Прескочи до съдържание

12 пълни дни в Перу - пропускам ли нещо?


Rosinka

Препоръчани мнения

Здравейте, ще се радвам ходилите в Перу да отделят няколко минутки да погледнат програмата, която сътворих, и ако може да дадат някой съвет от първа ръка. Пътуваме двама души до Лима - на 8 ноември кацаме и излитаме на 21 следобяда. Все още нищо не е резервирано, така че нощувките подлежат на промяна. 

 

8 ноември - кацане в Лима и хващане на по-късен полет към Куско. Нощувка в Куско

9 ноември - Куско

10 ноември - пада се неделя и ще отидем до пазара в Писак, след това потегляме към Олантайтамбо, пътьом ще спрем в Марас и Морей, след това ще разгледаме Олантайтамбо и късно вечерта мисля да хванем влака към Агуас Калиентес. Нощувка в Агуас Калиентес с цел на следващия ден да сме първа пушка за Мачу Пикчу.

11 ноември - Мачу Пикчу 🙂 Приятелят ми тогава е рожденик и смятам, че няма по-добро място  🙂 Разглеждаме и се връщаме към Куско следобяда. Нощувка в Куско.

12 ноември - отново Куско. Ще се разходим и доразгледаме каквото не сме успели първия ден.

13 ноември - Пуно и Титикака. Хващаме автобус/самолет и се отправяме към Пуно. Четох, че градът не е нищо особено, затова искам направо към Титикака да се отправим и да нощуваме на езерто. 

14 ноември -Титикака. Пълен ден там. Отново разглеждане и нощувка.

15 ноември - Арекипа Отправяме се с автобус към Арекипа рано сутринта. Настаняваме се и разглеждаме.

16 ноември - отново Арекипа.

17 ноември - Колка Каньон. 

18 ноември - ранен полет към Наска. Облитаме със самолетче фигурите (Господ да ми е на помощ, стомахът ми е твърде чувствителен). След полета се отправяме към Хуакачина. Нощувка в оазиса. 

19 ноември - Балестови острови. Туровете в колко часа започват, реално имаме 2 часа път до там, мисля да хванем автобус раничко и да успеем да се класираме. След това се отправяме към Лима. Нощувка в Лима.

20 ноември - Лима.

21 ноември - полет към Европа. 

 

Това е временната програма, като цяло мога да отпусна още един ден някъде по пътя и да пропуснем Лима в полза на нещо друго. Видях че до Куско има много красиво езеро - Humantay lake, така че може останем още ден там и да пристигнем в Лима в деня на полета. Изпълнима ли е програмата, струва ми се че имаме време за всичко, което е супер 🙂 В началото много исках Икитос, но се оказа, че дните и парите не са достатъчни да се отправим толкова на север 🙂 Приемам всякакви съвети

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Rosinka каза:

14 ноември -Титикака. Пълен ден там. Отново разглеждане и нощувка.

15 ноември - Арекипа Отправяме се с автобус към Арекипа рано сутринта. Настаняваме се и разглеждаме.

16 ноември - отново Арекипа.

17 ноември - Колка Каньон. 

Малко от мен. На 14 -ти вземете нощен  автобус до Арекипа. Ще можете да вземете веднага на сутринта на 15 -ти тур до Колка и да спите там. За нас беше много хубаво там. На 16- ти ще ви върнат в Арекипа следобяд. На 17- ти гледате Арекипа и веччерта нощен бус към Наска.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Цвете каза:

Малко от мен. На 14 -ти вземете нощен  автобус до Арекипа. Ще можете да вземете веднага на сутринта на 15 -ти тур до Колка и да спите там. За нас беше много хубаво там. На 16- ти ще ви върнат в Арекипа следобяд. На 17- ти гледате Арекипа и веччерта нощен бус към Наска.

Благодаря за включването 🙂 Има логика да хванем нощен автобус, защото туровете до Колка Каньон така или иначе започват в безбожно време. Четох че автобусите са доста удобни. Не бях обмисляла варианта да спим в Колка Каньон, а само day trip. Може ли да ми кажеш с коя фирма бяхте в каньона? 

Връзка към мнение

С уговорката, че не съм ходил в Перу.

Има възможност да направите Пуно-Колка-Арекипа - 2D/1N

Например:

https://www.pachakutiktours.com/en/arequipa/tour-colca-2days/

http://www.edgaradventures.com/en/program/1253/2d-1n-from-puno-to-colca-canyon

 

Има и доста други тур-оператори, които предлагат този маршрут.

