Прескочи до съдържание

Мексико, Белиз и Куба


Препоръчани мнения

Замислям една такава екскурзия и преди да купя билетите ми се иска набързо да добия представа за местата.

1. За Мексико ще имам една седмица, а държавата е огромна, кой район е най- наситен със забележителности?

Интересува ме природата, плажовете, историята, храната. Не са ми интересни градовете, музеите.

Мислех си за обиколка на Юкатан, с полет до Канкун, но мога и да превключа, ако така ме посъветвате.

2. За района на столицата какви забележителности има, струва ли си ако отрежа от останалата част на Мексико ден или 2?

3. За Белиз се чудя дали да пропусна Belize city и направо по островите? Кой остров е с най- красиви плажове и все пак достижим с фери/ лодка?

4. Голямата Синя дупка може ли да се види с ограничен бюджет, оферираха ми 1600$ за хеликоптер за нас четиримата- не става:)

5. За Куба мисля ден в Хавана и след това малко релакс, къде са най- красивите плажове? Гледах по снимки и ми хареса един остров на юг, но много трудно ще стигна до там, май трябва вътрешен полет? Не изключвам съвсем и Варадеро, но ако е само хотели и западняци- отпада. Искам да усетя, че съм в Куба.

6. С какво препоръчвате да се придвижваме из страната?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Съвсем набързо :

 

1. Района на Тулум 

 

2. Зная само за Теотихуакан

 

3. Белиз ми е в плановете за следващата зима , гледай Placencia , Ambergris Caye е “аналога” на Канкун,  съвсем спокойно може да пропуснеш Белиз сити

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1 седмица в Ривиера Мая, колкото по-южно от Канкун, по-добре. С кола под наем всеки ден може да комбинират различни плажове и малко забележителности. Сенотетата също си заслужават. Ако намерите директен полет до Канкун, вземете. Много е важен сезонът заради водораслите.

Вижте и остров Козумел.

Мексико сити може да се разгледа при някой стоп. 

Белиз ми е в бъдещите планове. @Tedy да сподели. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Белиз сити трябва да се пропуска, много смотан град. Ние бяхме на бюджетен остров в Белиз и оттам всеки ден правихме турове за шнорхелинг + полета над дупката, който по спомен беше 185$/човек. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Куба - най-близо до Хавана (и май единствен качествен пясъчен плаж) е playas del este (цивилизован, с чадърчета, капанчета и т.н.). Возят таксита от Хавана. Има и автобус до Хавана. Ако продължиш на изток по Виа Бланка има playa jibacoa (по-див, без удобства, но реално така е изглеждал и преди 100 години и ми хареса; има хотелски комплекс в източния край, но не сме ходили и не знам дали пускат преминаващи туристи; ние бяхме в западния край; ходи се само с рентакар или нает шофьор с кола). След това по Виа Бланка до Варадеро не знам да има пясъчен плаж (точно преди Варадеро има playa coral; до летището Хуан Гомес на Варадеро; но това е за шнорхелинг и дайвинг основно; има и малки заливчета, но нищо уау). Плажовете на Варадеро са дълги, широки и пясъчни. Казват, че прилича на Слънчака заради многото хотели по протежение на брега, но реално няма тарапана, защото ивицата е към 25км и хотелите са на една линия. Във водата обаче няма плуване и шнорхелинг - брутални течения. Няма атмосферата на Куба. Жестоките плажове от картичките са на изток - Кайо Санта Мария (не стигнахме до там), Кайо Коко с Кайо Гилермо ... На Кайо Коко водата беше с такъв цвят, който не мислех, че съществува. Мислех, че само с филтри или фотошоп се получава. До там обаче рентакар (около 80 евро/ден със застраховки) или с много прехвърляници по Виазулите+такси, за да отидеш до по-дивите плажове. Плая Пилар на Кайо Гилермо (любимият плаж на Хемингуей в Куба; кръстил си е лодката Пилар) беше невероятен.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 10 часа, lesy каза:

Ако намерите директен полет до Канкун, вземете. Много е важен сезонът заради водораслите.

