Прескочи до съдържание

Куала лумпур и Сингапур ?


ivelin1012

Препоръчани мнения

Здравейте подготвих нещата окончателния план е:

11.10. Летя до КЛ 13:00 от СФ с Катарците

12.10. Кацам в 8:50 в КЛ.

 - Взависимост дали ще съм с чекиран багаж с Граб до Баку Кейв, директно или ако съм с влак до КЛ централ да го оставя на локер и оттам с влак до Пещерите.

 - разглеждане на пещерите и оттам обратно да взема куфара и да си ставя багажа в THE FACE Suites.

- разглеждане на Менара кулата

 - взависимост колко време имам може да добавя колониалния център за бързо

- 19:00 имам час за кулите патронас взех билет.

- киснене на инфинити басейна до 23:00

13.10. Летя 8:50 с Аир Азия до Сингапур, 10:50 съм там

- оставяне на багажа в Chic Capsule otel

- разглеждане на марината и чайна таун.

- вечерта ще гледам градините край брега нощното шоу. Пеещите фонтани пред марината и Уинг оф тайм ? (ще мога ли и трите за една вечер да видя)

14.10. Свободно време до обяд в което ще видя каквото не успея предния ден

- след 15:00 чекиране в Марината и киснене на инфинити басейна до 23:00

15.10. Сутринта от 6 до 10 на басейна, чекаут и се местя в Chic Capsule otel

След това отделям за Зоологическата градина.

16.10. Летя в 9:00 до СФ.

 

Изпълнима ли е програмата? Гледам в зоологическата градина има още атракции Речно Сафари и Луминария с отделни билети струват ли си те ? Вечерта мисля за нощно сафари. Още се чудя дали да съм с чекиран багаж. Най ме притеснява възглавницата ми за пътуване (от мемори пяна) как ще се мъкне с ръчния багаж (от катарците казаха че няма проблем да я нося, за Еър Азия не можах да намеря инфо). Освен да съм без възглавницата и да стискам зъби 🙂

 

Връзка към коментар
31 minutes ago, ivelin1012 said:

Здравейте подготвих нещата окончателния план е:

- вечерта ще гледам градините край брега нощното шоу. Пеещите фонтани пред марината и Уинг оф тайм ? (ще мога ли и трите за една вечер

 

Изпълнима ли е програмата? Гледам в зоологическата градина има още атракции Речно Сафари и Луминария с отделни билети струват ли си те ? Вечерта мисля за нощно сафари. Още се чудя дали да съм с чекиран багаж. Най ме притеснява възглавницата ми за пътуване (от мемори пяна) как ще се мъкне с ръчния багаж (от катарците казаха че няма проблем да я нося, за Еър Азия не можах да намеря инфо). Освен да съм без възглавницата и да стискам зъби 🙂

 

Wing of time е на остров Сентоса. Няма как да стане в една вечер с другите две шоута, а и не мисля, че е необходимо да се видят и трите.

Най-добре е първо да се гледа първото по час шоу в градините зад хотела Gardens by the bay, като там трябва да отидеш да кажем половин час по-рано, за да си намериш място под някое дърво. Това означава, че ще може да легнеш и така да гледаш, което е най-удобно. Иначе трябва да седнеш на земята и ще ти се изкриви врата да гледаш нагоре. Разбира се, може да се гледа отстрани, ама най-хубаво е да си под самите дървета.

 

След това тръгваш с тълпата и минаваш през хотела и мола и отиваш отпред да чакаш второто шоу, което е пред мола. След второто шоу, горещо препоръчвам да отидеш от гругата страна на езерото в https://www.1-altitude.com/ Барът е на 67 етаж и има 360 градуса вю за една напитка. Басейнът на Марината е на 57-мия етаж.

