Прескочи до съдържание

Промяна на билет до Нова Зеландия


Препоръчани мнения

извинявам се за глупавия въпрос но чисто и просто искам да си купя двупосочен билет to New Zealand идеята ми е че ще е с престой две седмици купен но искам след като съм вече в страната да си удължа престоя с още месец ? предполагам трябва да търся билет само с cancellation но дали това мога да го направя само един път или да речем след като съм го удължил вече мога пак да си го отложа с месец ? 

Връзка към коментар
преди 32 минути , MatriXa каза:

извинявам се за глупавия въпрос но чисто и просто искам да си купя двупосочен билет to New Zealand идеята ми е че ще е с престой две седмици купен но искам след като съм вече в страната да си удължа престоя с още месец ? предполагам трябва да търся билет само с cancellation но дали това мога да го направя само един път или да речем след като съм го удължил вече мога пак да си го отложа с месец ? 

Онази тема е за въпроси, несвързани с пътувания, така че по-добре тук.

Най-простия и евтин подход е да си вземеш билета за целия срок, ако си сигурен, че това ти трябва. Иначе като купуваш билета, четеш условията с малките букви, там пише какви са условията за промяна - voluntary changes. Не cancellation, защото първо е почти невероятно да откажеш билет, на който вече си летял част от него (поне ако искаш да получиш някакви пари), и второ дори да стане, после ще трябва да купуваш еднопосочен билет на раздута цена.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ето какво пише за един мой билет (секция Fare Rules):

32. VOLUNTARY CHANGES
 
32.1   

GENERAL RULES TEXT IN THE EVENT OF CHANGES TO TICKETED FLIGHTS BEFORE DEPARTURE OF JOURNEY - APPLIES WITHIN TKT VALIDITY CHARGE USD 300.00 FOR REISSUE ...

 

и т.н., съответно и за after departure

Най-общо можеш да правиш промени в рамките на валидността на билета, като всяка промяна ти струва пари.

Най-евтините билети не могат да се променят, така че чети fare rules.

Отделно държавата има някакви правила за колко време ти се разрешава престой. Обикновено 90 дена макс за държави без виза.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

здрасти мерси за мнението ти първо,както един мой познат казваше монетата  винаги има две страни 

 

- питам защото може и да просроча 90 дни престой има си опция за удължаване на визата или дори изкарването на друга тип(ако се стигне до това..ще оставя самолета да излети с една празна седалка повече☺️)

 

накратко идеята ми е да налравя нещо такова - закупуване на двупосочен билет за връщане,когато наближи полета удължавам излитането си след месец пък после ще видим.

 

та затова питането ми е тук някой магеланец ако е имал такава застраховка в билета и да я е ползвал?като е излитал  няколко дни по късно (и разбира се колко ли би била таксата)

 

сърдечно ви благодаря

Връзка към коментар

Точно ти казвам къде да гледаш - Fare rules, там пише дали е разрешено или не и колко струва.

Обаждаш се на компанията, те ти казват за кога има свободни места за твоята тарифа (трябва да е същата или по-ниска) и го сменят. Правил съм го, нормална процедура. Ако купиш от посредник ще трябва да говориш с него, което не винаги е лесно и понякога слагат допълнителна такса за смяната.

 

Ако билета е много промоционален, е възможно да не е разрешена промяна, и тогава ако не летиш, просто оставаш без билет и трябва да купиш друг. В зората на форума съм разказвал как изпуснах един такъв полет и какво стана после.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.