Прескочи до съдържание

Многократно таксуване за глоби от Avis


Препоръчани мнения

Имам въпрос, който не знам дали изобщо е смислен 🙂 Взехме кола под наем от Авис през ренталкарс през юни. Всичко мина ок, но преди няколко седмици си дръпнаха 30 евро, били за някаква глоба. Днес обаче пак си дръпнаха... Колко пъти може да си дърпат, а и не мисля че сме правили такива нарушения. За пръв път ни се случва и сме доста объркани...

Връзка към мнение
преди 1 минута , mu_ry каза:

Колко пъти може да си дърпат

Колкото глоби се появят на ваше име. В договора на рентал компаниите има упомента административна такса при пристигане на глоба. За Goldcar например е 55€ и това не е самата глоба, а само таксата на компанията за това, че са ти предоставили данните на полицията. Можете да им пишете и да поискате да ви предоставят доказателство за глобите. Ако не ви предоставят или не ви отговорят изобщо, пускате оспорване на транзакциите в банката... Гарантирано много бързо ще ви отговорят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

Колкото глоби се появят на ваше име. В договора на рентал компаниите има упомента административна такса при пристигане на глоба. За Goldcar например е 55€ и това не е самата глоба, а само таксата на компанията за това, че са ти предоставили данните на полицията. Можете да им пишете и да поискате да ви предоставят доказателство за глобите. Ако не ви предоставят или не ви отговорят изобщо, пускате оспорване на транзакциите в банката... Гарантирано много бързо ще ви отговорят.

благодаря, това към ренталкарс ли трябва да е или към Авис ?

Връзка към мнение

Ами предполагам, че чарджът е от Avis - виж какво пише на извлечението. Ако е тази административна такса, за която аз си мися, Avis трябва да са ти чарджнали картата... Ако е от rentalcars, трябва да питаш тях какви са тези чарджове и за какво.

Връзка към мнение
преди 2 минути , chandni каза:

Ами предполагам, че чарджът е от Avis - виж какво пише на извлечението. Ако е тази административна такса, за която аз си мися, Avis трябва да са ти чарджнали картата... Ако е от rentalcars, трябва да питаш тях какви са тези чарджове и за какво.

от Авис е, направо на тях ще пиша. Благодаря 🙂

Връзка към мнение

Здравейте, искам да резервирам кола в Братислава, в града, не на летището, защото ще пристигнем от Виена. В сайта на Ренталкарс не виждам такава възможност, все са от летището. Моля някой да ме ориентира.

Връзка към мнение
преди 33 минути , slujitel каза:

Здравейте, искам да резервирам кола в Братислава, в града, не на летището, защото ще пристигнем от Виена. В сайта на Ренталкарс не виждам такава възможност, все са от летището. Моля някой да ме ориентира.

Да не би да търсиш за някакъв специфичен час извън нормалното работно време?  :rolleyes:

image.png.518343211b88b2672da07ebf56661c60.png

Иначе има, въпросът е, че както се случва най-често, от летището са по-евтини и има повече избор. 

