Прескочи до съдържание

Почивчица през март в Кабо Верде


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Имам една идейка, за почивчица, през март в Кабо Верде. Харесала съм си една Мелия , на остров Сал, адълтс онли:))))Построена през 2017 и много хубава. С отличен левъл. 

Давайте акъл, моля, как се стига най - бързо до там!

Гледам, може, през Милано, може и през Мюнхен.

Бергамо май, ми харесва повече, лесно ще се съчетае с полет от София.

Как седи въпросът с визите? Има ли ги, може ли на летището да се вземе?

Четох, че ще ги махат, има ли нещо вярно или, не съм доразбрала?

Кола няма се взема, може да се поръча трансфер от хотела. Говорим , само за почивка и мързелуване, четох, че и без това, там, няма нищо за разглеждане. Та за туй - няма нужда от кола.

Ако пък има - казвайте, моля - какво.

 

Връзка към коментар

И Сал, и Боависта са пустинни острови. Красиви плажове, особено на Боависта, но океана не е от спокойните. Затова аз предимно ползвах басейните. Най-спокоен е океана в зоната на градчетата, но там местните не поддържат най-добрата чистота на плажа. Хотелите и техните плажове иначе са прекрасно уредени. Има една подрабност- и двата острова са населени предимно със сенегалци, били са почти необитаеми преди това.

За съжаление красотата на Прая и Сао Винсенте със техните зелени палми, няма да видите на Сал. Но за море е супер! Пейзажът си е пустиня и то от вулканичен тип. Интересен е . И да не забравя - музика е страхотна, анимацията е главно с танци и невероятна музика. Много  много по-добра от обичайното. Била съм и на двата острова и са изпитано безопасни и пълни с добри барове ;-)))

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Забравих да спомена за прекрасната морска храна - невероятно разнообразие на риби. Ако обичате ще сте много доволни. Пушеният марлин, според мен, е най-добър именно на Кабо верде. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , AlexandraKo каза:

може, през Милано, може и през Мюнхен.

Може и през Брюксел, като освен ТУИ, летят и Brussels Airlines ( Seasonal: 31 October 2019 - 26 March 2020), които пък наскоро имаха някакви промоции.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, stanislavpp каза:

Визите за България са отпаднали, а за най-удобен свързващ полет за теб, винаги може да погледнеш тук https://en.m.wikipedia.org/wiki/Amílcar_Cabral_International_Airport

Значи, правилно съм подочула за визите.Благодаря ти!

Единият въпрос  го уточнихме.:))))

Остават полетите.

 

преди 9 часа, adreno каза:

До Сал можеш да погледнеш  ТUI - от Лондон, Брюксел и Амстердам, с ТАП също изскачат прилчни цени понякога

Сега ще ги почна наред.Благодаря ти!

 

преди 9 часа, Роми каза:

И Сал, и Боависта са пустинни острови. Красиви плажове, особено на Боависта, но океана не е от спокойните. Затова аз предимно ползвах басейните. Най-спокоен е океана в зоната на градчетата, но там местните не поддържат най-добрата чистота на плажа. Хотелите и техните плажове иначе са прекрасно уредени. Има една подрабност- и двата острова са населени предимно със сенегалци, били са почти необитаеми преди това.

За съжаление красотата на Прая и Сао Винсенте със техните зелени палми, няма да видите на Сал. Но за море е супер! Пейзажът си е пустиня и то от вулканичен тип. Интересен е . И да не забравя - музика е страхотна, анимацията е главно с танци и невероятна музика. Много  много по-добра от обичайното. Била съм и на двата острова и са изпитано безопасни и пълни с добри барове ;-)))

Нали за почивка е добре.Между островите има ли транспорт - да се отиде за ден до Прая?

 

преди 9 часа, Роми каза:

Забравих да спомена за прекрасната морска храна - невероятно разнообразие на риби. Ако обичате ще сте много доволни. Пушеният марлин, според мен, е най-добър именно на Кабо верде. 

Рибите са една от причините да поглеждаме натам. Много обичаме морска храна.

 

преди 8 часа, cck каза:

Може и през Брюксел, като освен ТУИ, летят и Brussels Airlines ( Seasonal: 31 October 2019 - 26 March 2020), които пък наскоро имаха някакви промоции.

 

 

Сега ще ги започна по ред, да видим, с кои връзките са най- удобни.Благодатя ти!

Връзка към коментар
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Значи, правилно съм подочула за визите.Благодаря ти!

Единият въпрос  го уточнихме.:))))

Остават полетите.

 

Сега ще ги почна наред.Благодаря ти!

 

Нали за почивка е добре.Между островите има ли транспорт - да се отиде за ден до Прая?

 

Рибите са една от причините да поглеждаме натам. Много обичаме морска храна.

 

Сега ще ги зпочна по ред, да видим, с кои връзките са най- удобни.Благодатя ти!

Има местни авиолинии TACV . Има полети между островите, но не всеки ден . И според мен ще трябва нощувка. Най-добре да го оставите за следващ път, а сега да се радвате на почивката.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На първо четвне, с ТАП, през Лисабон ми изглеждат добре полетите.

