Прескочи до съдържание

12 пълни дни в Перу - пропускам ли нещо?


Rosinka

Препоръчани мнения

преди 9 минути , Яничка каза:

@ven62, ето визитката на Раул, който открихме на място и ползвахме за Rainbow Mountain:

 

Peru.jpg.4159c2d3d169ad6764d0cbbcdc5dc450.jpg

И ние ги ползвахме за планината, по препоръка на Цвети. При нас имаше само две фирми с по един микробус хора горе. Но бяхме февруари и дори заваля сняг. Уговорката беше предната вечер с смс-и. Искаше ни повече, но казахме, че е препоръчан от нашите приятели от България и на тях им е взел по-малко и се съгласи. Цветната планина не я бях включила предварително, но като видях снимките на момичетата, отказахме се от един ден в Куско за сметка на екскурзията и много ми хареса. Отделно самото пътуване е през Андите с автентичните села и резервати.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , Rosinka каза:

Ти да видиш 🙂 Предполагам няма да се засечем, но е хубаво, че имате някой ден в повече, 12 дни са си малко за такава страна 

Аз планирам да ходим в джунглата (Iquitos) за 3 дни и още 3 дни - Боливия - Salar de Uyuni

Та, ако изобщо успеем да си поемем дъх то ще е предпоследния ден в Лима.

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Аз планирам да ходим в джунглата (Iquitos) за 3 дни и още 3 дни - Боливия - Salar de Uyuni

Та, ако изобщо успеем да си поемем дъх то ще е предпоследния ден в Лима.

 

Йейй, супер..Особено за Икитос, голям мерак ми беше джунглата... Май пак ще вляза в размисъл 😄  

Връзка към мнение
преди 49 минути , lesy каза:

И ние ги ползвахме за планината, по препоръка на Цвети. При нас имаше само две фирми с по един микробус хора горе. Но бяхме февруари и дори заваля сняг. Уговорката беше предната вечер с смс-и. Искаше ни повече, но казахме, че е препоръчан от нашите приятели от България и на тях им е взел по-малко и се съгласи. Цветната планина не я бях включила предварително, но като видях снимките на момичетата, отказахме се от един ден в Куско за сметка на екскурзията и много ми хареса. Отделно самото пътуване е през Андите с автентичните села и резервати.

На мен след 2-3 уточняващи имейла за програмата и точната планина ми оферира 100 USD на човек (private tour with SUV). Та, засега, малко съм го отсвирил. Но съм си оставил вратичка. Ако не намеря нещо друго ще продължим "тежките" преговори на испано-английско-български. :grin:

Отговаря бързо. Сега видях, няма или не съм му намерил web сайта.

Аз съм ползвал този мейл - raulatau@gmail.com

 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
На 28.08.2019 г. в 15:03, lesy каза:

И ние ги ползвахме за планината, по препоръка на Цвети. При нас имаше само две фирми с по един микробус хора горе. Но бяхме февруари и дори заваля сняг. Уговорката беше предната вечер с смс-и. Искаше ни повече, но казахме, че е препоръчан от нашите приятели от България и на тях им е взел по-малко и се съгласи. Цветната планина не я бях включила предварително, но като видях снимките на момичетата, отказахме се от един ден в Куско за сметка на екскурзията и много ми хареса. Отделно самото пътуване е през Андите с автентичните села и резервати.

а колко е горе-долу нормално като цена, да знам до колко е нормално да преговарям и аз с Раул 😄 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Lilia13 каза:

а колко е горе-долу нормално като цена, да знам до колко е нормално да преговарям и аз с Раул 😄 

 

Нямам спомен. Пътувахме февруари 2018. Не намирам и къде сме си писали. Съжалявам. @Цвете ако помни.

Връзка към мнение
преди 16 минути , lesy каза:

Нямам спомен. Пътувахме февруари 2018. Не намирам и къде сме си писали. Съжалявам. @Цвете ако помни.

не е толкова важно, lesy, аз само ако го имаш някъде 😉 а и предполагам са се променили нещата. Мерси!

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Lilia13 каза:

не е толкова важно, lesy, аз само ако го имаш някъде 😉 а и предполагам са се променили нещата. Мерси!

 

Записала съм в дневника ми тук 90 солес, но вече сигурно е двойно. Тази цена беше много ниска още през 2018.