Впрочем - от Виена има автобуси до летището в Братислава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обикновено офисите в града са със стандартно работно време, на летището с удължено или 24 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурно и преди е ставало на въпрос, но rentalcars далеч не дава най-евтините оферти на някои компании. Например при Enterprise може да се наеме сапунерка за 44 евро. А най-евтината оферта през rentalcars е 80 за Пасат. От друга страна поне в тая цена ти е включен втори водач. Та понякога си струва да се погледне и сайта на самата компания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление пълно разочарование от Rentalcars.com. Жалко, за фирма регистрирана в Англия и Уелс на адрес 100 New Bridge Street, London, EC4V 6JA. ДДС номер: GB 855349007 и изглеждаща много обещаваща.
Резервацията на автомобил направих на 24.08.2019 след обяд, на същата дата в 20:34 получих потвърждение гласящо: Благодаря Ви, че направихте резервация с Rentalcars.com........Информация за получаването на превозното средство:
Държава: България
Град: Бургас
Местоположение: Бургас, Летище
Дата: 25 Aug 2019 09:00
Звучи прекрасно! Но НЕ.
На 25.09.2019 /неделя/в 09:00 на гишето на Thrifty/Hertz служителя с лека въздишка: "Виждам вашата резервация, но за съжаление нямаме свободни автомобили, обърнете се към посредника Rentalcars.com за повече информация. Какво ще правя имам още пет такива резервации?!?...." На посоченият номер 024486384, любезно телефоният секретар ни помоли да се обадим в работен ден от 10 до 17. /Типично за зле менажиран регионален офис на международна компания/
Днес в 11 звъня и на въпроса: Защо от кредитната ми карта на 24.09.2019 в 20:34 е изтеглена сума от 384.77 бе отговорено защото при закупуване на стока/услуга е необходимо да си заплатите /логично/. А на въпроса аз защо не получих стоката си на 25.09.2019 /неделя/ в 09:00.... МЪЛЧАНИЕ
Не пожелавам дори и на тях да попадат в ситуацията, в която ме поставиха!

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение

Пълното ви разочарование трябва да е от Трифти/Херц Бургас  , те са тези ,които са ви оставили без автомобил заради овърбукинг, а не посредника. Ренталкарс са собственост на Букинг и се учудвам, че не са реагирали по-адекватно, предполагам сте попаднали на некомпетентен БГ служител..

Напомням, че всички локални офиси са франчайз и се различават драстично като качество на предлаганата услуга.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, бях писала за проблем след наемане на кола от Авис. Изтеглиха си два пъти по 30 евро, уж за даване на информация на полицията за евентуални глоби, но след изрично искане от нас на представяне на някакъв документ за тези тегления не се получи нищо. Пуснахме към банката опровержение за тези суми и седмица след искането ни от Авис изтеглиха веднъж още 30 евро, четири месеца след наемането на колата.

Последва отново звънене в банката, оказа се, че след това теглене един час след това са пробвали пак да теглят 30 евро, но банката го е блокирала. Това всичко се случва във вторник.

Днес отново има теглене, този път за 8 евро... От банката казват да оспорваме транзакциите, но вече не знам какво да правим. До кога ще си теглят така пари, какво можем да направим според вас?

Писахме мейл до Авис с оплакванеи отново искане за доказателство за нуждата от тези тегления, но просто не знам какво да предприемем след това... Освен да си закрием сметката, но пък е кредитна карта на Уиз и членството ни ще замине... Абе, супер глупава история...

П.П. наема е направен чрез rentalcars, според вас има ли смисъл да се свързвам с тях?

Благодаря на всички

Връзка към мнение
преди 4 минути , Alexander каза:

@mu_ry колата в Италия е наемана? Не, че има някакво значение, просто питам от любопитство и моя статистика.

не, във Франкфурт 🙂

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , mu_ry каза:

Здравейте, бях писала за проблем след наемане на кола от Авис. Изтеглиха си два пъти по 30 евро, уж за даване на информация на полицията за евентуални глоби, но след изрично искане от нас на представяне на някакъв документ за тези тегления не се получи нищо. Пуснахме към банката опровержение за тези суми и седмица след искането ни от Авис изтеглиха веднъж още 30 евро, четири месеца след наемането на колата.

Последва отново звънене в банката, оказа се, че след това теглене един час след това са пробвали пак да теглят 30 евро, но банката го е блокирала. Това всичко се случва във вторник.

Днес отново има теглене, този път за 8 евро... От банката казват да оспорваме транзакциите, но вече не знам какво да правим. До кога ще си теглят така пари, какво можем да направим според вас?

Писахме мейл до Авис с оплакванеи отново искане за доказателство за нуждата от тези тегления, но просто не знам какво да предприемем след това... Освен да си закрием сметката, но пък е кредитна карта на Уиз и членството ни ще замине... Абе, супер глупава история...

П.П. наема е направен чрез rentalcars, според вас има ли смисъл да се свързвам с тях?

