Прескочи до съдържание

20 дни в Югоизточна Азия през януари


milkoy

Препоръчани мнения

Здравейте. Ние сме Милко и Боряна и ни предстои да пътуваме през януари(или поне така го планираме). Обиколили ли сме доста голяма част от Европа, но вече искаме да отидем и към по-различни култури и континенти. Оженихме се наскоро(макар да сме отдавна заедно и това ще бъде нещо като сватбеното ни пътешествие). Тук сме, защото ще се радваме да споделим идеи с вас и да получим препоръки, защото това ще бъде първото ни пътуване към толкова далечна дестинация и искаме да направим максималното за да се подготвим добре. А и самото плаиране/обсъждане/колебание е толкова приятно... И сега започваме с въпросите. По принцип имаме бюджет, който би трябвало да ни стигне за около 20-25 дни престой, но тук скоро се появи колебание дали да не намалим на около 14-16 дни(Боряна не е много ентусиазирана да оставим децата за повече) и да си спестим евентуално пари за едно пътуване до Занзибар. Тъй като наистина ни е за първи път бихме искали да опитаме от много неща/места по малко. Приоритетни са ни максимално непосредствената среща с местните култури и хора, начин на живот, също така кулинарни експерименти(това само за Милко) и всякакви преживявания тип гмуркане, каяци, масажи и всякакви други неща. Не чак толкова приоритетно, но искаме, разбира се, да видим и зашеметяваща природа, храмове и между цялата тази гъста програма можем да направим и някой готин мързелив плаж. Знаем, че нямам как да изпълним всичко това за това време, но ще е хубаво да имаме повече опции, от които да избираме.
Засега идеите ни са: Тайланд, Камбоджа, Виетнам и евентуално да се спуснем до Сингапур и малко вероятно Бали. Ще ни дадете ли вашите препоръки?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От моя гледна точка, за първо пътуване изберете места с развит туризъм, лесна логистика и разнообразие на храна, че азиатската не понася на всеки.

Определете приоритетите си, кое е важно за вас да видите и преживеете. Не може всичко наведнъж за 15-20 дни. Ще има още много пъти.

Аз направих грешка да планирам Сингапур, Пенанг, Пукет и Банкок за 9 дни в първото и Куала Лумпур, Бали , Сием Реп, Макао и Хонг Конг за 25 дни във второто пътуване. Беше едно препускане. Повече от две до три държави на пътуване е много.

 

Връзка към коментар

Добре дошли!

С оглед на написаното от теб, аз бих ви препоръчала Сингапур и Бали, а ако отделите 16 дни може и Куала Лумпур.

С тях ще направите лек преход към това, което при следващи пътувания ще можете да видите в Тайланд, Камбоджа, Виетнам.

Над подобно пътуване, но за около 10 дни мисля за мои приятели, като сме се концентрирали в Бали. Плануваме да е в началото на февруари.

@Ivooo33, тагвам те да следиш темата.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, мина известно време откакто писах тук. Новината е, че от няколко седмици имаме билетите за отиване и връщане и... дотам :))) На 8ми януари летим София - Куала Лумпур, а на 29ти се връщаме по обратния маршрут. Избрахме Куала Лумпур заради това, че е относително централна за местата, които планираме да посетим, а и защото цените на билетите бяха най-добри. Знам, че планът е може би малко оптмистичен, но засега планираме ден или два в Куала Лумпур. Оттам мислим да се насочим към Тайланд за около седмица, като съм силно разколебан за Пукет, и бих Ви помолил за препоръки за други много красиви места, които не са толкова претъпкани с хора. Идеята е плажове, храна, местна култура, масажи, гмуркане... Предплагам, че и през Бангкок ще минем за ден-два. Оттам мислим да летим към Сингапур, да разгледаме за ден-два и накрая седмица в Бали. Ще ми бъде интересно да споделите опит, какво пропускам с тази програма. Какво много спешно трябва да организираме, какво пък няма нужда да организираме отсега, а направо на място? Излизат десетки въпроси, но може би едно по едно. Започвам да чета активно, просто нямах достатъчно време досега... Благодаря предварително на всички, които ще ни пишат с препоръки и до скоро!

