Прескочи до съдържание

XL Airways престават да продават билети


Препоръчани мнения

XL са обявили, че спират да продават билети. Бъдещето на компанията изглежда несигурно. Хубаво е тези, които имат билети, да ги следят

https://www.xl.com/us/actualités

image.png.fb4dd19eeda8714a7f665d8568bed645.png

Връзка към мнение

еЕЕее..хубава работа! загубих си две седмици да пиля цените и толкова бях доволна  от покупката си, сега остава да  анулират  полета. Сега отварямсайта  с име и резервеционене номер, резервацията я  има и билетите ги има даже. Полета е в края на декември, може ли в последния момент да го отменят полета...какво правим тогава, точно между Коледа и Нова година цените ще са космични. Ако ще го махат да го махат сега полета, че поне имим още време са реагирам...да не си останем на Карибите. Благодаря за информацията!

Връзка към мнение

Пари има до следващата седмица , ако не се намери купувач до тогава, изгледите са за спираме на дейност и анулация на всички полети...

 

https://www.reuters.com/article/france-airlines-xl/update-1-budget-airline-xl-airways-stops-ticket-sales-cites-financial-issues-idUSL5N26B1DQ

Връзка към мнение

Разбрах го това и Благодаря за информацията. Въпросът ми е , ако не ги анулират тогава, а остане и ми го сервират декемрви месец например

Връзка към мнение

Този сценарий е малко вероятен , другата седмица ще анулират всички полети , ако не се намери купувач . Бих обмислял други опции за летене.

 

Аз също имам полет , анулиран преди повече от два месеца (друга а/к) , и все още стоящ като предстоящ (купен през посредник).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

СЕО-то на компанията е дал интервю. На компаията не й стигат 35 млн, за да продължи да лети. Била е на печалба в пордължение на 12 поредни години - до 2017. После Norwegian им разбутват къщичката... Поне така твърди той...

Това не са мн пари и не е изключено да се намери кой да им ги даде - това не е цената и на 1/2 от 1 голям самолет.

Подобни рискове винаги съществуват при по-малките компании - едни не си плащат таксите на летището, на други вече са им прибрали 2 самолета, на трети - лизингодателят прати цял самолет пилоти да върне машините обратно, четвърти е внесъл иск в съда  за закрила от местни кредитори,...

Какво може да се направи - да заделите пари за нови билети. Евентуално да се опитате да направите застраховка, но има рално възможност никой да не иска да я направи. Да проверите каква застраховка има КК, с която са купени билетите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Малко тъп въпрос, но какво да се прави...  при фалит на компанията немога да очаквам връщане на парите нали. Това което си ми написал akair  мислиш ли, че мога да действам чрез кредитната карта с която съм закупила  билетите. После как да поискам анулация,  за да си търся други билети. Без да е по моя вина анулирането.

Връзка към мнение
преди 11 часа, ZORI каза:

Малко тъп въпрос, но какво да се прави...  при фалит на компанията немога да очаквам връщане на парите нали. Това което си ми написал akair  мислиш ли, че мога да действам чрез кредитната карта с която съм закупила  билетите. После как да поискам анулация,  за да си търся други билети. Без да е по моя вина анулирането. Изпратели са ми съобщение и на имейла от Travelgenio, от където си купих билета. Как мислите да си купувам ли нови билети преди да са ми анулирали тези. Гледам има на приемливи цени, после кой знае какви ще са.

 

Връзка към мнение

Нямам опит от първа ръка, но мисля, че полетите те ще ги анулират при фалит.

За връщане на парите през кредитната карта. Ако не е платено с карта ставаш част от голям списък с хора, на които дължат пари и не смятам, че нещо ще излезе от това, ако нямаш застраховка...

Смятам, че трябва да изчакаш окончателно да затворят, преди да купиш нови билети или поне да имаш опция за отказ. Какъв мейл са пратили от Travelgenio, доколкото разбирам не е сигурен фалита още една седмица...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

мой приятел е получил днес мейл от  Bravofly, че полета му с XL airways е анулиран. Аз все още нямам получен мейл, но полета вече го няма в skyscanner, а страницата на авиокомпанията за проверка неработи. Купила съм с  XL само в едната посока през посредник gotogate, как се процедира в такива случай? Търся си еднопосочен или чакам gotogate, да ми предложат варианти? Не разбрах да се надявам  ли да ми върнат парите от АК?

