Прескочи до съдържание

дневник Бърз зимен Тбилиси


Alexander

Препоръчани мнения

След внезапно  купените билети за Грузия за края на декември и решението да не разкъсвам още и без това краткия ни престой, решихме да останем само в Тбилиси, без нощувка в Кутайси.

 

Имаме от един следобед-вечер с нощувка, цял  втори ден с нощувка и цял трети ден като чак в 23:00 е автобуса към летището.

Освен остатъка от първия ден, имам два пълни дни, единия ще си го оставя само за Тбилиси, а другия може да идем някъде, но къде?

По планини е ясно, че е невъзможно по това време. Има много места за посещение наоколо, а ние трябва да изберем само едно.

Ако трябваше да изберете само едно място, къде според вас е най-добре да се отиде в този ден? Не ми се пътува по 2-3 часа в посока, ако може да е нещо по-близко.  

 

 

Препоръки за кръчми са добре дошли, макар да си мисля, че там повечето са добри.

 

Ще сме в Давид хотел в старата част.

Връзка към мнение

Понеже няма да има ходене по планиинте, наоколо видях, че има тези няколко забележителности.

 

-Мцхета

-Гори

-Стария град в Uplistsikhe

-Манастирът David Gareja

 

Друго поне аз не видях в близост. Кое спроед вас е най-добре да се види от тези неща за един ден?

С влак или маршрутки става придвижването, видях че няма Юбер.

 

Видях да се пише за някавки обществени и частни бани с минерални води, някой ходил ли е?

Връзка към мнение

Започвам по ред. Гори за мен си е един провинциален град в който няма какво да правиш, ако не искаш да видиш музея на Сталин, който ние пропуснахме и по общо мнение не е нищо особено. Манастирът David Gareja не сме ходили и не мога да дам мнение. Уплисцихе е невероятно място, но терена е леко екстремен и не съм сигурен, че ще бъде отворено през зимните месеци. Направете както ти писах Манастирите на Мцхета за ден или отидете за ден до Кахетия. Относно такситата, там работи приложението Bolt, свали си него и поръчайте само от приложението таксита, евтини са. Относно баните, това са така наречените серни бани в Тбилиси. Красиво е много, има разни спа процедури и басейни, но и цените са като за туристи не са от евтините. Пускам и снимка на входа на въпросните бани. Относно кръчмите където и да си изберете няма да сбъркате, храната е вкусна, една порция стига за двама Цените са от 3 лева за бира до 20 лева за бутилка вино, 6 до 8 лева за салата, основно е от 9 до 15 има и към 20 лева. Супа между 5 и 6 лева. 

20191002_112706.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Имайте предвид, че в Тбилиси готвят с много сол, слагат и една подправка, която на мен лично не допадна, абе направо си беше гадна. Инак вкусът е страхотен, подобни на нашите ястия, но заради продуктите - чудни. Патладжанената разядка с орехова паста и нар тествайте. И вино да пиете😁

И не зная колко сте яшни, но поръчвайте внимателно, след едно изхвърляне с поръчка като за двама, половината храна остана, няма изяждане.

 

20191007_155358.jpg

20191006_190843.jpg

20191006_190530.jpg

20191005_220326.jpg

20191005_130947.jpg

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

Започвам по ред. Гори за мен си е един провинциален град в който няма какво да правиш, ако не искаш да видиш музея на Сталин, който ние пропуснахме и по общо мнение не е нищо особено. Манастирът David Gareja не сме ходили и не мога да дам мнение. Уплисцихе е невероятно място, но терена е леко екстремен и не съм сигурен, че ще бъде отворено през зимните месеци. Направете както ти писах Манастирите на Мцхета за ден или отидете за ден до Кахетия. Относно такситата, там работи приложението Bolt, свали си него и поръчайте само от приложението таксита, евтини са. Относно баните, това са така наречените серни бани в Тбилиси. Красиво е много, има разни спа процедури и басейни, но и цените са като за туристи не са от евтините. Пускам и снимка на входа на въпросните бани. Относно кръчмите където и да си изберете няма да сбъркате, храната е вкусна, една порция стига за двама Цените са от 3 лева за бира до 20 лева за бутилка вино, 6 до 8 лева за салата, основно е от 9 до 15 има и към 20 лева. Супа между 5 и 6 лева. 

20191002_112706.jpg

Кахетия е някаква област, къде точно там имаш предвид?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Кахетия е някаква област, къде точно там имаш предвид?

Кахетия е областа на виното, от там идват основно най-хубавите грузински вина. Тура за ден който се дава е следния:

Манастирът св. Нина

Манастирът Греми

Бодбе 

Сихнахи 

Хареба 

Целият тур го дават за 4 часа и 15 минути чисто каране със спирките и разглеждането го кажи 8-9 часа. Цената за кола с шофьор около 50 евро за трима души. В сайта който съм ти дал има информация за тура в Кахетия и там може и да модифицираш самия тур, да махаш или прибавяш неща от маршрута по твой интерес. Както направихме ние с тура Ананури и Улплицихе. На практика сам си го направих маршрута. 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След променените полети на Уиз мислих доста какво да правя, понеже  още повече се намали престоя. 

След разиграване на най-различи варианти, звънене на кол центъра им и много умуване измислих и реализирах следния план:

 

Отказах се от билетите и ми върнаха 120%.