Мисля си, че по този начин малко се оптимизира пътя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , ACM каза:

Понеже и аз подготвям подобна програма искам да попитам колко долу-горе ще излезе подобно пътуване, ако не е тайна?

Дотук сме купили само билетите 🙂  Амстердам до Лима ни струваха 717 евро за двамата. Като гледам най-скъпото нещо ще бъде Мачу Пикчу и летенето над Наска. С цел изпилване на бюджета ще пропуснем Икитос. От Лима до Куско намерихме полети по 35 долара в посока...Мога да дам повече подробности когато направим всички резервации, надявам се да не ни стъпи повече от 4 за двамата (без билетите).  

Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

С уговорката, че не съм ходил в Перу.

Има възможност да направите Пуно-Колка-Арекипа - 2D/1N

Например:

https://www.pachakutiktours.com/en/arequipa/tour-colca-2days/

http://www.edgaradventures.com/en/program/1253/2d-1n-from-puno-to-colca-canyon

 

Има и доста други тур-оператори, които предлагат този маршрут.

Мисля си, че по този начин малко се оптимизира пътя.

Да, явно ще се наложи да преосмисля тази част от трипа. Благодаря, ще погледна тези турове и ще оптимизирам. Разбирам,че не си заслужават 2 нощувки на Титикака, една ще бъде достатъчна

преди 9 минути , ven62 каза:

Ако е 4 в евро - със сигурност ще е по-евтино. Поне моите сметки са такива (за сега)

Имах предвид в лева 🙂  

Връзка към мнение

Не знам интересите ви, но ако клоните към природа пред градове, съветът ми е 1 ден е напълно достатъчен за Арекипа. Лима също може да пропуснете, или няколко часа в центъра между полетите са достатъчни. Помислете за езерото, за което на нас не ни стигна времето и Цветната планина около Куско.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , lesy каза:

Не знам интересите ви, но ако клоните към природа пред градове, съветът ми е 1 ден е напълно достатъчен за Арекипа. Лима също може да пропуснете, или няколко часа в центъра между полетите са достатъчни. Помислете за езерото, за което на нас не ни стигна времето и Цветната планина около Куско.

 

Ами обичаме градове, пазари, обикаляне на уличките и такива неща, но определено природата в Перу ми изглежда впечатляваща...Умишлено не споменавам Цветната планина, тъй като ми се струва, че няма да се справя с катеренето, а и ме е шубе от височината - 5 200 m.. Отделно ноември е малко граничен месец и много се надявам времето да е с нас. Да, за Арекипа си остава 1 пълен ден с две нощувки, което мисля е достатъчно. Ако решим да направим дневния трип до Humantay lake, няма как да остане време за Лима. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Rosinka каза:

Ами обичаме градове, пазари, обикаляне на уличките и такива неща, но определено природата в Перу ми изглежда впечатляваща...Умишлено не споменавам Цветната планина, тъй като ми се струва, че няма да се справя с катеренето, а и ме е шубе от височината - 5 200 m.. Отделно ноември е малко граничен месец и много се надявам времето да е с нас. Да, за Арекипа си остава 1 пълен ден с две нощувки, което мисля е достатъчно. Ако решим да направим дневния трип до Humantay lake, няма как да остане време за Лима. 

Сигурно не си чела моето писание, там ще разбереш много подробности. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Няколко идеи и от мен:

Не знам колко късен е полета от Лима до Куско, ама ако има начин уредете трансфер от летището до Олайтентамбо. Иначе много накъсвате времето за аклиматизация и това може да ви изиграе лоша шега. Следващия ден разгледайте Олайтентамбо, Морай, Морас и Чинчеро, с невероятно красивата църква. 

10 ноември Писак пазара и крепостта и ако ви е останало не разгледано нещо в Олайтентамбо и се придвижете до Агуас Калиентес. 11 ноември - МП и връщане в Куско с две нощувки. 

13 ноември пътуване до Пуно с екскурзиите на Инка Експрес. Има невероятни гледки, красиви църкви и исторически места. 

Пуно е град, който се намира на езерото Титикака, та няма къде другаде да спите, освен ако не си уредите нощ на островите Урос в примитивни условия. Градът Пуно колкото и да е грозен компенсира с карнавални и шествия, та аз не бих го отхвърлила напълно. Може да имате късмет с някое шествие. 

Ден за езерото Титикака и вижте дали не можете от Пуно да отидете директно в Колка. Има и такива предложения, а след ден за Колка да се върнете в Арекипа в ниското. 