 

Връзка към мнение

Днес цял ден въртя телефоните с Дайнерс, с ДЖенерали три пъти ходих до банката, накрая си направих оспорване на тразакцията за превода на самолетните билети. Имам писмо от Xl в което само се извиняват и пише след понеделник, всъщност днес 23.09.19 някой полети ще бъдат анулирани. Дали неизбързах с оспорвнето , но и така или иначе  ще чакам 40 дни ми казаха да ми върнат парите. Билетите съм ги купила още на 13.08 и още 40 дни, общо стават близо 3 месеца -ще плащам лихва на Дайнерс и нямам билети, така излиза. Дженерали и никое застрахователно двужество, поне аз докато разпитвах няма застраховка при фалит на авиокомпания.

Нашите билетите стоят в сайта им,  ако ще ги анулират да го пряват по бързо и да не ме мотаят повече.

Сега ще се моля по бързо да ми пратят съобщението, за да си купя нови билети. Аз не виждам иначе, как така някой билети ще бъдат анулирани, нали самите са дали изявление, че са фалирали...

Връзка към мнение
преди 1 час, ZORI каза:

Дженерали и никое застрахователно двужество, поне аз докато разпитвах няма застраховка при фалит на авиокомпания.

 

Пробвал съм и при номадите и там не покриват такъв риск. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, ZORI каза:

Дженерали и никое застрахователно двужество, поне аз докато разпитвах няма застраховка при фалит на авиокомпания

Ето стара статия по въпроса:

https://www.travelinsurancereview.net/2008/04/11/travel-insurance-bankrupt-airlines/

 

На българска почва, наистина си е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, ZORI каза:

Днес цял ден въртя телефоните с Дайнерс, с ДЖенерали три пъти ходих до банката, накрая си направих оспорване на тразакцията за превода на самолетните билети. Имам писмо от Xl в което само се извиняват и пише след понеделник, всъщност днес 23.09.19 някой полети ще бъдат анулирани. Дали неизбързах с оспорвнето , но и така или иначе  ще чакам 40 дни ми казаха да ми върнат парите. Билетите съм ги купила още на 13.08 и още 40 дни, общо стават близо 3 месеца -ще плащам лихва на Дайнерс и нямам билети, така излиза. Дженерали и никое застрахователно двужество, поне аз докато разпитвах няма застраховка при фалит на авиокомпания.

Нашите билетите стоят в сайта им,  ако ще ги анулират да го пряват по бързо и да не ме мотаят повече.

Сега ще се моля по бързо да ми пратят съобщението, за да си купя нови билети. Аз не виждам иначе, как така някой билети ще бъдат анулирани, нали самите са дали изявление, че са фалирали...

Поизбързала си с оспорването според мен. На какво основание го правиш, т.к. към момента имаш все още редовни (неанулирани) билети от XL? Естествено най-вероятно те ще бъдат анулирани, но тогава поне щеше да имаш какво да прикачиш като доказателство към оспорването. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера внесах молбата за оспорване в Първа инвестационна банка, така ме посъветваха от Дайнерс.  В писмо от авиокомпанията казват, че някой от билетите ще бъдат анулирани, и нищо конкретно. Днес си гледам още билетите в сайта на авиокомпанията , какво да правя незнам. Аз просто исках да си купувам нови билети.

Връзка към мнение

Някой купил ли ги е вече Xl Airway. Ето какво получих след многото писане до авиокомпанията.  Подвърждават ми билетите

"Вашият избор на полет
Pointe A Pitre до Париж
Полет 1 сряда, 25 декември 2019 г.
 потвърди
Отпътуване: 16:25 ч. Pointe A Pitre, Гваделупа - Pole Caraibes, терминал 1
Пристигане: 08:05 ч. +1 ден (и) Париж, Франция - Шарл Де Гол, терминал 2А
Забележка: включва 1 техническа спирка (и)
Оперира от: XL Airways France SE 1371
Продължителност 10:40
Самолет: Airbus Industrie A330-200
Последно настаняване: 1:00 преди полета
Тип на таксата: Икономика
Храна: ГОРЕЩА ХРАНАБележки за полета
• Вижте незадължителните услуги тук.
• За да сте сигурни, че получавате тази тарифа, резервацията трябва да бъде направена сега. Тази тарифа е валидна за 24 часа, след като пътуването ви е задържано.
След този период тази такса не е гарантирана.
• За тази тарифа могат да се прилагат специфични правила и ограничения.
• Данъци са включени, с изключение на случаите, когато местните летищни такси се събират при настаняване."