Следя темата, през декември сме на playa del carmen. Кога е сезона на водораслите ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме били края на октомври, началото на ноември и нямаше водорасли. Следващата година наши приятели бяха по същото време и пак е нямало. Еми и Моника бяха февруари и е имало много. В пътеписа на Еми има снимки. И Сънчо беше писал по-напред, че морето не е ставало, по спомен пак февруари или март. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Tedy каза:

Белиз и оттам всеки ден правихме турове за шнорхелинг + полета над дупката, който по спомен беше 185$/човек.

Случайно да пазите контакт за полета на дупката. През февруари ще бъдем вГватемала и Белиз, още не знам мнението на компанията за полет над дупката така че ще ми е много от полза да ги оферирам с изгодно предложение 😎

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как се пътува най-лесно до Белиз? Намирм през Панама сити и през САЩ. 

Аз съм била само на круиз там и ми се струва добро място за почивка.

Връзка към мнение
преди 10 часа, lesy каза:

Ако намерите директен полет до Канкун, вземете

Ние се спряхме на полет от Мадрид на Air Evropa за 520€, до Мадрид с wizz  с преспиване , на връщане с  ryanair имаме пет часа за прекачване.

Имаше директни от Париж Лондон и Мюнхен. От Лондон трябва да летиш или с easyJet което е доста неизгодно или трябва да минеш през целия Лондон за да смениш летището аз за Париж  са неудобни прекачванията трябва да има по една нощувка и на отиване и на връщане

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не помня името на туроператорската фирма, но офиса им е на кея, откъдето тръгват лодките за Белиз сити. Има два такива, те са на единия. Ние обиколихме няколко фирми. Стандартната цена, която масово се предлага е 270$. Но има и по-малки самолети, които возят по-бюджетно. 

За изгодни полети в Централна Америка следете Еър Мексико. Имат полети до Белиз. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На ‎15‎.‎9‎.‎2019‎ г. в 23:52, Роми каза:

Как се пътува най-лесно до Белиз? Намирм през Панама сити и през САЩ. 

Аз съм била само на круиз там и ми се струва добро място за почивка.

Препоръчвам да летиш до Канкун. Виж полетите на Eurowings от Дюселдорф до Канкун. Аз летях за смешна сума. От Канкун и Плая дел Кармен има хубави автобуси на мексиканската компания АДО, който пътуват до Белиз сити. От там с ферибот може да достигнеш до желан остров. Аз бях на Кайе Колкер - има много карибски чар, но не търси красиви плажове там. На близкия до него остров Сан Педро са американските лъскави къщи и там няма какво да се прави. Ако имаш още въпроси - питай. Все още се чудя да се захвана да напиша един пътепис за моето пребиваване в Белиз през януари т.г. 

Снимка 6.jpg

Начална снимка.jpg

Снимка 3.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎15‎.‎9‎.‎2019‎ г. в 23:34, liliya каза:

И аз се нареждам да следя , че ми е в плановете . Кога е най-подходящо за Мексико и кога обикновено няма водорасли?

Не може да се каже кога има и кога няма водорасли. По едно и също време на едно място има водорасли на друго - не. Но какво като има водорасли, те са на брега обикновено и не пречат толкова?! Вижте снимките по-долу. Правени са януари тази година. На всеки плаж е различно - океанът си е океан. 🙂

Снимка 4.jpg

Снимка 24.jpg

20190119_084112.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още се чудя и аз за колата под наем в Куба, моля който е ходил и е наемал и е доволен да ми препоръча, някоя фирма много ми се иска да обикаляме с кола...а не със споделени пътувания, шофьори и разни други истории...Иначе ще следя активно темата, едно че ще ходим в Куба, друго че много се интеесувам от Белиз.

Връзка към мнение

Cubatravelnetwork.com С този рентакар пътувахме в Куба. Пригответе се за ценови шок за предлаганото качество на автомобилите, но пътуването с кола в Куба за мен е задължително. Спирахме на 358374 места я за снимки, я за гмуркане, я за шнорхелинг, я за плодове ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, zvezda9001 каза:

Още се чудя и аз за колата под наем в Куба, моля който е ходил и е наемал и е доволен да ми препоръча, някоя фирма много ми се иска да обикаляме с кола...а не със споделени пътувания, шофьори и разни други истории...Иначе ще следя активно темата, едно че ще ходим в Куба, друго че много се интеесувам от Белиз.

