Прескочи до съдържание

Смяна на име при Райънеър


Препоръчани мнения

преди 3 минути , Иван Попов каза:

Да се отчета и аз! Сърдечни благодарности на @koliob за помощта, почерпката ще е от мен като се видим! 🙂

Купих София - Единбург - Дъблин - София 

Датите са: 

1. София - Единбург 04.12, цена 6,38

2. Единбург - Дъблин 06.12, цена 3,03

3. Дъблин - София 07.12, цена 25,13

Доволен съм, то не, че се знае дали ще пътувам, но нека си седят, как дойде ще е.  

Едно питане имам, тъй като сбърках фамилията в opodo, но в сайта (на мобилната версия) на ryan си го промених. Дали ще имам проблем според Вас? 

Четох, че до 48 часа може да се сменят имената безплатно, а дали е така, не съм сигурен. 

Благодаря на всички, че споделяте и си помагаме! 🙂

 

Не знам какво си променил в сайта на Ryanair и не знам дали е възможно сам да го направиш. Свържи се с чата и мисля, че ако си в рамките на периода (не съм сигурен дали е 48 часа) ще ти я оправят фамилията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
34 minutes ago, Иван Попов said:

Да се отчета и аз! Сърдечни благодарности на @koliob за помощта, почерпката ще е от мен като се видим! 🙂

Купих София - Единбург - Дъблин - София 

Датите са: 

1. София - Единбург 04.12, цена 6,38

2. Единбург - Дъблин 06.12, цена 3,03

3. Дъблин - София 07.12, цена 25,13

Доволен съм, то не, че се знае дали ще пътувам, но нека си седят, как дойде ще е.  

Едно питане имам, тъй като сбърках фамилията в opodo, но в сайта (на мобилната версия) на ryan си го промених. Дали ще имам проблем според Вас? 

Четох, че до 48 часа може да се сменят имената безплатно, а дали е така, не съм сигурен. 

Благодаря на всички, че споделяте и си помагаме! 🙂

 

Браво! Хайде ще очакваме наздравица с тъмна бира🙂, предпразнично.

Добре, че нямаш по-сложни имена, за да не се налага поправка на поправката😆

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
54 minutes ago, Иван Попов said:

Едно питане имам, тъй като сбърках фамилията в opodo, но в сайта (на мобилната версия) на ryan си го промених. Дали ще имам проблем според Вас? 

Не, няма да е проблем. В десктоп версията на сайта си пише, че малки промени в името (до 2-3 букви) са допустими в рамките на тези 48 часа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето как стана. Първата снимка е от opodo

Screenshot_20191023-235621_ABVbg.jpg.0ff1258b675904d03219646e0928a5d0.jpg

 

Това е сега от мобилното приложение с редакцията.

Screenshot_20191023-235646.jpg.c346ec2c52d4f7a3027eaa7c4710e279.jpg

И аз така го промених с редакцията само в самото мобилно приложение. 

 

преди 3 часа, koliob каза:

Свържи се с чата и мисля, че ако си в рамките на периода (не съм сигурен дали е 48 часа) ще ти я оправят фамилията.

И аз си мислех дали да не се свържа с чата на opodo, но щом го промених в сайта на ryan дали ще има смисъл не знам. Ти какво мислиш по въпроса? Направих го със следните стъпки:  

Screenshot_20191024-000156.jpg.f503c164b7de64d0ffcc1936d5654139.jpg

 На тази снимка с Manage.

 

Screenshot_20191024-000202.jpg.fd76cb22a38589ef348661b0fe732ea3.jpg

 

Screenshot_20191024-000209.jpg.7e68e52cc5e4cd4543d2dbd7bb6564f9.jpg

Тук натиснах с тикче на името ми и го промених.

Предполагам ти е ясно с този трик. Но дали ще ми направят проблем на летището, не знам. 

 

преди 2 часа, Stryper каза:

Щом системата ти е позволила да го смениш, значи си ок.

В самото мобилно приложение го направих само, а на комп. Не знам дали щеше да стане.

 

преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Браво! Хайде ще очакваме наздравица с тъмна бира🙂, предпразнично.

Добре, че нямаш по-сложни имена, за да не се налага поправка на поправката😆

Ами да, ако тръгна ще има наздравица с Guinness може би в the temple bar. 

Абе името не ми сложно ама то стана, че copy paste и в бързината да не свършат билетите :dash1:и резултатът е на лице. 

 

преди 2 часа, aleksandrina каза:

Не, няма да е проблем. В десктоп версията на сайта си пише, че малки промени в името (до 2-3 букви) са допустими в рамките на тези 48 часа. 

