Прескочи до съдържание

Живот в Дубай и Куала Лумпур помощ


Mistela

Препоръчани мнения

На 5.09.2019 г. в 22:10, Happy_Traveler каза:

Транспортът е много по-зле уреден от България (големите градове). Рейсовете са на рядко. Десетки квартали нямат никакъв транспорт. Повечето метростанции са на големи разстояния. Особено лятото е немислимо да ходиш пеша дори 10 минутки до метро. Дано да ни каже къде ще живее момичето и къде ще работи, за да добием повече представа. Но метрото покрива само главни бизнес хъбове и забележителности. И толкоз! Единствено Дейра има градски транспорт с европейски разписания.

@Happy_Traveler видях, че си написала, че си живяла в Дубай. Мога ли да те използвам като източник на информация за живота там, започвайки от отношението към жените европейки, страндарт на живот - заплата, квартира, транспорт и по точно да притежаваш кола (защото от това, което чета, е трудно без автомобил). Ровя се из нета, но информацията, която намирам е стара.... 

Връзка към мнение

Ще продължа да пиша тук защото виждам, че и друг се интересува.

Детето е вече в Дубай, направи месец. За сега нещата са добре, квартирата е в Бур Дубай, за храна, транспорт няма притеснения, всичко й покриват. Единственото притеснение което изпитва е че като влезе в супера до квартирата да си пазарува или да хапва има мноооого местни /индийци, филипинци и т.н/ които се взират в нея и това я притеснява. Но това е, иначе с колеги се събират и си общуват чудесно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Mistela малко извън темата, но как е в момента живота там Вие чувате ли се с този вирус. Приятел ми казва, че било тегаво, училища затваряли, офиси , магазини, мероприятия отменяли. Другата събота ни предстои  путуване до там и се колебаем вече и то не толкова за вируса, а колкото да не идем и евентуално ако ни пуснат дали ще има какво да видим и къде да идем. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Ivko каза:

@Mistela малко извън темата, но как е в момента живота там Вие чувате ли се с този вирус. Приятел ми казва, че било тегаво, училища затваряли, офиси , магазини, мероприятия отменяли. Другата събота ни предстои  путуване до там и се колебаем вече и то не толкова за вируса, а колкото да не идем и евентуално ако ни пуснат дали ще има какво да видим и къде да идем. 

Всеки ден се чуваме по скайп, провели са им обучение за предпазване от вируса, но иначе нищо по специално не ми е казала. Ходят си напред назад, за забележителности не мога да кажа, но мога да попитам. Няма напрежение  като цяло.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ralusic каза:

@Happy_Traveler видях, че си написала, че си живяла в Дубай. Мога ли да те използвам като източник на информация за живота там, започвайки от отношението към жените европейки, страндарт на живот - заплата, квартира, транспорт и по точно да притежаваш кола (защото от това, което чета, е трудно без автомобил). Ровя се из нета, но информацията, която намирам е стара.... 

Да, питай, но и при мен вече минаха 3 години почти. Макар че следя ситуацията. 🙂 Кое точно те притеснява в отношението към жените? Семейна ли си или мома? Заплата за каква сфера и позиция и с какъв паспорт? Кола може да нямаш, ако ще живееш до метрото и офисът ти също. Иначе наем на кола е едно 1500 лв на месец поне, а и плащаш тол такси като минаваш през някой основни пътни артерии.

Сега си мисля като се върна пак да се пробвам без кола, само с таксита за месец и да тегля чертата накрая. Мъжът ми го научих да си хваща метрото, много му хареса. Аз бих предпочела да имам шофьор там, много е уморително и навърташ по 100 км на ден, карат нетолерантно и диво, макар уж да спазват правила. Някой нарушения се наказват със затвор! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Happy_Traveler каза:

Да, питай, но и при мен вече минаха 3 години почти. Макар че следя ситуацията. 🙂 Кое точно те притеснява в отношението към жените? Семейна ли си или мома? Заплата за каква сфера и позиция и с какъв паспорт? Кола може да нямаш, ако ще живееш до метрото и офисът ти също. Иначе наем на кола е едно 1500 лв на месец поне, а и плащаш тол такси като минаваш през някой основни пътни артерии.

Сега си мисля като се върна пак да се пробвам без кола, само с таксита за месец и да тегля чертата накрая. Мъжът ми го научих да си хваща метрото, много му хареса. Аз бих предпочела да имам шофьор там, много е уморително и навърташ по 100 км на ден, карат нетолерантно и диво, макар уж да спазват правила. Някой нарушения се наказват със затвор! 

Относно жените европейки, безопасно ли е за една сама жена, как гледат на жените без бурки? Предполагам, че с този поток на туристи няма проблем, но все пак... Ще се местя сама, поне първите няколко месеца. За кола се отказвам 😀 ще търся жилище близо до офиса или до метро... относно сфера на работа, занимавам се с транспорт, та се чудех какво трябва да си изисквам... 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Ralusic каза:

Относно жените европейки, безопасно ли е за една сама жена, как гледат на жените без бурки? Предполагам, че с този поток на туристи няма проблем, но все пак... Ще се местя сама, поне първите няколко месеца. За кола се отказвам 😀 ще търся жилище близо до офиса или до метро... относно сфера на работа, занимавам се с транспорт, та се чудех какво трябва да си изисквам... 

Сега видях, че си ми писала на лично. Бурки (никаб) вече не носят и местните жени, голям % от които работят, имат си гаджета и живеят един американски живот с ориенталски бонуси. Това, което трябва да те притеснява там, са законите, които трябва да се спазват. Никакъв PDA на публични места (physical display of affection), никакво шофиране на "една бира", респект към местните и културата им, никакви караници с тях, ще си четеш внимателно договорите за всичко, което подписваш - Интернет, телефон и т.н., добра здравна застраховка. Шофирането може да ти докара най-много главоболия, затова не го прави, докато не свикнеш с живота там. Българските книжки се признават. Например ако някой местен те удари, ще изкарат теб виновна, защото местният е винаги с привилегии. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.