555.JPG             IMG_3558.JPG

 

 

Покрай този плаж има много магазини, заведения и обменно бюро.

Сигурна съм, че снимах цени в един от магазините, но сега не ги намирам... Освен да са на апарата за подводни снимки, че само от него не съм свалила заснетото.

На телефона намерих само една снимка на бира с цени:

 

IMG_3414.JPG

 

Локалната бира беше по-евтина. Цените са в сейшелски рупии.

Водата 1,5 литра беше 15 пари. Магнити на цена от 60-90 рупии.

На летището на втория етаж има две магазинчета и там магнитите бяха по 50 рупии.

 

Ето и валутните курсове:

 

IMG_3562.JPG

 

За обмяната в бюрото искат паспорт. Аз имах снимка на паспорта ми в телефона, но не става с нея - сканират документа за самоличност.

 

IMG_3564.JPG

 

В магазините сменят без паспорт, но на по-ниска цена.

 

И завършвам този пост с поредния залез от нашия си хотел, където на малка височина има изградена площадка за тази цел.

 

IMG_3696.JPG

 

Утре ще продължа.

 

  • Харесвам 34
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

На следващия ден по план трябваше да ходим на някоя от екскурзиите + шнорхелинг, но вече обясних, че не ни привлече видимостта във водата и решихме да отидем до Ла Диг за да видим прословутите сейшелски гледки.

 

IMG_4068.JPG

 

Кола под наем не сме ползвали през цялото време, но мисля, че е много по-удобно с кола, особено ако искате да обикаляте повече от нас.

Съвсем близо до хотела ни имаше спирка на автобусите от градския транспорт - 61 и 62. Имахме разписание, но от хотела ни казаха да не разчитаме твърде много на него, защото както може да дойде навреме автобуса, така може и да подрани или закъснее. :laugh: Ако някой се интересува ще кача това, което имам.

 

Автобусът ни остави почни на порта, откъдето тръгва ферито. Цената на автобусния билет е 7 рупии. Добре е да имате по-дребни пари.

Ето разписанието на ферибота:

 

IMG_3792.JPG

 

При купуването на двупосочен билет искат точен час за връщане и го вписват в билета. В посока към Ла Диг с билата дават едни големи пластмасови табели/билети, които събират на входа на кораба.

 

IMG_3799.JPG

 

При нас морете беше спокойно и бързо стигнахме остров Ла Диг.

Там си е направо задължително ползването на колело. Предлагането е огромно и цената почти твърда - 10 евро за брой за цял ден.

Ето го моето велосипедче:

 

IMG_3845.JPG

 

От мястото, където взехме колелетата ни предложиха да дадем телефон и ако имаме проблем да звъним или те да ни звънят, но не се възползвахме. Моето колело се държа прилично, но на мъжа ми веригата падна веднъж - а гледайки в ръцете няколко други човека(със смазка по тях) е ясно, че не е била само неговата верига.

 

Решихме най-известния плаж да го оставим последен и поехме към Anse Severe - хубав пясъчен плаж и силнички вълни, когато ги има.

 

IMG_3852.JPG

 

DSC_0442.JPG

 

Колелетата паркирахме на пясъка до нас. Бяха ни дали и една верига със заключване - това по наше искане, но мисля, че не е необходимо.

Снимки, къпане, пробване на видимостта за шнорхелинг ... не я биваше и тук. Като има вълнение завихря ситния пясък и водата става мътна за подводно гледане, иначе отвън си изглежда невероятна!

 

Тръгнахме към следващия плаж и на пътя ... нови участници в движението - огромните костенурки:

 

DSC_0462.JPG

 

Тази беше яла нещо червено и муцунката, която буташе непрекъснато в мен, беше червена:

 

FECLE0429.JPG

 

Освен по пътя се разхождат и към плажа:

 

IMG_3897.JPG

 

И за да съера на едно място и останалите, които видяхме на Ла Диг, а те са м резервата към най-известния плаж, в едно обособено за тях място, което мирише ... ох, доста мирише...

 

IMG_4044.JPG

 

Но миризмата никога не е спирала любовта! Ах какви звуци издават при тази им дейност!

 

IMG_4042.JPG

 

 

След това продължихме по северо-източния път, където също има много плажове, но малко от тях стават за къпане - вълните са доста големи и на някои места си имаше поставени табели, че къпането е на собствен риск.

Обаче гледките и там са невероятни!

 

IMG_3988.JPG

 

IMG_4020.JPG

 

IMG_4027.JPG

 

Омръзна ни да караме нагоре-надолу с колелетата и решихме, че времето напредва, затова се отправихме към Anse Source d'Argent.

Зоната там е обособена като резерват за да могат да взимат пари от туристите. Ако не бъркам входа беше около 5-7 евро на човек.