Не виждам да сте включили пустинята Паракас, вълшебно място е и се съчетава с островите. Наемете тур за островите и пустинята от Уакачина за да не се чудите с ранен транспорт. 

Така ще имате време за всичко и Лима и Арекипа. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , mililia каза:

Няколко идеи и от мен:

Не знам колко късен е полета от Лима до Куско, ама ако има начин уредете трансфер от летището до Олайтентамбо. Иначе много накъсвате времето за аклиматизация и това може да ви изиграе лоша шега. Следващия ден разгледайте Олайтентамбо, Морай, Морас и Чинчеро, с невероятно красивата църква. 

10 ноември Писак пазара и крепостта и ако ви е останало не разглеждано нещо в Олайтентамбо и се придвижете до Агуас Калиентес. 11 ноември - МП и връщане в Куско с две нощувки. 

13 ноември пътуване до Пуно с екскурзиите на Инка Експрес. Има невероятни гледки, красиви църкви и исторически места. 

Пуно е град, който се намира на езерото Титикака, та няма къде другаде да спите, освен ако не си уредите нощ на островите Урос в примитивни условия. Градът Пуно колкото и да е грозен компенсира с карнавални и шествия, та аз не бих го отхвърлила напълно. Може да имате късмет с някое шествие. 

Ден за езерото Титикака и вижте дали не можете от Пуно да отидете директно в Колка. Има и такива предложения, а след ден за Колка да се върнете в Арекипа в ниското. 

Не виждам да сте включили пустинята Паракас, вълшебно място е и се съчетава с островите. Наемете тур за островите и пустинята от Уакачина за да не се чудите с ранен транспорт. 

Така ще имате време за всичко и Лима и Арекипа. 

Това с аклиматизацията е друг проблем, който ме притеснява. Кацаме 19:30 в Куско, не зная дали ще успеем да намерим толкова късен трансфер за Олантайтамбо.  Доколкото разбирам, при този вариант остава само 1 пълен ден в Куско, няма ли да е малко?  Куско доста ме грабна по снимки, искаше ми се поне 2 дни да имаме там. Но ако пък наистина ще рискуваме толкова с височината, май е добре да тръгнем от по-ниското..За Пуно, да, най-оптималният вариант е от него да тръгнем към Колка.  

Пустинята Паракас и островите май ще успеем да ги съчетаем в 1 ден, макар и да тръгваме сутринта от Хуакачина или се бъркам? 

Връзка към мнение
преди 55 минути , Цвете каза:

Сигурно не си чела моето писание, там ще разбереш много подробности. 

Чудесно е написано, а две неща ми се набиха сериозно в очите 🙂 Турът до Цветната планина, който така късметлийски сте намерили и от  който определено може да се възползваме...  И разочарованието от Урос и комерсиализацията - съвсем ми се уби желанието да оставаме 2 дни там, може би дневен тур ще е най-доброто решение, защото все пак е хубаво да се види, макар и с негативите

Връзка към мнение

Има и истински острови в Титикака, където може да се спи, аз си помислих, че тях имате предвид. Такиле май беше откъм Перу.

На плаващите острови една разходка за половин ден им стига май.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

Има и истински острови в Титикака, където може да се спи, аз си помислих, че тях имате предвид. Такиле май беше откъм Перу.

На плаващите острови една разходка за половин ден им стига май.

Такиле ще си заслужава ли нощувката? 1 нощувка там, 1 в Пуно и оттам към Колка..И пак трябва да си пресмятам времето, пуста математика 🙂 А са само 12 дни

Връзка към мнение

Не съм бил на Такиле. Аз не бих нощувал и в Пуно, града не е интересен. Хвалят го с карнавала, ама той е веднъж годишно.

Лично аз не се разочаровах от плаващите острови, интересни са си, и хората действително са живели така. Сега използват туристическия бум, иначе просто вероятно ще трябва да се преместят в някой град. Малко като да отидеш в Етъра и да кажеш "ми то не е истинско..."

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Трябва да се има предвид, че усещаненето за едно място е субективно. На вас може да ви хареса. Ако беше като на Етъра - ок, но тук представяха нещата като напълно автентични - живеерли и до сега така. Ами за ман е лъжа. Хубаво е да се видят , но очакванията да не са големи като моите.

Аз не успях да наглася от Пуно да стигнем директно до Колка. Твърде е възможно да се случи, обаче. Трябва да се преговаря с някоя туристическа агенция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 48 минути , Цвете каза:

Трябва да се има предвид, че усещаненето за едно място е субективно. На вас може да ви хареса. Ако беше като на Етъра - ок, но тук представяха нещата като напълно автентични - живеерли и до сега така. Ами за ман е лъжа. Хубаво е да се видят , но очакванията да не са големи като моите.

