Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имам на разположение 3 дена и кола под наем. Отправната точка е Щутгарт, но не мисля да се застоявам там, тъй като вече имам впечатления от него. В такъв случай остава въпросът какво друго може да се види за това време. Във форума доста се обсъжат Базел, Колмар, Страсбург, Баден-Баден и Карлсруе. Но Страсбург, Карлсруе и донякъде Баден-Баден вече са отментнати. 


Ще се радвам на всякакви предложения за дестинации в Германия и Франция (за по-далеч май няма да стигне времето). Има ли какво да се прави в Базел и Комар 3 дена или да се оглеждам за нещо друго? Благодаря 🙂

Връзка към коментар
преди 16 минути , seaell каза:

А, защо не поемете към Боденското езеро - Улм, Линдау и Брегенц.

Да, опрделено е вариант, освен катедралата има ли друго интересно в Улм? Или да си ползвам търсачката 😂😅

Връзка към коментар

Природа или градове? Шварцвалд е близо за природни забележителности и малки селца с минерални  извори, водопади и екопътеки. Улм има приятна стара чест, но повече от ден мисля ,че не си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

3 дни, но се спи в Щутгарт или където си избереш?

В Улм освен катедралата не мисля, че има чак какво да се види.

Наблизо са Хайделберг, за ден може да се направи Нюрнберг и района.

Съвсем близо са Esslingen и Lichtenstein Castle.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Speyer с катедралата и техническите музеи (другият е в Синсхайм)?

Хайделберг никак не е за пропускане.

Хокенхайм (пистата) и Майнхаим (градски туризъм) също може.

Връзка към коментар
преди 34 минути , cck каза:

Speyer с катедралата и техническите музеи (другият е в Синсхайм)?

Хайделберг никак не е за пропускане.

Хокенхайм (пистата) и Майнхаим (градски туризъм) също може.

Хайделберг вече е посещаван, а има дами в групата и с тия технически музеи може да ме набият 😧

За да отговоря и на другите въпроси, спането е където си избереш. За сега най-интересно ми звучат предложенията за Швацрвалд и Бодензее.

В Еслинген също съм бил😅

 

За сега обмислям нещо от сортана Колмар, Фрейбург и някой друг град покрай Бодензее, но както казах малко по-конкретни предложения за Шварцвалд с еко-пътеки ще бъдат приети радушно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Щом не се спи в Щутгарт може да се направи един тигел нагоре от Майн до към Кьолн по замъците на Рейн с отбивки към Eltz Castle и Cochem.

Кобленц може да се ползва за една нощувка, много приятен град.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.