Помня , че @Гост имаше опит с рент а Кар в Куба, както и @ivooo. Тагвам ги, ако може да помогнат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, zvezda9001 каза:

Още се чудя и аз за колата под наем в Куба, моля който е ходил и е наемал и е доволен да ми препоръча, някоя фирма много ми се иска да обикаляме с кола...а не със споделени пътувания, шофьори и разни други истории...Иначе ще следя активно темата, едно че ще ходим в Куба, друго че много се интеесувам от Белиз.

   Ето и темата за колите

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Pantelej Putnik каза:

Препоръчвам да летиш до Канкун. Виж полетите на Eurowings от Дюселдорф до Канкун. Аз летях за смешна сума. От Канкун и Плая дел Кармен има хубави автобуси на мексиканската компания АДО, който пътуват до Белиз сити. От там с ферибот може да достигнеш до желан остров. Аз бях на Кайе Колкер - има много карибски чар, но не търси красиви плажове там. 

Снимка 6.jpg

Начална снимка.jpg

Снимка 3.jpg

А къде има красиви плажове в Белиз?

Връзка към мнение
преди 58 минути , liliya каза:

Помня , че @Гост имаше опит с рент а Кар в Куба, както и @ivooo. Тагвам ги, ако може да помогнат.

Здравей 🙂 Писала съм по темата за колата - не в темата за колите, както и съм описвала измамните схеми в нарочна тема. Пусни търсачка с моето име и Куба и все ще ти излезе. Много ми е слаб в момента интернетът в Иран и ми е трудно да го сторя аз. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, neuromancer каза:

 

 

 

Оле, това фото от Баракоа го бях забравила. 😁

Ошко, ние по плажове не сме ходили. Всеки ден си правихме тур с шнорхелинг от агенция. Имаше еднодневен до 3 острова и плажове, който не можахме да направим, защото ни трябваха още 2 човека, а желаещи нямаше. Но вие сте си четирима и може да го направите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, Oshko каза:

А къде има красиви плажове в Белиз?

Красиви плажове в Белиз има в Доминиканската република :-))))))))) В Белиз повечето острови са частни или са заети от някой ресорт. Ако искаш бели карибски плажове, препоръчвам да гледаш други дестинации на Карибите. Може би Белиз не е това, което точно очакваш от Карибите. Прегледай снимки, проучи и реши. На първо място трябва да си наясно със себе си - искаш да правиш плажна почивка или да си по-активен, да обикаляш и да направиш пътешествие. Отговорът на този въпрос ще ти помогне много, за да не си разочарован после. Ако си се представяш да лежиш и разпускаш на бял плаж, бих препоръчал Ямайка, Доминиканската република, Аруба..., но ако искаш "приключение в неизвестното", то - заминавай за Белиз. :-)

20190126_132725.jpg

20190125_113620.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

3. За Белиз се чудя дали да пропусна Belize city и направо по островите? Кой остров е с най- красиви плажове и все пак достижим с фери/ лодка?-

В Belize city няма НИ-ЩО. Близо до него са Ambergris caye и Caye Caulker. Вторият е по- бюджетния вариант. И на двата извънземни плажове не очаквай - главно понтони (тук-таме пясък) и много водна трева. Обаче си струват по няколко причини - близостта до Синята дупка и плуването с акули. Правят се трипове, като навсякъде има предлагане на лодки. Другият вариант е директно спазаряване с някой лодкар, като гледаш на лодката да има червено- бял флаг (т.е. има лиценз за превозване). Цените и на двата острова са Хамерикански... Всъщност, доста е поамериканчено всичко. 

Чела съм добри отзиви за Hopkins и Placencia, но не мога да дам личен отзив.

4. Голямата Синя дупка може ли да се види с ограничен бюджет, оферираха ми 1600$ за хеликоптер за нас четиримата- не става:)

По спомен, близо до кея на Ambergris caye има офис на Tropic air. Доста хора си купуваха там екскурзии до Синята дупка. По спомен беше нещо от рода на 150$ 

3A4B3F89-2D95-4F13-88CE-DFC02B9C6446.jpeg

2A004DAA-7158-46A9-A049-DC15780E2076.jpeg

 

B513C0BE-9691-417B-8867-0CD96E55CCB4.jpeg

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.