Връзка към мнение

@Lilia13 март 2022 сме платили по 71 евро на човек (3ма) за частен тур. Има и по- евтини, но вече какво ще получиш като услуга никой не знае. Груповите турове бяха наполовина по спомен.

 

20220308_105449.jpg.50cf455072610716c4fed14fd76b3a30.jpg

 

20220308_110334.jpg.083b65f63f138cd6991afa6dce427ba1.jpg

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

предполагам всичко е по уговорки, но все пак да имам ориентировъчна цена. Предварително онлайн са безумни суми, а и няма смисъл отсега. Ние сме 4 човека така че предполагам ще се спазарим добре. Мерси много!

Връзка към мнение

Верроятно се ориентираш, но все пак да спомена.

Има две шарени планини в Перу - Vinicunca и Palccoyo.

@Цвете ти говори за Palccoyo, а @Capitan Morgan за Vinicunca.

 

Vinicunca e "по-старата" в туристически смисъл. Тя е малко по-висока - идея над 5000 м. н.в. и се ходи много повече до нея т.е. доста по-изморително.

 

Palccoyo е отворена за посетители от преди около 3-4 години. От паркинга, където ще ви остави микробусчето се ходи почти по равно и не-повече от 2-3 км. Съвсем лежерно и ненатоварващо. Реално там се виждат 3 отделни цветни участъка/хълма.

 

Коя е по-красива?

Който, която е видял. :smile:

 

Във форума ми е известен само един човек, който е видял и двете, но в последно време не съм го засичал да пише. - @christuff .

 

Ние ходихме на Palccoyo и много ни хареса.

Ползвахме ето тези:

Palcoyo Mountain Rainbow | DonPeruTours.com

 

По улиците на Куско се предлагаха екскурзии с по 10-на долара по-евтини, но аз бих се подсигурил предварително.

 

Ето ти три снимки (на всеки хълм)  за зарибяване:

 

r6-1.jpg.f27aa6f018feed10a3ae56a0b1dd0810.jpg

 

r10-1.jpg.d382a43fff642dcfacb0f0f7c74ac26f.jpg

 

r13.jpg.bf0cae59ec8985444fcf4fe41fdc9304.jpg

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 25.08.2022 г. в 13:04, ven62 каза:

Верроятно се ориентираш, но все пак да спомена.

Има две шарени планини в Перу - Vinicunca и Palccoyo.

@Цвете ти говори за Palccoyo, а @Capitan Morgan за Vinicunca.

 

Vinicunca e "по-старата" в туристически смисъл. Тя е малко по-висока - идея над 5000 м. н.в. и се ходи много повече до нея т.е. доста по-изморително.

 

Palccoyo е отворена за посетители от преди около 3-4 години. От паркинга, където ще ви остави микробусчето се ходи почти по равно и не-повече от 2-3 км. Съвсем лежерно и ненатоварващо. Реално там се виждат 3 отделни цветни участъка/хълма.

 

Коя е по-красива?

Който, която е видял. :smile:

 

Във форума ми е известен само един човек, който е видял и двете, но в последно време не съм го засичал да пише. - @christuff .

 

Ние ходихме на Palccoyo и много ни хареса.

Ползвахме ето тези:

Palcoyo Mountain Rainbow | DonPeruTours.com

 

По улиците на Куско се предлагаха екскурзии с по 10-на долара по-евтини, но аз бих се подсигурил предварително.

 

Ето ти три снимки (на всеки хълм)  за зарибяване:

 

r6-1.jpg.f27aa6f018feed10a3ae56a0b1dd0810.jpg

 

r10-1.jpg.d382a43fff642dcfacb0f0f7c74ac26f.jpg

 

r13.jpg.bf0cae59ec8985444fcf4fe41fdc9304.jpg

 

 

Тук съм, но аз вече писах, че най-добре с кола да се прави. 🙂 Не само цветните планини.  Аз успях даже в един ден да ги направя и както вече съм писал, за Vinicunca има по кратък път, по който вървенето е доста по-малко от стандартния маршрут.

Vinicunca ми хареса повече, но имаше хора, макар и в разгара на пандемията. На Palccoyo бяхме само аз и жена ми. Което и да изберете, няма да съжалявате. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.