 

Най-добре е да пътуваш с ръчен багаж, за да не губиш време. Няма проблем за възглавницата. Трябва да видиш азиатците с какви възглавници пътуват, хаха. Много често са с нормалните възглавници от вкъщи.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, DaBo каза:

Най-добре е да пътуваш с ръчен багаж, за да не губиш време. Няма проблем за възглавницата. Трябва да видиш азиатците с какви възглавници пътуват, хаха. Много често са с нормалните възглавници от вкъщи.

 

ще трябва да измисля начин да я закача за раницата. Притеснява ме на Еър Азия да не ми я допуснат въпреки че пише че може да се носи един ръчен багаж и една чанта (кяото може да е възглавницата ?)

Връзка към коментар

Нямаш проблем с Еър Ейжа за възглавницата. Само гледай ръчния ти куфар/раница да бъде в разрешените килограми. Иначе аз си нося слушалките, закачени за раницата ми с ето това (карабинер май му се викаше):

 

Spoiler

salewa-hms-screw-g2-hms-carabiner.jpg.86870df8dfffb5029e44d63e3d28ca6d.jpg

 

 

Връзка към коментар

В КЛ гледам имало опасност от Денга от комарите, обикновенни репелнти от тях на място вършат ли работа. За сингапур уж нямало но в ЗУУто ме предопредиха че може да има комари.

Връзка към коментар

Ами в целия регион има опастност от денге, някъде повече, на друго място по-малко. КЛ е с доста нисък процент, а Сингапур с още по-нисък, но въпреки това се изисква защита. В КЛ няма да намериш подходящ репелент или поне доста трудно. Подходящ репелент е този, който съдържа  25% deet. За толкова време там не намерих такъв репелент, а си купувах онлайн или като ходех в Тайланд. Има и още един вид репелент с друга съставка, но нея не я помня. Може тях да ги има, но тогава знаех само за deet-а.

Във форума има тема за това, намери я. Ще ти препоръчам да си купиш предварително и да си носиш с теб. Мажеш се в момента, в който излезеш от летището. Ако си с ръчен багаж, просто разфасоваш голямата опаковка в няколко по 100 мл и готово!

Връзка към коментар

В Малайзия на бърз прочит откривам само Johnson Off Lotion Mosquito Repellent, но той бил с пикаридин. Предполагам е същото. Там със сигурност няма репеленти с deet или предлагането им е много ограничено. Като цяло повечето са с цитронела или някакви етерични масла, ама  нямат и толкова голяма защита.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, 

Искам да попитам за хотел в Сингапур нещо, като Марина Бей Сандс. 

Той ми идва много комерсиален и страшно много ме изнервя това, че постоянно трябва Да показвам картата за достъп все едно съм в затвор. 

Сигурен съм, че има и други места със страхотни гледки и инфинити басейни. 

Мерси предварително. 

Връзка към коментар

Няма кой да бие Марината с такъв басейн. Била съм в Holiday Inn Express Singapore Clarke Quay, басейнът се води инфинити, на последния етаж е, ама няма нищо общо. Никаква кой знае каква гледка.

След бърза проверка в трипа излиза този Hotel Jen Orchardgateway Singapore by Shangri-La, ама изглежда по-далечко. Ето линка всъщност, може нещо да ти хареса: https://www.tripadvisor.com/HotelsList-Singapore-Hotels-With-Infinity-Pools-zfp622110.html

 

Пак се повтарям, но за гледки препоръчвам бар 1-Altitude: https://www.1-altitude.com/. Гледката е 360 градуса на 67 етаж.

 

Ресторант/бар с много хубава гледка е Lantern, на покрива на The Fullerton Bay Hotel https://www.facebook.com/LanternTheFullertonBayHotel/. Не е бюджетно място, но за локацията си е на нормални за Сингапур цени.

 

Има още един бар, който на мен много ми допада: Smoke & Mirrors https://www.smokeandmirrors.com.sg/

Намира се на последния етаж на National Gallery Singapore

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 24.09.2019 г. в 16:15, ivelin1012 каза:

В КЛ гледам имало опасност от Денга от комарите, обикновенни репелнти от тях на място вършат ли работа. За сингапур уж нямало но в ЗУУто ме предопредиха че може да има комари.

