Прескочи до съдържание

Сингапур и близките индонезийски и малайзийски острови


andongatev

Препоръчани мнения

Здравейте, като част от едно пътуване, ще съм в периода 27 - 30 декември в Сингапур - почти 4 дни. За самия Сингапур не мисля да отделям повече от 1 ден и искам останалите дни да разгледам близките до Сингапур острови, част от които са част от Индонезия и Малайзия - например Batam, Sugi Island, Bintan Island, Karimun Island - тези са южно от Сингапур, единствено Tioman Island е малко по-далеч и на североизток. Нощувките ми ще са в Сингапур и ще правя оттам еднодневни пътувания. Първият ми въпрос е - за Малайзия и Индонезия няма визи, доколкото четох, но пък на тези острови едва ли ще ми проверяват паспорт - ако има някоя тънкост или подробност, да споделите, ако може.

 

И относно самите пътувания до островите - до по-големите има фериботи, но някой  ползвал  ли е организирана екскурзия от Сингапур? Искам да посетя повече островчета, дори и за по 1 час да е. Другият въпрос е - някоя ползвали ли е услугите на някой местен с лодка - уговаряме се, казваме му какво искаме да посетим, и той ни разкарва цял ден и колко би струвала подобно нещо?

Благодаря 🙂 

Връзка към коментар
преди 17 минути , andongatev каза:

Първият ми въпрос е - за Малайзия и Индонезия няма визи, доколкото четох, но пък на тези острови едва ли ще ми проверяват паспорт - ако има някоя тънкост или подробност, да споделите, ако може.

Да не ви подведа, но ако няма промяна в ситуацията, за Индонезия по принцип има визи, като само при влизане от определени места до 15 дневен престой с цел туризъм не се изисква виза. Ето тук можете да откриете граничните пунктове за безвизово влизане https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/indonesia . Проверете си, дали островчетата въобще попадат в тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 18.10.2019 г. в 13:32, mililia каза:

Да не ви подведа, но ако няма промяна в ситуацията, за Индонезия по принцип има визи, като само при влизане от определени места до 15 дневен престой с цел туризъм не се изисква виза. Ето тук можете да откриете граничните пунктове за безвизово влизане https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/indonesia . Проверете си, дали островчетата въобще попадат в тях.

Сигурна ли си за 15-те дни?

На страницата на МВнР пише, че виза не трябва за до 30-дневен престой... Че аз в момента се чудя, за коя дата да вземам билети от Индонезия за Сингапур, и чуденката ми е точно между 15-тия и 16-тия ден от пристигането в Индонезия и малко ме хвърли в смут...

Връзка към коментар
На 18.10.2019 г. в 11:16, andongatev каза:

Здравейте, като част от едно пътуване, ще съм в периода 27 - 30 декември в Сингапур - почти 4 дни. За самия Сингапур не мисля да отделям повече от 1 ден и искам останалите дни да разгледам близките до Сингапур острови, част от които са част от Индонезия и Малайзия - например Batam, Sugi Island, Bintan Island, Karimun Island - тези са южно от Сингапур, единствено Tioman Island е малко по-далеч и на североизток.

Не знам какво мислиш да правиш в Batam. Не съм била, но... това е индустриален остров. Другата седмица, обаче, пътувам до там по работа и ще направя снимки - ако имам време. Може да ти е интересно. Ако имам какво да снимам 🙂 

На 18.10.2019 г. в 11:16, andongatev каза:

Другият въпрос е - някоя ползвали ли е услугите на някой местен с лодка - уговаряме се, казваме му какво искаме да посетим, и той ни разкарва цял ден и колко би струвала подобно нещо?

Имаш грешна представа за разстоянията. Няма как да е с местна лодка. Ето това е ферибота между Сингапур и Батам:

 

Image result for horizon fast ferry singapore

 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Bellaero каза:

Прилича на сийджет. Като гледам разстоянието, над час плаване в посока ще е.

Точно толкова е 🙂 50 минути. И е бърз джет. Просто окото лъже, това са много големи разстояния и не става за лодка, както пита автора.

 

Разстоянието иначе не е дерт, но какво ще прави там, е друга история. И аз се чудех, затова изобщо не предвиждам престой там извън ангажиментите си. 

 

П.П. Докато се рових какво евентуално мога да видя в Батам, попаднах на препоръка за съседните острови:

 

3. Take a trip to Penyengat Island

 

There are a number of islands around central Batam Island that are perfect for day trips and one of these is the stunning Penyengat Island.

It is not one of the largest islands in the area and you can walk around it in around two hours which means that if you get here early you can go for a walk before spending the afternoon sunbathing and then catch the spectacular sunset.

One point of interest on the island is the local mosque called Masjid Kuning (Yellow Mosque) and legend has it that eggshells were used in its construction to make the walls stronger.

The island is also a great place if you want to get a glimpse of how locals live in the less touristy parts of Batam.

 

11. Take a trip to Bintan Island

 

Bintan Island lies close to Batam and is known for being a luxury retreat with a wealth of delightful high end resorts to choose from.

If you are not on a budget then you can think about staying overnight or you can just take a day trip to Bintan and enjoy the pristine white sands and the azure waters.

Bintan is slightly less busy than Batam and most people come here to chill out at one of the resident resorts on the island, so if you are looking to get away from the crowds then this is a good choice.

 

https://www.thecrazytourist.com/15-best-things-batam-indonesia/ 

 

@andongatev Може информацията от линка да ти е полезна.

Връзка към коментар
преди 7 часа, master_of_germs каза:

Сигурна ли си за 15-те дни?

На страницата на МВнР пише, че виза не трябва за до 30-дневен престой... Че аз в момента се чудя, за коя дата да вземам билети от Индонезия за Сингапур, и чуденката ми е точно между 15-тия и 16-тия ден от пристигането в Индонезия и малко ме хвърли в смут...

Не, не съм сигурна. Знам, че мен ме проверяваха за виза при чекирането за самолета и там ми бяха казали 15 дни, но беше преди време. Може да е променено, а може и аз нещо да не съм разбрала.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.