Но какви са тези допълнителни такси, които ще се събират при настаняването. Такива неща нямаше преди и багажа не си го виждам остават ли старите условия за багаж, ние нямаме чекиран багаж. Ако не потвърдя какво се случва. Незнам какво да правя наистина.  

Връзка към мнение
Преди 1 час, ZORI каза:

Незнам какво да правя наистина.  

 

Не прави нищо в момента, поне така аз бих постъпил. Подала си иск към картовия издател и чакаш решение. Да, неприятна ситуация е, но до декември има време. Ясно, че ще си на тръни, но нека поне от банката решат - като ти върнат парите, пазаруваш каквото си решиш и не го мислиш. Не за друго, но все още има вариант XL да се съвземат, до момента изпълняват полетите си. Не бързай с други действия - или летиш с тях декември или преди това си си взела парите и летиш с някой друг.

Връзка към мнение

Това ми изглежда като потвърждение, че за момента летят и имаш билет, толкова. По-късно какво ще стане е съвсем отделен въпрос. Само че в случая не виждам какво друго можеш да направиш, освен да чакаш да се изясни ситуацията.

Връзка към мнение
преди 30 минути , cck каза:

 

Не прави нищо в момента, поне така аз бих постъпил. Подала си иск към картовия издател и чакаш решение. Да, неприятна ситуация е, но до декември има време. Ясно, че ще си на тръни, но нека поне от банката решат - като ти върнат парите, пазаруваш каквото си решиш и не го мислиш. Не за друго, но все още има вариант XL да се съвземат, до момента изпълняват полетите си. Не бързай с други действия - или летиш с тях декември или преди това си си взела парите и летиш с някой друг.

аз тези дни луда станах...оспорвах транзасцията, но днес я отмених...после получих писмото им. Според мен ако не потвърдя могат да ми вдигнат цената,  така пише, а така ще имам допълнителна местна летищна такса, но не казват колко. Колко може да е летищна такса? Когато купувах билетите нямаше такова нещо, цената беше крайна.

Връзка към мнение

Това за таксите ми изглежда като най-общо, по принцип.

Нали някъде искат такса кеш на летището, другаде е включена в билетите

Това цялото е шаблон, бла-бла, аз не бих си правил някакви изводи

Аз не разбрах какво си отменила. Ако са ти върнали парите, взимай ги и бягай далече, ако не, си вързана с тях, това е положението.

Връзка към мнение

Не са ми върнали парите. Оспорнването го направих в понеделник, днес сутринта го оттеглих  като си видях билетите в сайта им, после получих тяното писмо. А от банката ми казаха 30-40 дни да чакам, в същото време не ми са анулирани билетите и аз не посмях да купувам други. Сега гледам има варианти, даже и като цени по добри, но какво ще правя с по два билета в посока. 

Връзка към мнение

Неприятна ситуация в която няма какво да направиш освен да чакаш. 

 

Не се занимавай с банката до окончателното изясняване на полетите за да не омажеш нещата още повече. 

Някой банки дори имат такса за неоснователно оспорване на транзакция. Добре при теб поне това го няма. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

Неприятна ситуация в която няма какво да направиш освен да чакаш. 

 

Не се занимавай с банката до окончателното изясняване на полетите за да не омажеш нещата още повече. 

Някой банки дори имат такса за неоснователно оспорване на транзакция,  добре при теб поне това го няма. 

 

 

Билетите ги купих в Дайнерс и първа Инвестационна има такава такса, аз за това отмених оспорването..луда работа от понеделник само с банки, застрахаватели , агенции.... имейли се занимавам. Оставям нещата така

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.