Връзка към коментар
преди 18 часа, milkoy каза:

Здравейте, мина известно време откакто писах тук. Новината е, че от няколко седмици имаме билетите за отиване и връщане и... дотам :))) На 8ми януари летим София - Куала Лумпур, а на 29ти се връщаме по обратния маршрут. Избрахме Куала Лумпур заради това, че е относително централна за местата, които планираме да посетим, а и защото цените на билетите бяха най-добри. Знам, че планът е може би малко оптмистичен, но засега планираме ден или два в Куала Лумпур. Оттам мислим да се насочим към Тайланд за около седмица, като съм силно разколебан за Пукет, и бих Ви помолил за препоръки за други много красиви места, които не са толкова претъпкани с хора. Идеята е плажове, храна, местна култура, масажи, гмуркане... Предплагам, че и през Бангкок ще минем за ден-два. Оттам мислим да летим към Сингапур, да разгледаме за ден-два и накрая седмица в Бали. Ще ми бъде интересно да споделите опит, какво пропускам с тази програма. Какво много спешно трябва да организираме, какво пък няма нужда да организираме отсега, а направо на място? Излизат десетки въпроси, но може би едно по едно. Започвам да чета активно, просто нямах достатъчно време досега... Благодаря предварително на всички, които ще ни пишат с препоръки и до скоро!

Мога да дам мнение само за Тайланд. Доколкото разбирам ще имате около 8-9 дни там. Разделете ги на 5 дни в Краби или по-точно Ао Нанг и 3 дни в Банкок. Масажи в Тайланд има навсякъде, храна също и е много вкусна и евтина /зависи къде се храните/. Гмуркане можете да правите по време на еднодневните трипове, за които Ао Нанг е много добра отправна точка. От културна гледна точка не бива да изпускате Банкок -  Големия дворец, храмовете, Аютая.... А има и други интересни начини да прекараш времето си, като скайбарове, разходка по Чао Прая, пазарите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Масажите ги оставете за Бали, освен ако не си падате по това да ви разглобят на съставните ви части в Тайланд. Ако следвате програмата си, май ще се засечем за няколко дни на Бали. Ние пристигаме там на 23ти януари вечерта.

Ако предпочитате по-красива природа вместо просто пясъчни плажове, и аз бих посъветвал да е Ао Нанг вместо Пукет. А островите Пи Пи може да ги видите (даже е по-добре) с тур от Ао Нанг.

Ако искате не толкова пренселено, но все пак донякъде туристическо място и с достатъчо красива природа, може да отидете до остров Лангкави в Малайзия, както и да прескочите до тайландския Ко Липе. Все пак тайландските плажове са доста по-добри от останалите места в региона. Не си мислете, че в Бали ще имате спокойно море, а тогава там е и дъждовният сезон.

 

Имайте предвид, че в нощта на 24 срещу 25 януари е китайската нова година и навсякъде в региона ще е запълнено дори повече, отколкото през нашия коледно-новогодишен период! Китайците имат една седмица ваканция след това. Така че правете програмата отзад напред и резервирайте първо точно тези нощувки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Златният триъгълник на Югоизточна Азия - Бангкок, Куала Лумпур и Сингапур. Чудесно е, че имате желание и за трите града. И трите имат какво да ви предложат, толкова са различни един от друг. За Бангкок - 3 дни, Куала Лумпур - 2 дни, Сингапур - 3 дни - това би бил оптималният план за трите места, естествено може и малко по-малко време при стройна програма.

От тайландските острови - това е висок сезон не само заради китайската нова година. За мен топ 3 на островите/локациите там са Ко Самуи, Ко Ланта, Ко Липе, като може да не е в този порядък. Тук правя уговорката, че не съм обиколила всички тайландски острови, но тези - да.

