Прескочи до съдържание

Мавритания - Сенегал - Гамбия - Гвинея-Бисау


leronich

Препоръчани мнения

Добър ден, скъпи пътешественици.

За съжаление, българският ми е много по-лош от английския, така че, моля ви, простете ми, че пиша на английски.

Можете да отговорите на български, разбирам много по-добре, отколкото говоря сам 🙂

 

So, does anyone want to join me in my trip to Мавритания - Сенегал - Гамбия - Гвинея-Бисау (30.10 - 16.11.2019)?

 

The itinerary is supposed to be like that:

 

30.10 - Flight from Grand Canaria to Nouadhibou, Mauritania. It arrives at 14:20. Visa on arrival.

Will try to board the famous Ore Train the same day. 

31.10 train arrives in Choum. There I plan to spend two days, hiring the car (200 EUR for two days) to visit the villages Chenguetti - Ouadane - Terjit. 

2.11 Transfer to Nouakchott by public transport

3.11 Transfer to Senegal, St Louis by public transport (EU citizens can visit Senegal without a visa)

4.11 St. Louis

5.11 Transfer to Touba

6.11 Transfer to Dakar

7.11 Dakar

8.11 Transfer to Gambia (visa-free for the Bulgarians)

9.11 Gambia

10.11-11.11 Senegal, Ziguinchor - Guinea-Bissau visa receiving (reported that it is hassle - free there, takes a few minutes)

12.11 Transfer to Bissau

13.11-14.11 - the Bijagos islands 

15.11 transfer to Banjul 

16.11 Flight Banjul - Barcelona (Vueling) , Barcelona - Sofia (Ryanair) 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравей! Май като гледам желаещи не са се появили. Но пък маршрутът ти е интересен и ще се радвам да го проследя. Имаш ли Фейсбук или Инстаграм, където публикуваш разкази по пътя?

От къде си?

Връзка към коментар

За Гамбия не си прав че е без виза, ако си с български паспорт. Преди 4 години си вадих от посолство им в Париж(по пощата, 50 евра на човек, лесно е)!. Сега смятам че на 99% е същото. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте

 

Had to change plans due to some business issues. Have changed Mauritania for Cabo Verde, and did not have time for Guinea Bissau this time unfortunately.

 

As for the Gambian visa requirements for the Bulgarian passport holders, the only EU passport holders that have to get visa in advance now are Estonians and Slovaks (can`t imagine what they did wrong in relations with the Gambia). French, Spanish and Portuguese - on arrival.

 

Here is the information from Banjul airport web-site  https://www.banjulairport.com/visa_gambia.php Timatic says the same.

 

I have Estonian and Russian passports. Russians are visa free for the Gambia too. Was sure that it is the same with Senegal - did not check the information from Wiki about that. And was sent back to Banjul from the land border with Senegal to get visa. Took a flight from Banjul to Dakar with Estonian passport instead.

 

Cabo-Verde is quite "European" - safe and clean.

 

There is not much to see in Gambia. It is poor, but it is green, the locals are friendly, the beaches are good and there are good hotels there - I can recommend Leo's Beach Hotel & Restaurant which belongs to an Austrian couple.

 

Senegal is more interesting (and more rich). I was told that the average salary is about 500 EUR per month, but "that is nothing". I can agree:) The prices bites - it is about 30-45 EUR for a taxi from the new airport to Dakar (and it takes about one hour). The car with a driver for one day - 60-75 EUR, a trip around the Pink Lake (a boat + off-road car, about 2-3 hours) - about 110 EUR, safari trip - entrance ticket 20 EUR + obligatory guide 8 EUR + their off-road car - 60 EUR - so it hurts traveling alone:))) There are 9 seats in that off-road car, so the cost of the guide and car may be shared for up to 9 persons. The same is with the Pink Lake trip. So it is very reasonable to travel there in a small group.

 

A trip to Saint Louis from Dakar may be cheap if you take "sept place taxi" - shared taxi for seven passengers. About 7.5 EUR  (5000 CFA) each way. But it will cost you also  5000-6000 CFA to get to the bus station and back each way by taxi in Dakar and 1000-2000 CFA in St. Louis. The road takes 4.5 - 5 hours. The roads are quite good, but there are a lot of villages with the speed limit of 30 km/h. And sept place taxis are usually far from good condition. 

I expected more of St. Louis. Well, there is a number of old colonial buildings. Not sure though that everyone would like to spend 10 hours in cramped old car to see them. But if it is on your way from Mauritania to Dakar (how it was planned originally), it worth a visit. The fishermen`s harbor spoils the impression with tons of garbage. Well, this is Africa.

 

My FB and instagram is timur.gumerov.12 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 18.11.2019 г. в 19:07, Stanislav Dimitrov каза:

За Гамбия виза няма.2017 поне нямаше.Имаше един рекетьор на границата-полицай искаше пари за излизане.Не му мина номерът

Абсолютно сигурен ли си в това което твърдиш?

10171908.jpg

10177417.jpg

Връзка към коментар
преди 6 минути , eugene.kn каза:

Абсолютно сигурен ли си в това което твърдиш?

10171908.jpg

10177417.jpg

Бях в Гамбия през 2016 година. Ползвах хотел чрез немски оператор и не ми искаха никаква виза. Очаквах да трябва да си взема на летището при влизане в страната и да платя там, както в Кабо Верде, но ме изненадаха приятно с едни спестени 50 щ.д. Не знам дали е било заради оператора, защото предварително ме бяха предупредили, че има виза, но си минахме гратис. Нямаше никакви проблеми и на излицане. Иначе си е по-скоро плаж, но добър и добри хотели. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, eugene.kn каза:

Абсолютно сигурен ли си в това което твърдиш?

10171908.jpg

10177417.jpg

Толкова съм сигурен,колкото съм сигурен,че се казвам Станислав.Наздраве

IMG_20191121_194919509.jpg

IMG_20171207_160758832.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , eugene.kn каза:

Аз също не говоря празни приказки! 50 евро през 2014г.

15743622296301423661420430674239.jpg

Ами аз някъде да съм твърдял такова нещо?По скоро ти се съмняваше в моята ''сигурност''.Както казах на връщане към Сенегал ми поискаха 20-30(не помня точно)долара(може и евро и това не помня),на границата-такса излизане???Аз знаех,че сме без виза(незнам как е било преди,говоря за 2017)и попитах къде ми е бележката за парите.Митничарят каза,че с бележка е 50 долара.Блъфирах,че работя за тур агенция и ще ми осребрят парите,па ако ще и 100 да струва,и човекът,буквално ми метна паспорта и каза да се махам.Това беше моят случай,при теб,и при други нямам идея как е било и кой какво е плащал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Бях в Гамбия през 2016 година. Ползвах хотел чрез немски оператор и не ми искаха никаква виза. Очаквах да трябва да си взема на летището при влизане в страната и да платя там, както в Кабо Верде, но ме изненадаха приятно с едни спестени 50 щ.д. Не знам дали е било заради оператора, защото предварително ме бяха предупредили, че има виза, но си минахме гратис. Нямаше никакви проблеми и на излицане. Иначе си е по-скоро плаж, но добър и добри хотели. 

Не си имала проблеми на излизане и влизане, защото няма виза за български граждани  😉,100 % сигурен съм 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.