Прескочи до съдържание

Батуми-Трабзон


den_zuk

Препоръчани мнения

Здравейте отново,

Имам един-два неясни момента в голямата си почти триседмична екскурзия и това е един от тях. Като цяло съм наясно със схемата, но ме интересува някой по-скорошен очевидец и пътебиец.

Плана ми е: след пристигане от Кутаиси в Батуми да позяпам Батуми, хапна нещо аджарско, да нощувам, и сутринта рано да се метна на нещо, приоритетно Автобус номер 16 който гони Сарпи за 30 минути, оттам на ход минавам границата с Турция, паспортен контрол, хващам едно такси или долмуш до Хопа и от Хопа вече някакъв трансфер за Трабзон, така че да съм там около обед.

Виждам че има автобус на Метро който минава през Батуми и идва от Тбилиси, ама той е супер неудобен по нощите в 2.30 и се изсипва в Трабзон в 5 сутринта сигурно.

Някакви идеи или насоки от някой прогонил маршрута по такъв начин?

 

 

Връзка към коментар

Не съм пътебийствал там, но в нета има доста инфо за директни маршрутки (minibuses) , пътуващи на всеки час от новата и старата автобусни гари в Батуми до Трабзон, естествено нямат онлайн разписание.

Връзка към коментар
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Не съм пътебийствал там, но в нета има доста инфо за директни маршрутки (minibuses) , пътуващи на всеки час от новата и старата автобусни гари в Батуми до Трабзон, естествено нямат онлайн разписание.

 

преди 3 часа, den_zuk каза:

Здравейте отново,

Имам един-два неясни момента в голямата си почти триседмична екскурзия и това е един от тях. Като цяло съм наясно със схемата, но ме интересува някой по-скорошен очевидец и пътебиец.

Плана ми е: след пристигане от Кутаиси в Батуми да позяпам Батуми, хапна нещо аджарско, да нощувам, и сутринта рано да се метна на нещо, приоритетно Автобус номер 16 който гони Сарпи за 30 минути, оттам на ход минавам границата с Турция, паспортен контрол, хващам едно такси или долмуш до Хопа и от Хопа вече някакъв трансфер за Трабзон, така че да съм там около обед.

Виждам че има автобус на Метро който минава през Батуми и идва от Тбилиси, ама той е супер неудобен по нощите в 2.30 и се изсипва в Трабзон в 5 сутринта сигурно.

Някакви идеи или насоки от някой прогонил маршрута по такъв начин?

 

 

Здравейте. Автобуси от Батуми към Трабзон има постоянно не само на Метро виждал съм много Турски фирми който пътуват постоянно през деня от Грузия към Турция и големи  автобуси и малки тип маршрутки, ако минеш по твоя вариант най-вероятно Турските таксиджий  ще ти вземат повече пари кате те видят че.си турист до Хопа е около 20 километра отиди на автогарата и ще си намериш автобус до Трабзон.

Връзка към коментар

Аз съм пътувал преди 2 години и половина от Трабзон до Тбилиси през Батуми ,и обратно с автобус на Метро.Пристигна наистина рано сутрин в Трабзон,аз слязох на летището и по-късно хванах самолета за Истанбул.

Връзка към коментар
преди 11 часа, Tenko84 каза:

 

... отиди на автогарата и ще си намериш автобус до Трабзон.

И аз така реших след като разбрах че имало дори автогара в това градче 🙂 Оказа се че има автобуси буквално на час. Мерси на всички за коментарите и насоките. Налазвам след два дни в Баку и после ще се щурам една седмица из Грузия (Тбилиси, Мтскхета, Кутаиси, Батуми) преди да вляза в турско и да заредим батериите в Трабзон на път за Константинопол 🙂.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.