Прескочи до съдържание

Сафари в Танзания


И. М.

Препоръчани мнения

Здравейте, замислям ваканция в Занзибар. Изчетох какво е писано във форума на тема сафари Танзания, но за всички това е било приоритет и са обикаляли всички или повечето национални паркове. И понеже и на мен много ми се иска да отида на сафари за 1 или 2 дни,  въпросът ми е има ли в блидост до Dar es Salaam, вариант за 1 или 2 дневно сафари (на картата намирам Mikumi National Park, но не виждам някой от форума да го е посещавал) или трябва да планувам полета на отиване или връщане да е до Килиманджаро.  

Връзка към коментар
преди 7 часа, И. М. каза:

Здравейте, замислям ваканция в Занзибар. Изчетох какво е писано във форума на тема сафари Танзания, но за всички това е било приоритет и са обикаляли всички или повечето национални паркове. И понеже и на мен много ми се иска да отида на сафари за 1 или 2 дни,  въпросът ми е има ли в блидост до Dar es Salaam, вариант за 1 или 2 дневно сафари (на картата намирам Mikumi National Park, но не виждам някой от форума да го е посещавал) или трябва да планувам полета на отиване или връщане да е до Килиманджаро.  

Аз само съм правил междинно кацане в Микуми, но @cck е правил сафари в парка. По-добрият вариант от Дар е да се отиде с трансфер по земя до резервата Селу (сега бил преименуван или ще го преименуват на нещо африканско и щели го правят национален парк - държавен демек, това е поне инфо-то, което ми изпрати от Танзания един собственик на сафари фирма преди 2 дни). Ако се отиде за две вечери, си струва и преживяването би било по-добро от Микуми.

Ако се лети на отиване или на връщане до/ от Килиманджаро, може да се отиде за една вечер до кратера Нгоронгоро (който е еднакво добър за виждане на животни през който и да е месец от годината), а ако се отиде за две вечери, може да се прибави и парка Тарангире (който е много добър от юли до октомври) и ОК от края на декември до края на февруари. Може да се направи и комбинация от кратера Нгоронгоро и парка Лейк Манияра. Трудно ми е да преценя дали си струва ходенето до така наречените "Северни паркове" от Дар за една или две вечери.

Най-лесната опция от Дар ес Салаам е Микуми и при всички случаи е по-добре от да не се отиде на сафари изобщо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, FlyTraveler каза:

Най-лесната опция от Дар ес Салаам е Микуми и при всички случаи е по-добре от да не се отиде на сафари изобщо.

Абсолютно съгласен!

А моето бешеотдавна - 2015та.

@И. М. - ето пътеписанието ми по това време.

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.