Прескочи до съдържание

Разделяне на двуседмичен престой в Крит


Райска птица

Препоръчани мнения

Здравейте, понеже ме вълнува темата, и аз ще поискам съвет за разделяне на нощувките за две седмици , с предимство -пясъчни плажове, с чадъри и таверни,и разнообразие вечер, кола ще наема за част от периода, за по-отдалечените емблематични плажове. На юг си мислех дали да не останем няколко дни, но ми изглежда доста по-диво...ще се радвам да прочета съвет от почивалите наскоро, благодаря!

 

 

Връзка към коментар

Нашите нощувки разделихме за между Ретимно и Ханя. Плажът в Ретимно е хубав с бял пясък, но има камъчета точно преди водата. Таверните са страхотни и е по-евтино спрямо района на Ханя. На юг не сме били, но Ретимно ни хареса. Всички места, на които се хранихме бяха с изключително вкусна храна, но с шест ръце ( моите, на съпруга и детето) препоръчвам едно ресторантче на пътя между Ретимно и Превели. Опитайте и гъбената супа, невероятно вкусна. Despina family tavern (на последната снимка) се казва.

IMG_20190813_140613.jpg

IMG_20190813_140927.jpg

IMG_20190815_125833.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Adverta каза:

Здравейте, понеже ме вълнува темата, и аз ще поискам съвет за разделяне на нощувките за две седмици , с предимство -пясъчни плажове, с чадъри и таверни,и разнообразие вечер, кола ще наема за част от периода, за по-отдалечените емблематични плажове. На юг си мислех дали да не останем няколко дни, но ми изглежда доста по-диво...ще се радвам да прочета съвет от почивалите наскоро, благодаря!

 

 

Според мен е добре да се разделят нощувките според това , което искаш да видиш. Както по- горе беше писано пътуването е бавно и отнема време , независимо от малкото километри.  Пясъчни плажове има почти навсякъде на северното и западното крайбрежие, като западното е доста по- ветровито. На юг не сме ходили. Ретимно и ханя ми харесаха , но всичко е въпрос на лични предпочитания. Има много какво да се види. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз само от плажа. Бали има четири плажа, които се образуват в пясъчни заливчета с красиви зеленикави води. Плажовете са почти винаги спокойни, тъй като изложението на Бали е западно. Всички те са подходящи за деца и добре организиран. Водата е по-студена, защото от няколко извора и идва прясна вода в морето. Има много добри рибни таверни. Ние избрахме най-западния, който е и на-малък, но беше разкошен.a013.jpg.4de71df0f034a46a376c63eb19350d09.jpga014.thumb.JPG.3f7ee44bd2b0f022949777306e3304ce.JPGa018.jpg.29f4f748179703e8320259f6c4627235.jpga005.jpg.e874faa7ac99601d7ea494a9dc831b5c.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

малко помощ за да завърша плана, резервирах Като Даратсо за няколко нощи и Кисимос , като отправна точка за Балос и Фаласарна,  дайте идея къде да са последните нощувки, полета е рано сутрин от Ханя..

Връзка към коментар
Преди 1 час, Adverta каза:

малко помощ за да завърша плана, резервирах Като Даратсо за няколко нощи и Кисимос , като отправна точка за Балос и Фаласарна,  дайте идея къде да са последните нощувки, полета е рано сутрин от Ханя..

Ние спахме в Кисамос последната вечер и просто тръгнахме по- рано . Пътят от там беше около 45 Мин. Виж дали ви устройва и дали ви се пътува рано сутринта. Иначе най- близо е в Ханя. От там има автобуси до летището. Така , че преценете какво искате и какво е най- добре за вас. Ако сте с рент а Кар,  съобразете дали можете да върнете колата толкова рано и дали офисът е на летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.