Прескочи до съдържание

София - Варшава?


Двуцветко

Препоръчани мнения

Отиване 05.03.2014 с пристигане най-късно ранен следобед, връщане 06.03.2014.

Връщането на 06.03 с възможно най-рано пристигане в София е препоръчително, но не задължително. Образно казано говорим за нещо като 24-часов престой с крайна цел мероприятие на 05.03 вечерта.

Освен Bulgaria Air и Air Berlin други (не)приемливи варианти за сега не виждам.

Някой с по-свеж поглед върху казуса?

Благодаря!

Пожелания за безкрайни празници и краткотрайни махмурлуци!

Връзка към коментар

Миналата пролет по горе-долу същото време пътувах по този маршрут на някаква промоционална оферта на LOT, тъй че проверявайте си и тази опция.

 

:)

 

Другият вариант е София-Берлин-София и от Берлин има сравнително евтини автобусни билети, ако ви се лашка в автобус колко там часа се пада...

Връзка към коментар

Прегледал ли си LOT? При положение, че си за толкова кратко едва ли има смисъл да ровичкаме прекачванията с лоу-костове, които може би ще отнемат по ден-два на посока, преспивания и т.н?

Връзка към коментар

Иначе ето малко от азуона. 

 

Отиване, тук прекачването е много много проблематично, но няма друг вариант, ако искаш да пристигнеш рано във Варшава и все пак да тръгнеш на пети от София:

 

Wizz Xclusive	Sofia (SOF)	Warsaw (WAW)	1 LTN	Wed, 5 Mar	05:30	11:45	7 h 15	64.80	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   London (Luton) (LTN)		Wed, 5 Mar	05:30	07:00	3 h 30	51.08	EUR
   Wizz Xclusive	   London (Luton) (LTN)	   Warsaw (WAW)		Wed, 5 Mar	08:20	11:45	2 h 25	13.72	EUR

 

Връщанeто е още по-зле, няма опция, която да те докара същия ден в София. Само за пример прекачване през Милано:

 

FR + W7	Warsaw (Modlin) (WMI)	Sofia (SOF)	1 BGY	Thu, 6 Mar	11:25	10:40*	22 h 15	31.15	EUR
   Ryanair	   Warsaw (Modlin) (WMI)	   Milan (Bergamo) (BGY)		Thu, 6 Mar	11:25	13:30	2 h 05	21.16	EUR
   Wizz Xclusive	   Milan (Bergamo) (BGY)	   Sofia (SOF)		Fri, 7 Mar	07:40	10:40	2 h 00	9.99	EUR

По-скъпо през Лутън, пристигане 1:30 след полунощ:

 

W6 + W7	Warsaw (WAW)	Sofia (SOF)	1 LTN	Thu, 6 Mar	12:20	01:30*	12 h 10	68.58	EUR
   Wizz Air	   Warsaw (WAW)	   London (Luton) (LTN)		Thu, 6 Mar	12:20	13:55	2 h 35	19.00	EUR
   Wizz Xclusive	   London (Luton) (LTN)	   Sofia (SOF)		Thu, 6 Mar	20:25	01:30*	3 h 05	49.58	EUR

Връзка към коментар

Иначе ето малко от азуона. 

 

 

[/code]

LOT изкарват някакви безумни цени за тази отсечка/дни и затова не ги коментирам.

А евентуално low-cost тръгване на 04.03 късен следобед?

Иначе на връщане през Лутън е приемливо.

Връзка към коментар

LOT понякога пускат много тънки промоционални цени за Варшава! Дебни ги, може и да излезе нещо! Аз съм летял с австрийците през Виена, но цената беше убийствена, предполагам, че и сега е такава, така че въобще не смея да ги препоръчвам!

Връзка към коментар

LOT понякога пускат много тънки промоционални цени за Варшава! Дебни ги, може и да излезе нещо! Аз съм летял с австрийците през Виена, но цената беше убийствена, предполагам, че и сега е такава, така че въобще не смея да ги препоръчвам!

 

Kъде са тези много тънки доваршавски цени?! :rolleyes:  Преди години имаше, но вече са резачка. :lol:

Връзка към коментар

Ами аз бях хванал някаква семейна промоция (това преди година и малко) - двама възрастни и две деца. Не помня цената, но беше съвсем сносна цифра за четири двупосочни билета. То и сега като гледам има цени по 80 евро в посока, което за традиционна компания и директен полет не е зле. Друг е въпросът, че около търсените дати в началото на март цените наистина са космически!

П.п. Грешката е моя! Сега си разрових резервациите - става въпрос за 12-ти януари 2012-та година, демек говорим за преди две години. За четири двупосочни билета гледам, че съм платил 88.56 паунда, плюс някой друг паунд комисионна за Ебукърс, че резервирах през тях понеже ми бяха дали по-добра цена отколкото самите ЛОТ!

