Прескочи до съдържание

Храна и стомашни проблеми във Виетнам и Камбоджа


elenitta

Препоръчани мнения

Не знам дали това е правилната тема, но искам да попитам ходилите в тази част на Азия или по-конкретно в Камбоджа и Виетнам, имали ли сте стомашни проблеми  от храната там? Предстои ни 20 дневно пътешествие и сме с 5 годишно дете. Нещо взех да се стягам. Ходили с е в Сингапур, Малайзия, Филипини и Тайланд, досега не сме имали проблеми. Принципно съм се подготвила с лекарства, пием само бутилирана вода, храним се основно в ресторанти, но все пак. Наясно съм, че в тази част на света понятието хигиена се различава от нашето, аз нямам проблеми с това. Притеснява ме основно храненето и то заради детето. Прочетох на доста места, че там храната е изключително вкусна, но и доста хора са имали проблеми с нея.

Връзка към коментар
преди 30 минути , elenitta каза:

Не знам дали това е правилната тема, но искам да попитам ходилите в тази част на Азия или по-конкретно в Камбоджа и Виетнам, имали ли сте стомашни проблеми  от храната там? Предстои ни 20 дневно пътешествие и сме с 5 годишно дете. Нещо взех да се стягам. Ходили с е в Сингапур, Малайзия, Филипини и Тайланд, досега не сме имали проблеми. Принципно съм се подготвила с лекарства, пием само бутилирана вода, храним се основно в ресторанти, но все пак. Наясно съм, че в тази част на света понятието хигиена се различава от нашето, аз нямам проблеми с това. Притеснява ме основно храненето и то заради детето. Прочетох на доста места, че там храната е изключително вкусна, но и доста хора са имали проблеми с нея.

В Камбоджа ядохме основно на сергийките-моторчета (скара, нудъли, ориз). Пихме и шейкове пак от там. Ядохме и нещо като палачинки пак от моторчетата. Жената се сдоби с афти, но на мен нищо ми нямаше. Като цяло не е по-мизерно от Тайланд - дори ми направи впечатление, че примерно в Сием Рип на туристите дори моторчетата сервират в еднократни чинии и даваха еднократни прибори.

Връзка към коментар
преди 16 часа, elenitta каза:

Не знам дали това е правилната тема, но искам да попитам ходилите в тази част на Азия или по-конкретно в Камбоджа и Виетнам, имали ли сте стомашни проблеми  от храната там? Предстои ни 20 дневно пътешествие и сме с 5 годишно дете. Нещо взех да се стягам. Ходили с е в Сингапур, Малайзия, Филипини и Тайланд, досега не сме имали проблеми. Принципно съм се подготвила с лекарства, пием само бутилирана вода, храним се основно в ресторанти, но все пак. Наясно съм, че в тази част на света понятието хигиена се различава от нашето, аз нямам проблеми с това. Притеснява ме основно храненето и то заради детето. Прочетох на доста места, че там храната е изключително вкусна, но и доста хора са имали проблеми с нея.

Аз имам  проблеми с храната в Азия. В Сием Реп има KFC. Хранех се там и нямах проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз в Тайланд си дояждах в Subway, само заради страха от уличната храна. Там много харесвахме един студен чай с вкус на манго, който приготвяха на една количка пред хотела, докато не видях откъде слагат леда - от кофата за изстудяване на кенчетата. Не си купихме повече...😆

  • Шок 1
Връзка към коментар
На 3.10.2019 г. в 20:23, elenitta каза:

Не знам дали това е правилната тема, но искам да попитам ходилите в тази част на Азия или по-конкретно в Камбоджа и Виетнам, имали ли сте стомашни проблеми  от храната там? Предстои ни 20 дневно пътешествие и сме с 5 годишно дете. Нещо взех да се стягам. Ходили с е в Сингапур, Малайзия, Филипини и Тайланд, досега не сме имали проблеми. Принципно съм се подготвила с лекарства, пием само бутилирана вода, храним се основно в ресторанти, но все пак. Наясно съм, че в тази част на света понятието хигиена се различава от нашето, аз нямам проблеми с това. Притеснява ме основно храненето и то заради детето. Прочетох на доста места, че там храната е изключително вкусна, но и доста хора са имали проблеми с нея.

@elenitta Много труден за даване съвет относно малко дете, пък и за вас самите - сама виждаш колко противоречиви мнения получи.

И в Камбоджа, и във Виетнам се хранихме само с местна храна. Впрочем, винаги се храним с местна храна. Понякога беше великолепна, понякога не чак толкова. Опасна - не мисля категорично, но понякога е въпрос на късмет. Разстройство се получава и от настинка от климатик. Хлебарките не ги коментирам - нарочно ги ядохме и бяха престъпно скъпи, не като домашните :crazy:

 

Нямали сме проблеми. Хранихме се с термично-обработена храна, вода бутилирана. И бира (не препоръчвам за детето) :grin:

По-скоро вземете мерки за комарите...

Ех, как ви завиждам!

Връзка към коментар

Благодаря за отзивчивостта!

Азия ни е много на сърце и все натам ни тегли. Водиили сме го и него там, малко ми е злояд и откара само на ориз и яйца последния път, но на нас ни се иска да опитаме от всичко дето се казва, но в разумни граници. Репеленти сме приготвили, даже гривна за комари сме му купили, за мазане, за пръскане, машинка за стаята. Мисля и тамошен спрей да купя за всеки случай. Не съм се психирала, гледам да взема някакви мерки предварително, но няма как да предвидя всичко.

Относно чистота, хлебарки и т.н., след Банкок, не мисля, че нещо би ме изненадало. Още си спомням миризмата по улиците...

Стискайте палци за хубаво време! 🙂

Връзка към коментар
преди 14 минути , elenitta каза:

 

Относно чистота, хлебарки и т.н., след Банкок, не мисля, че нещо би ме изненадало. Още си спомням миризмата по улиците...

Стискайте палци за хубаво време! 🙂

Да не те плаша много, но Банкок е на светлинни години пред Камбоджа. Според мен ще се изненадаш. 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@elenitta, относно репелентите, най-добре е от там да си купите с висок процент deet. Тукашните не съм сигурна, че ще ви свършат работа. Ние си купихме от Тайланд от аптека спрей с над 90% deet.

Връзка към коментар
преди 16 минути , ivelina666 каза:

@elenitta, относно репелентите, най-добре е от там да си купите с висок процент deet. Тукашните не съм сигурна, че ще ви свършат работа. Ние си купихме от Тайланд от аптека спрей с над 90% deet.

От всичко прочетено тук, така реших да направя и аз. Ще си взема и тези дето ги имам, докато се ориентирам в обстановката кое откъде.

Благодаря ви на всички за ценните съвети и за споделянето във форума!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.