Ко Липе е достъпно от остров Ланкави (Малайзия) със скоростна лодка, Ко Ланка с фери от Краби (поне аз така пътувах), Ко Самуи е най-удачно със самолет. 90% от полетите дотам са от Бангкок, но мисля, че има връзка със Сингапур. Това време на годината обаче в Ко Самуи се води дъждовен сезон, като това изобщо не означава дъжд нон-стоп.

Тайланд, Виетнам, Бали отдавна са си туристически дестинации, не че нямат по-тихи места.

От всичко изброено в първия пост най-спокойно е в Камбоджа - прочети за плажовете там.

На Бали отделете няколко нощувки в Убуд, съвсем различна и доста по-автентична атмосфера от частта около океана.

 

@master_of_germs е много прав за китайската нова година. Лудницата е голяма и трябва бързо да се организирате с нощувки и самолетни билети.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте отново. Много благодарим за съветите, в много от нещата се вслушахме 🙂 За момента планът е Куала Лумпур - ден и половина, Лангкави 4 дни, Бали - 5 дни, Бангкок 2 дни, Краби(с отиване и до Ко Самуи) 7 дни, Сингапур - 2 дни и още един цял ден в Куала Лумпур преди да летим обратно. Колебанието е дали да не пропуснем примерно Ланкави като цяло и да удължим другите места мъничко, за да не се скапваме от път? Или Сингапур да пропуснем този път? Можете ли да ни кажете кой е този прословут хотел в Сингапур, за който четох на няколко места тук във форума, че бил най-добре похарчените пари за много хора 🙂 Още няколко въпроса изникват - трябва ли някакви ваксини да си бием или вече е късно за това? Има ли места по маршрута, за които не е необходимо да резервираме нощувки отсега? Как да процедираме с парите? Да вземем кеш от трите валути от България(рингити, рупии и батове) или примерно само долари и да сменяме на място? Благодарим пак за съветите и до скоро 🙂 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, благодарение на препоръките тук прекарахме прекрасни 5 дни в Лангкави, а сега сме в Бали, където е абсолютно магическо. Скоро се отправяме към Тайланд и по-точно Банкок. Моля ви за съвет и препоръка. Пристигаме рано сутринта в Баннгок, планирам една нощувка и два пълни дни там. След което опциите са две: или нощен влак до Ко Самуи, или полет направо до Краби. Разполагаме, за съжаление, само с 5 дни и за там, преди полета ни от Краби до Куала Лумпур на 28.01 рано сутринта. Не знам защо ме влекат много Ко Самуи/Панган/Тао, но заслужава ли си два-три дни на едното място, път и два-три дни на другото? Вие как бихте ме посъветвали. И ако реша да ходим направо към Краби, които са най-добрите места там. За края на почивката искаме основно плажно удоволствия, и то от ония нечовешките плажове от снимките, които всички сме гледали. Благодарим!

Връзка към коментар
преди 13 минути , milkoy каза:

Здравейте, благодарение на препоръките тук прекарахме прекрасни 5 дни в Лангкави, а сега сме в Бали, където е абсолютно магическо. Скоро се отправяме към Тайланд и по-точно Банкок. Моля ви за съвет и препоръка. Пристигаме рано сутринта в Баннгок, планирам една нощувка и два пълни дни там. След което опциите са две: или нощен влак до Ко Самуи, или полет направо до Краби. Разполагаме, за съжаление, само с 5 дни и за там, преди полета ни от Краби до Куала Лумпур на 28.01 рано сутринта. Не знам защо ме влекат много Ко Самуи/Панган/Тао, но заслужава ли си два-три дни на едното място, път и два-три дни на другото? Вие как бихте ме посъветвали. И ако реша да ходим направо към Краби, които са най-добрите места там. За края на почивката искаме основно плажно удоволствия, и то от ония нечовешките плажове от снимките, които всички сме гледали. Благодарим!

Би трябвало да има и полети Банкок - Ко Самуи.

Това време на годината е супер за Краби, докато Самуи и околните острови на изток от провлака Кра са в дъждовен сезон. Не е болка за умиране, и без това вече сте били в дъждовния сезон на Бали. Но поне на книга Краби е много по-добрият избор през януари. Тайфуните са рядко явление в Тайланд, но миналия януари, докато бяхме в Краби, на Самуи имаше жертви.