Аз си подготвих от тук Аутан Тропикал. Съдържа 25 % deet.

Връзка към коментар
преди 20 часа, bonboneva каза:

Аз си подготвих от тук Аутан Тропикал. Съдържа 25 % deet.

Да и аз си го купих. За всеки случай си поръчах и дрехи фабрично изработени с перметрин в тях (инсектицид), които предпазват от ухапвания. Марката е Cragghopers NoSiLife бяха ми я препоръчали.

За 1-Altitude на място ще мога ли да вляза или трябва резервация предварително. За Зоо градината мисля да купе parkhopper билет (Zoo, River Safari, Night Safari, Bird park, rainforest Luminia) въпреки че парка с птици няма да мога да го посетя пак излиза по евтино от 3 индивидуални билета. wings of time май няма да имам време за него, защото последния ден мисля да съм в Зоо-то, а ако искам найт сафари и уингс оф тайм ще трябва се разкарвам допълнително, т.е денем разглеждам градината, вечерта уингс оф тайм и после пак до градината за Найт сафарито.

 

Връзка към коментар
11 minutes ago, ivelin1012 said:

 

За 1-Altitude на място ще мога ли да вляза или трябва резервация предварително.

 

Може и на място, особено ако е през работен ден. Мисля, че отваря в 21 часа и в самото начало е спокойно. Повечето хора идват след 22 часа. А резервация може да направиш и два часа преди това, не е нужно от преден ден или нещо такова.

 

Сетих се за още едно много хубаво място за не-любителите на местната кухня или за такива, на които им е писнало от нея. Казва се Potato head и се намира в китайския квартал. Това е ресторант за бургери (мнооого добри) в стара къща на няколко етажа. На първия етаж тоест на самата улица е take away, но има няколко пластмасови масички все пак да си хапнеш хамбургера там, ако искаш. На втория и третия етаж е ресторантът, като единият от тях е с много яко обзавеждане, а последният етаж е всъщност rooftop bar. За него обаче важи принципа: first came, first served, а за 2-рия и 3-тия етаж може да се правят резервации.

https://potatohead.co/singapore

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
23 minutes ago, ivelin1012 said:

а как стои въпроса със сим картите с интернет предполагам ще мога да си взема предплатени за КЛ и за сингапур. Че нет ще трябва.

Нямаш никакъв проблем с предплатените карти. Като излезеш в залата за посрещачи на летището в КЛ отдясно са гишетата на Maxis и Celcom/Blue cubes, а отляво на Digi. Може и още някое да се е появило скоро време. Виж набързо какво предлагат в момента и кое ти е най-изгодно, но като цяло в Малайзия тези карти не са скъпи. Air Asia също имат мобилни карти, казват се Tune talk, но не знам дали имат вече гише на терминала, на който ще кацнеш или все още са само на терминала на Air Asia - това са два различни терминала.

В Сингапур са пак в залата за посрещачи, но там цените на тези карти са по-високи.

Този сайт не знам дали го знаеш - https://www.klook.com/city/49-kuala-lumpur/?krt=s10&krid=e54c997f-9263-47a9-44a3-64dd61002824, но работи отлично за югоизточна Азия. Нещо като Грабо е, може да си купиш билети за различни атракциони с намаление, както и мобилни карти. Само трябва са смениш името на града. Имат и приложение за смарт телефони.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря Ви на всички много ми помогнахте. Сега летя обратно за СФ. Останах много доволен от преживяното. Всичко беше много безопасно.

И в кл и в сингапур си взех карти с нет и си сърфирах безпроблемно.  