След това взех еднопосочни билети Солун - Куайси за 20.12 с новия следобеден полет. След това купих други еднопосочни билети за връщане, но до Атина на 24.12, това е датата и часа на стария полети и накрая купих с голям зор много евтини билети Атина-Солун.

 

В крайна сметка ми се увеличи престоя на почти 3 дни, като вътрешните гръцки билети излязоха без пари, понеже един път върнаха повече, а и отделно връщането от Грузия беше символично пo 17лв на човек.

 

Малко куцо е стигането през нощта или направо рано сутринта в Тбилиси, но в стария вариант щях да карам през нощта към Солун.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Alexander каза:

Малко куцо е стигането през нощта или направо рано сутринта в Тбилиси,

Би ли споделил каква точно схема си измислил за стигането до Тбилиси?

Връзка към мнение

Няма схема, със стандартните трансфери от летището. Още не съм купил, защото не са си актуализирали новите дати и часове на кацане, хем им писах преди два дни.

Кацането е в 22 и нещо часа, та стигането в Тбилиси ще е към 3-4 сутринта, няма друг вариант.

Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Няма схема, със стандартните трансфери от летището.

Вариантът не е лош.  Шатълът струва 20 лари и  не виждам неудобство от часа на пристигане в Тбилиси. 

Връзка към мнение
преди 19 минути , epetkov каза:

Вариантът не е лош.  Шатълът струва 20 лари и  не виждам неудобство от часа на пристигане в Тбилиси. 

Автобусите на Georgian Bus, са комфортни, евтини и съобразени с полетите. 4те часа път почти не се усещат.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Как стой въпроса с влизането в Грузия?

Искат ли паспорта да е валиден 6 месеца, Визи на място или електрони?

 

Връзка към мнение
преди 34 минути , Alexander каза:

Как стой въпроса с влизането в Грузия?

Искат ли паспорта да е валиден 6 месеца, Визи на място или електрони?

 

За Грузия няма визи. Може да стоиш в държавата до 1 година. Може да влезеш в Грузия и само с лична карта, не ти трябва паспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Alexander каза:

Видях, че не е задължителна здравната застраховка.

Които сте ходили правили ли сте си?

Не сме си правили, но и там няма някаква по-голяма опасност да се заразиш с нещо, с което в Европа не можеш. И ние бяхме за 3 дни през зимата и не сме стъпвали по планините.  Бих си направила само, ако отида по планините, тъй като там рискът от някаква контузия се увеличава и бих искала да съм подготвена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, mary_shery каза:

Бих си направила само, ако отида по планините, тъй като там рискът от някаква контузия се увеличава и бих искала да съм подготвена.

Според мен това е крайно неразумно.  Ако се събудиш сутринта с температура?  Или се подхлъзнеш в банята?  Защо трябва да се спестява застраховката при пътуване   с малък риск,  каквито са  пътуванията до  градове?   Добре е човек да си има медицинска застраховка, когато излиза от България.  За 5-6 дена, дори да са 10 застраховката не струва  десетки левове.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На мен също ми предстои престой 3-4 дни в Грузия около Нова година. В TripAdvisor видях че предлагат еднодневни екскурзия до Армения от Тбилиси за тридесетина евро. Някой ходил ли е? 

Връзка към мнение
преди 8 минути , eugene.kn каза:

На мен също ми предстои престой 3-4 дни в Грузия около Нова година. В TripAdvisor видях че предлагат еднодневни екскурзия до Армения от Тбилиси за тридесетина евро. Някой ходил ли е? 

Аз си купих билет за автобус ,не помня дали от автогарата Тбилиси преди 3 години,и отидох в Ереван ,а на другия ден се върнах обратно.Може и сам да си организирате всичко.

Връзка към мнение

Ние си бяхме направили застраховка за Грузия. В държави извън ЕУ задължително си правим застраховка с покритие не по малко от 15000 евро. Дай боже да не стигаме до нея, но предпочитам да е имам.

Връзка към мнение
преди 1 час, eugene.kn каза:

На мен също ми предстои престой 3-4 дни в Грузия около Нова година. В TripAdvisor видях че предлагат еднодневни екскурзия до Армения от Тбилиси за тридесетина евро. Някой ходил ли е? 

Може ли повече информация за тази екскурзия?

Връзка към мнение

@Alexander в сайта който съм ти дал, можеш да си сглобиш екскурзия от Тбилиси до Ереван. Иначе мое лично мнение е, че не си струва изобщо упражнението да се ходи до Ереван за ден. Аз лично съм оставил Армения за отделно едноседмично пътуване.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тази екскурзия не стига Ереван, то е почти  невъзможно в рамките на ден да се върнеш в Тбилиси. 

 

Ами зависи какви са ти интересите,  60 лв. са нищо. 

 

Според мен Армения напълно бледнее на фона на Грузия,  а самият Ереван е сред най-скучните столици, които съм виждал. 

 

Аз бих търсил нещо в Грузия,,  например дневен трип до Казбеги по военната магистрала беше едно от най-хубавите ми неща там. Общо изкарах две седмици от които  май само четири дни в Армения и не съжалявам. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мислех да се възползвам от близостта между двете страни.Като чета обаче отрицателните мнения за Армения и трите дни с които разполагам,май ще се откажа.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.