П.п. И отново рових, че ми се видя твърде неестествена цифрата! 88.56 е комисионната на Ебукърс, като общо билетите плюс комисионната излизат 308 паунда. Извинявам се, но нещо не съм съвсем концентриран следпразнично...

Редактирано от forry
Връзка към коментар

Когато пуснат промоция по линията двупосочния е кажи речи 140-150 евро, мисля че и в момента даже има такава, но не пасва на датите на Двуцветко. Общо взето нормално за промоция на редовна авиокомпания. Иначе миналата година имаше билети по 70-80 евро, но беше по-скоро изключение от правилото. 

Връзка към коментар

Здравейте Магеланци! Аз също търся евтини билети София - Варшава (може и с някакво прекачване, та дори и със старт от Пловдив), но за края на април, след Великден! 24.04 с връщане на 28.04 примерно! Все си мисля, че с прекачване през Бергамо с Rayanair би било по-евтино, но ще се радвам ако дадете някакви идеи. Предварително благодаря :) 

Връзка към коментар

Здравейте Магеланци! Аз също търся евтини билети София - Варшава (може и с някакво прекачване, та дори и със старт от Пловдив), но за края на април, след Великден! 24.04 с връщане на 28.04 примерно! Все си мисля, че с прекачване през Бергамо с Rayanair би било по-евтино, но ще се радвам ако дадете някакви идеи. Предварително благодаря :)

 

Имаш ли нужда от куфар на първо време? Иначе нищо специално не ми излиза, с прекачване през Виена е 180 евро, директните на ЛОТ са 200. Комбинации Ryan+Wizz през Бергамо са скъпи, още е рано да се купува за края на април, макар тогава по традиция да скачат цените. 

 

Мисля си, че след като имаш повече време най-добрата опция ще ти е до Берлин (Bulgaria Air, Easyjet или Air Berlin)+автобус както предложи Meidj. Особено ако имаш куфар. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Със сигурност ще имаме някакъв багаж, но нали вече и с ръчния такъв е голям зор :) Благодаря за информацията! Имам приятелка, която работи и живее в Полша и тя също ми препоръча варианта с автобуса от Берлин! Вероятно това ще направим. Пожелавам весело посрещане на Нова Година и много пътешествия през новата 2014 - та!!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

To aвтобусът май излиза около 100-120 евро в двете посоки (по 8-9 часа път отсечката, гледах eurolines де, не знам другите как са). Ако на ЛОТ е 200 евро... бих избрал директния полет.

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

Mиналата година имаше 111$ на ЛОТ през експедиа ги гледах. Не че това върши работа сега, но си беше супер оферта тогава, от която не успяхме да се възползваме, защото вече имахме други планове.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Някои се възползвахме тази година. :)  70Е  ретърн до Варшава и после по 20Е ретърн до Познан, Краков, Вроцлав, Гданск с ЕуроЛот... 

Редактирано от kakadu
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За жалост няма вече такива цени! По принцип обмисляме някаква комбинация с Краков и да развъртим триъгълника Берлин, Краков, Варшава с рейсове между Берлин-Варшава-Краков-Берлин! Сега има и 20% намаление на EasyJet, но все още търся по-евтини варианти!

Връзка към коментар

И аз доста се зарових за през Май, обаче не. От Берлин, Лондон и Брюксел е много евтино до Варшава, обаче проблемът е от София, за зимата е ок, но напролет всичко скача много. Има от Солун до Варшава за 50евро в посока, но не ми се видя кой знае колко изгодно.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

post-299-0-19854700-1389870884_thumb.jpg

 

Някой може ли да коментира този казус. Избирам произволни дати през Март и на датите, които ме интересуват (5-ти и 6-ти) цените са едни, но когато ги избера точно тях цените са други с близо 100% отгоре? Говорим за БГ Аir.

Връзка към коментар

attachicon.gifSOF_WAW.jpg

 

Някой може ли да коментира този казус. Избирам произволни дати през Март и на датите, които ме интересуват (5-ти и 6-ти) цените са едни, но когато ги избера точно тях цените са други с близо 100% отгоре? Говорим за БГ Аir.

В ляво имаш престой една седмица, а в дясно един ден, от това идва разликата и почти всички авиокомпании действат по този начин. Щом отиваш за един ден, значи е бизнес пътуване и можеш да си го позволиш, такава им е логиката.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

attachicon.gifSOF_WAW.jpg

 

Някой може ли да коментира този казус. Избирам произволни дати през Март и на датите, които ме интересуват (5-ти и 6-ти) цените са едни, но когато ги избера точно тях цените са други с близо 100% отгоре? Говорим за БГ Аir.

 

Цените на връщането зависят от коя дата си избрал отиването. Т.е. първия екран показва цената на връщане, ако отиването е 01.03. В момента в който го смениш на 08.03 цените за връщането се обновяват. 

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.