Прескочи до съдържание

Виетнам и Камбоджа


alexnpopova

Препоръчани мнения

10 hours ago, alexnpopova said:

Благодаря много, всично ще зависи от врвмето ни на пристигане и вида транспорт, защото към момента за април догодина цените са ужас. Над 150 долара в посока на човек за почти всеки един транафер и вече се ориентирам към авгобус или влак. Гледам че имат добри условия и че имат даже автобуаи за нощни преходи с легла. Като цена е на половина за сега в сравнение със самолет, въврвят около 60 долара, което чак е скъпо за влак но поне така се компенсира и от хотел. Ако някой има опит да споделя за този вид пътуване, защото ще ми е интересно. 

Давам идея - да летите от Ханой към Siem Reap примерно на 19.04 за 13 USD и да се върнете пак в Ханой за същата сума, след което си продължавате програмата само във Виетнам. Edit: При продължаване на резервацията начислява такси и цената става по 121 USD. Моля, игнорирайте предложението ми.

VJA.png

Връзка към коментар
преди 23 минути , Dango каза:

Давам идея - да летите от Ханой към Siem Reap примерно на 19.04 за 13 USD и да се върнете пак в Ханой за същата сума, след което си продължавате програмата само във Виетнам. С чекиран багаж цената е по 18 USD на човек. Както виждате от картинката, цените към края на април са високи, заради 1-ви май, така че, гледайте да не мърдате много-много извън Хо Ши Мин около тези дати. Била съм на 1-ви май във Виетнам и ви го казвам от опит.

VJA.png

Ако продължите с резервацията, не добавя ли 50 $ такса към цената за международните полети и 15 $ към вътрешните?

Връзка към коментар
преди 30 минути , Dango каза:

Давам идея - да летите от Ханой към Siem Reap примерно на 19.04 за 13 USD и да се върнете пак в Ханой за същата сума, след което си продължавате програмата само във Виетнам. С чекиран багаж цената е по 18 USD на човек. Както виждате от картинката, цените към края на април са високи, заради 1-ви май, така че, гледайте да не мърдате много-много извън Хо Ши Мин около тези дати. Била съм на 1-ви май във Виетнам и ви го казвам от опит.

VJA.png

Благодаря сега ще го видя. За сега гледаме нощните влакове даже, че май ще легнат най добре като цена. По 70 долара са но така се спестява и от нощувка и пътуваш. Малко си е риск дали ще попаднем на хубав вагон хаха но в краен случай това ше е вариабта за придвижване в самия Виетнам. А сега ще проверя тези билети. Благодаря

Връзка към коментар
преди 36 минути , Dango каза:

Давам идея - да летите от Ханой към Siem Reap примерно на 19.04 за 13 USD и да се върнете пак в Ханой за същата сума, след което си продължавате програмата само във Виетнам. С чекиран багаж цената е по 18 USD на човек. Както виждате от картинката, цените към края на април са високи, заради 1-ви май, така че, гледайте да не мърдате много-много извън Хо Ши Мин около тези дати. Била съм на 1-ви май във Виетнам и ви го казвам от опит.

VJA.png

и забравих да питам всъщност на тази компания може ли да се разчита като полети, да нямат много закъснения и отменени полети, защото мисля че някъде бях чела доста критики за нея.

Връзка към коментар
5 minutes ago, zory said:

Ако продължите с резервацията, не добавя ли 50 $ такса към цената за международните полети и 15 $ към вътрешните?

Абсолютно сте права. Коригирах си поста.

Връзка към коментар

Мисля че това е най добрия вариант за двупосочен от да нанг към сием реап и от сеам реап към хо ши мин. Вътре е включен и багаж. Полетите са с cambodia angkor air

IMG_20190825_092319.jpg

Връзка към коментар

Повечето хора казват, че рейсът си е бил окей, но самото пътуване - прекалено изморително. Аз лично летях по съвет на повечето магеланци.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Happy_Traveler каза:

Повечето хора казват, че рейсът си е бил окей, но самото пътуване - прекалено изморително. Аз лично летях по съвет на повечето магеланци.