Има приятни алеи за достигане до различните места:

 

IMG_4050.JPG

 

В началото плажа изглежда доста приятен, а нямаше никой на него!

 

IMG_4030.JPG

 

Голямата навалица си личи по голямото струпване на велосипеди на паркинга при плажа със скалите:

 

IMG_4056.JPG

 

Важното е да запомните къде ви е колелото, че доста от тях са еднакви, но е добре, че са номерирани. :laugh:

 

Много хора имаше около скалите, на скалите, под скалите, пред скалите... Трудно можеш да намериш момент за да снимаш без присъствието на яркооцветени бански. :wink:

 

IMG_4065.JPG

 

И за къде без булка/младоженец от китайски произход?! Почаках ги търпеливо десетина минути преди да ги помоля за малко време да се наместя и аз в тази скала(има улей за изкачване по нея).

 

IMG_4080.JPG

 

Още много снимки от това красиво място мога да покажа, но наистина хората са много и се губи очарованието.

Плувахме, пробвахме шнорхелите и тук(същата мътна вода) и като дойде време за ферибота, тръгнахме да връщаме колелетата.

Покрай църквата и училището:

 

IMG_4145.JPG

 

Билетите за връщане не се сменят за нова табели, а направо с тях към кораба. Който няма билет в тази посока, може да си купи непосредствено пред корабчето - това го пиша, защото имаше поне два офеса за продажба на билети на фериботи, но някакви други бяха и в тях не се продаваха билети за този ферибот.

 

Бързо стигнахме на пристана:

 

IMG_3790.JPG

 

И автобусът дойде бързо, но беше препълнен с местни и си беше цяло изпитание да се возиш прав. Пътищата са тесни със завои, а автобусите карат доста бързо.

И завършвам пак със залеза от нашия си плаж:

 

IMG_3739.JPG

 

Следва...

  • Харесвам 37
  • Браво 4
Връзка към коментар

На следващата сутрин решихме да видим и титулувания като най-красив плаж на Praslin - Anse Lazio.

До там отидохме с автобус, разбира се. Тук освен другите неудобства при пътуването с автобус, има и още едно - автобусът спира не съвсем близо до плажа и до там има катерене и спускане по пътя малко повече от километър - още на отиване ми се видя неприятно и си мислех как ли ще е връщането, но беше по-добро от очакваното - голям е наклона, но изкачването е по-кратко. Ходи се по пътя и рядко има сянка. Колите паркират пред плажа и е голямо удобство.

Маршрута до плажа е много живописен и се виждат чудни гледки и малки плажчета без никакви хора по тях.

Ето една къща на брега, която видяхме от автобуса и в която мисля, че бяха отсядали магеланци:

 

IMG_4566.JPG

 

Този плаж е единствения на който видяхме нещо като спасител. Нещото е защото не го видяхме да помръдне от стола си през цялото време:

 

IMG_4601.JPG

 

Обяснението е просто - вълните на плажа не са безобидни.

Плажът е дълъг, широк и с прекрасен пясък:

 

IMG_4606.JPG

 

IMG_4722.JPG

 

Има достатъчно сенчести места, откъдето да се любуваш на океана:

 

IMG_4773.JPG

 

IMG_4607.JPG

 

На горната снимка водата изглежда спокойна, но това е по-скоро случайност, вече ги споменах вълните, а сега и ще ги покажа:

 

IMG_4613.JPG

 

IMG_4610.JPG

 

IMG_4615.JPG

 

Не бяха огромни, но те блъскат с голяма сила и дори мен ме подмятаха на няколко пъти. :laugh: Решението е да влезеш зад мястото, където се разбиват или да отидеш на по-спокойно място. На сателитната снимка се вижда, че освен основния голям плаж, има и малки плажчета в страни - ние бяхме на двата в долната част, където е отбелязан Honesty Bar - там беше спокойно и подходящо за деца. На следващият, още по-малък плаж, нямаше вълни, но бързо ставаше дълбоко, но беше сравнително добре за шнорхелуване, че има скали наоколо.

На следващата снимка се виждат два от плажовете - големия горе и в дясно по-спокойния:

 

IMG_4790.JPG

 

И ето тук си шнорхелувахме и бяхме абсолютно сами на плажа:

 

IMG_4700.JPG

 

А водата и скалите наоколо бяха невероятни:

 

IMG_4778.JPG

 

И снимка на средния плаж:

 

IMG_4707.JPG

 

Изкарахме си  почти цял ден там - красиво е и водата е прекрасна! Наоколо и цветенца някакви се намират:

 

IMG_4870.JPG

 

Да покажа и пътя, по който се върви пеша до/от плажа:

 

IMG_4872.JPG

 

 

IMG_4875.JPG

 

За наш късмет автобуса беше на спирката и бързо стигнахме в нашия си хотел.

