Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

 А тегленето на суми от банкомат  зачита ли се за оборот  ? и още нещо..ако освен  кредитния лимит в картата добавя и лични средства и ползвам само техния размер без да дърпам от кредита дали ще се зачита за оборот ...

 

Първото - не, второто - да.

Връзка към коментар

Тегленето на кеш от кредитна карта не е добра идея. Докато за плащанията има гратисен период, за който не тече лихва, при тегленето кеш няма. Освен това лихвата може да е по-висока, зависи от условията по картата.

Да внесеш предварително пари има смисъл, ако ти трябва по-голям лимит, отколкото са ти дали от банката, иначе не. Не боли ако дърпаш от кредита, стига да си го платиш в срок.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

за Динерс-а не знам, но при другите кредитни карти на ПИБ, тегленето на кеш си има гратисен период. Пробвал съм го доста пъти с промоциите за теглене на кеш без такса до края на годината, ако си извадиш нова карта.

Връзка към коментар

Ще започна и аз да се замислям за такава карта. То още малко, ще трябва линк за магелански мили да се сложи - сигурно 50% от издадените карти са на регистрирани хора тук. Наредих 3 броя Маестро, тя офертата загина (те се изплатиха, не са на вятъра ;) ), да не стане и греда с Дайнърса се чудя. Другата ми чуденка е, тъй като не съм на трудов договор, а съм съдружник, респективно осигуровките ми са смешни, дали няма да ми кажат да си гледам работата. 

Редактирано от stormbringer
Връзка към коментар

Да питам за Дайнърс-а:може ли, да си направя сметка с примерно с 2000 евро и тя да бъде блокирана като залог за кредитната карта, която ще е на същия лимит?

Не че ще си вадя, но ми стана интересно.

Това във връзка с въпроса на Стормбрингър преди мен.

 

Не зная дали някъде казах, имам един приятел, който има платинена карта на Мелия, когато я получи, с нея му изпратиха и карта за безплатно посещение на 50 летищни салона по света.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Другата ми чуденка е, тъй като не съм на трудов договор, а съм съдружник, респективно осигуровките ми са смешни, дали няма да ми кажат да си гледам работата. 

 

Вероятно ще ти кажат, но може да си направиш карта с твои средства. Например 550 лв. или 1100 лв. и така през 500 лв., като трябва да вкараш 10% отгоре на сумата.

Връзка към коментар

Вероятно ще ти кажат, но може да си направиш карта с твои средства. Например 550 лв. или 1100 лв. и така през 500 лв., като трябва да вкараш 10% отгоре на сумата.

 

Не е нужно да вкарва 10% отгоре. :)

Връзка към коментар

Да питам за Дайнърс-а:може ли, да си направя сметка с примерно с 2000 евро и тя да бъде блокирана като залог за кредитната карта, която ще е на същия лимит?

Не че ще си вадя, но ми стана интересно.

Да, най-вероятно трябва на някакъв автоматично подновяващ се срочен депозит или такъв най-малко за 12 м., при който обезпечението в случай парични средства ще са 110% от лимита на картата, т.е 1100 блокирани на срочен депозит и картата ще ти е за 1000 лв. Поне така е в повечето банки, всяка банка си има собствена кредитна политика.

Има вероятност и залог на средствата с нотариална заверка да се изисква, т.е подготвят ти договора за залог от Банката, само заверката от нотариуса трябва да си набавиш ти.

Редактирано от Salvuccio
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Другата ми чуденка е, тъй като не съм на трудов договор, а съм съдружник, респективно осигуровките ми са смешни, дали няма да ми кажат да си гледам работата. 

Трябва да докажеш някакъв доход - искат годишната данъчна декларация за предходната година (осигурителният доход не ги интересува) и съобразно нея определят кредитния лимит. Съгласявай се на 100 лв ако ще, ще си довнасяш. 

Връзка към коментар

Нищо не искат да доказваш,данъчни декларации също не искат, само те питат.Миналата седмица пуснах в сряда я взех

Но те питат дали си на трудов и къде работиш

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това с проверките е малко като проверките за американска виза.Управител съм в три фирми,като заплата вземам от две и то общо под 1000лв.,половинката също.Другите ни доходи са от дивиденти,но това от Дайнърс няма как да го разберат.Дадоха ни карти без никакви проблеми и то с лимит какъвто искахме.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-лесният вариант да получиш кредитна карта Diners и дори да договаряш определен от теб лимит, е да имаш сметки в обслужващата банка от дълги години, тоест, да имаш "подходяща" банкова история...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-лесният вариант да получиш кредитна карта Diners и дори да договаряш определен от теб лимит, е да имаш сметки в обслужващата банка от дълги години, тоест, да имаш "подходяща" банкова история...

