Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,
Въпрос за BH Air (Balkan holidays), не намирам специално тема за тях.

 

Някой пътувал ли е с тях неорганизирано последната година? Как се разбира кога, до къде и за колко пари летят?

Гледам в момента сайта им. BH Air имат София-Дубровник (И София-Охрид), но сайтът им е пълен хаос, а резервацията ме праща на някъде.
От тук: https://www.bhairlines.com/
За резервации ме праща тук: https://bhair.worldticket.net/

 

От друга страна на сайта на летище София пише, че BH летят до Кайро, Хургада и т.н, а тези изобщо не ми ги дава за избор за резервация сайтът им.

IMG_20191007_001740.jpg

Връзка към коментар

Отпиши ги. Толкова съм възмутена от тях. Един ред не драснаха. Всъщност на 1 септември, след мое запитване за полет, ми изпратиха мейл, че скоро техен служител ще се свърже с мен. До днес никой не се обади. Трябва да пътувам до Маракеш на 15-ти октомври. За да избегна прекачванията потърсих директни полети, които обслужват ТА. И точно на 15-ти имат полети с BH Air. И понеже сайта им е хаос, както казваш, им писах. Но положението е много соц.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Това по принцип са чартърни полети, те се плащат изцяло от тур. агенции, които разполагат със всички места.

Т.е. ако не намирате полетите в продажба потърсете коя агенция продава екскурзии с тези полети и питайте тях дали ще ви продадат само места. Понякога става, понякога не. Общо взето ако полета наближава, а не са продали всички места са по-склонни да ги продадат самостоятелно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чартърите обслужват т.н. "самолетни програми" (екскурзия или почивка със самолет ) на туроператорите, които ще ти продадат билети, ако имат свободни места, някои от тях дори имат информация за цените и свободните места на сайтовете си и също периодично ги разпродават на по-ниски цени. Потърси кои туроператорите използват чартърите, от които се интересуваш и се свържи директно с тях, а не с много агенции, които продават техните "самолетни програми". Няма да споменавам имена, защото не е за тук тази тема, а и имам много крайно отношение към този сектор у нас. 

 

Имай предвид, че това са ниско качествени услуги и се изпълняват от компании като Bulgaria Air, Balkan holidays, Air Lubo, Condor и т.н. който са предимно един дол дренки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

Това по принцип са чартърни полети, те се плащат изцяло от тур. агенции, които разполагат със всички места.

Т.е. ако не намирате полетите в продажба потърсете коя агенция продава екскурзии с тези полети и питайте тях дали ще ви продадат само места. Понякога става, понякога не.

Да потвърдя...

Само чартърен превозвач са и не продават билети, нито от сайта, нито от офисите им.

Даже миналата година го имаше като гласово съобщение на телефонният им секретар в офиса във Варна.

Насочваха към агенции и от там съответно да се купят самолетните билети.

 

За съжаление не мога да помогна с по-точна информация, но до миналата година летях няколко сезона с тях от и до Варна.

Имаше една тур агенция под хотел Черно море /вече я няма/, където дамата ми продаваше само билетите с около 15% комисионна за тях.

Което за такива директни и удобни полети беше много добре.

Та съвета ми е да потърсите някоя тур агенция, която е по-търговски ориентирана и с повече късмет ще стане.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви!

Понеже на сайта си имат търсене с полета От/До, календарче с дати и всичко останало, надявах се, че щом е там, все пак продават по нещо свободно и да се купи по лесен начин, а не разправии с хора в агенции:) 

С тур пакети и аз нямам интерес да се занимавам и търсех само транспорта. Чартърите изглеждаха супер заради директното летене (летим с дете), съмнявах се, че са дълги по седмица-две смените, но както изглежда, ще зарежа тази работа...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...

Balkan Holidays спира полетите Бургас-Бърмингам, Бургас-Бристъл и Бургас-Лондон Станстед след началото на септември. От 17 юни догодина пускат Бургас-Лондон Саутенд

 

AD30A010-EA50-4807-94C2-622AC74D43A0.jpeg

65E4D70F-EB2C-4922-BCD4-75FC99B6D771.jpeg

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.