да, но тази година са от сорта на 290лв полета на човек и нещо ми се вижда много за вътрешен еднопосочен.

Връзка към коментар
На 24.08.2019 г. в 19:05, alexnpopova каза:

на 19ти - Халонг Бей - тук смятаме да е цял ден, без приспиване на лодка. Само се чудя дали да рискувам и от хотела да говорим за екскурзията или от сега да гледам от trip advisor

Питай хотела да ти предложат оферта по имейл, после можеш да гугълнеш фирмата и да видиш дали е читава. Ако не успяваш да я откриеш пробвай да търсиш по ключова фраза от описанието на тура, така ще можеш да идентифицираш коя точно фирма препродават. 

 

Относно транспортните проблеми, автобуса между ХШМ и Сием Реп е безпроблемен, но е много време и ако го направиш два пъти ще стане супер гърч. Аз поне не го виждам с 15-16 часа пътуване и след това веднага да се юрнете по храмове. По-скоро провери дали самолетните връзки с всички виетнамски градове са скъпи. Ако остава автобуса, бих отрязал един ден от района Хюе/Да Нанг/Хой Ан за сметка на разделяне на автобуса със спирка с нощувка в Пном Пен. 

Връзка към коментар
На 25.08.2019 г. в 9:24, alexnpopova каза:

Мисля че това е най добрия вариант за двупосочен от да нанг към сием реап и от сеам реап към хо ши мин. Вътре е включен и багаж. Полетите са с cambodia angkor air

IMG_20190825_092319.jpg

За варианта със самолет това е в пъти по-лош избор за компания от vietjet. Иначе в нета за всичко може да се прочетат негативни мнения. 

Връзка към коментар

Февруари бяхме в Камбоджа и Виетнам. Със сигурност ти препоръчвам в едната посока от Сием Риеп до Хо Ши Мин да е с автобус. Много е евтино, пък виждаш много интересни неща. Минаваш по селца и паланки и виждаш какъв е живота на обикновените хора там. Бяхме с голям автобус, ама сигурно производство от 60-та година и беше много забавно, щото всичко му тропаше, шофьора не слизаше от клаксона и по пътищата е голяма динамика 🙂

От Пном Пен до Хо Ши Мин бяхме с едно бусче което се води ВИП и беше удобно и също много интересни неща видяхме. Особено края на работния ден в пограничните райони е нещо много много интересно. Малко имаше вид на филма Списъка на Шиндлер с хората накачулени по автобуси и камиони. 

Откъм цени хотелите не са скъпи нито във Виетнам нито в Камбоджа.

Мога да ти кажа ние къде спахме в Хо Ши Мин, силно го препоръчвам, защото хем е евтино хем беше на топ локация. Ако проявиш интерес в неделя ще мога да дам връзки и за транспорт и за хотели, че сега съм в движение.

Връзка към коментар
преди 51 минути , boogy83 каза:

Февруари бяхме в Камбоджа и Виетнам. Със сигурност ти препоръчвам в едната посока от Сием Риеп до Хо Ши Мин да е с автобус. Много е евтино, пък виждаш много интересни неща. Минаваш по селца и паланки и виждаш какъв е живота на обикновените хора там. Бяхме с голям автобус, ама сигурно производство от 60-та година и беше много забавно, щото всичко му тропаше, шофьора не слизаше от клаксона и по пътищата е голяма динамика 🙂

От Пном Пен до Хо Ши Мин бяхме с едно бусче което се води ВИП и беше удобно и също много интересни неща видяхме. Особено края на работния ден в пограничните райони е нещо много много интересно. Малко имаше вид на филма Списъка на Шиндлер с хората накачулени по автобуси и камиони. 

Откъм цени хотелите не са скъпи нито във Виетнам нито в Камбоджа.

Мога да ти кажа ние къде спахме в Хо Ши Мин, силно го препоръчвам, защото хем е евтино хем беше на топ локация. Ако проявиш интерес в неделя ще мога да дам връзки и за транспорт и за хотели, че сега съм в движение.