Това ясно. Аз имах още в началото като ги пуснаха в България. При стъпването си в БГ WIZZ нямаха такса плащане единствено с Diners и ми беше необходима заради тях , после махнаха тая благинка . След три години я закрих , щото беше супер куца карта при това приемана от много малко търговци в Европа. В Перу бях много изненадан , как логото на Diners е навсякъде , дори по туристическите пазарски сергии.

Тия сайтове с отстъпки и салоните ме накараха пак да извадя. През годините ПИБ постоянно се опитваше да промотира тая карта.

Като подадох заявка просто се обадиха и питаха дали ми стига лимит колкото по VISA , която имам при тях. Нищо друго не са искали. За сведение вече държа съвсем минимални суми по сметка в ПИБ , но съм клиент от 15 години.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 А тегленето на суми от банкомат  зачита ли се за оборот  ? и още нещо..ако освен  кредитния лимит в картата добавя и лични средства и ползвам само техния размер без да дърпам от кредита дали ще се зачита за оборот ...

Първо, както вече са ти отговорили, тегленето от банкомат не се зачита за оборот и второ, при такова теглене взимат 4 лв. такса и 3 или 4 процента от изтеглената сума. Гратисен период няма.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да питам за Дайнърс-а:може ли, да си направя сметка с примерно с 2000 евро и тя да бъде блокирана като залог за кредитната карта, която ще е на същия лимит?

 

Да,може точно по този начин.Ако си вадиш Дайнърс без да доказваш средства ти блокират сума равна точно на кредитния ти лимит.Трябва кредитното ти досие да е чисто, не е необходимо да си бил клиент на ПИБ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Вече и аз си имам чисто новичка карта Diners. Понеже никъде не мога да открия написано, че ако картата ти е нова, т.е. не са минали три месеца от издаването и , мога все пак да ползвам безплатно салоните по летищата, реших да се опитам да докарам 500лв оборот за една седмица. Което се оказа трудно :) . Чудя се дали ако захраня другата кредитна карта с пари от Diners-а ще го зачете за оборот. И по важният въпрос-как да стане чисто технически. Досега съм си захранвала кредитната карта през epay с пари от дебитна карта или направо в банката издател , в брой. През my.diners не виждам опция , в epay не разбирам как да  регистрирам картата -пише , че ще ми пратят код в извлечение, но аз още не успях да активирам услугата смс известяване(поради незнание и некадърност на служителите от ПИБ). В my.diners дали ще го видя този код като е събота?. Моля за малко помощ :scratchhead:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако не са минали три месеца от издаването на картата, няма проблем да ползваш салоните безплатно, независимо от оборота. Аз съм го правила и не ме таксуваха.

За останалото, не мога да помогна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Чудя се дали ако захраня другата кредитна карта с пари от Diners-а ще го зачете за оборот. И по важният въпрос-как да стане чисто технически.

 

Не.

Връзка към коментар

И от diners така ми казаха по телефона, но като ги помолих да ми го покажат написано, вече три дена търсят... Като се опитам да направя проверка в my.diners излиза, че не отговарям на условията. Просто не ми е спокойно като има такива разминавания и най-вече в устната информация. Предстоят ми 10 полета, ако навсякъде хипотетично се възползвам от салоните и накрая ми дръпнат пари за услугата...златна ще излезе. Затова предпочитам резервен план -какъвто и да е :)

Е, значи това отпада, ще мисля друго

Редактирано от bobole4e
Връзка към коментар

Затова предпочитам резервен план -какъвто и да е :)

Можеш да направиш оборота, като си плащаш сметките за ток, вода, парно, телефони. Като се регистрираш в my.diners.bg отиди на меню "Плащания", регистрирай отделните комунални услуги и така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всичко ми е платено, летя на 14.10, новите сметки излизат след 15ти при мен. Ще рискувам , пък после ще мисля , ако ми дръпнат пари. Но определено ще се възползвам в бъдеще от тази опция, вместо през epay -за сметките. Струва ми се много удобно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.