Прескочи до съдържание

Виза за Намибия


Препоръчани мнения

@chandni колко време преди влизането в Намибия се изкарват визите? Иска ми се да отидем да ги получим лично като направя нещо като екскурзия във Виена + Словакия. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, slujitel каза:

@chandni колко време преди влизането в Намибия се изкарват визите? Иска ми се да отидем да ги получим лично като направя нещо като екскурзия във Виена + Словакия. 

Не по-рано от 90 дни преди влизането. Имай предвид, че срокът за издаване е 7 дни, но при нас на 7-мия ден дори не знаеха къде се намират паспортите ни и се забавиха още 2 дни и то защото се обадихме. Съветът ми е да ги изпратиш поне 10-ина дни преди предполагаемото вземане и на 7-ия ден да им звъннеш и да провериш дали са готови. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, chandni каза:

Не по-рано от 90 дни преди влизането. Имай предвид, че срокът за издаване е 7 дни, но при нас на 7-мия ден дори не знаеха къде се намират паспортите ни и се забавиха още 2 дни и то защото се обадихме. Съветът ми е да ги изпратиш поне 10-ина дни преди предполагаемото вземане и на 7-ия ден да им звъннеш и да провериш дали са готови. 

Благодаря, така ще направим.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не знам дали е за тук въпроса ми. В сайта на МВнР пише , че от 14.06.2019 визи се получават вече при влизане на летището. Вярно ли е това, наистина ли съм пропуснала такава прекрасна новина!?  Моля за отговор и дано да е положителен 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Роми каза:

Не знам дали е за тук въпроса ми. В сайта на МВнР пише , че от 14.06.2019 визи се получават вече при влизане на летището. Вярно ли е това, наистина ли съм пропуснала такава прекрасна новина!?  Моля за отговор и дано да е положителен 😉

Прочетох го и аз днес, но не се осмелих да го анонсирам 🙂

Връзка към мнение

Ами на печелившите честито, както се казва... 🙂 За съжаление току-що научавам тази информация, така че нямаше как да я проверим. Иначе щеше да е хубаво да не се налага да пращаме документите до посолството във Виена. Явно е официално, тъй като и в timatic излиза информацията.

Visa Namibia.png

 

Освен това VOA е N$1000, което е около 62€. За сравнение от посолството е 80€. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да, на мен сега ми писа българката, която живее там:

 

https://neweralive.na/posts/namibia-to-issue-visas-on-arrival-to-selected-countries

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали е писано тук, но български граждани могат вече да вземат виза за Намибия при пристигане на летището.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Не знам дали е писано тук, но български граждани могат вече да вземат виза за Намибия при пристигане на летището.

Потвърдено в TIFV:

Destination country/region> Namibia

Citizenship> Bulgaria

 

Visa Issuance:
Nationals of Bulgaria can obtain a visa on arrival at Hosea Kutako International airport (WDH) for a maximum stay of 3 months.
Warning:
Visitors not holding return/onward tickets could be refused entry.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Здравейте, някой може ли да ми сподели актуална информация за процеса по издаване на визи за Намибия при пристигането? Също има ли опция за предварително издаване онлайн? Не се ориентирам особено на сайта на министерството им. 
Благодаря предварително

Връзка към мнение

@Мина, Спомените са ми от влизане на 23.07.2022 г.: получава се само при влизане от летище Hosea Kutako International Airport, предполагам че там ще кацнеш. Плащането за виза най-лесно става с карта – 50$ - така направихме. А ако искате да платите кеш, то процедурата е по-бавна и сложна.

Ако някой има по-прясна информация (тагвам @FlyTraveler  примерно), нека сподели, моля.

Връзка към мнение
В момента, Яничка каза:

@Мина, Спомените са ми от влизане на 23.07.2022 г.: получава се само при влизане от летище Hosea Kutako International Airport, предполагам че там ще кацнеш. Плащането за виза най-лесно става с карта – 50$ - така направихме. А ако искате да платите кеш, то процедурата е по-бавна и сложна.

Ако някой има по-прясна информация (тагвам @FlyTraveler  примерно), нека сподели, моля.

Благодаря много. Някакви снимки изискват ли и ако да в какви формати, колко, какво, що? 🙂

Връзка към мнение
преди 3 минути , Мина каза:

Благодаря много. Някакви снимки изискват ли и ако да в какви формати, колко, какво, що? 🙂

За съжаление не помня нищо повече, освен че гишето е в ляво и бяхме попълнили прикачения формуляр. То и на място го имаше, мисля, но като го попълниш предварително, пестиш време. Надявам се някой друг да се включи, че имам бяло петно...

Visa Form.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Яничка каза:

За съжаление не помня нищо повече, освен че гишето е в ляво и бяхме попълнили прикачения формуляр. То и на място го имаше, мисля, но като го попълниш предварително, пестиш време. Надявам се някой друг да се включи, че имам бяло петно...

Visa Form.pdf 144 kB · 0 изтегляния

Благодаря много

Връзка към мнение
преди 8 часа, Яничка каза:

@Мина, Спомените са ми от влизане на 23.07.2022 г.: получава се само при влизане от летище Hosea Kutako International Airport, предполагам че там ще кацнеш. Плащането за виза най-лесно става с карта – 50$ - така направихме. А ако искате да платите кеш, то процедурата е по-бавна и сложна.

Ако някой има по-прясна информация (тагвам @FlyTraveler  примерно), нека сподели, моля.


Входна виза за Намибия може да се вземе при влизане на двете международни летища - Виндхук и Уолфиш Бей. Не става на земни гранични пунктове.

С карта наистина става най-лесно, иначе са нужни намибийски долари или южноафрикански рандове (едно към едно са и двете валути са официално платежно средство в страната), друга валута не приемат. Сумата не я знам точно, на мен виза за Намибия не ми трябва. Май беше повече от 50 щатски долара. Нещо ми се върти из главата, че им се беше сторила скъпа визата на някои спътници.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 4.10.2023 г. в 21:41, Мина каза:

Също има ли опция за предварително издаване онлайн?

Може и да може, виж тук:

https://eservices.mhaiss.gov.na/holidayvisa-services

Връзка към мнение

От тяхното Министерство казаха, че не може онлайн. Но не са бързи и многословни в отговорите си.

Имам още два важни въпроса 🙂

1. Откъде се набавя преходник за контактите?

 

2. Как е по-добре да се процедира с валутата? Да си носим щатски долари и там да обменяме в намибийски, Револют или от София да обменяме, ако намерим някъде?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.