Може и в двете посоки, без нощувка. Ама пък, Уизовете не са пуснали, явно, полетите за март в разписанието.

Връзка към коментар

Да, визите отпаднаха официално януари тази година, неофициално всъщност увеличиха парата под формата на някаква такса, която се заплаща на място, също както и визата преди това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , searus каза:

Да, визите отпаднаха официално януари тази година, неофициално всъщност увеличиха парата под формата на някаква такса, която се заплаща на място, също както и визата преди това.

Тази такса, при кацане ли се плаща?

Връзка към коментар
преди 45 минути , AlexandraKo каза:

Тази такса, при кацане ли се плаща?

На кацане всеки може. На излизане - който не може, остава да мие чинии.

 

Нещо Сезария Евора?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

На кацане всеки може. На излизане - който не може, остава да мие чинии.

 

Нещо Сезария Евора?

Е, чак толкова интелигентни не сме...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ако можеш да избираш, по-добре е да посетиш Боа Виста. На мен тамошните пейзажи и контакт с местните ми харесаха в пъти повече. Сал в моите очи е загуба на време, колкото да се похвалиш, че си стъпила в Кабо Верде. Между другото полетите между островите, ако помня правилно, винаги минават през Сал. Ние ползвахме Бинтер Кабо Верде между Боа Виста и Сал, а оттам после и към Канарските острови. От там с Раян към континентална Испания.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

На първо четвне, с ТАП, през Лисабон ми изглеждат добре полетите.

Може и в двете посоки, без нощувка. Ама пък, Уизовете не са пуснали, явно, полетите за март в разписанието.

Ако изобщо пуснат Лисабон догодина ще е от лятното разписание, а то пък влиза в сила в края на март.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Sju каза:

Ако можеш да избираш, по-добре е да посетиш Боа Виста. На мен тамошните пейзажи и контакт с местните ми харесаха в пъти повече. Сал в моите очи е загуба на време, колкото да се похвалиш, че си стъпила в Кабо Верде. Между другото полетите между островите, ако помня правилно, винаги минават през Сал. Ние ползвахме Бинтер Кабо Верде между Боа Виста и Сал, а оттам после и към Канарските острови. От там с Раян към континентална Испания.

 

И за мен Боависта е доста по-красива. Аз съм летяла директно за Боависта - от Милано , но беше някаква чартърна компания и ние ползвахме полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виждам на всички въпроси е отговорено. Полети и авиокомпании до там бол. Ние бяхме с Брюкселските. Таксата да на място, не помня дали можеше да се плати с карта - май да, просто ни прехвърлиха на другото гише.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , adreno каза:

Ако изобщо пуснат Лисабон догодина ще е от лятното разписание, а то пък влиза в сила в края на март.

Благодаря ! Значи, на Уиз до Лисабон , да не разчитам.

Преди 1 час, Sju каза:

Ако можеш да избираш, по-добре е да посетиш Боа Виста. На мен тамошните пейзажи и контакт с местните ми харесаха в пъти повече. Сал в моите очи е загуба на време, колкото да се похвалиш, че си стъпила в Кабо Верде. Между другото полетите между островите, ако помня правилно, винаги минават през Сал. Ние ползвахме Бинтер Кабо Верде между Боа Виста и Сал, а оттам после и към Канарските острови. От там с Раян към континентална Испания.

 

Да, мога да избирам,  според моя си вкус и според моето си разбиране, за загуба на време.

Благодаря!

 

преди 53 минути , temporary каза:

Виждам на всички въпроси е отговорено. Полети и авиокомпании до там бол. Ние бяхме с Брюкселските. Таксата да на място, не помня дали можеше да се плати с карта - май да, просто ни прехвърлиха на другото гише.

Благодаря!

Връзка към коментар

Аз доколкото разбрах са пуснали лятното разписание на Уиз до Лисабон (само за членове), но ме мързи да проверявам :)

Чакам да разкажете после, ако е хубаво и евтино ме интересува, че има директни полети от Бразилия, а и говорят португалски

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

според моя си вкус и според моето си разбиране, за загуба на време.

Извинявам се за непоискания съвет. Няма да спирам устрема ти повече 😉

Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Аз доколкото разбрах са пуснали лятното разписание на Уиз до Лисабон (само за членове), но ме мързи да проверявам :)

Чакам да разкажете после, ако е хубаво и евтино ме интересува, че има директни полети от Бразилия, а и говорят португалски

 

Не го виждам това разписание, имам си членство.

Да, ако отидем, ще разкажа с удовплствие.

Връзка към коментар
преди 28 минути , AlexandraKo каза:

Не го виждам това разписание, имам си членство.

Да, ако отидем, ще разкажа с удовплствие.

има бе, вторник и събота

лятното, от април нататък

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , neuromancer каза:

има бе, вторник и събота

лятното, от април нататък

Ааа, ма на мен ми трябва 5-15 март.Не сме се доразбрали:(

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.