 

IMG_4887.JPG

 

Полежахме и на нашия си плаж в очакване на залеза, който този път гледах от шезлонга:

 

IMG_4895.JPG

 

Ако се питате какви са тези лодки на всяка снимка със залез, то ще ви кажа, че явно този залив е доста спокоен, защото към 17-17,30 часа започваха да пристигат катамарани за нощуване там, а на сутринта тръгваха.

 

Следва...

 

  • Харесвам 34
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, ivooo каза:

   С кола може да си изсипеш тялото директно на пясъка на този плаж .

Ама някой или не е чел или не слуша или го е било страх от обратното движение 🙂 .

Четох аз, четох, но не винаги нещата зависят от мен.:laugh:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
On 8/12/2019 at 4:22 PM, Mary said:

Поради вятъра и при малките самолетчета, с които се лети до другия остров имаше забавяне. Няма да казвам за какво друсане ставаше дума при силния вятър.Но все пак ние отидохме в сезона на ветровете.

След като вече си се върнала, кой месец през годината би предпочела за Сейшели?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, VASILEV каза:

След като вече си се върнала, кой месец през годината би предпочела за Сейшели?

Няма как да бъда коректна в отговора, понеже това беше първото ми ходене. :smile:

Много ми хареса периодът, в който бяхме.

Защото:

1. Липсва голямата влага

2. Дъждът също липсваше

3. Беше прохладно - под това да не се разбира студено - екстра за моите разбирания беше времето - около 30 градуса на въздуха, лек ветрец и около 27 градуса на морската вода.

4. Почти нямаше комари

5. Не беше пренаселено

6. Цените бяха добри

 

Единствен минус слагам на ниската видимост във водата, но пак нямам база за сравнение как е в другите сезони.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
4 minutes ago, Mary said:

Няма как да бъда коректна в отговора, понеже това беше първото ми ходене. :smile:

Много ми хареса периодът, в който бяхме.

Защото:

1. Липсва голямата влага

2. Дъждът също липсваше

3. Беше прохладно - под това да не се разбира студено - екстра за моите разбирания беше времето - около 30 градуса на въздуха, лек ветрец и около 27 градуса на морската вода.

4. Почти нямаше комари

5. Не беше пренаселено

6. Цените бяха добри

 

Единствен минус слагам на ниската видимост във водата, но пак нямам база за сравнение как е в другите сезони.

Благодаря, наистина юли и явгуст го дават за пик сезон там, като се споменава, че Април, Май и Октомври, Ноември също са подходящи. Ако оставим настрана ниската видимост във водата мисля, че всичко ви е било супер. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, valpet каза:

Би ли споделила какви са цените на местния мобилен интернет.Има ли възможност да се купи сим карта и какви са цените?

Аз не съм купувала сим-карта(малко почивка добре ни дойде), но на летището имаше предложения и по спомен около 15 евро за карта с нет, но не помня колко.

Карти продаваха и по магазинчетата, като там може да са били и по-ниски цените.

Това, което предварително бях прочела е, че си купуваш просто местна карта и допълнително зареждаш пари в нея за да получиш най-ниска цена.

Ние имахме нет в хотела, а пред другото време ползвах само maps.me за ориентация - в него има и спирките на гр.транспорт.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

IMG_4929.JPG

 

Останалата част от почивката ни беше лежерна на нашия си плаж и търсейки къде са рибите!

Под палмите:

 

IMG_4958.JPG

 

Около бананите и посетителите им:

 

P7260378.JPG

 

В заведенията:

 

DSC_0603.JPG

 

И във водата. Тук ще дам малко от снимките, които изобщо стават за показване... Както и сами ще видите, водата е доста мътна и снимките никак не са с добро качество.

Най-много ни зарадваха двата ската, които видяхме в различни дни:

 

P7270465.JPG

 

P7280697.JPG

 

Повечето риби, които видяхме или бяха много малки, или някакви бизцветни:

 

P7240072.JPG

 

P7270413.JPG

 

С голяма мъка и много обиколки сме заснели и нещо цветно из водата:

 

P7260358.JPG

 

P7270428.JPG

 

P7280567.JPG

 

P7280610.JPG

 

P7280632.JPG

 

Правейки сравнение с Малдивите, то тук видяхме в пъти по-малко риби, но не знам дали се дължи на сезона или винаги си е така. Не се гмуркаме и снимките са правени при шнорхелинг.

 

Май не споменах, че такситата до летището водят на почти твърд курс - 500 рупии от/до летище - хотел.

При пристигането си взехме случайно такси от стоянката пред летището, а на връщане ни извикаха от хотела. Сумите бяха еднакви. Първия беше пуснал брояч и не разбрах по какъв начин го финализира на 498 рупии. :laugh:

 

Същия тип самолетче беше и в обратната посока - тук ще спомена, че е много възможно багажа ви да не пътува с вас - не се притеснявайте, слагат багажа в първия възможен самолет и после ви чака да кацнете.