 

В КЛ бе толклва влажно че се движих само с граб цените бяха много добри. От летището с такси до Batu caves ми излезе сано MYR 65. Разгледах ги качих се на Менара кулата, там падна голямо чакане за снимки на стъкления под. След това към хотела The face suites. Останах главозамаяннот стаята. Беше по хубава от апартамента ми. Гигантски хол, спалня и гардеробна. Имаше и пълна кухня. Апартамента изби всякаква риба и дори марината не може да се мери откъм стая. Асансьорите са ужасни чакаш по 10 мин да дойде. Инфинити пула много ми хареса въпрекинче бях като парализиран и получих сърцебиене понеже имам страх от високо. Отне ми врвмв да св приближа до ръба. За 150 лв беше мега оферта. След това отидих с такси до KLCC (само за 4 ле, зако да се мъча с градски транспорт). Качих се на кулите Патронас и останах разочарованнот гледката небе нищо особено а и тура продължи излишно дълго. После гледах шоуто преди кулите и се прибрах за заслужена дрямка.

 

Втори ден. Отлетях за Сингапур с AirAsia много ми хареса че пускаха модерна музика. Отидох до чайнатаун да оставя багажа в хостела. Обиколих квартала. Първо тръгнах към jurong bird park и китайскуте градини, но се отказах от парка щот излизаше много време в път. Слязах на китайските градини и изненада бяха затворени за ремонт айде обратно 2 часа загубени. После се качих на колелото. Направих тур с лодка. Разгледах мерлиона, марината. После ортидох до Gardens by the bay . Отидох и до Gardens by the bay east. Гледах свелинното шоу в градините. После към марината за светлинното шоу и останах мега разочарованнбеше мега слабо. Разходка нощна с лодка и айде обратно. Спах в хотел капсула и много ми хареса беше уютно и уединено. Определено е по добре от обикновен хостел. 

 

Трети ден: разгледах малката индия и остров сентоса. Мислех да ида до арабската улица но ме домързя и ми беше супер влажно и рекох да пеобвам ранното чекиране на марината. Чекираха ме рано и директно на басейна цяла вечер киснах там. Уви си намокрих фотоапарата и стой сдаде багажа.

Четвърти последен ден: изгрев слънце на МБС и после се върнах да спя до преди да стане време за чекаут

Върнах се в чайнатаун да се настаня в същия хостел. После се отправих към малката индия и я разгледах. Отправих се към зоологическата градина. Минах първо през речното сафари. Много мк хареса особено интерактивното шоу със животни където галих капибат ( и си мислих дали вкуса му е като на морско свинче). После зууто за 1 час щот затваряха и убивах време до нощното сафари. Рвйнфорест Лумина ме разочарова много от това дет видях. После се видях с една пеиятелка на една приятелкс и пихме в някъв бар на Кларк кей. Мислех за 1 altitude bar-a но не можах да го сместя а и бях грохнал вечерите. 

 

Като за първо посещение солово в ЮИ съм много доволен. Определено ще пробвам пак следващия път за по дълго. Изхарчих повече джобни отколкото ми се искаше но нищо. Singapore sling никак не ми хареса но изпих 2 за гъзарията. Откъм храната намирах какво да ям макар че повечето неща от фууд кортовете ги скипвах. Много ми харесаха satay-те бяха разкошни. Отидих и до Patato head ресторанта хареса ми. Единстеното гадно беше че ми бе много влажно и се потих като луд постоянно и ми излязоха пришки. 

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Не само, че се изисква ваксина, но и зависи от коя страна пътуваш. България не е в списъка им за безопасни ковид туристи.

 

Днес имаше новини в Ройтерс, че от 13.10 планира отваряне за туризъм от осем държави, но бяха придружени с условията, че го правят експериментално и следващите шест месеца ще се следи непрекъснато кое и как заради новите варианти, ако се наложи, може да затвори пак и за тези, които сега допуска.

 

Може да проверяваш тук: избираш от коя страна пътуваш, имаш ли ваксина (вкл. каква) и целта на пътуването

https://safetravel.ica.gov.sg/arriving/overview

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.