Благодаря на всички

Без да съм им адвокат на Авис, при нас се случи следното:

 След наемане на кола от тях във Франция. Изтеглиха от картата 40 евро и пристигна писмо, с обяснение, защо са изтеглени - дали са данните ни на пътната полиция, защото имаме глоба за превишена скорост. В писмото имаше и копие, на акта на пътната полиция. Там беше указано, че съответния протокол за нарушение ще ни бъде изпратен и съветваха, да си го платим, за да няма следващи проблеми. Абсолютно коректно.

Две седмици след това, пристигна и писмото от полицията, с всичко обяснено, дата, място  и час на нарушението и параметрите на глобата.

Ако се плати до  еди колко си, 45 евро, после растеше, май до 135.

Платих я веднага и се приключи.

Преди сме имали глоби в Италия, винаги пристигаха с препоръчано писмо. И давността тече от датата, когато си се подписал, че си получил писмото.

Сега тези и двете си бяха с обикновена поща. Което е малко кофти, защото, мудността на пощите, може да те прати, в сегмента   за по-голямата глоба.

@mu_ry, а защо не звъннеш на посредника?

Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Без да съм им адвокат на Авис, при нас се случи следното:

 След наемане на кола от тях във Франция. Изтеглиха от картата 40 евро и пристигна писмо, с обяснение, защо са изтеглени - дали са данните ни на пътната полиция, защото имаме глоба за превишена скорост. В писмото имаше и копие, на акта на пътната полиция. Там беше указано, че съответния протокол за нарушение ще ни бъде изпратен и съветваха, да си го платим, за да няма следващи проблеми. Абсолютно коректно.

Две седмици след това, пристигна и писмото от полицията, с всичко обяснено, дата, място  и час на нарушението и параметрите на глобата.

Ако се плати до  еди колко си, 45 евро, после растеше, май до 135.

Платих я веднага и се приключи.

Преди сме имали глоби в Италия, винаги пристигаха с препоръчано писмо. И давността тече от датата, когато си се подписал, че си получил писмото.

Сега тези и двете си бяха с обикновена поща. Което е малко кофти, защото, мудността на пощите, може дате прати, в сегмента,  за по-голямата глоба.

това е чудесно, но при нас не е пристигнало абсолютно нищо, вече минаха 5 месеца от наема и четири от първите две тегления. Изрично поискахме да ни изпратят документи, отново нищо...

Връзка към мнение
преди 3 минути , mu_ry каза:

това е чудесно, но при нас не е пристигнало абсолютно нищо, вече минаха 5 месеца от наема и четири от първите две тегления. Изрично поискахме да ни изпратят документи, отново нищо...

Ми звънете на посредника или пишете, те така могат да си теглят, докато не останат пари в картата.

Връзка към мнение
В момента, AlexandraKo каза:

Ми звънете на посредника или пишете, те така могат да си теглят докато не останат пари в картата.

и това правихме, сега чакаме отговор...

Връзка към мнение
преди 4 минути , mu_ry каза:

и това правихме, сега чакаме отговор...

Ние сме понатрупали опит с пътни глоби в чужбина / Сър Антъни си пада, малко състезател:))))))), та все за превишена скорост/ и винаги, първо от фирмата идва писмо или имейл, с обяснение, защо са изтеглили пари и после - това от полицията. Ама, никога не съм наемала кола от посредник, винаги директно.

 

Връзка към мнение

@mu_ry Говори с банката ти и ги помоли да блокират този контрагент, ако все още не са го направили, защото казваш, че последната им транзакция е блокирана. Щом си се свързала с фирмата и все още (4 месеца) няма писмо с каквото и да е основание за теглене, следващата стъпка е да пуснеш жалба за неоторизирани транзакции. Процесът е бавен, особено в България, но бъди сигурна, че ще се разреши в твоя полза. 

 

Не споменаваш в коментара си дали тези тегления са от дебитна или кредитна карта. Ако е КК, още по-добре. Тогава реално това са пари на банката, а не твои, и банката е по-заинтересована да разнищи случая.