 

IMG_5176.JPG

 

Този път и очарователна дама участваше в пилотирането:

 

IMG_5199.JPG

 

Казваме довиждане на Летище Praslin

 

IMG_5205.JPG

 

И след петнайсетина минути "Здравей" на летище Махе:

 

DSC00411.JPG

 

На летището опашката за чекиране на Катарците беше огромна:

 

IMG_5270.JPG

 

Добре, че гишетата за първа класа започната и те да обработват всички!

Летището е на два етажа и първия беше доста пренаселен, но на втория цареше спокойствие. Има бизнес салон там, но не работа с Дайнърс.

 

IMG_5272.JPG

 

Има и удобни лежанки точно до контактите:

 

IMG_5280.JPG

 

Не след дълго и нашия самолет беше позициониран пред гейта:

 

DSC_0606.JPG

 

С това нашето пътуване завърши. Сигурно пропуснах да разкажа някои неща, но винаги можете да попитате.

 

И показвам последния залез, видян от нашия хотел:

 

IMG_4937.JPG

 

И черпя по една виртуална напитка за днешния ми празник:

 

IMG_5080.JPG

 

Край.

  • Харесвам 38
  • Благодаря 1
  • Браво 7
Връзка към коментар

@Mary,благодаря за чудесното разказче и готините снимки.Разкошна почивка сте си направили!Точно както си трябва според мен.🏝️🚲🍹

Пак да посетиш подобна екзотична дестинация и да споделиш емоциите си!

Наздраве,Честит Имен Ден!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , jungfraujoch каза:

Пак да посетиш подобна екзотична дестинация и да споделиш емоциите си!

Наздраве,Честит Имен Ден!

Благодаря! :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мари, като теглиш чертата, кое е по-добре за мързелив плажен туризъм, без зорене и слънчасване - Малдиви или Сейшели?

Много са различни. Не питам хората с коли под наем. Тази екстра не ми е възможна.

Можеш ли да направиш сравнителен анализ по цени, удобства и достъп, атрактивна и достъпна без кола природа, качество на храната и каквото друго решиш?

За подводните активности стана ясно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Дани Магелани каза:

Мари, като теглиш чертата, кое е по-добре за мързелив плажен туризъм, без зорене и слънчасване - Малдиви или Сейшели?

Много са различни. Не питам хората с коли под наем. Тази екстра не ми е възможна.

Можеш ли да направиш сравнителен анализ по цени, удобства и достъп, атрактивна и достъпна без кола природа, качество на храната и каквото друго решиш?

За подводните активности стана ясно.

Моите предпочитания са за Малдиви заради подводния свят.

Давам и сравнение през моя поглед:

Цени - по-евтино е на Малдивите(нямам предвид местен остров).

Удобства - пак Малдиви - купувайки си нощувки в ризорт, вече имаш и транспорт до там и всичко е включено в цената. В зависимост от това къде си отседнал и на двете места можеш да имаш различни глезотийки на една ръка разстояние.

Достъп - като път го разбирам - няма разлика.

Атрактивна природа - Сейшели

Достъпност без кола - Малдивите са ясни - там кола не ти трябва. На Сейшелите е препоръчително да си с кола, но както е видно и от моя разказ, може и без такава.Може да се ползват таксита(по висока цена в пъти от автобусите) или някакви организирани екскурзии.

Качество на храната - тук Сейшелите са с голямо предимство - на Малдивите всичко се внася, а и самата кухня ми беше по-близка до индийска. Може и хотелът в който бяхме на Сейшелите да има "вина" в случая, защото всеки ден имаше неща за ядене съобразени с европейския вкус + много плодове.

На Сейшелите е доста по-разнообразно - можеш да лежиш на плажа или да катериш тамошните планини, докато на Малдивите имаш една лежерна, но за някои по-активни хора даже скучна почивка.

 

Ще се върна отново на Малдивите, но не съм сигурна, че пак ще отида на Сейшелите - много, много ми хареса там, но искам да си мързелувам на плажа с коктейл в ръка и да си гледам красиви риби под водата.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

Честит празник Мари! И още многооо прекрасни пътешествия! 

Благодаря за прекрасния разказ! И само за твое успокоение - рибите не бяха много и в април и в ноември, по мои впечатления. Явно са си по-малко от Малдивите 🙂  Вашия хотел ми се видя прекрасен и силно ме накара да се замисля....:-)))

 

980x551_1563787767.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, G*V*N каза:

Mary,страхотен разказ,пътя до Anse Lazio изглежда направо приказка в сравнение с действителността😁 Не разбрах само отидохте ли до края на Source d'argent?

Благодаря! 

Края май не сме го търсили. Плажувахме където ни харесваше и гледахме да не е голяма навалица. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.