Прескочи до съдържание

Сватбено пътешествие с кемпер. Гърция, Италия, Франция, Испания Португалия.


itcome

Препоръчани мнения

Дами и господа,

човек и добре да живее, се жени... пак. И оженения последен прави сватбено пътешествие. Ние пътуваме от Гърция към Португалия с кемпер - Аз булка и чаве на четири за 20 дни. (приемам съболезнования)
По- неподготвен не съм тръгвал некъде :((. Ето и краткия план, който имам:
- Игуменица - Бари - имаме предплатено фери с кемп он борд;
- Рим - Барселона (тук нямаме резервации и може да се наложи да пътуваме по суша + 2 дни);
- Барселона - показваме Космо Кайша на малкия (1 ден без влизане в града);
- Южна Испания (имам набелязани доста точки от приятели (колкото повече - толкова повече);
- Португалия - на длъж и без шир (няма план - само предпочитани точки);
- Северна Испания - до Билбао (имаме точка за посещение на приятели);
- Диагонал към Франция - Ривиерата (колкото пари са останали);

- Венеция (или Триест);

- Бегом бърже към България;

Осигурил съм достатъчно интернет и първото фери... всичко останало ще е в движение. Избягваме големи градове и търсим по- скоро природни забележителности и китни райони.

 

Знам, че плана е много общ, но... моля ако имате някакви препоръки за пътуване с кемпер из тези земи - споделете ги.
Ако има някое място, из нашия път, на което сте се заканили да хвърлите пъпа на следващото си дете - споделете го.

Благодаря ви!
 


 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Повдигам темата. Знам, че едва ли много хора са пътували с кемпер по целия маршрут, но поне за определени точки може да се даде акъл 🙂

Връзка към коментар

Попаднах случайно на темата. Успех с организацията! 🙂

Не съм пътувала с кемпер, но покрай доста предавания за този тип пътувания във Франция, мога да предупредя, че не във всички градове има условия за паркирането им, а също и че на много места не разрешават да спрете и пренощувате, където искате.

Ако е от полза, ето един линк, отбелязващ всички места за паркиране на кемпери (в зелено са общинските места, често безплатни и където имате достъп до вода, в червено са частни лица, които приемат кемпери - ресторанти с паркинг, фермери и т.н.). За съжаление, е само на френски, но мога да помагам с превод при нужда:

https://www.campingcardhotes.fr/

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Привет,
Пътуването ни мина успешно (без развод), малко бързо за вкусът ми. Може би още 5 дни, биха били достатъчни, за да се забави темпото и да се остане на 7-8 места за повече от една нощувка
Запсивах си цените на гориво и пътните такси и нощувките - равносметката за 23 дни е:
image.png.e511bca41fecb2ad14f34574c20527b3.png

Нощувките по кемпстопове , къмпинги и паркинги варираше от 0 до 29 евра. Пътните такси - най- скъпи в Португалия. 
Откритието ни е приложението: https://park4night.com/  което ни помогаше в избора на места за преспиване.

Снимки с текст за пътуването - тук:



Туй е то.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар

Добре дошъл! 

Аз пък чак сега виждам темата, щото съм била по пътищата в обратна на вашата посока!

Времето, както и да го погледнеш все ще ви е недостатъчно. 

Браво за открието ти, има и още приложения, които може да са ти полезни. Например iOverlander. Други ги направиха изцяло платени. Отделно са и блоговете на други кемперджии, но не съм видяла навреме поста ти, за да препоръчам. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.