 Да това звучи супер, аз вече за Ханой, Сием Риеп и за Хо Ши Мин съм запазила хотели, но винаги мога да ги сменя, не е проблем. Автобус билетите онлайн ли ги взехте и диерктно само се прекачихте и продължихте през Пном Пен или и спахте там. Честно казано не ми се губи време да спим там. Може да вземем полет от Да нанг до Сием Риеп в такъв случай а после да отидем към Хо Ши Мин с автобус щ, че в двете посоки ще е доста време изгубено в път ако го направим така. 

Преди 1 час, Георги каза:

Питай хотела да ти предложат оферта по имейл, после можеш да гугълнеш фирмата и да видиш дали е читава. Ако не успяваш да я откриеш пробвай да търсиш по ключова фраза от описанието на тура, така ще можеш да идентифицираш коя точно фирма препродават. 

 

Относно транспортните проблеми, автобуса между ХШМ и Сием Реп е безпроблемен, но е много време и ако го направиш два пъти ще стане супер гърч. Аз поне не го виждам с 15-16 часа пътуване и след това веднага да се юрнете по храмове. По-скоро провери дали самолетните връзки с всички виетнамски градове са скъпи. Ако остава автобуса, бих отрязал един ден от района Хюе/Да Нанг/Хой Ан за сметка на разделяне на автобуса със спирка с нощувка в Пном Пен. 

Само в едната посока ще е автобуса - в посока Хо Ши Минсъс сигурност, ако не успея да намеря билети, защото не ми се губят дни в път. А и се надявам след няколко меаеца да пуснат промоции на билети. Иначе @T.E.Lawrence просто се надявах на някакво положително мн3ние в групста за тази авиокомпания, защото в trip advisor мнението е много зле, въпреки че има и доста положителни. 

Връзка към коментар
преди 1 час, alexnpopova каза:

 Да това звучи супер, аз вече за Ханой, Сием Риеп и за Хо Ши Мин съм запазила хотели, но винаги мога да ги сменя, не е проблем. Автобус билетите онлайн ли ги взехте и диерктно само се прекачихте и продължихте през Пном Пен или и спахте там. Честно казано не ми се губи време да спим там.

Аз се присетих, че имам всички билети и резервации online, та хотела в който спахме в Хо Ши Мин е Eden Garden Hotel. Има два хотела с това име, те са на една улица и мисля, че даже са на един собственик, ама не съм сигурен.  Ние и в двата спахме по една нощувка и двата са екстра. Дори да не спите в тези хотели, гледайте да е в този район хотела. Ние заради цените в началото гледахме някви отдалечени хотели, но нещо се прецакаха нещата и случайно попаднах на този хотел. Района в който се намира е точно туристическата част, излизаш от хотела и всичко наоколо са ресторанти, дискотеки, тур-агенции.  Откъм сигурност също всичко беше наред. Туровете  за Меконг и за тунелите тръгват от този район, има пазар наблизо където може да си купиш всичко....от храна до сувенри и може да се пазариш на воля 🙂

 

Билети за автобус си взехме още от България от този сайт: 

https://www.camboticket.com/bus-tickets

 

Общото мнение е, че в Пном Пен няма кой знае какво да се види, аз обаче настоявах да останем там една нощувка и разкъсахме пътуването с автобус на две части: Сием Риеп - Пном пен и на другия ден Пном Пен - Хо Ши Мин. В крайна сметка мисля, че никой от групата не съжаляваше, че останахме в Пном Пен. Хареса ни  и там. Иначе да квото има да се гледа се гледа за един ден, не повече. Ако пък решите да го пропускате мисля имаше и директни билети от Сием Риеп до Хо Ши Мин, прегледай в сайта. Тогава обаче не знам дали няма да ви стане много дълго пътуването с автобус и да се отегчите/изморите. Това може да остави лоши спомени от самото придвижване с автобуса.

