Прескочи до съдържание

Песните през септември


T.E.Lawrence

Препоръчани мнения

преди 10 минути , Брани каза:

Честит рожден ден, Фреди!

 

 

Щом има рожден ден, да го уважим с едно мое любимо и много подценявано парче:

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

И аз съм на италианска вълна затова ще ви предложа една стара италианска песен Amico di ieri от малко известната в България група Le Orme. Любопитното е, че тази песен е безрамно открадната от известна българска група и е добавен български текст.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Crazy Horse каза:

тази песен е безсрамно открадната от известна българска група и е добавен български текст.

Еее, не е открадната безсрамно - обявено е официално кой е първоизточникът 🙂 
* възможно е обявяването да е станало след 1989

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Niceday каза:

Еее, не е открадната безсрамно - обявено е официално кой е първоизточникът 🙂 
* възможно е обявяването да е станало след 1989

Дано да са го обявили преди 1989.
А, дали някой е обявил, че мелодията на Тръгнал кос гол и бос е в оригинал стара немска детска песен за малкия Ханс/Hänschen klein? 😉

 

Връзка към коментар
преди 22 часа, Crazy Horse каза:

Любопитното е, че тази песен е безрамно открадната от известна българска група и е добавен български текст.

Нищо любопитно няма. Ако разровиш из мрежата, ще намериш свидетелства как млади, току-що прохождащи певци и певици, ходят на крака при Томата (Спространов) и го молят да им намери някоя песен като за тях.

Така че, като изключим Лили Иванова и Кеца, поне аз не се сещам за техни крадени песни, всички други са станали „звезди“ по тоя начин.

Ей ви едно италианско от мен:

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Goal & Boss каза:

като изключим Лили Иванова

Няма да я изключваме - има повече от 30 кавъра. Някои от тях са страхотевично по-добри от безличните оригинали. Това е песента, на която настръхвам винаги - още на Амор (в средата), та до края на всяко нечовешко вдигане 🙂 Записът е много лош, не намерих по-читав.

Тази година 50 години от първото изпяване! Поствам и първия студиен запис, макар да му липсва топлотата и размахът на живото изпълнение от една съзряла Лили.
* и не, не съм фен, но съм се научила да ценя и уважавам постиженията на музикантите от всички жанрове 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.