Аз не успях да наглася от Пуно да стигнем директно до Колка. Твърде е възможно да се случи, обаче. Трябва да се преговаря с някоя туристическа агенция.

Да, няма да тръгвам с големи очаквания, пък дано останем приятно изненадани. За тура до Колка изпратих запитване на една от агенциите, които ми е изпратил ven62, ще видя каква оферта ще предложат

Връзка към мнение
преди 38 минути , Цвете каза:

 

Аз не успях да наглася от Пуно да стигнем директно до Колка. Твърде е възможно да се случи, обаче. Трябва да се преговаря с някоя туристическа агенция.

@Цвете, малко по-нагоре съм дал два линка, които организират тур до Колка, стартиращ сутринта от Пуно и финиширащ на другия ден в Арекипа.

Има и доста други, @Rosinka трябва да се поразрови в google.

Аз моята програма нали съм я нагъчкал до козирката, та дори и такъв тур не ми върши работа. Ще търся превоз (засега намирам само частен) Пуно-Chivay следобед, та на другия ден да направим Колка и да завършим в Арекипа.

За Rainbow.

От това което четох разбрах, че има 3 планини - все Rainbow. Едната си е класическата ( Vinicunca ) дето се ходи здраво. Организират се и турове до Palcoyo - явно една от другите две. Там с джип и малко ходене - 45-60 мин. почти по равно. Вие явно на такъв тур сте попаднали.

Ето 2-3 линка:

http://rainbowtrekpalcoyo.com/rainbow-trek-palcoyo-1day/

https://www.allynpachacusco.com/palccoyo-rainbow-mountain/

https://www.vivaperutours.com/tours/palcoyo-our-new-rainbow-mountain/

https://www.mountainpalcoyo.com/tours/tour-palcoyo-mountain/

 

Напълно е възможно зад някой от горните линкове да стой и Вашия човек. Вече не си спомням - ти или @Яничка ми даде негов имейл или от темата ти го взех.... И от тогава ми е останало, че май той имаше и web сайт. Дано не се бъркам.

 

@Rosinka, нали си знаеш, че билетите за влаковете до Мачу Пикчу и за самото то са ограничени т.е. колкото по-рано ги купите - толкова по-добре.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

@Цвете, малко по-нагоре съм дал два линка, които организират тур до Колка, стартиращ сутринта от Пуно и финиширащ на другия ден в Арекипа.

Има и доста други, @Rosinka трябва да се поразрови в google.

Аз моята програма нали съм я нагъчкал до козирката, та дори и такъв тур не ми върши работа. Ще търся превоз (засега намирам само частен) Пуно-Chivay следобед, та на другия ден да направим Колка и да завършим в Арекипа.

За Rainbow.

От това което четох разбрах, че има 3 планини - все Rainbow. Едната си е класическата ( Vinicunca ) дето се ходи здраво. Организират се и турове до Palcoyo - явно една от другите две. Там с джип и малко ходене - 45-60 мин. почти по равно. Вие явно на такъв тур сте попаднали.

Ето 2-3 линка:

http://rainbowtrekpalcoyo.com/rainbow-trek-palcoyo-1day/

https://www.allynpachacusco.com/palccoyo-rainbow-mountain/

https://www.vivaperutours.com/tours/palcoyo-our-new-rainbow-mountain/

https://www.mountainpalcoyo.com/tours/tour-palcoyo-mountain/

 

Напълно е възможно зад някой от горните линкове да стой и Вашия човек. Вече не си спомням - ти или @Яничка ми даде негов имейл или от темата ти го взех.... И от тогава ми е останало, че май той имаше и web сайт. Дано не се бъркам.

 

@Rosinka, нали си знаеш, че билетите за влаковете до Мачу Пикчу и за самото то са ограничени т.е. колкото по-рано ги купите - толкова по-добре.

 

 

Oх, знам, толкова време отлагах програмата, че сега ми запуши главата 😄 До няколко дни ще си изчистя и детайлите, за да мога да започвам да буквам влакове и турове..А ти кога ще ходиш в Перу?

Връзка към мнение
преди 6 минути , ven62 каза:

 

 

8.11-26.11 :wink:

Ти да видиш 🙂 Предполагам няма да се засечем, но е хубаво, че имате някой ден в повече, 12 дни са си малко за такава страна 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.