Връзка към коментар

За пет дни в дъждовния сезон в Бали не капна капка дъжд, и беше бъкано с хора навсякъде. Не бяхме подготвени за този трафик. Не искам да си представя какво е в силния им сезон. И все пак е прекрасно. Благодарим за прекрасния пътепис за Лангкави, отседнахме във вашето местенце и ядохме от вкусната храна до него. За мен обаче една уок бърканица на нощния пазар в района надмина всичко, което съм опитвал досега в Азия.

 

Имаме бърз въпрос за съвет за Бангкок. Понеже любимата ми е леко болна, бих искал да вземем нещо по-организирано. Можете ли ни препоръчате 

1. Хотел в подходящ район

2. Транспорт за два дни (тук-тук ми се ще най-вече) Откъде - на място, хотела, летището, предварително?

3. Има ли локери за да си оставим куфара на гарата?

4. Препоръки какво да не пропускаме за тези два дни 🙂

 

Благодарим

Връзка към коментар

Аз няколко пъти съм отсядала в Байоке скай хотел. 

Предимства:

- скай влакът от ВКК спира до самия хотел, зад гърба му  

- безплатно качване на панорамната площадка на 88 етаж

- от пиле мляко на закуска на 87 етаж

- безплатен микробус на фиксирани часове, който ви кара до моловете на Сиам, а от там можете със скай влакчето до реката, от където вземате лодка до храмовете и двореца

- басейн на висок етаж

- плодов бар на корем срещу такса

- пици в едно от заведенията за хора , като мен, на които не им понася азиатското

- не е нужно да се ходи до пазари, в съседната сграда е покрит пазар на 4 етажа

- в съседство евтини и добри масажни студиа.

Снимки, направени от басейна. Вижда се линията на скай влака.

20190102_163523.jpg

20190102_163543.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

-1 за Bayoke от мен. При престоя си там намерих умряла хлебарка в банята, дупки по чаршафа и ме караха да си плащам за Wi-Fi, макар при резервацията да го имаше като безплатна екстра. Закуската по другите хотели не е по-лоша, а панорамната тераса вярно че е яка, ама човек може да я посети и без да нощува в хотела.

Връзка към коментар

Препоръчвам хотели в района на Каосан роуд. Ние бяхме в хотел Rambuttri Village Plaza.

 Наблизо са забележителности като Големия дворец и много храмове. Реката също е на пешеходно разстояние. Удобно е за круиз по Чао Прая. Можете да си резервирате някоя от традиционните еднодневни екскурзии, които ги предлагат на всяка крачка. Взимат ви и ви връщат с бус от хотела. Аютая, Плаващия пазар, гр. Качанбури с моста на река Куай и т.н. 

Хотелът е приличен и е на добри цени. Има си безплатен интернет, басейн и е разположен на много оживена търговска улица с всякакви капанчета. 

До хотела се стига от летището с такси за 500 бата. А с тук-тук може да се разходите до където си искате в града.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , ivan69 каза:

Може ли малко инфо за Лангкави , Хотел , плажове 

С удоволствие ще споделя впечатления, само да оправя настаняването в Бангкок, че довечера летим. Надявам се, не е спешно. В Лангкави е супер 😉

 

Връзка към коментар

Khaosan art hotel. 

Точно до спирка на директните автобусите за летищата, до спирка на корабчетата по реката, на пешеходно разстояние от големия дворец. Бюджетно. И противно на името, не е съвсем в лудницата на Као Сан Роуд. Наоколо е пълно с евтини капанчета, масажи и туристически агенции за еднодневка до Аютая.

Единствен минус, че климатикът ни нещо трудно се регулираше.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодарим за съветите. Намерихме много приятно местенце, много близо до препоръчаните от вас. Сега пътуваме към Краби. Можете ли да ни препоръчате най-най хубавите плажове в региона. И има ли места за настаняване близо до тях 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.