 

Rentalcars нямат в случая отношение. Тяхната задача е била да те свържат с фирмата, отдаваща коли под наем и да си вземат комисионната след това. При тях най-много да дадеш отзив за фирмата като приключи наема.

 

Хайде, късмет!

Връзка към мнение
преди 4 минути , vorbis каза:

@mu_ry Говори с банката ти и ги помоли да блокират този контрагент, ако все още не са го направили, защото казваш, че последната им транзакция е блокирана. Щом си се свързала с фирмата и все още (4 месеца) няма писмо с каквото и да е основание за теглене, следващата стъпка е да пуснеш жалба за неоторизирани транзакции. Процесът е бавен, особено в България, но бъди сигурна, че ще се разреши в твоя полза. 

 

Не споменаваш в коментара си дали тези тегления са от дебитна или кредитна карта. Ако е КК, още по-добре. Тогава реално това са пари на банката, а не твои, и банката е по-заинтересована да разнищи случая.

 

Rentalcars нямат в случая отношение. Тяхната задача е била да те свържат с фирмата, отдаваща коли под наем и да си вземат комисионната след това. При тях най-много да дадеш отзив за фирмата като приключи наема.

 

Хайде, късмет!

пуснали сме оспорване, но днес от банката след поредния телефонен разговор казаха,ч е това били глоби, които немската банка на немският КАТ си иска... вече се чудя изощбо тия хора знаят ли какво говорят и какво по-точно са разбрали. От кредитна карта се теглят парите и от банката казват, че не можели да блокират този контрагент. В пълна безихдица съм и изобщо не знам какво да направе вече...

Връзка към мнение
Преди 1 час, mu_ry каза:

...от банката след поредния телефонен разговор казаха,че това били глоби, които немската банка на немският КАТ си иска...  и от банката казват, че не можели да блокират този контрагент...

Това въобще не ми звучи като поведение на банка, заслужаваща доверието на своите клиенти. Телефон разговор не е доказателство при оспорване на транзакции. Трябва да го имаш черно на бяло. Да не могат да блокират контрагент не звучи сериозно. Освен ако няма някое съдебно решение и не се е намесил съдебен изпълнител. Но пак трябва да си уведомена.

Аз бих закрил въпросната КК и всякакви сметки в тази банка, защото дори и КК да е блокирана, ако има искане за транзакция, то може да бъде прихванато от други разполагаеми сметки на титуляра в същата банка. Оспорвай всички тези транзакции. Не виждам какво друго да те посъветвам.

Връзка към мнение
преди 1 минута , vorbis каза:

Това въобще не ми звучи като поведение на банка, заслужаваща доверието на своите клиенти. Телефон разговор не е доказателство при оспорване на транзакции. Трябва да го имаш черно на бяло. Да не могат да блокират контрагент не звучи сериозно. Освен ако няма някое съдебно решение и не се е намесил съдебен изпълнител. Но пак трябва да си уведомена.

Аз бих закрил въпросната КК и всякакви сметки в тази банка, защото дори и КК да е блокирана, ако има искане за транзакция, то може да бъде прихванато от други разполагаеми сметки на титуляра в същата банка. Оспорвай всички тези транзакции. Не виждам какво друго да те посъветвам.

благодаря, ще оспорваме със сигурност и почти сигурно ще закрием тази сметка...

Връзка към мнение

посредника няма никакво отношение към случая

членството в Уиз няма да се прекрати след закриването на картата, поне докато не изтече годината

оспорвайте писмено в банката

 

относно глобите, има различни методи на събиране

в Италия рентакара дава данните на полицията и ти взимат такса за това, след това от полицията ти пращат сметката

в Бразилия от рентакара направо ти чарджват кредитната карта

 

между другото, ако са ви чарджили няколко пъти, това не е задължително грешка или измама

мен са ме глобявали 3 пъти на едно и също място за три дена

естествено си пратиха снимките от камерите както си му е реда

та може да чакате 2-3 глоби вместо една

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.