Ами то си е цялата фамилия. 

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Иван Попов каза:

Ето как стана. 

Screenshot_20191023-235621_ABVbg.jpg.0ff1258b675904d03219646e0928a5d0.jpg

Screenshot_20191023-235646.jpg.c346ec2c52d4f7a3027eaa7c4710e279.jpg

И аз така го промених с редакцията в самото мобилно приложение. 

И аз си мислех дали да не се свържа с чата на opodo, но щом го промених в сайта на ryan дали ще има смисъл не знам. Ти какво мислиш по въпроса? Иначе аз така го промених:  

Screenshot_20191024-000156.jpg.f503c164b7de64d0ffcc1936d5654139.jpg

 На тази снимка с Manage.

 

Screenshot_20191024-000209.jpg.7e68e52cc5e4cd4543d2dbd7bb6564f9.jpg

Тук натиснах с тикче на името ми и го промених.

Предполагам ти е ясно с този трик. Но дали ще ми направят проблем на летището, не знам. 

Трябва да е ок. Нямах представа, че приложението позволява да се променят имената (просто не ми се е случвало да сбъркам досега), но ще го използвам за други цели. А Opodo нямат чат (то и съпорт почти нямат). Имах предвид чата на Ryanair.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Ето и инфо от самия сайт. 
Промяна на името-незначителна грешка

Не се тревожете - клиенти, които са резервирали своя полет директно на Ryanair.com, имат 48-часов гратисен период от момента на първоначална регистрация, за да поправят минимални грешки (например правописни грешки при изписване на име).

За да направите промяна в рамките на 48 часа от извършване на Вашата резервация:

    1)  Извадете Вашата резервация с референцията на резервацията и имейл адреса, използван за правене на резервацията.

    2)   Изберете „Управление на резервация“.

    3)   Ако коригирате минимална грешка в име, това ще се обработи безплатно. При промяна на цялото име ще се удържи такса за смяна на име.

   4)   Ако променяте датата, часа или маршрута на своя полет, ние няма да удържаме такса за промяна на полет, но ще удържим ценовата разлика между първоначалната платена цена и най-ниската налична цена за новия Ви полет.

Моля, обърнете внимание, че ако цената на билета за новия полет е по-ниска, няма да бъде направено възстановяване на суми. Такси и удръжки ще се налагат за промени, направени след 48-часовия гратисен период.

За повече информация относно тези такси, моля, погледнете нашата Таблица с такси.

преди 10 минути , koliob каза:

Трябва да е ок. Нямах представа, че приложението позволява да се променят имената (просто не ми се е случвало да сбъркам досега), но ще го използвам за други цели. А Opodo нямат чат (то и съпорт почти нямат). Имах предвид чата на Ryanair.

Освен да им пиша утре на ryan. И аз не знаех, че става да се променя името. 

Търсих чат на opodo във фейса, но все готови съобщения ми идваха и то не ми даваше да им пиша. 

Благодаря все пак! 🙂 Дори още сега ще пиша на ryan дали всичко е ок с резервацията. 

 

 

image.png.f966d730386f830e67bf6cbcf63873d5.png

Ето го текстът от снимката.

Промяна на името на пътник
 
 
 
В рамките на 48 часа от извършване на резервацията можете да коригирате правописни грешки в името или във фамилията си безплатно. За всички други промени ще бъде удържана такса за смяна на име.  Ако се изисква плащане, ще бъде удържана такса, таксата ще бъде удържана и ще Ви бъде показана преди да потвърдите и да преминете към плащане за промяната(ите). Няма да бъде удържано плащане, докато не посочите данни за плащане.

 

@koliobЕто как е на комп. явно и тук ми дава да си сменя името до 48 часа. 

 

 

Редактирано от Иван Попов
добавяне
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

То за малки грешки е ясно, ама ти направо цялото име си сменил. Това е интересна вратичка, ако остане така повече време

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , neuromancer каза:

То за малки грешки е ясно, ама ти направо цялото име си сменил. Това е интересна вратичка, ако остане така повече време

Ами какво да ти кажа взимах още един билет с мен и "copy paste", така става в бързината.

Надявам се, че няма да има проблем, щом в сайта на Ryan си смених фамилията. Дано е до 48 часа без проблем (така както пише), след тях ще видя дали пак ще ми позволи системата да си сменя името или фамилията. За смяна на полета вече има такса, но за името все още не виждам. 

Дано да остане за дълго тази вратичка и аз не знаех, то преди да сменя фамилията си мислех да резервирам нов билет, нараво още как е с време. :smile:

 

Ако някой има желание за тези полети е добре дошъл! 😊:dance2:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.