Прескочи до съдържание

Полети с Луфтханза


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Пътувам за Барселона в началото на ноември с Луфтханза със следните полети:

07.11: София-Франкфурт-Барселона

10.11: Барселона-Мюнхен-София

 

Въпросът ми е следният. Предвид ситуацията в Барселона последните дни, ако стане прекалено непрепоръчително да ходя до Барселона, дали мога да пътувам само София-Франкфурт и Мюнхен-София, без да ми анулират полета за връщане, ако не се явя на полета Франкфурт-Барселона и Барселона-Мюнхен? Тъй като всичките тези полети са на една резервация през сайта на Луфтханза...

Все пак пътувам по повод почивка до Барселона и не искам да ми се разваля цялата почивка, ако продължават безредиците там, и затова обмислям План Б да заменя Барселона с разходка до Германия поне, а и да не си губя парите от билетите. 

 

Благодаря предварително за съдействието!

Връзка към коментар
преди 9 минути , DimitarYanakiev каза:

Здравейте!

 

Пътувам за Барселона в началото на ноември с Луфтханза със следните полети:

07.11: София-Франкфурт-Барселона

10.11: Барселона-Мюнхен-София

 

Въпросът ми е следният. Предвид ситуацията в Барселона последните дни, ако стане прекалено непрепоръчително да ходя до Барселона, дали мога да пътувам само София-Франкфурт и Мюнхен-София, без да ми анулират полета за връщане, ако не се явя на полета Франкфурт-Барселона и Барселона-Мюнхен? Тъй като всичките тези полети са на една резервация през сайта на Луфтханза...

Все пак пътувам по повод почивка до Барселона и не искам да ми се разваля цялата почивка, ако продължават безредиците там, и затова обмислям План Б да заменя Барселона с разходка до Германия поне, а и да не си губя парите от билетите. 

 

Благодаря предварително за съдействието!

По дефиниция пропуснеш ли отсечка, всички следващи изгарят автоматично. От друга страна, ако стане „прекалено непрепоръчително“ до степен държавни администрации да съветват гражданите да избягват да пътуват до дадена дестинация - тогава имаш шанс, и то много голям. Но трябва да намериш някъде черно на бяло, че Барселона се води за непрепоръчителна дестинация. Подсказка: търси в МВнР-тата на САЩ и Великобритания, а също и при застрахователите, по-големите от тях публикуват препоръки за пътуване.

От трета страна, в авиокомпаниите също работят хора. Свържи се с Lufthansa, сподели с тях притесненията си и вярвам, че ще реагират адекватно, без да се водят сляпо по правилата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 49 минути , DimitarYanakiev каза:

Здравейте!

 

Пътувам за Барселона в началото на ноември с Луфтханза със следните полети:

07.11: София-Франкфурт-Барселона

10.11: Барселона-Мюнхен-София

 

Въпросът ми е следният. Предвид ситуацията в Барселона последните дни, ако стане прекалено непрепоръчително да ходя до Барселона, дали мога да пътувам само София-Франкфурт и Мюнхен-София, без да ми анулират полета за връщане, ако не се явя на полета Франкфурт-Барселона и Барселона-Мюнхен? Тъй като всичките тези полети са на една резервация през сайта на Луфтханза...

Все пак пътувам по повод почивка до Барселона и не искам да ми се разваля цялата почивка, ако продължават безредиците там, и затова обмислям План Б да заменя Барселона с разходка до Германия поне, а и да не си губя парите от билетите. 

 

Благодаря предварително за съдействието!

Днес вече има информация от Министерството на външните работи: Съобщението се отнася от днес до края на седмицата, за сега. И по новините в 12,00 часа на БТВ го чух. Успех! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! 

На 7.11 пътувам с Луфтханза, но пише, че има обявена стачка. На този етап не можаха да ми кажат дали ще се изпълнят двата полета, които имам с тях в четвъртък София-Франкфурт и Франкфурт-Барселона. 

 

Въпросът ми е: ако ми кажат, че са анулирани полетите, какво да правя? Знам, че са длъжни да ме премаршрутизират, но мога ли да откажа и в такъв случай ще ми върнат ли парите за билета? Отделно понеже ще стане, така че ще претърпя загуби, имам ли право и на обезщетение от Луфтханза и колко?

 

Тъй като на мен не са ми удобни други дати, и предполагам, че няма да случа на добро премаршрутизиране, по-добре да не пътувам.

 

Мерси много за съдействието!

Връзка към коментар
преди 27 минути , DimitarYanakiev каза:

Здравейте! 

На 7.11 пътувам с Луфтханза, но пише, че има обявена стачка. На този етап не можаха да ми кажат дали ще се изпълнят двата полета, които имам с тях в четвъртък София-Франкфурт и Франкфурт-Барселона. 

 

Въпросът ми е: ако ми кажат, че са анулирани полетите, какво да правя? Знам, че са длъжни да ме премаршрутизират, но мога ли да откажа и в такъв случай ще ми върнат ли парите за билета? Отделно понеже ще стане, така че ще претърпя загуби, имам ли право и на обезщетение от Луфтханза и колко?

 

Тъй като на мен не са ми удобни други дати, и предполагам, че няма да случа на добро премаршрутизиране, по-добре да не пътувам.

 

Мерси много за съдействието!

Обади се на 029304242 в работно време ако искаш съпорт на български или на +49 (0) 6986799799 по всяко време и им кажи, че си искаш парите. Аз направих подобно канселиране за билети на 7.11. вчера без проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, neuromancer каза:

Да можеш да се откажеш и ще ти върнат парите. Обезщетение май няма да дават, защото не е по вина на компанията.

Ами всъщност има решение на, в което се казва, че стачка на служителите на авиокомпанията не е извънредно обстоятелство (http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=201149&pageIndex=0&doclang=BG&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=335202), т.е. обезщетение се дължи.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Чудех се къде да си пусна въпроса и реших да е тук.

Имах закупен самолетен билет от Луфтханза за София-Оукланд-София. На отиване до Оукланд има трансфери в Мюнхен и Сеул. При полета в това направление вероятно в Мюнхен не ми е качен багажа поради кратко трансферно време. Още в Сеул ми казаха, че багажът ми не пътува с мен и го издириха, че пътува за Оукланд през Сингапур. Последната отсечка Сеул -Оукланд се изпълнява от Air New Zealand, като при тях направих клейма за забавен багаж. След два дни си получих багажа пак от тях.

Та към кого да си насоча искането за обезщетение към Луфтханза или Новозеландската компания? Вярно, че клейма е през новозеландците, но забавата е по вина на Луфтханза, а и билета ми е закупен от тях.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.