 

А и да знаете, че преди границата с Виетнам се спира на едно 'заведенийце' идва един пич с едно скутерче, събира всички паспорти на пътниците и по един долар такса и отпрашва на някъде....да не се панирате, че са ви обрали и изоставили...напълно нормално си е това преживяване, добре че бяхме чели тук във форума и не се притеснихме, иначе си е направо страшно, ако не знаеш, че такава е процедурата :lol:

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 31.08.2019 г. в 13:20, boogy83 каза:

А и да знаете, че преди границата с Виетнам се спира на едно 'заведенийце' идва един пич с едно скутерче, събира всички паспорти на пътниците и по един долар такса и отпрашва на някъде....да не се панирате, че са ви обрали и изоставили...напълно нормално си е това преживяване, добре че бяхме чели тук във форума и не се притеснихме, иначе си е направо страшно, ако не знаеш, че такава е процедурата :lol:

Абе тя процедурата май хич не е такава (когато аз ходих със сигурност не беше), ама то си е общо взето национален спорт изтръскването на дребни от туристите по границите. Особено, ако ги пресичаш с организиран транспорт 🙂

Връзка към коментар
На 31.08.2019 г. в 10:21, boogy83 каза:

Февруари бяхме в Камбоджа и Виетнам. Със сигурност ти препоръчвам в едната посока от Сием Риеп до Хо Ши Мин да е с автобус. Много е евтино, пък виждаш много интересни неща. Минаваш по селца и паланки и виждаш какъв е живота на обикновените хора там. Бяхме с голям автобус, ама сигурно производство от 60-та година и беше много забавно, щото всичко му тропаше, шофьора не слизаше от клаксона и по пътищата е голяма динамика 🙂

От Пном Пен до Хо Ши Мин бяхме с едно бусче което се води ВИП и беше удобно и също много интересни неща видяхме. Особено края на работния ден в пограничните райони е нещо много много интересно. Малко имаше вид на филма Списъка на Шиндлер с хората накачулени по автобуси и камиони. 

Откъм цени хотелите не са скъпи нито във Виетнам нито в Камбоджа.

Мога да ти кажа ние къде спахме в Хо Ши Мин, силно го препоръчвам, защото хем е евтино хем беше на топ локация. Ако проявиш интерес в неделя ще мога да дам връзки и за транспорт и за хотели, че сега съм в движение.

Бих казал, Велико преживяване

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, намерих самолетни билети с vietjet от ханой до сием реап и обратно общо за 577 лв за двама човека със 7 кг багаж. Ще пътуваме април месец, и искам да ви питам дали да ги купя сега или да изчакам февруари, март. Колко по-рано купувате самолетните билети, когато пътувате в Азия. И дали от някъкед мога да потърся купони за намаление на билетите

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 10.01.2020 г. в 9:59, alexnpopova каза:

Здравейте, намерих самолетни билети с vietjet от ханой до сием реап и обратно общо за 577 лв за двама човека със 7 кг багаж. Ще пътуваме април месец, и искам да ви питам дали да ги купя сега или да изчакам февруари, март. Колко по-рано купувате самолетните билети, когато пътувате в Азия. И дали от някъкед мога да потърся купони за намаление на билетите

vietjet не са от тези компании, които следим ежедневно, че да хванем някакъв модел на поведение. Това, което можеш да направиш е в продължение на седмица да следиш цените за близки дати - например след седмица-две. Не че и това не може да те подлъже, но със сигурност е по-добре от нищо. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет, 

Тази дестинация ми е цел за 24 април-7 май 2021 (да се възползвам максимално от почивните дни покрай Великден и майските празници), така че @alexnpopova ще очаквам с нетърпение разказа как сте изкарали този април!

Пожелавам ви незабравимо преживяване!

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, Valery каза:

Привет, 

Тази дестинация ми е цел за 24 април-7 май 2021 (да се възползвам максимално от почивните дни покрай Великден и майските празници), така че @alexnpopova ще очаквам с нетърпение разказа как сте изкарали този април!

Пожелавам ви незабравимо преживяване!

 

Ами явно ще се засечем там по трасето. Аз пътувам от 17април до 02май

Връзка към коментар
42 minutes ago, alexnpopova said:

Ами явно ще се засечем там по трасето. Аз пътувам от 17април до 02май

Няма шанс😀 По това време ще съм в Мароко😉

Не си обърнала внимание, че го планирам за следващата година, за това ще чакам с нетърпение да се върнете и да разкажете.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.